Prosty sposób na wgranie starszej wersji firmware T-VALDEUC

perana

New member
Witam a czy z 3018 mozna tez wrocic do strszej .Probuje z 0000 i niechce sie wgrac , nie widzi plikow Pozdrawiam

Można, ale trzeba trochę powalczyć. Sam to przechodziłem wczoraj, bo po wgraniu 3018.1 przestało mi wykrywać Macbooka po HDMI :-/
Na razie jeszcze nie sprawdziłem za wiele, ale na 3015 nie działa, a nie pamiętam jaką miałem wcześniej wersję FW.

A teraz do rzeczy, to co trzeba zrobić aby zdowngradeować FW 3018.1 do niższego (dowolnego FW).
1) Hack przez Hotel Mode, opisany na wiki SamyGO:
Hack over Hotel Mode without USB disk (most C series models) - SamyGO //tu był link

Niestety nie udało mi się dobić po wgraniu Extensions po ssh/telnet, ale zauważyłem, że skrypt run.sh się odpala po włożeniu pendrive do TV, więc zrobiłem tak

2) Przygotowałem Pendrive z Externsions (W sumie wystarczy chyba tylko pendrive plikiem run.sh)
3) Zmodyfikowałem skrypt run.sh - w sumie może być taki jak tutaj:
How to downgrade T-VALDEUC firmware - SamyGO //tu był link

czyli taki:
#!/bin/sh if [ -f /mtd_rwarea/Version.0 ] ; then echo SWU_T-VALDEUC_001000_I04_ES000DS000KS000RS000_100205 > /mtd_rwarea/Version.0 else echo SWU_T-VALDEUC_001000_I04_ES000DS000KS000RS000_100205 > /mtd_rwarea/Version.1 fi sync

Skrypt ten podmienia w TV numerek zainstalowanego FW na "bardzo stary", tak że TV myśli, że jak mu dasz FW w dowolnej innej wersji, że jest nowszy i pozwoli nadgrać ten z pendrive nad ten w TV.
3) Wyjąłem pendrive z plikiem run.sh i włożyłem pendrive ze starszym FW.
4) TV zapytał czy chcę zmienić FW z wersji 1000 na 3015 (taki akurat wgrywałem) i poszło.

Powodzenia!

PS. Nie mogę jeszcze linków wklejać, więc google pomoże.
 

torgal1

New member
witam wszystkich
ma tv le37c650 i potrzebuje pomocy :)
czy ktoś mi wytłumaczy krok po kroku jak zrobić downgrade oprogramowania z FM 3018.1 do jakiegoś starszego?
tv po akualizacji do tej wersji i próbie odpalenia netplayera sam się co kilka minut wyłącza i włącza ponownie
reset do ustawień fabrycznych nic nie daje
przed wgraniem tego oprogramowania wszystko było ok
więc podejrzewam że to wina tego oprogramowania
 

maxoff

New member
A nie macie może Panowie wrażenia że filmy po USB mają mniejszą ostrość na tym sofcie 3018 ?
Wcześniej miałem jakiś firmware sprzed ładnych paru lat (bodajże 3009 lub niższy) i coś mnie pokusiło kilka dni temu o zmianę na 3018 i od tej pory mam wrażenie dużo mniejszej ostrości przy odtwarzaniu filmów z dysku po USB. Owszem po HDMI jak i sam sygnał TV bez zmian (ostrość super), jedynie tylko po USB znacznie gorzej...
Macie Panowie podobne wrażenia ?
 

satlan

New member
Tak, dzisiaj po wielu trudach udało mi się powrócić do wcześniejszych wersji firmware. Trzeba dokładnie wykonać procedurę z SamyGo.tv "Hack over Hotel Mode without USB disk (most C series models)" do momentu "Apply the Hack" włącznie. Po restarcie telewizora (dalej jesteśmy w "hotel mode", nie aktualizujemy listy programów) należy zastosować drugiego pendriva z przygotowanym plikiem run.sh jak poniżej

Kod:
   #!/bin/sh
   echo 'OK' >> /dtv/usb/sdb1/run.ok
   if [ -f /mtd_rwarea/Version.0 ] ; then
   echo SWU_T-VALDEUC_001000_I04_ES000DS000KS000RS000_100205 > /mtd_rwarea/Version.0
   else
   echo SWU_T-VALDEUC_001000_I04_ES000DS000KS000RS000_100205 > /mtd_rwarea/Version.1
   fi
   sync

Włożyć pendriva w gniazdo i zaczekać aż zniknie ekran z opcją "media play/software update". Plik automatycznie podmieni w systemie informację o aktualnym firmware, co pozwoli na zainstalowanie wersji wcześniejszej.
Wyciągnąć pendriva i włożyć kolejnego z pożądanym firmwarem. Wybrać opcję software update z USB i czekać aż system zaproponuję aktualizację firmware. Po restarcie cieszymy się firmware innym niż 3018.1 :)

W razie problemów chętnie pomogę.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

G@ncy

New member
Prośba odnośnie c650

Witam, jestem świeży i zbytnio nie znam się na downgrad'zie i mam prośbę czy ktoś mógłby utworzyć ten plik run.sh nie mam komputera z linuksem i nie potrafię na nim pracować a chciałbym przywrócić mój 37c650 do wcześniejszej wersji bo w tej 3018.1 mam problem z przełączaniem programów bo się restartuje. Syn mi wgrał tę najnowszą bo twierdził że nowsza będzie lepsza. Z góry dziękuję za pomoc. Z poważaniem Damian.



Tak, dzisiaj po wielu trudach udało mi się powrócić do wcześniejszych wersji firmware. Trzeba dokładnie wykonać procedurę z SamyGo.tv "Hack over Hotel Mode without USB disk (most C series models)" do momentu "Apply the Hack" włącznie. Po restarcie telewizora (dalej jesteśmy w "hotel mode", nie aktualizujemy listy programów) należy zastosować drugiego pendriva z przygotowanym plikiem run.sh jak poniżej

Kod:
   #!/bin/sh
   echo 'OK' >> /dtv/usb/sdb1/run.ok
   if [ -f /mtd_rwarea/Version.0 ] ; then
   echo SWU_T-VALDEUC_001000_I04_ES000DS000KS000RS000_100205 > /mtd_rwarea/Version.0
   else
   echo SWU_T-VALDEUC_001000_I04_ES000DS000KS000RS000_100205 > /mtd_rwarea/Version.1
   fi
   sync

Włożyć pendriva w gniazdo i zaczekać aż zniknie ekran z opcją "media play/software update". Plik automatycznie podmieni w systemie informację o aktualnym firmware, co pozwoli na zainstalowanie wersji wcześniejszej.
Wyciągnąć pendriva i włożyć kolejnego z pożądanym firmwarem. Wybrać opcję software update z USB i czekać aż system zaproponuję aktualizację firmware. Po restarcie cieszymy się firmware innym niż 3018.1 :)

W razie problemów chętnie pomogę.

pozdrawiam
 

pawzbik

New member
Satlan czy mółbyś po polsku dla potomności zrobić tutorial jak zrobić downgrade od samego początku włącznie z trybem hotel mode z samygo?
I jakby dało podłączyć odpowiednio przygotowane pliczki do tego???
 
Ostatnia edycja:

satlan

New member
Hej sprobuje odkopac te stare linki bo tylko raz to robilem i dosc dawno temu. Odezwe sie jutro, pozdr

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

volf_66

New member
Samsung UE40C7000WW

Koledzy potrzebuję oprogramowania, 3017, 3015,
jakiś czas temu zaktualizowałem firmware do wersji 3018, później okazało się, że przestała mi działać karta wifi, D-Link, działała od początku, nie jest to oryginalna karta do TV, ale kiedyś kupiłem na allegro i wszystko było ok, do czasu upgrade,
muszę wrócić do niższej wersji oprogramowania,
nigdzie nie mogę znaleźć firmware 3015 i 3017,
mając te pliki będę próbował walczyć z wgraniem starego oprogramowania,
każdego życzliwego proszę o pomoc,
 
Do góry