PS64D8000 vs UE55D7000 - który TV wybrać przy moich warunkach?

shyha

New member
Mam gorącą prośbę o pomoc w podjęciu decyzji jaki TV zakupić. Wybór zawęziłem do PS64D8000 vs UE55D7000.

Dane wejściowe:
- pokój 5x5 m
- odległość od TV 4-4.5m
- sygnał: z Vectry HD, PS3, filmy MKV full HD z dysku USB, sporadycznie SD
- dobrze nasłoneczniony pokój, TV na przeciwko okna (aczkolwiek w odległości 5m)
- TV będzie wisiał (dolna krawędź na około 90 cm)
- moje preferencje w oglądaniu: nie chciałbym odczuwać smużenia podczas oglądania meczy czy też bardzo przyciemniony obraz (w sensie niską jasność).
- różnica cenowa, ilość okularów w zestawie czy pilot nie grają roli.

Moje konkluzje:
Zarówno UE55D8000 jak i PS64D8000 bardzo odbijają światło więc rolety w obu przypadkach niezbędne podczas dziennych seansów. Co do jasności obrazu...oglądałem PS64D8000 w jednym z marketów i uważam, że świeci odpowiednio jasno jak na mój gust, ale było to w zaciemnionym miejscu. Pytanie co w przypadku warunków dziennych?

Szczerze to byłem zdecydowany na 64 cale dlatego, że boje się "syndromu za małego TV" i zasady kupuj rozmiar większy niż planowałeś (planowałem 55 cali :p). Później ktoś napisał, że plazma w jasnym pomieszczeniu to porażka...ale widzę, że oba te modele równie mocno służą za lustro.

Co wybralibyście na moim miejscu?
 

zkm

New member
Witam
Posiadam samsunga d8000 w najwiekszym formacie, warunki mam podobne do ciebie. Cala prawa "sciana" w szybach przez wiekszosc dnia nasloneczniona). W dzien jezeli ogladam zwykla tv przyslaniam okna balkonowe (niegumowane rolety) to jest ok wiadomo przy bardzo ciemnych scenach widocznosc nie jest najlepsza(ale tak chyba w kazdym tv).Popoludniu jest juz ok ale wieczorem kiedy jest w miare ciemno dopiero widac prawdziwy pazur tego tv.
Jezeli masz tv naprzeciwko okien to chyba kazdy bedzie tak samo reagowal, zapewne widzailes ze wiekszosc tv ma lustro.
Mam telewizje w upc, jezeli chodzi o jakosc zwykle kanaly ujda w tlumie (niczego wiecej sie nie spodziewam po rozdzielczosci 7xx/5xx), HD jest bardzo dobre, a filmy bluray miod. Mecze zarowno w te w niskiej rozdzielczosci sa nadawane w dobrej jakosci(polsat sport), w hd widac kazde zdzblo trawy no i nie ma smuzenia o ktore sie martwisz ;). Jezeli chodzi o jasnosc tv to mogloby byc minimalnie lepiej ale nie narzekam.
Wielkosciowo osobiscie polacem 64cale
 

shyha

New member
Dzięki :)
Wróciłem właśnie z MM gdzie stoją obok siebie PS64D8000 i UE55D8000 i jakaś plazma Panasonica. Bawiłem się ustawieniami jasności.
Panas zdecydowanie najciemniejszy...trochę jak dla mnie za słabo świeci.

PS64D8000 świeci jasno jak na plazmę moim zdaniem, aczkolwiek biel jest przybrudzona lekko.
Uważam iż zarówno UE55 jak i PS64 mają identyczne lustro. Utwierdziłem się w tym, że rolety są potrzebne.

Póki co PS64 >UE55. Może jeszcze ktoś mnie utwierdzi w wyborze? :)

BTW. cena PS64 jest w MM ~9300 - z tego co widzę taniej niż w necie czy allegro. Istnieje możliwość zamiany TV po 10 dniach od zakupu - jedyny warunek to stan niezmieniony. Jak najbardziej możemy rozpakować i pooglądać.
 

shyha

New member
Niestety nie wiem jaki to Panas. Za to udało mi się zrobić kilka fotek komórką tych 3 telewizorów. Nie wiem czy to w jakiś sposób się przyda bo to nie to samo co live, ale jakieś różnice tam widać. Presety DYNAMIC.

PS64D8000 - na dole po lewo
UE55D8000 - na górze po prawo
Panasonic ? - na dole po prawo

na górze po lewo jakiś LG...

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg
 

shyha

New member
Sprzedawca w celu zmiany na presetu na dynamiczny zmienił z trybu sklepowego na domowy. Poza tym jeżeli już to wszystkie te TV mają tryb sklepowy więc porównanie jest w jakiś tam sposób jednolite.

Tak czy siak w MM na Ostrobramskiej stoją te 2 modele obok siebie.
 
Ostatnia edycja:

ads-93

New member
Witajcie!
Czyli który ma lepsze parametry , ze zdjęć widać że led błagam doradźcie mi w końcu czy ps64d8000 czy ue55d8000 !
salon - tv będzie w odległości ok 11 m od sofy
zależy mi na naturalności barw , jakości i efekcie 3d ( słyszałem ze na plasmie jest on lepszy )

Z góry dzięki , nie zabijajcie za głupie pytanie :p
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witajcie!
Czyli który ma lepsze parametry , ze zdjęć widać że led błagam doradźcie mi w końcu czy ps64d8000 czy ue55d8000 !
salon - tv będzie w odległości ok 11 m od sofy
zależy mi na naturalności barw , jakości i efekcie 3d ( słyszałem ze na plasmie jest on lepszy )

Z góry dzięki , nie zabijajcie za głupie pytanie :p
Chcesz kupić telewizor do oglądania z 11m?

Czy orientujesz się jaka powinna być odległość od telewizora przy oglądaniu obrazu 3D, tak aby obrazy dla obu oczu pojawiały się we właściwej perspektywie?

Ta odległość, to 3 razy wysokość aktywnej części ekranu. Wysokość ekranu telewizora 55-calowego, to 68,5 cm a ekranu 65-calowego, to 80,9 cm. Tak więc aby poprawnie oglądać obraz 3D na telewizorze 55-calowym powinieneś siedzieć ok. 206 cm od ekranu, a na 65-calowym 243 cm od ekranu. Do prawidłowego oglądania 3D z 11 metrów potrzebowałbyś ekranu o przekątnej 295 cali.
 

ads-93

New member
:( polecasz telewizor przenieść do sypialni ? tam mam odległość koło 5 - 6 m , ale odpowiedzcie mi który z nich ! Jakby ktoś kto się zna , i byłby na tyle łaskawy wypisać wady i zalety , bo siły nie mam do sprzedawczyków , którzy gadaja o wszystkim i o niczym ....

dzięki i sorrrrry jak coś źle zrobiłem , nowy jestem :p
 

ads-93

New member
Więc?
Który będzie lepszy ue czy ps ? kolory wg. zdjęć na leda , jak to jest? ( tv mogę zawiesić jeszcze w sypialni ok 5 m )
dzięki i błagam o konkrety !!
 

don111

Banned
kolory na zdjęciu są lepsze na LED ? dobrze się czujesz ? bo wyszły przepalone i nic tam nie widać na jasnym tle...

generalnie to porównujesz plazmę do LEDa, różnice są między tymi technologiami
zobacz np tutaj - http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/7...led-lub-na-odwrot-podziel-sie-wrazeniami.html
i dodatkowo użyj wyszukiwarki, jest lista wad i zalet obydwu technologii

kolory są akurat lepsze w plaźmie, bardziej nasycone i naturalne jednocześnie, ale nie ma aż takiej różnicy na żywo tak jak na tych zdjęciach gdzie na ledzie nic nie widać...
w skrócie - jeśli zawsze ustawiasz jasny i kontrastowy obraz na tv, to może LED bardziej Ci się spodoba, jeśli wolisz stonowany to na pewno plazma będzie lepsza (naturalniejsza w odbiorze)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Poczytaj watek o pdp d8000 ja nie jestem generalnie zwolennikiem pdp ale posiadam ten tv z uwagi na rozmiar, napisalem tam sporo o wadach z perspektywy uzytkownika ktory fizycznie nie jeden tv posiadal. Rady wiekszosci sobie mozesz darowac, rzadko ktos kto wyda 10 tys. na tv przyzna ze popelnil blad. Led to nasycone zywe kolory, do gier czy animacji nie ma zadnego porownania, do bardzo naslonecznionych pomieszczen to samo.
Matryca w lcd (z powloka blyszczaca) to nie to samo co pdp z szklem. To jest diametralna roznica! Jak ktos pisze inaczej to daruj sobie czytanie takich pseudofachowcow.
Bialy w pdp jest szary, do dziennego naslonecznionego pokoju srednio sie nadaje, mozna sie przyzywczaic i cieszyc oczywiscie ale nie o przyzywczajenie tu chodzi.
Cala reszta w 64" d8000 to generalnie plusy.
Nie ma co sie zastanawiac nad wyborem pomiedzy 55-64".
Jak dysponujesz juz tymi ok.10tys. to bierz Sony lub Samsunga 60". 55" sobie daruj, to jest malizna.
Tv 64" d8000 to bdb tv, ale brakuje mi jasnosci jak w kazdej plazmie, ale nie traktuj tego jak wade jezeli nie grasz w dzien lub masz standartowe warunki uzytkowania tv.
3d na tym tv rewelacja i robi wrazenie, ale maksymalna odleglosc to nie wiecej jak 180cm. Jak czytam ze ktos oglada 3d z 4-5m to rece rozkladam.
Pamietaj ze ten tv 64d8000 w zasadzie wszedzie zdobywa rewelacyjne wyniki w testach na zagranicznych serwisach. Przekatna to podstawa.
 
Ostatnia edycja:

1ur3k

New member
Ja bym stawiał na LED

No akurat ja bym wybrał LED, z uwagi na to że technologia szybko się rozwija, nie tak jak plasma, która jest właściwie skazana na wymarcie. Samsung to teraz lider rozwoju technologii, szczególnie w komórkach i właśnie telewizorach, więc jeśli już zdecydowałeś się na tę firmę to polecam LED, który z każdym sezonem jest coraz lepszy.
 

1ur3k

New member
LED lepszy

LED to nowa technologia, a więc taka która się rozwija. Jeśli już masz sprecyzowanego producenta, moim zdaniem powinieneś wybrać właśnie LED, bo z roku na rok matryce są coraz lepsze, tym bardziej, że Samsung lideruje w tej technologii. W plasmę już się nie inwestuje.:eek:k:
 

1ur3k

New member
LED lepszy

LED to nowa technologia, a więc taka która się rozwija. Jeśli już masz sprecyzowanego producenta, moim zdaniem powinieneś wybrać właśnie LED, bo z roku na rok matryce są coraz lepsze, tym bardziej, że Samsung lideruje w tej technologii. W plasmę już się nie inwestuje.
 
Do góry