LE40R71B i DNIe

Kario

New member
Powaznie zastanawiam sie nad kupnem tego telewizora. Mem jednak pewien dylemat. Widzialem go ostatnio w sklepie, byl podlaczony do analowego tunera satelitarnego. Obraz na innych telewizorach byl ok, bez rewelacji, ale na LE40R71B byl kiepski. Szybka zabawa w menu i okazalo sie, ze DNIe owszem, w niektorych momentach polepsza obraz, ale na 90% powieszchni ekranu (przynajmniej na tym sygnale) generuje cos na ksztalt kaszy albo ditheringu. To denerwuje. Moje pytanie:
1. Jak sie bedzie LE40R71B zachowywal z cyfra+ ? Czy ten efekt tez bedzie wystepowal ? Co z filmami z komputera slabej jakosci, czy LE40R71B nie bedzie potegowal artefaktow z silnej kompresji fimow ?
2. Czy DNIe da sie jednak wylaczyc w tym telewizorze ? Czytalem cos na forum o menu serwisowym; udalo sie komus wylaczyc DNIe ?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Jakocia obrazu w marketach nie masz sie co zbytnio przejmować bo musisz wziąć pod uwage ze jakośc użytych kabli oraz fakt , że są ich km do tego porozdzielane słabymi trójnikami sprawia ze obraz pozostawie wiele do życzenia
 
Ostatnia edycja:

szarp

New member
DNIe jako takiego wyłączyć się nie da ... można jednak pośrednio złagodzić (prawie wyłączyć) jego działanie poprzez rezygnacje z pewnych składowych tzn dynamiczny kontrast, czujnik jasności itp, które to tworzą DNIe.Ja stwierdzam, że wszystkie te ulepszacze dla mnie działają OK. Dlatego wszystko jest włączone.
 

soro

New member
Posiadam ten TV wraz z standardowym dekoderem C+ i powiem że nie narzekam (napewno lepiej niż na antenie) myslałem nad zalupem lepszego dekodera ale wole poczekać i zobaczyć co wyczaruje TVN.Prawdziwą moc tego TV można dopiero zobaczyć jak się odpali jakieś DVD i przełaczy na 1080i(albo "p" nie pamiętam w HT1200 jest taka opcja) albo jakiś film HD.Lecz pomimo wszystko żałuje że kupiłem LCD (żaden lub niewiele paneli LCD dorównuje plazmom - moje zdanie po obserwacjach w MM i użytkowaniu swojego LCD)i teraz poważnie zastanawiam się nad zamianą na plazmePanasonic TH-42PV600E (choć trzeba wiedzieć, iż uzytkowanie plazy w PL jest dość ryzykowne co można wywnioskować po przeczytaniu tematu o wyapalani się pikseli, lecz te kolory w plazmach są zabójcze:D).

PS.Podsumowując jeśli chcesz TV do C+ i DVD to ten Samsung sprawdza się naprawde bardzo dobrze(oczywiście mógłbyś wydać znacznie więcej kasy na TV ale używając go do C+,DVD,PC to pewnie nie zauważyłbyś róznicy ), zaś jeśli chodzi o PC to nie wiem nie podłączałem.DNIe mam cały czas właczone i nie jakoś mi nie przeszkadza(może dlatego że jestem laikiem, ale takie mam spostrzeżenia apropo tego TV)

Pozdro
 

Kario

New member
Dzieki za szybkie odpowiedzi. Przed chwilka wyskoczylem z pracy poogladac TV w saturnie. To samo - DNIe pogarsza obraz, widac to wyraznie na demie gdzie polowka obrazu bez DNIe jest znacznie lepsza. Mimo wszystko prawie sie zdecydowalem na ten TV.

szarp, opcje o ktorych pisales sa w menu serwisowym ?
 

soro

New member
Kario napisał:
Dzieki za szybkie odpowiedzi. Przed chwilka wyskoczylem z pracy poogladac TV w saturnie. To samo - DNIe pogarsza obraz, widac to wyraznie na demie gdzie polowka obrazu bez DNIe jest znacznie lepsza. Mimo wszystko prawie sie zdecydowalem na ten TV.

szarp, opcje o ktorych pisales sa w menu serwisowym ?

Pobiegłem zobaczyć jak wyglada obraz z C+ bez DNIe,włączam demo DNIe i zapewniam Cię że obraz jest znacznie gorszy(po lewej stronie ekreanu),kolory się rozmywają i robią się bardzie matowe,widać to najlepiej na tej czerwonej obwódce która pokazuje jaki to kanał i co to za program podczas przełączania kanału.

Jak odzyskam aparat to postaram Ci się cyknąć fotki jak to u mnie wygląda.
 
Do góry