Samsung LCD LE-32S71B

sadaman

New member
Witam
Jestem od pewnego czasu posiadaczem 32-u calowego LCD SAMSUNG LE-32S71B. Telewizor sprawuje się znakomicie o czym już zdążyłem napisać w innym temacie.
Jednak jest coś co spędza mi sen z powiek - a mianowicie funkcja pip
Do TV podłączony mam sygnał telewizji kablowej UPC, poza tym poprzez złącza scart TV SAT oraz DVD i jeszcze poprzez Komponent nagrywarke HDD.
Niestety pomimo moich usilnych prób nie potrafie uaktywnić funkcji PIP
Wchodząc do menu > obraz > pip > mam do wyboru włącz lub wyłącz jednak nie da się aktywować PIP-a.
Czy ktoś z forumowiczów zna sposób na Pipa w samsungu a może coś źle robie?
Proszę w miarę możliwości o pomocne wskazówki
Dziękuję za poświęcony czas
 

KRYSTIAN_J

New member
troche z innej beczki

Widze ze jestes zadowolony z tego TV tez zastanawiam się nad jego zakupem, z Twoich opisów wynika iz tylko dzwiek nie jest najlepszy, ja bede uzywał do dzwięku kina domowego wiec to nie problem. Natomiast powiedz mi jak wyglada obraz w szybkich scenach czy wystepuje efekt smuzenia obrazu przy podłaczenu DVD przez lacze comonents.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
z tego co mi wiadomo to samsung w swoich lcd ma funkcje pip ale działa on tylko z łączem cyfrowy (HDMI lub DVI) i stąd może problemy, czyli jeden obraz masz z tv lub innego wejscia a drugi tylko z HDMI :(
 

sadaman

New member
Lcd

KRYSTIAN_J napisał:
Widze ze jestes zadowolony z tego TV tez zastanawiam się nad jego zakupem, z Twoich opisów wynika iz tylko dzwiek nie jest najlepszy, ja bede uzywał do dzwięku kina domowego wiec to nie problem. Natomiast powiedz mi jak wyglada obraz w szybkich scenach czy wystepuje efekt smuzenia obrazu przy podłaczenu DVD przez lacze comonents.

Co do głośników to szczerze powiem że jeśli ktoś przesiada się ze zwykłego TV w moim przypadku PANASONIC 29PS12 na inny telewizor czyli np LCD tak jak ja - to zawsze spostrzeże różnice np w nagłośnieniu.
Jednak dodam że po kilku dniach przywykłem i uważam że głośniki i dźwiek z nich się dobywający jest całkiem OK...zatem to kwiestia przestawienia się.
Co do smużenia ... nie zauważyłem takiego zjawiska - sprawdzałem na Gladiatorze, Zabójczej Broni 3, Władcy Pierścienie czyli z orginałów z uwagi na Idealne kopie w Palu.
Zatem z czystym sumieniem polecam ten TV
Aczkolwiek dobrze będzie jeśli sprzedawca podłączy ci ten LCD np w jakimś zacienionym miejscu i co najważniejsze do DVD i zapuści ci jakiś film z akcją - myśle że możesz nawet przynieść swój - wszystko po to byś mógł ocenić walory TV na swój sposób, przecież wiadomo że każdy ma inny gust i sposób postrzegania.
Pozdrawiam iżycze zadowolenie w razie zakupu tegoż TV
PS. I nie sugeruj się tym co piszą niektórzy że czerń przechodzi w niebieski. Wżadnym wypadku takie zajwisko nie istnieje pod warunkiem że nie wywindujesz sobie ustawien kontrastu i jasnościu na full...ale tak to chyba nikt o zdrowych mysłach nie robie:)
 

piasek72

New member
Philips 32PW9551 czy Samsung LE32s71B

Witam.
Chciałbym prosić o porade. Mam zamiar kupić TV za niezbyt wygórowaną cene. Przyglądam sie różnym ofertom i znalazłem te dwa modele. W necie PW moge mieć za 2200 a Le za 2990. Przymierzam sie też do "n"-ki i nie wiem który z nich wybrać bo jestem laikiem w tych sprawach. Prosze pomóżcie
 

SzymonH

New member
sadaman napisał:
Witam
Do TV podłączony mam sygnał telewizji kablowej UPC, poza tym poprzez złącza scart TV SAT oraz DVD i jeszcze poprzez Komponent nagrywarke HDD.

Witam. Jestem zainteresowany LE40R71/72 i też będzie to podłączone do UPC. W związku z tym proszę o info jak wygląda obraz z kablówki, bo z tego co czytam na tym forum, to że LCD nie nadają się do kablówek i innych sygnałów analogowych.

Dzięki za pomoc.

Szymon
 

Jaro124

New member
Samsung 32S71B

Witam sadaman i wszyscy inni :)

Własnie się tu zarejstrowałem i czytam ile wlezie bo mam zamiar kupić właśnie ten TV co TY masz czyli 32S71B!!!!

cena teraz to 3199....

jeżeli możecie lub znacie się to poradźcie mi coś

bo ja chce kupić ten TV nie do ogladania... a do grania na konsoli XBOX360 poprzez złącze component.

i dlatego własnie zastanawiam się i najbardziej podoba mi się ten samsung....
27 calowy hm no nie wiem 2699 kosztuje i chyba nie ma componenta

jest też 37mka... niby nowość model 37S71B ale on kosztuje 4499 pffff

to może jednak zostanę przy tej 32jce... no chyba że mniejszy ma coś extra (26-27 cali)

prosze napiszcie mi coś ok?

dzięki
 

altar2

New member
ja gram na xboxie 360 na tym samsungu 32 cale. Odległość od telewizora to trochę ponad 2 metry i jest wg mnie optymalnie. 26 calil wg mnie to trochę za mało, ale pewnie od biedy tez styknie. Co najważniejsze to w grach:
zero smużenia, zero rozmywania sie kolorków, gram na ustawieniach dynamicznych i jest po prostu bombastycznie jak dla mnie - nie mam porównania jak xbox sprawuje się z innymi LCDkami - coś tam czytałem że z jakimś modelem pasnasonika jest wogóle optymalnie ale mnie niczego do szczęścia nie brakuje (no może poza czasem którego mam mało żeby pograć ;))
 

sadaman

New member
hj

Witam
Popieram w całości to co napisał ALTAR 2 :
...zero smużenia, zero rozmywania sie kolorków, gram na ustawieniach dynamicznych i jest po prostu bombastycznie jak dla mnie...

Tv S71B /32"/ sprawuje się znakomicie - miałem XBOXA przez kilka dni w celu sprawdzenia, i po tych wrażeniach jakie mi zafundował sam teraz przymierzam się do zakupu własnej 360-ątki.
Dodatkowo sam LCD równie znakomicie spisuje się z podłączonym sygnałem z PC - w natywnej rozdzielczości przy zastosowaniu odpowiednich sterowników ekran w całości widoczny bez obciętych boków etc.
Obraz po HDMI z HDTV rewelacyjny, równie dobrze sobie radzi ze skalowaniem sygnału z płyt DVD poprzez złącze HDMI do wyższych rozdziałek czyli 720 i 1080.
Sprawdzone na 3 modelach - według mnie najlepszy obraz oferuje :
1. Samsung HD 860, następnie
2. Panasonic S52 i na końcu
3. Pioneer DV 490

Aczkolwiek ktoś może podważyć moje spostrzeżenie - ale tak jak to postrzegam.

Sygnał z Tunera SAT po złączu HDMI także miodzio - natomiast po złączu Komponent nieznacznie słabszy ale równie dobry.
Troche inaczej wygląda sygnał po SCARCIE a tu już dużo zależy od użytych kabelków...niestety czasem im droższe tym lepsze...i napewno nie polecam takim za około 5 zł:)
Ja używam kabli SCART marki B-TECH w wersji płaskiej i jakość obrazu jest także bardzo dobra...ale do HDMI mu daleko / pamiętaj jednak że tego typu TV przystosowane są do oglądaniu z sygnałem o rodzielczości minimum 720p a więc HD, a jeżeli podasz sygnał po złączy SCART lub z anteny naziemnej lub z kablówki to zawsze będzie to sygnał SD czyli PAL, zatem siłą żeczy obraz będzie słabszy...ale uwierz mi, napewno nie jest tragiczny...no chyba że ktoś kablówke ma tragiczną:)

Zatem według mnie wybór jest bardzo dobry mimo że to TV raczej z niższej półki niz np analogiczny R72B - ale jakość obrazu w przypadku tego drugiego jest tylko nieznacznie lepsza więc S71B jest dobrym wyborem.
 

kala-x

New member
Sadaman,jak kupiłeś telewizor/taki sam mam od 3 dni/to w instrukcji jest podana tabelka że pip działa tylko ze złączem hdmi /jestem wściekły na tę opcję bo powinno działać z różnymi zewnętrznymi tunerami,a tak nie jest!!!/kombinowałwm pare godzin żeby sie przekonać i nie dało rady.Poza tym ten tv ma b.ładny wygląd i jak narazie jestem b.zadowolony/przymierzam sie do platformy N i myśle że będzie dobrze!!:grin:
 

ice99

New member
samsung 27s71b

Witam !!!

Mam pytanie do sadaman , jak podłączałeś PC do LCD ???
Ja podpiołem vga i obraz jest fatalny cały migota , to samo jest po podłączeniu przez component z gf 7600 gs z wyjściem hd .
Bardzo proszę o podpowiedz jak rozwiązać problem ????
 

szopski

New member
Samsung LE-S71B

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post i niestety post, który wyraża małe niezadowolenie. Kupilem ten TV jakoś tydzień temu. Podłączyłem pod niego zwykła antenę + polsat cyfrowy oraz dvd. PC i dvd mam podłączone poprzez scart (euro) i nie wiem w czym wina ale obraz nie jest wyraźny widać ("mrowienie" "śnieżenie") obraz nie jest dokładny bawie się róznymi funkcjami ale żadna funkcja nie potrafi tego zniwelować. Nie wiem czy jest to normalne w tv typu LCD, czy ten model tak ma, czy też trafiłem na uszkodzony tv? Nie znam sie za bardzo na tym ale wydaje mi sie ze nie powinno tak być. Prosze kogoś kto sie zna lub potrafi mi coś doradzić o odpowiedź z góry dziękuję.
 

gibz

New member
piasek72 napisał:
Witam.
Chciałbym prosić o porade. Mam zamiar kupić TV za niezbyt wygórowaną cene. Przyglądam sie różnym ofertom i znalazłem te dwa modele. W necie PW moge mieć za 2200 a Le za 2990. Przymierzam sie też do "n"-ki i nie wiem który z nich wybrać bo jestem laikiem w tych sprawach. Prosze pomóżcie
Mam takiego lcd i mam -n-kę obraz super z hd ale również z pozostałych programów jest bardzo dobry .
 

gibz

New member
piasek72 napisał:
Witam.
Chciałbym prosić o porade. Mam zamiar kupić TV za niezbyt wygórowaną cene. Przyglądam sie różnym ofertom i znalazłem te dwa modele. W necie PW moge mieć za 2200 a Le za 2990. Przymierzam sie też do "n"-ki i nie wiem który z nich wybrać bo jestem laikiem w tych sprawach. Prosze pomóżcie
Mam takiego lcd i mam -n-kę obraz super z hd ale również z pozostałych programów jest bardzo dobry .
 

Guciu0

New member
Samsung LCD 27LES71B

Witam
Jakie macie ustawienia optymalne w wersji użytkownika chodzi mi o kontrast,nasycenie ,barwe itd oraz ustawienia glosu chodzi mi o
korektor Wiem ze to jest pojecie subiektywne ale czasem warto skorzystac z czyis doswiadczen
 
Do góry