Samsung PS-42C7H

lysy

New member
Witam wszystkich.
W ubiegłym tygodniu dotarła do mnie przesyłka z nowym telewizorkiem PS-42C7H. Telewizor zamówiłem w sklepie internetowym RTVMedia ponieważ miał on wówczas najniższą cenę. Po rozpakowaniu sprzętu przystąpiłem do testów. Ponieważ czekam dopiero na zamontowanie Cyfry więc na początek miałem możliwość przetestowania sygnału z komputera i z dvd. Na pierwszy ogień poszedł laptop podłączony po złączu VGA. W trybie podziału ekranu obraz na tv był szerszy niż wyświetlał telewizor ( złącze VGA ustawiłem jako rzutnik z trybem 720p ). W momencie przełączenia laptopa w tryb wyświetlania obrazy tylko na jeden ekran wszystko było OK. Następnie zabrałem się do podpinania dvd - niestety miałem do dyspozycji tylko eurozłącze. Obraz na tv był całkiem niezły - nie miałem jednak możliwości porównania go z obrazem po HDMI. Pojechałem do sklepu i zakupiłem kabelek HDMI za 150 zl i ucieszony wróciłem do domu. Zabrałem się za podłączanie dvd do tv poprzez HDMI. Po podpięciu włączam TV ... włączam dvd ... przełączam TV na źródło HDMI .... i ... napis "brak sygnału" ... po chwili pstryk ... pstryk i TV umarł. Ponieważ nie reagował na ponowne włączenie wyjąłem wtyczkę zasilania z prądu ... odczekałem jakieś 5 - 10 min i włączyłem ponownie. Pojawił się sygnał (prawdopodobnie 1 stacja) a że tv nie był wystrojony do sygnału antenowego więc po ekranie latały robaczki. TV nie reagował na żadne sterowanie - ani z pilota ani z guzików na TV. Nie dało się go nawet wyłączyć - tylko przez wyciągnięcie zasilania. Zadzwoniłem zaraz do sklepu i zgłosiłem awarie sprzętu. Sklep odmówił wymiany na nowy, wspominając że to ja mogłem uszkodzić sprzęt np. zalewając go wodą, i polecił skontaktować się z serwisem samsunga. Nie miałem nawet podbitej gwarancji :( ale gość ze sklepu powiedział żebym przesłał do nich kartę i odeślą ją do mnie podbitą. Skontaktowałem się z serwisem w rzeszowie i umówiłem wizytę na następny tydzień. W czasie oczekiwania na serwis próbowałem jeszcze parę razy podłączyć tv ale bez efektu - martwy. Serwis miał przyjechać we wtorek ale karta gwarancyjna jeszcze nie dotarła. Po ponownym telefonie do firmy gość zaproponował że skontaktuje się z serwisem i poprosi żeby zabrali sprzęt bez karty a on dośle do nich kartę. I tak się stało - przedwczoraj serwis zabrał mój telewizorek a wczoraj doszła do mnie podbita karta. Razem z kopią faktury zakupu zapakowałem gwarancję w kopertę i wysłałem do serwisu - zobaczymy jak sprawa się rozwiąże.

Jeżeli ktoś ma jakieś opinie o tym telewizorze to piszcie. Bardzo mnie ciekawi czy jest to lipny sprzęt czy poprostu mam pecha do konkretnego egzemplarza. Widziałem go w sklepie i wygląda i świeci bardzo ładnie ( i wisi tam na ścianie już z miesiąc czasu i nic mu nie dolega :) ).

Pozdrawiam.
 

lysy

New member
A ja dalej bez telewizorka. W serwisie twierdzą że czekają na części - zobaczymy - 12 września mija termin 21 dni realizacji naprawy gwarancyjnej. Gość dzisiaj mi powiedział że jak nie zdążą to zastanowimy się co zrobić. Jakoś mnie to nie rozbawiło i powiedziałem że chcę otrzymać zaświadczenie o prawie wymiany na nowy sprzęt.
Czy ktoś wie jak wygląda taka procedura ?
 

lysy

New member
Ok. No i mam TV. Ale pojawił się kolejny problem. Telewizor wrócił wczoraj z serwisu - w karcie napisae " WYM PŁYTY MAIN ". Po włączeniu wszytko pięknie - obraz jak kryształ - tawet na zwykłej spleśniałej antenie jak od radia :). Niestety po 5 ... 10 sekundach telewizor odcina dźwięk z wbudowanych głosników. Dźwięk jest natomiast cały czas na wyjściu audio i tam pozostaje nawet gdy wbudowane głośniki zostają odcięte. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu sytułacja się powtarza - znów przez 5 ...10 sekund jest dźwięk po czym zostaje odcięty.
Może jestem ciemny ? może to jakieś ustawienie w menu którego nie mogę znaleźć ! Ale przekopałem całe menu 100 razy i nic takiego nie znalazłem.

Może ktoś mógł by coś doradzić ?
Wiem że ciągne ten wątek trochę na siłę bo nikt nic nie odpisuje - ale wydałem troche kasy na ten telewizor i mam nadzieję że ktoś z "fachowców" mi pomoże.

Chyba zrobie awanturę w Samsungu albo w sklepie RTVMedia.
 

BaDD

Member
Cześć,
na początek powiem, że nie mogę Ci pomóc :(
Czytam i będę śledził ten post bo mam prawie to samo.
Kupiłem również w RTVMedia plazmę Samsunga PS-50C7H.
W sklepie kolesie ok, kartę podbili od razu, choć też sugerowali sprawdzenie, a potem operację podbicia przez przesłanie pocztą. Sprzęt odebrałem sam, pudło poooootężne (żona marudzi, że musi iść do kuchni oglądać ;)) ale ja i dzieciaki jesteśmy w 7 niebie....
Nie podłączałem jeszcze ani D-Suba ani HDMI, SCART jest ok a z componentem mam problem - nie ma sygnału z DVD Denona; co prawda niby są różne oznaczenia a niby te same .... Na TV gniazda: Pr-czerw, Pb-nieb, Y-ziel a na DVD PrCr-czerw, PbCb-nieb, Y-ziel. Dźwięk z amplitunera idzie obrazu na Samsungu nie ma ?
Nie kumam czaczy... i zostawiłem RGB przez SCARTa. Jakieś sugestie ?
Inna sprawa to buczenie przy wyciszonym dźwięku, to słychać jak się podejdzie do obiornika. Buczy z górnych otworów wentylacyjnych, taki dźwięk jak np. z transformatora.
Obraz z TV jest niesamowicie nierówny, zależy od stacji. Stały temat. Zaraz na początku oglądałem niesławny mecz z Finami i chciałem oddać sprzęt - totalna zamazywanka. Ale jak skoczyłem na BBC było super. Tak to chyba być musi.

Trochę mnie postraszyłeś tym serwisem Samsunga..., zresztą na ten temat już było na forum.
Życzę powodzenia i zero kłopotów w przyszłości
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Staramy się nie dopuszczać do takich sytuacji.
To my wymieniamy / wielokrotnie -kilkadziesiąt razy- już załatwialiśmy sprawy za klienta lub w jego imieniu/ by klient nie musiał się frustrować.
Mamy też jeszcze jedną zamianę w Częstochowie , która powinna sie odbyć na dniach.
Szczególnie gdy jest to nowy sprzet- to jest bardzo bolesne. Jeszcze się kupujący nie zdążył nacieszyć a juz ma zmartwienie. Nie tędy droga.
Ważne więc nie tylko za ile sie kupuje.
pozdrawiam
 

lysy

New member
No i może wreszcie będzie GIT :) nie chce się cieszyć przedwcześnie ale ...
Wziąłem wczoraj wolne w robocie - zadzwoniłem do serwisu w rzeszowie i zaproponowałem że zapakuje sprzęt do auta i przyjade - mają mi zrobić na miejscu albo wymiana - bo uznałem że naprawa przekroczyła termin 21 dni i sprzęt dalej zwalony ! Gość powiedział żeby przyjechać - więc zapakowałęm sprzęt - ledwo się zmieścił (focus kombi).
Po przyjechaniu na miejsce powiedziałem że nie zgodzę się na kolejne zostawienie sprzętu w serwisie więc zabrali się za niego odrazu.
Po prawie 2 godzinach zaprosili mnie na zaplecze gdzie stał rozkręcony działający już tv i technik powiedział tak - "Proponuję żeby Pan zostawił telewizor do wtorku bo będziemy go sprawdzać. Założyłem mu spowrotem stare części których nie jestem pewien. Moim zdaniem telewizor będzie już działał ale dla pewności dobrze było by żeby został na obserwacji."

Czyil sytułacja wygląda tak - naprawili starą płyte główną na której ponoć coś było niedociśnięte i niedolutowane :) ciekawe :) Nowa płyta która przyszła gdzieś z zagranicy bo w kraju jej nie mieli przyszła uszkodzona !

Zapakowałem telewizor do auta i przyjechałem do domu.

Wczoraj testowałem cały wieczór - na wszystkich złączach oprócz komponent - bo nie mam źródła żeby coś podpiąć.

Wszystko działa łądnie - obrarz super !
Polsat zapięty na EURO, laptop na D-SUB i DVD po HDMI.
Najlepsza jakość obrazu - laptom i jakiś materiał HD.

A tak przy okazji ... Po podpięciu laptopa przez D-SUB obraz na tv jest dopasowany (1024x768 w panoramie) - więc tym samym rozciągnięty za bardzo - to tak jak by puścić 4:3 na panoramie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś player do filmów który może przeskalować film - rozciągnąc w poziomie. Można oczywiście jeszcze włączyć w TV proporcje 4:3 - ale daruje sobie to rozwiązanie (szare pasy na bokach i mnustwo niewykożystanej przestrzeni).

Może ktoś ma jakiś pomysł żeby zachować proporcje obrazu ?

Mam nadzieję że kłopoty z telewizorkime dobiegły końca. (ODPUKAĆ W NIEMALOWANE)
 

BaDD

Member
Ja używam w kompie do wszystkich formatów Subedit playera. Możesz sporo manewrować obrazem w pionie oraz powiekszać (plus cała masa innych użytecznych funkcji). Spróbuj potestować playery o nieco bardziej rozbudowanych opcjach. Sporo znajdziesz na różnych stronach związanych z techniką Divx/Xivd, np. na www.divx.howto.pl

@ kiki - masz rację, dbałość o klienta, zwłaszcza w tzw. fazie po-sprzedażowej jest szalenie istotna. Tylko nie każdy to bierze jako główne kryterium zakupu - tylko cena, cena, cena - choć przy tych wydatkach kilkutysięcy, 100-300 zł chyba nie robi różnicy, warto pomyśleć. Z drugiej strony niełatwo pracuje się na rzetelną rekomendację. W moim wypadku akurat to nie ma znaczenia. Mieszkam poza Polską i w razie awarii będę musiał jechać osobiście ze sprzętem do serwisu (tfu, tfu, tfu .... odpukać ;) )

BTW - czy ktoś może doradzić, gdzie tkwi błąd w połączeniu DVD Denon-TV Samsung przez component (opisałem wcześniej) ?
 

martinos

New member
BaDD co to znaczy "totalna zamazywanka" przecież ten tv ma funkcję 100 Hz Smooth motion driver czyli ruch meczu powinien być płynny nierozmazany a tymczasem taka porażka?? Czyżby Samsung wprowadził kichę?? A ja tu zastanawiam się nad kupnem tego tv i jestem już załamany :(

Czy to był obraz bezpośrednio z anteny z kablówki czy z tunera satelitarnego z Cyfry lub Polsatu cyfrowego?
 

RNAcid

New member
Ps42c7h

Witam!

Wiem, że temat niejako "umarł" ale dziś akurat byłem przypadkiem w Euro-RTV/AGD, gdzie mają w/w Samsunga w promocji po 4499 PLN.

Telewizor stał dość wysoko, nieco wyżej niż na wysokości oczu i w niejakim oddaleniu od innych dużych telewizorów co wychodziło na jego korzyść, bo obraz prezentował się najbardziej "gładko" nawet z niedużej odległości.
Nie mam pojęcia w jaki sposób był podłączony do niego sygnał ale leciał akurat jakiś konkurs skoków narciarskich w TVP1 więc podszedłem żeby się conieco przyjrzeć [nigdy wcześniej nie brałem plazm Samsunga pod uwagę prawdę mówiąc] choćby dlatego, że design telewizora jest znacznie milszy mojemu oku niż poważnego kontrkandydata czyli Panasonica 42PV60E ;)

Ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem, że wszystkie elementy obrazu mają "ducha"... zamarłem na moment i mówię sobie "o geeez, sp#!&%li taką fajną plazmę!" Zacząłem się dłużej przyglądać i wyglądało to tak jakby jednak winne było źródło sygnału - wiadomo, jak to w sklepie :>.
Oczywiście żadnego miłego sprzedawcy w okolicy nie było i choć kręciłem się w kółko ładnych naście minut to nikogo nie udało mi się skłonić do zmiany kanału czy w ogóle źródła sygnału :> Porażka.

Chciałem spytać czy tym Samsungom takie duchy zdarzają się często przy źródle SD czy też obsługa "dała ciała" w tym wypadku?
 

robo55

New member
te duchy tak samo widziałem na pv60....a potem pytam i pada odpowiedź panie tu sygnał idzie przez 60 trójników.........reszty nie trzeba dodawać
 

Mik

New member
Ja wkoncu zdecydowalem sie na tego Samsunga PS42C7H bo i cena teraz dobra i obraz mi sie podobal. Dlugo zastanawialem sie samsung czy panasonic no i wygral wyglad zewnetrzny 2 telewizorow. W sumie bede codziennie patrzyl sie na to pudelko a wiec musi byc tez ono ladne ;)

A roznic w obrazie nie widzialem a wiec zarowno cena i jak i wyglad przekonaly mnie do samsunga i jestem zadowolony :)
 

pyrzan

New member
Użytkownicy tej plazmy!
Czy wasze tv a konkretnie elektronika też tak "brzęczy"?
Pozatym całkiem, całkiem tv tylko ten napis na froncie S......G :)
 

Junkers

New member
Mi nic nie brzęczy. Mam już 2 tygodnie. Docieram na 45. Jestem bardzo zadowolony. Długo się zastanawiałem, przeczytałem chyba z pół internetu, nachodziłem się po sklepach. Po 3 miesiącach wybrałem.
 

lysy

New member
Witam wszystkich po małej przerwie :)
Odpukać w niemalowane ale jak do tej pory mój TV spisuje się świetnie. Jeszcze jakiś sygnał HD lub DVD po HDMI i nic więcej nie trzeba dla zwykłego śmiertelnika ;) Pomijając wszystkie początkowe przygodty które mnie spotkały jestem b.zadowolony. Nic nie brzęczy i nie ma duszków. Pozdrawiam.

PS. Może ktoś wie jak zmusić Windows Media Center do współpracy z rozdzielczością plazmy ( 1024x768 ) w trybie panoramicznym ???
 
Ostatnia edycja:

zmalek

New member
Witam wszystkich,
na dniach chcę kupis sobie nowiutka plasme:
- Samsung PS-42Q7H lub
- Panasonic TH-42PV60EH

Dużo na forum jest opinii na temat obydwóch, dobrych i złych.
Do dziś bardziej stawiałem na Panasonica (marka, firma, doświadczenie...), ale ten wygląd....., jak troche z minionej epoki.:-(
I moja decyzja zmierza bardziej w stronę Samsunga, ale mieliscie złe doswiadczenia i to od samego początku.
Może jakiś fachowiec cos doradzi??? :)
Bede dzwięczny :lol:
 

Junkers

New member
Decyzje tak naprawdę to musisz niestety podjać sam - taka prawda.
Ja zanim kupiłem wymarzony telewizor (Samsung C7H) siedziałem nocami na tym forum i na innych. Opini jak sam zauważyłeś właściwie tyle ile użytkowników :D.
Też na początku u mnie faworytem był Panasonic. Dużo dobrych informacji. O Samsungu dużo mniej - ale jak zauważyłem wypośrodkowanych !!!!!!!!!!!!!!!. Potem nagła obniżka cen Panasonica - dziwne taka firma takie obniżki - to dało dużo do myślenia.

Dodatkowo - SUPER POCHWAŁY - tego telewizora na tym forum (PS. szczególnie jego sprzedawców :D ).

Pochodziłem po róznych sklepach (do końcowego wyboru został LG PC1R, Samsung C7H i Panasonic 42PV60 ) patrzyłem i patrzyłem ( na różnych źródłach) na obrazy, dodatkowo też na wygląd.

Wybrałem Samsunga a czy dobrze to się okaże w praniu :D .

PS. Chyba dobrze, coraz więcej mniej fajnych informacji o Panasonicu.:rolleyes:
 

setunia

New member
Bez reklam
lysy napisał:
Witam wszystkich po małej przerwie :)
Odpukać w niemalowane ale jak do tej pory mój TV spisuje się świetnie. Jeszcze jakiś sygnał HD lub DVD po HDMI i nic więcej nie trzeba dla zwykłego śmiertelnika ;) Pomijając wszystkie początkowe przygodty które mnie spotkały jestem b.zadowolony. Nic nie brzęczy i nie ma duszków. Pozdrawiam.

PS. Może ktoś wie jak zmusić Windows Media Center do współpracy z rozdzielczością plazmy ( 1024x768 ) w trybie panoramicznym ???

Spróbuj ustawić 1280x768 u mnie działa miodzio.
 

tomylee

New member
witam,
czy ktos ma tego Samsung PS-42C7H podpiętego pod kablówkę (najlepiej Aster) a jesli tak to jak ocenia obraz?
czy sa gdzieś dostępne testy tego modelu?
jak ogólnie zachowuje sie ten model? czy są jakieś problemy jak np. w PV60 z efektem "węża" i "zawieszaniem się" lub "glinianymi twarzami"?
 

TRIESTO

New member
problem 42C7H

witam wszystkich
w ostatni piatek zakupiłem wspomniany tv , ale niestety oddaję go z powrotem - do pięciu dni bez podania przyczyny ponoć mozna zwrócić towar, albo wymiana na inny.
Do rzeczy:
podłaczyłem "n"-ke po HDMI no i DVD Harman Kardon Componentem.
oglądam TV i zaczyna "świecić " raz ciemniej raz jaśniej ( raz tło zamiast czarnego jest granatowe i na odwrót ) efekt ten wystepuje bardzo nieregularnie.
pomyslałem sobie - może coś sygnał z dekodera słaby i włączyłem DVD.
Efekt taki sam.
W końcu zawołałem kolegę i nic nie mówiąc każę mu oglądać - i on też to zauważa, ba - moja żona też to widzi a jest laikiem w tych sprawach.
WNIOSKI
telewizor oglądałem przez trzy dni i przez ten czas poza wspomnią - moim zdaniem wadą , zauważyć się dało małe "sneaki" wystepowały w ciemnych scenach na granicy kolorów jasnych i ciemnych.
Ponadto telewizor bardzo cichutko "bzyczy" ale trzeba podejść i nadstawić ucho do tyłu telewizora, moim zdaniem normalna praca tv o której piszą w instrukcji- naprawdę to nie przeszkadza.
Jakokość obrazu w kanałach HD , robi wrazenie i moim zdaniem na innych też satysfakcjonujące - zależne od stacji , no i cały czas wspominana jakość naszej PUBLICZNEJ - mogliby sie pociągnąć.

Może ktoś z uzytkowników też takie rzeczy zauważa?
A może to tylko ja wybredny jestem - ale nie sądze.

Pozdrawaim społeczność HD forum.
 

eksces

New member
chyba miales jakis wadliwy egzemplarz.. u mnie nie ma czegoś takiego, tak samo jak nie miałem jeszcze żadnych innych problemów. pzdr
no moze jedna sprawa - menu panasa dvd-s52 jest jakies kiepskie nawet po hdmi - ale moze to menu jest w jakiejs kiepskiej res bo jak puszcze film to juz jest pieknie... pzdr
 
Do góry