Odblokowałem PVR (nagrywanie) na 40D5500

xrey

New member
Witam, to mój pierwszy post na tym forum.
Od tygodnia jestem posiadaczem Samsunga UE40D5500 i chyba udało mi się odblokować na tym modelu PVR i TimeShift. Przypadkowo natrafiłem w necie małą tabelkę a w niej krótka informacja, że najnowszy firmware UE40D5520 (chyba bliźniaczy do naszego model TV z angielską wtyczką) umożliwia odblokowanie PVR. Ściągnąłem go ze strony, tfu jako nowo zarejestrowany nie mogę jeszcze podawać linków ale jest na stronie angielskiej samsunga, wystarczy poszukać modelu 40D5520 i następnie zakładka support->firmware.

W menu serwisowym (INFO-MENU-MUTE-POWER) (Option->model) zmieniłem model z 5500 na 5520. Zainstalowałem ściągnięty ROM. Niby miał być 1015.0 a zainstalował się jako 1016.0. Dalej jak tutaj:
Na wstępie informuję że wszystkie tu opisane czynności każdy wykonuje na własne ryzyko!


Krok1:
Włączamy TV, wciskamy kolejno na pilocie MUTE-1-1-9-ENTER.
Na ekranie ukazuje nam się ukryte menu w którym zmieniamy HOTEL MODE z OFF na ON
i następnie wyłączamy TV przyciskiem POWER na pilocie.

Krok2:
Przy wyłączonym TV wciskamy na pilocie kolejno INFO-MENU-MUTE-POWER i wchodzimy do menu serwisowego. Wybieramy kolejno zakładkę CONTROL a następnie HOTEL OPTION dalej CLONE TV to USB (...)
Krok3
(....)

Krok 3 w naszym przypadku inaczej.

-ściągamy "ruSamsungTVCommunicator"
-TV dajemy w tryb menu serwisowego
-uruchamiamy ruSamsungTVCommunicator i klikamy na "Factory" a potem na "3Speed" co powinno spowodować odblokowanie niedostępnych opcji w menu serwisowym
-w menu serwisowym wchodzimy w zakładkę Suboption i w 3 kolumnie powinno być "PVR Support OFF/ON". Dajemy na ON. Wyłączamy, włączamy TV i nagrywanie powinno działać.


Niestety nie mam jak tego do końca sprawdzić. Przycisk nagrywania na pilocie już działa, tyle że TV po sformatowaniu pendrive'a wywala komunikat, że tenże się nie nadaje - za niski transfer. Podłączony dysk twardy też mi chce formatować ale na utratę na nim danych nie mogę sobie pozwolić.

Może znajdzie się ktoś z odpowiednim pendrivem/dyskiem ja dopiero będę zamawiał na Allegro


P.S
Możliwe, że wcale nie trzeba zmieniać modelu na 40D5520. Tego nie sprawdzałem.
Aha i wszelkie zmiany w menu serwisowym róbcie ostrożnie

edit:
ruSamsungTVCommunicator uruchamiamy oczywiście na komputerze podłączonym z TV do jednego rutera.
 
Ostatnia edycja:

xrey

New member
Dopiero teraz zauważyłem, że w w SmartHubie pojawiła się nowa aplikacja - "Nagrane programy TV", tyle że po uruchomieniu próbuje tylko formatować i testować pendrive. Skutek - jak pisałem w pierwszym poście.

Mam pytanie, może ktoś z wchodzących tu wie czy można używać naraz jednego pendrive'a i do nagrywania programów TV i jako magazynu z filmami?
 

BadBoy475

New member
Mam pytanie, może ktoś z wchodzących tu wie czy można używać naraz jednego pendrive'a i do nagrywania programów TV i jako magazynu z filmami?

Tak, można ale trzeba stworzyć na pendrive lub dysku przenośnym 2 partycje. Jedną sformatować na NTFS na multimedia a drugą do użycia PVR sformatować sobie w TV na linuxowy system plików XFS.
 

xrey

New member
No właśnie bo jak mi już sformatuje pendrive'a jako nagrywarkę TV to potem bez ponownego formatowania nie widzi go w laptopie.

edit:
Czyli jeśli pendrive na filmy i programy TV to minimum 16GB? Eh, nowy wydatek. Właśnie czekam na zamiennik Samsungowego dongla wifi.

Orientuje się może ktoś, czy jeśli kupię zewn. dysk twardy 2,5'' - bez zasilania sieciowego to będzie działać z TV Samsunga?
 
Ostatnia edycja:

xrey

New member
Dzisiaj trafił do mnie zamiennik dongla WiFi Samsunga a mianowicie kupiony na Allegro "WiFi USB Pentagram 6132-07 RT2770 do Samsung" i TV niestety mi go nie rozpoznaje :(. Nie wiem może to wina najnowszego firmware'u
 

Baniel

New member
Wczoraj przerobiłem swojego Samsunga UE40D5500 na UE40D5700, zgodnie z powyższą instrukcją opierając się na sofcie T-MST5DEUC-1016.0.
Po wejściu do service menu - telewizor wyłączony, przyciskamy kolejno info, menu, mute, power.
Udało mi się uruchomić funkcję PVR, niestety mojego 1BG Pena nie chciał w ogóle sformatować, natomiast po włożeniu 4 GB ... udało się.
Teraz po włączeniu i wciśnięciu (każdorazowo za pierwszym razem) na pilocie przycisku Rec lub Pause na tv wyświetla się komunikat: "Funkcja nagrywania (lub Timeschift) jest niedostępna. wykonaj test urządzenia i spróbuj ponownie.", a przy kolejnych próbach wyświetla się komunikat: "Urządzenie nie umożliwia nagrywania ani korzystania z fun. Timeshift".
Jak rozumiem jest to informacja o niewłaściwym nośniku do nagrywania.
W związku z powyższym mam trzy pytania:
1. Jaki jest wymagany / rekomendowany nośnik?
2. Jak myślicie czy po aktualizacji softu do kolejnej wersji funkcję PVR trzeba będzie ponownie włączać?
3. Może wiecie czy w tej wersji tv da radę włączyć przeglądarkę (web browser)?
Dzięki za pomoc ;)
 
Ostatnia edycja:

deywies

New member
Bez reklam
1. Ludzie ile razy można powtarzać, wymagany jest dysk HDD (taki z talerzami). Nośniki flash na 90% nie będą działać.

2. Nie, chyba że samsung zablokuje taki dostęp.
 

sius12

New member
Witam
Dziś spróbowałem sposobu na PVR w moim 40d5500 i powiem że na pendrive 8 gb wszystko działa jak powinno. Na początku miałem problem gdyż po włączeniu menu nie miałem ustawień sieci oraz kanału w menu głównym. Wróciło wszystko do normy gdy z powrotem przestawiłem HOTEL MODE na OFF. Zauważyłem także (przynajmniej tak mi się wydaje) że teraz przewijanie filmów czy to z pendrive czy przez DLNA wygląda inaczej. Kiedyś naciśniecie przycisku przewijania cofało o parę sekund a teraz można ustawiać prędkość przewijania (x2,x4,x8) wiec jest lepiej. Po ponownym wejściu w menu serwisowe i wyjściu funkcja PVR wyłącza się.
Od siebie chciałem podziękować za xrey za poradnik.

Teraz trzeba jeszcze czekać na przeglądarkę i nasze TV będzie w pełni funkcjonalne :p
 

xrey

New member
Racja, zapomniałem w instrukcji napisać by wyłączyć Hotel mode. Uzupełniam.


edit:
Niestety nie mogę edytować starych postów więc daję tutaj:
Krok 4
Włączamy TV, wciskamy kolejno na pilocie MUTE-1-1-9-ENTER.
Na ekranie ukazuje nam się ukryte menu w którym zmieniamy HOTEL MODE z ON na OFF
i następnie wyłączamy TV przyciskiem POWER na pilocie.
 
Ostatnia edycja:

sius12

New member
Jako typowy polak sobie ponarzekam :p
Oczywiście funkcja pauzowania i przewijania jest super ale to nagrywanie nie zbyt. Miałem nadzieje że będę mógł nagrywać program i oglądać filmy na YouTube. Przy nagrywaniu można wyłączyć TV i program się nagra lecz nie można nic włączyć innego jak oglądać nagrywany program. Miałem również nadzieje że nagrywać bedzie tuner DVB-T a tv analogową będzie można nagrywać takiej funkcji niestety nie ma.

Ogólnie bardzo polecam Time Shift. PVR jest bardzo słabe.
 

rattler

New member
Nie idzie tego nagrywania zrobić nie podłączając tv i kompa do routera. Niestety za chiny tv nie działa mi z routerem na kablu (bez niego owszem)
 

xrey

New member
Można poprzez WiFi. Ja tak robiłem. Jeśli działa ci allshare to i ruSamsungTVCommunicator musi działąć
edit:
Sprawdźcie sobie czy przypadkiem nie zablokowaliście dostępu dla ruSamsungTVCommunicator:
TV->menu->sieć->ustawienia fun. AllShare->pliki->enter i jeśli coś na liście jest poblokowane to odblokować.
 

Grzegorz82

New member
dzięki za podpowiedzi xrey jak będę w domu sprawdzę.
all share działa tzn. mogę normalne przeglądać zawartość komputera siec i inne programy korzystające z sieci tez działają a ten program wywala jakiś błąd ze czegoś tam nie może.... jak będę w domu napisze dokładnie co. Z tego co zauwazylem to przy probie połączenia występuje błąd TCP ... ?
 

Grzegorz82

New member
Próbowałem ale nie udało mi się nawiązać połączenia, wyskakuje komunikat
TCPConnect fehlgeschlagen
Extended error: 1
RC-Ports 55000 und 2345 sind am TV mit IP-Adresse 192.168.1.102 NICHT erreichbar!
Es ist keine Fernbedienung möglich!
Czy ktoś wie co robię nie tak ?
PS. w ustawieniach allshare mam pliki i multimedia na włączone
 
Ostatnia edycja:

xrey

New member
:
(...)
PS. w ustawieniach allshare mam pliki i multimedia na włączone

ale na pewno dałeś "pilotowy" enter na

TV->menu->sieć->ustawienia fun. AllShare->pliki->włączony/wyłączony->ENTER

bo tam nie tylko włączasz i wyłączasz allshare ale pojawia się też tabelka, w której możesz odblokować/zablokować dostęp dla każdego z programów/sprzętu łaczącego się TV. Jeśli przy pierwszym uruchomieniu ruSamsungTVCommunicator nie zezwoliłeś w tv na połączenie to może być zablokowany.


Spróbuj też wyłączyć firewalla/antywirusa (chociaż to chyba nie to), jak nie pomoże wykasuj ruSamsungTVCommunicator.ini w katalogu tam gdzie jest ten program i uruchom ruSamsungTVCommunicator oczywiście przy włączonym TV.

Po ponownym uruchomieniu ruSamsungTVCommunicator będzie się konfigurował jeszcze raz, pokombinuj trochę, jak dojdziesz do wyboru 40D5520 wybierz <weiter> czyli dalej.



Możesz też wyedytować plik ruSamsungTVCommunicator.ini

ważne jest to:
IP-Adresse =192.168.1.139
Name =TV w salonie
Modell =UE40D5520
RCTyp =1

U mnie TV jest pod adresem 192.168.1.139 i w ruSamsungTVCommunicator.ini wszystko się zgadza.

Adres IP swojego TV możesz pewnie znaleźć w ustawieniach rutera, oczywiście TV musi być włączony. I jeśli w ruSamsungTVCommunicator.ini będziesz miał inny to możesz zmienić w tym pliku na poprawny.

edit:
Próbowałeś może jakichś pilotów pod windowsa/androida/IPhone? Chodzi mi o programy typu Samsung Remote. Działają ci?

Działające pod windowsem możesz sobie ściagnąć tutaj:
http://wiki.samygo.tv/index.php5/Desktop_applications_list
 
Ostatnia edycja:

Grzegorz82

New member
Chyba w dalszym ciagu cos robie nie tak tzn po ponownym odpaleniu programu i skopiowaniu IP" takiego jaki jest w "stan sieci" wyskakuje komunikat "der TV mit der eingegebene IP-Adres"192-168-1-102 ist nicht erreichbar" czyli ze ip jest nie dostępne. Po wpisaniu IP jaki Ty podałes ten sam komunikat wyskakuje.
W zakładce "Messages-Misc" jak ruszam suwakami itp. działa.
Pilot pc nie działa nie widzi urządzenia (select divice)
 
Ostatnia edycja:
Do góry