UE40D6500 - tragiczny obraz, zle 3d ( rozczarowanie! )

geffer

New member
nie kupilem tv dzieki opiniom w sieci, tylko potrzebowalem telewzorka ktory poradzi sobie fajnie w 2d, 3d i do tego obsluzy mi multimedia ... a wszelkie opinie zebralem z tego o to m.in serwisu... jesli ktos nie widzi roznicy miedzy quarter hd 3d a full hd 3d to naprawde temat do zamkniecia :) w Polsce to ludzie wszystko kupia, nawet jak sie okaze ze towar wybrakowany to i tak dalej beda zachwalac, nie wspominajac o tym ze oddac towar czy tez miec jakies problemy z nim to wstyd bo nie wypada ... zreszta koniec tego lekkiego ot ...
 

farba

New member
Facet kupił tv dzięki opiniom z sieci a teraz ma do wszystkich pretensje....
p.s. Ciekawe ile osób jest w stanie odróżnic obraz FHD 3D, o ile taki można z jakiegos urządzenia wyswietlić.....
Ty, za to nie masz do niczego pretensji. W zasadzie, każda twoja rada tym forum brzmi podobnie, tzn: tak musi być, ciesz się z tego co masz itp. Najwyraźniej nie pojmujesz, że niektórzy płacą więc wymagają.

nie kupilem tv dzieki opiniom w sieci, tylko potrzebowalem telewzorka ktory poradzi sobie fajnie w 2d, 3d i do tego obsluzy mi multimedia ... a wszelkie opinie zebralem z tego o to m.in serwisu... jesli ktos nie widzi roznicy miedzy quarter hd 3d a full hd 3d to naprawde temat do zamkniecia :) w Polsce to ludzie wszystko kupia, nawet jak sie okaze ze towar wybrakowany to i tak dalej beda zachwalac, nie wspominajac o tym ze oddac towar czy tez miec jakies problemy z nim to wstyd bo nie wypada ... zreszta koniec tego lekkiego ot ...

Dokładnie.
 
Ostatnia edycja:

nowy84

New member
3d - Odpowiedź samsunga

Witam. Dzisiaj dostałem odpowiedź od Samsunga:

Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Model ue40d6500 jest w stanie odtworzyć materiał filmowy full hd 3D.
Jeśli występują jakieś problemy to proszę zaktualizować oprogramowanie telewizora.
Plik z aktualizacją znajdzie Pan pod adresem
Nie Znaleziono Strony
&prd_ia_cd=105&prd_mdl_cd=UE40D6500VHXXC&prd_mdl_name=UE40D6500VH&srchword=UE40D6500
VH
Oprogramowanie należy uruchomić, aby się rozpakowało i zainstalowało na
pendrivie (na pendrivie nie może być żadnych innch plików oprócz
aktualizaji). Następnie urządzenie można podłączyć do portu USB
telewizora i postępować według komunikatów. Informuję, że aktualizacja
oprogramowania nie wpływa na warunki gwarancji, jeżeli zostanie
przeprowadzona zgodnie z instrukcją.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.


Tyle w temacie na dzień dzisiejszy. Szybkie pytanie, szybka odpowiedź...
Pozdrawiam.
 

nowy84

New member
Dobra prościej będzie tak:
wchodzicie na głowną stronę samsunga, potem wsparcie (kliknijcie wsparcie), i w polu wyszukaj swój produkt piszecie: ue40d6500 i pierwsze z góry i... Już! trafiliscie do łatki z datą 30 july...
 

Mariow

New member
Ale gdzie to jest wersja 1013.7 z 19.08.2011 a tą właśnie mam i co dalej jak to sprawdzić ?
Po wyświetleniu tegp pliku mam malutki obrazek na środku ekranu i tyle co robię źle,czy to tak ma być ?
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Ale gdzie to jest wersja 1013.7 z 19.08.2011 a tą właśnie mam i co dalej jak to sprawdzić ?
Po wyświetleniu tegp pliku mam malutki obrazek na środku ekranu i tyle co robię źle,czy to tak ma być ?
Masz mieć na całym ekranie planszę zbliżoną do tej. Zbliżoną bo dodatkowo na znaczku FullHD powinien pojawić się mały trójwymiarowy bąbelek z literkami 3D.

Plik z planszą powinieneś nagrać na pena USB i z niego odczytać go przez telewizor.

Kluczowy jest wygląd 2 szarych prostokątów (tych z lewej strony od góry) z 9-ciu jakie widać w górnej części ekranu.
 

Mariow

New member
No ok nagrałem wyświetliłem i obraz jest praktycznie identyczny z tym 2D nie widzę różnic i jest ten bąbelek 3D w trójwymiarze. I jakie wnioski ? Chciaż nie do końca po głębszym przyjżeniu się nie da się odczytać tych malutkich liter i cyfr z lewej i prawej strony opisu rozdzielczości i okręgi są wyraźnie z kwadratów. Czyli co żadne full hd 3d ?
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
No ok nagrałem wyświetliłem i obraz jest praktycznie identyczny z tym 2D nie widzę różnic i jest ten bąbelek 3D w trójwymiarze. I jakie wnioski ? Chciaż nie do końca po głębszym przyjżeniu się nie da się odczytać tych malutkich liter i cyfr z lewej i prawej strony opisu rozdzielczości i okręgi są wyraźnie z kwadratów. Czyli co żadne full hd 3d ?

Opowiedz co widzisz na 2 prostokątach, tych najbardziej na lewo. Chodzi o ten najwyżej i ten pod nim.

Ten fragment ekranu ma wyglądać tak:

3qo7xqh


Górny ma się składać z wyraźnych poziomych linii, a dolny z pionowych.

full1y.jpg
 
Ostatnia edycja:

Mariow

New member
Obraz 2d pierwszy prostokąt z lewej linie poziome, drugi po niżej pionowe, trzeci po niżej skośne chyba to są.

Obraz 3D pierwszy z lewej szara plansza, drugi pod nim linie pionowe ale jakieś takie mało wyraźne i trzeci po niżej też szara plansza.

Opisy rozdzielczości i te litery z lewej i prawej również nie wyraźne prawie nie do odczytania.

Czyli żadne fullhd3d rozumiem, też tak masz ?
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Obraz 2d pierwszy prostokąt z lewej linie poziome, drugi po niżej pionowe, trzeci po niżej skośne chyba to są.

Obraz 3D pierwszy z lewej szara plansza,
Czyli ten telewizor w 3D nie wyświetla 1080 linii. Zamknij lewe oko - patrz tylko prawym. Czy zmienia się poziom szarości planszy? I to samo tylko lewym okiem, czy wówczas poziom szarości jest inny?

drugi pod nim linie pionowe
Czyli 1920 pikseli w poziomie ma.
 

Mariow

New member
Czyli w pionie jest tylko 540 i czy to kwestia softu czy sprzętowa. Puki co nie nie ma jakiegoś uaktualnienia coby to poprawiało a samsung wciska kit że jest niby (tak wynika z tego maila wysłanego do samsunga). I co dalej z tematem pewnie ucichnie za parę dni i tyle. Ale defakto to zrobiono nas w chu.... jak by nie było.
 

Mariow

New member
Ale niby w aktywnym 3d do każdego oka dociera obraz 1920x1080 czyli full w przeciwieństwie do pasywnego gdzie jest właśnie 1920x540. Ale każdym okiem widzę szary prostokąta nie tak jak piszesz raz biały raz czarny. Nie jestem znawcą i jak to zinterpretować teraz ??
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Ale niby w aktywnym 3d do każdego oka dociera obraz 1920x1080 czyli full w przeciwieństwie do pasywnego gdzie jest właśnie 1920x540.
Tak właśnie jest. Tyle, że w przypadku tej serii telewizor z jakiegoś powodu downskaluje obraz dla prawego i obraz dla lewego oka redukując rozdzielczość każdego z nich do 1920x540, po czym każdy z nich upscaluje z powrotem do 1920x1080 i wyświetla naprzemiennie. Przy operacji skalowania tracona jest połowa informacji zawartej w sygnale źródłowym.

Ale każdym okiem widzę szary prostokąta nie tak jak piszesz raz biały raz czarny. Nie jestem znawcą i jak to zinterpretować teraz ??
A to wygląda na to, że Samsungowi problem jest świetnie znany i próbowali już coś z tym zrobić. To może sugerować, że błąd jest sprzętowy, w jakimś module procesora wizji i zmianą firmware'u może nie dać się go rozwiązać.
 
Ostatnia edycja:

wlodek10

New member
Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Telewizory marki Samsung odbierają sygnał full HD 3D. Warunkiem do
odbioru takiego sygnału, jest, aby sygnał 3D zakodowany był w systemie
Real 3D.
oto odpowiedz którą ja uzyskałem z firmy Samsung oczywiście z biura obsługi klienta. Na temat znaczka na opokowaniu 3d full hd pan odpowiedział że są to chwyty maretngowe i z tym pytaniem należy kierować się bezpośrednio do firmy Samsung Polska dział reklamacji. A dlaczego taki znaczek widniał na opakowaniu a teraz go nie ma nie odpowiedział.
 

tdx

New member
Bez reklam
jeśli nie przeszkadza Ci że "na razie" ten TV nie ma FHD3D - to na pewno warto zastanowić się nad tym modelem
 

mazja

New member
a co może cie polecić w podobnej cenie , może byc taniej :) ale żeby miał podobne parametry . chciałam zrobić meżowi niespodzianke a wiem ze ten samsung mu się podobał.
 
Do góry