Samsung PS-42C7H

paul400

Member
bbonk napisał:
Witajcie ja z tym telewizorem to juz nie moge mam 42c7h i dzis po raz trzeci zabrano mi go do naprawy pierwszy raz migotanie - zrobili
drugi raz niebieskie piksele- zrobili
a dzis po raz trzeci a chodzi o to ze na ekranie pojawiły sie rózowe plamy pionowe które podzieliły ekran na trzy części a mało tego to po między nimi zrobiła sie taka fajna smuga tuz po zabraniu otrzymałem telefon ze mój telewizorek udaje sie na małą wycieczke do serwisu centralnego do stolicy w sumie daleko nie ma bo jestem z łodzi jesli chodzi o usterki to ja chyba miałem w nim wszystko co mozliwe
pozdrawiam:(

już trochę czasu mineło , czy serwis opanował tą usterkę..?
 

piotruszmrok

New member
różowe plamy w samsung c7h

Witam użytkowników. Postanowiłem włączyć się do dyskusji na temat naszego sprzętu, ponieważ jest wiele pytań i wątpliwości.

Użytkuję plazmę Samsung C7H od 11 miesięcy. Oczywiście były kłopoty z miganiem obrazu, z brzęczeniem no i pojawił się trzeci. Na białym tle po bokach ekranu i w środkowej części różowe, pionowe pasy. Pan z serwisu (Gdańsk) powiedział, że jeśli na niebieskim ekranie nie ma przebarwień to wszystko jest OK. Ale ten różowy kolor jest widoczny kiedy wyświetlane jest białe tło w filmach, programach.... To już nie jest czysta biel.

Może znacie przyczynę tego.

Ps. Nie miałem problemów z niebieskimi pixelami, ale pojawił się jeden subpixel, zielony, po środku ekranu. Po pewnym czasie zniknął i znów się pojawił.

Pozdro for ALL.
 

alex123

New member
witam.
samsunga PS-42C7H mam od dwoch lat i nie zamienil bym sie za nowe cacka nie mialem z ta plazma zadnych klopotow zadnych migotan i pochodnych przebarwien smorzen etc.
to tyle co chcialem sie podzielic z przyjemnosci ogladania tego telewizorka
pozdrowko
 

norge73

New member
Uwaga na serwis!!!!!!!!!!!!!!

Dzisiaj odebrałem TV po zabraniu go przez serwis z powodu niebieskich przebarwień. Zostałem poinformowany o wymianie ekranu na nowy. Panowie odjechali, a ja postanowiłem sprawdzić licznik godzin. Niestety dopiero teraz to znaczy o 23.00, i okazało się że serwis wstawił mi stary panel...ponad 3,5 tys. godzin, data produkcji listopad 2006. Mój poprzedni panel był z lutego 2007 i nie dobił nawet do 2 tys. godzin. Czy ktoś jeszcze został tak wrobiony???
 

robo2000

New member
witam,
użytkuję ten tv 2 lata, wszystko było ok, ale od jaiegoś czasu pojawiły się "różowe plamy" na całej wysokości ekranu - na środku i z lewej strony, jako że kończy mi sie gwarancja zgłosilem usterke do serwisu - przyjechali zrobili zdjęcia i stwierdzili, że w tym modelu to częsta usterka - wymieniają panel na nowy; po 3 tygodniach przyjechali z nowym panelem i wymienili u mnie w domu, trwało to 30 min, po wymianie wszysko ok, biały jest jednolity na całym ekranie, aczkolwiek panowie stwierdzili, że zdaża się, że nowy panel też może być wadliwy - własnie z przebarwieniami. Po wymianie licznik godzin nie został zresetowany, liczy dalej, przez 2 lata miałem ponad 4500 godz.
 

paul400

Member
robo2000 napisał:
witam,
użytkuję ten tv 2 lata, wszystko było ok, ale od jaiegoś czasu pojawiły się "różowe plamy" na całej wysokości ekranu - na środku i z lewej strony, jako że kończy mi sie gwarancja zgłosilem usterke do serwisu - przyjechali zrobili zdjęcia i stwierdzili, że w tym modelu to częsta usterka - wymieniają panel na nowy; po 3 tygodniach przyjechali z nowym panelem i wymienili u mnie w domu, trwało to 30 min, po wymianie wszysko ok, biały jest jednolity na całym ekranie, aczkolwiek panowie stwierdzili, że zdaża się, że nowy panel też może być wadliwy - własnie z przebarwieniami. Po wymianie licznik godzin nie został zresetowany, liczy dalej, przez 2 lata miałem ponad 4500 godz.

powiedz jaki to był serwis . Z tymi plamami żyję już jakieś parę miesięcy . Gdy to zgłaszałem to powiedziano mi że może coś takiego być , tylko bym najlepiej trochę poczekał ( oczywiście nie przepasować terminu gwarancji ) bo samsung ma pewną normę , że obraz może trochę odbiegać od białego i jeżeli się TV w tej normie zmieści to i tak nie będą naprawiać a tak z czasem może się nasilą i nie będzie wątpliwości . Ale chyba się uprę i go zgłoszę , do końca gwarancji mam jeszcze 6 m - cy
 

flyshark

New member
Pytanie o serwis

Koledzy jestem z Malborka czyli Polska północna czy może mi ktoś polecić dobry serwis do tej plazmy. Chodzi mi o wymianę softu. Telewizor mam już ponad 2 lata i pojawiły mi się przebarwienia.

Czy jest ktos kto może wytłumaczyć tych 13 punktów menu instalacyjnego - tam gdzie jest licznik godzin.

Bardzo proszę

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Cieply75

New member
Ja mam tą plazmę od 01.06.2006 (miesiąc po wprowadzeniu) na liczniku 5200 godzin i odpukać nie miałem żadnych problemów z tym sprzętem i każdemu polecałem ten TV. Jednak 42'' stwierdzam obecnie przy zainstalowaniu dekodera HD telewizji kablówki już są za małe teraz szukam 50'' z FullHD i mając bardzo dobre doświadczenia z tym telewizorem znów będzie to Samsung.
 

pikkus

New member
Dla waszej informacji po 3 latach użytkowania plamy na 2/3 wyświetlacza. W serwisie powiedzieli że panel do wymiany (normalne po 10 000 roboczo godzin pracy) koszt około 4 tys. zł. Kogoś powaliło i to nieźle.Nie polecam plazmy samsung'a nikomu, chyba że wrogowi.
 
Do góry