Samsung PS-42C7H

brasi

New member
orteam napisał:
brasi a mógłbys mi powiedziec w którym EURO? i gdzie ? kupiłes ten TV bo ja chyba równiez zrobię to samo.

czekam na odpowiedz i pozdrawiam

W Warszawie, w CH Targówek,
zastanawiam sie jeszcze czy migotanie nie jest zależne od źródła sygnału, bo ja np. nie spostrzeglem go na razie przy podlaczaniu PC przez VGA, a widze przy podlaczaniu dekodera Cyfry przez Euro. Czy Ci ktorzy je stwierdzili mogliby opisac przy jakim zrodle sygnału bylo widoczne
 

brasi

New member
PRYZMAT napisał:
Mój C7H nie migocze, tyle ze ja swój telewizor kupiłem kilka miesięcy temu za wtedy świetną cene 5500 zł. Dosyć często z niego korzystam i żadnego migotania nie zauważyłem. Więc może ta obecnie niska cena jest próbą pozbycia się wadliwej serii albo aby obniżyć cenę musieli dać słabsze podzespoły.
Zaznaczam, że głównie oglądam enkę a tą mam podłączoną przez komponent. Przez HDMI nie dało się jej oglądać. Występowało zjawisko rozjaśniania ciemnych scen ale na pewno nie było to migotanie. Przez komponent problem zniknął a obraz jest doskonały.

"Występowało zjawisko rozjaśniania ciemnych scen ale na pewno nie było to migotanie" - chyba o tym samym mowimy, tyle ze te przeskoki sa tak częste ze nie da się tego oglądać - fakt ze wystapuja tylko przy ciemnych scenach
 

orteam

New member
witam ,tak jak mówi PRYZMAT jest to zjawisko rozjasniania ciemnych scen co w niczym nie zmienia faktu ze długo tak sie nie da oglądac TV ,
ja chyba jutro tez podjadę do EURO zeby porozmawiac o zwrocie gotówki , chyba ze w tej cenie zaproponują mi LG PC3RA lub pokaza mi naprawionego samsunga (bez tych przeskoków )
 

orteam

New member
a jeszcze jedno przeskoki tła widoczne na podłaczeniu cyfry + kablem euro innego podłaczenia nie sprawdzałem ,dvd tez po kablu euro i tez z przeskokami tła.
 

brasi

New member
orteam napisał:
witam ,tak jak mówi PRYZMAT jest to zjawisko rozjasniania ciemnych scen co w niczym nie zmienia faktu ze długo tak sie nie da oglądac TV ,
ja chyba jutro tez podjadę do EURO zeby porozmawiac o zwrocie gotówki , chyba ze w tej cenie zaproponują mi LG PC3RA lub pokaza mi naprawionego samsunga (bez tych przeskoków )

Orteam jak rozwazasz PC3RA to odbieraj kase za samsunga i lec do Zlotych Tarasow - ma byc za 2999 na otwarcie :)
 

robo2000

New member
witam, posiadam ten model od połowy grudnia i mam już ponad 400 h na liczniku - jak dotąd nie zauważyłem zjawiska ściemniania i rozjaśniania. Tv chodzi głownie z dekoderem c+, trochę dvd i kilka razy testowałem go w podłaczeniu z pc grając po kilka godzin. czasami zaglądam na to forum i po ostatnich postach postanowiłem to sprawdzić i nic nie zauważyłem, poprosiłem też znajomych i nikt nic niepokojącego nie zauważył. Jak do tej pory jestem zadowolony z zakupu, tv gra codzinnie po kilka godzin, żadnych niepokojących objawów, powidoków itp.
pozdrawiam
 

brasi

New member
wczoraj sprawdzilem i przy podlaczeniu PC - ogladalem film Divx - to zjawisko nie wystapilo ani razu. i sam juz nie wiem czy to wina dekodera czy tv. chyba sprobuje skombinowac inny dekoder i go podlaczyc
 

orteam

New member
jakby, to miało w czyms pomóc to ja mam dekoder FERGUSONA.
A moze da sie ten dekoder podłączyc jakims innym kablem niz euro w TV?
Moze podłączając w innym wejsciu nie bedzie tego mrygania?
 

marecki76

New member
Witam
Ja wczoraj otrzymałem tą plazmę i muszę stwierdzić iż w mojej też to rozjasnianie wystepuję . Dziś chciałem odesłać sprzet do Topmarketu ale niestety powiedzieli że mi jej nie przyjmą bo jest już używana . Jak to się ma do naszego prawa zwrotu w ciagu 10 dni ???
 

xanth

New member
Ja dzisiaj jade do euro AGD w Bielsku, maja tam dekoder N-ki podlaczony do tv, zobacze jak sie ma sprawa bo tez chcialbym kupic te plazme a wlasnie taki dekoder mam.
 

Szopan

New member
U mnie jest ok:)

Witam.
Ja odebrałem wczoraj tą plazmę,podłączyłem - kablówka + DVD(po s-video) i jest ok,nic nie miga,żadnego robactwa,przynajmniej na razie,nie stwierdziłem:)
Obraz,jak dla mnie,super i mimo wszystko polecam ten tv.
A propos - macie jakieś rady dotyczące ,,docierania" plazm??
 

xanth

New member
Na podstawie? Art. 7. ust. 3. Ustawy o ochronie niektórych
praw konsumentów mówi :

"(..) To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie
niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach
zwykłego zarządu.(..)"

a ze:

"Sprzedawca jest obowiązany zapewnić w miejscu sprzedaży odpowiednie
warunki techniczno-organizacyjne umożliwiające dokonanie wyboru towaru
konsumpcyjnego i sprawdzenie jego jakości, kompletności oraz
funkcjonowania głównych mechanizmów i podstawowych podzespołów"

Wiec towar musial zostac rozpakowany aby sprawdzic czy dziala. Musisz powiedziec ze nie BYL uzywany tylko sprawdzony bo rozpakowanie jest powodem do domniemania uzywania :)

trzeba dotrzec do: ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny

tam chyba pisze ze mozna zwracac do 10 dni produkt nawet uzywany, nie mam jej teraz pod reka
 

luki1166

New member
ps-42c7h

Co do tej plazmy to uwazam z doswiadczenia że ma bardzo dobrą jakość obrazu z kazdego zrudła miałem okazję testować ten model z 42pv60 i chciałem powiedziec ze tak chwalona plazma Panasonica poległa obraz za ciemny nie do ustawienia a próbowałem na 100 sposobów, mniej ostry, ogólnie porazka.Teraz można kupic tego samsunga za 3800 jak ktos chce duży telewizor w tej cenie to brac i się nie zastanawiać :smile:
 

luki1166

New member
Szopan napisał:
Witam.
Ja odebrałem wczoraj tą plazmę,podłączyłem - kablówka + DVD(po s-video) i jest ok,nic nie miga,żadnego robactwa,przynajmniej na razie,nie stwierdziłem:)
Obraz,jak dla mnie,super i mimo wszystko polecam ten tv.
A propos - macie jakieś rady dotyczące ,,docierania" plazm??

Plazmy nie da się dotrzeć ale można zatrzec.
Ogólnie unikaj stałych obrazów czyli np. włonczonego zegara jak bedziesz oglądał dvd.Jednak uważam że przy normalnym oglądaniu czyli 6-7 godzin dziennie ze zmainami programów co jakis czas (chodzi o to logo w górnym ekranie) plazma posłuży ci jakieś 10-12 lat i nie wież w te 60 tysięcy godzin, bo akurat ja w sklepie mam tą plazmę i puszczając dvd z włonczonym zegarem (mój błąd) juz po 2 tygodniach wypaliłem zegar w lewym rogu i próbowałem go skasowac tym co samsung proponuje w tym telewizorze i nie da rydy
 

Markcox

New member
luki1166 napisał:
Plazmy nie da się dotrzeć ale można zatrzec.
Ogólnie unikaj stałych obrazów czyli np. włonczonego zegara jak bedziesz oglądał dvd.Jednak uważam że przy normalnym oglądaniu czyli 6-7 godzin dziennie ze zmainami programów co jakis czas (chodzi o to logo w górnym ekranie) plazma posłuży ci jakieś 10-12 lat i nie wież w te 60 tysięcy godzin, bo akurat ja w sklepie mam tą plazmę i puszczając dvd z włonczonym zegarem (mój błąd) juz po 2 tygodniach wypaliłem zegar w lewym rogu i próbowałem go skasowac tym co samsung proponuje w tym telewizorze i nie da rydy

oczywiście że istnieje coś takiego jak dotarcie plazmy :cool:
jeżeli chodzi o żywotność 60 tyś. godzin to nie tyczy się ona nie wypalenia powidoków, tylko ogólnego świecenia matrycy.
Co do wspomnianego przez Ciebie zegara - Twój błąd :p
Naraziłeś matrycę na stały element obrazu, bez wspomnianego już dotarcia. Zdarza się każdemu ;)
 
Ostatnia edycja:

airjack

New member
Witam,
Z tego co czytam to przydałby się test na każdym wejściu video w tv z kablówką, cyfrą i n-ką. Mnie najbardziej interesuje n-ka, czy migotania występują po komponenecie lub hdmi jeśli są przy euro?
Rozmawiałem ostatnio w sklepie neonetu z jednym nie bardzo rozgraniętym sprzedawcą (chcia mi wmówić, że rozdziałka to 1768x769 : ) i mówił coś, że są 2 rodzaje tych tv, dokładnie chodzi o obsługę HDCP po hdmi. Prosze o opinię użytkowników i sprzedających jak to jest, może jest różnica w symbolu tej plazmy? Myślę o jej zakupie, obraz mi odpowiada, zaskoczyła mnie jakość z kablówki (na +) mimo, że sygnał w sklepie był dzielony jeszcze na 6 innych tv. Mam n-ka więc na pewno będzie lepiej :)
 

Szopan

New member
2 rodzaje tego samsunga

airjack napisał:
Witam,
Z tego co czytam to przydałby się test na każdym wejściu video w tv z kablówką, cyfrą i n-ką. Mnie najbardziej interesuje n-ka, czy migotania występują po komponenecie lub hdmi jeśli są przy euro?
Rozmawiałem ostatnio w sklepie neonetu z jednym nie bardzo rozgraniętym sprzedawcą (chcia mi wmówić, że rozdziałka to 1768x769 : ) i mówił coś, że są 2 rodzaje tych tv, dokładnie chodzi o obsługę HDCP po hdmi. Prosze o opinię użytkowników i sprzedających jak to jest, może jest różnica w symbolu tej plazmy? Myślę o jej zakupie, obraz mi odpowiada, zaskoczyła mnie jakość z kablówki (na +) mimo, że sygnał w sklepie był dzielony jeszcze na 6 innych tv. Mam n-ka więc na pewno będzie lepiej :)

Szczerze mówiąc,nie spotkałem się jeszcze z dwoma rodzajami tej plazmy - wszędzie,gdzie podawana jest specyfikacja,jest napisane to samo. Natomiast dostrzegłem różnicę na zdjęciach:w sklepach internetowych,itp. jest model,który ma na obudowie (lewy,dolny róg,pod ekranem) oznaczenia DNIe oraz T.Srs (chyba) i tyle z oznaczeń,nie licząc producenckiego oraz drugi,który oprócz w/w ma również znaczek HDMI i logo EnergyStar, a nad ekranem po prawej -HD Ready.
Ale czy te dwa modele się czymś różnią - tego nie wiem ;)
Ja mam ten drugi, od wczoraj :D i uważam,że jest spox:p

Do n'ki możesz go śmiało kupić,bez dodatkowych testów,chociaż są tam chyba jakieś problemy ze złączem hdmi.
Pozdro dla wszystkich posiadaczy tego modelu i całej reszty:cool:
 
Do góry