Jaki LCD 26-32 do tunera sat z hdmi

ASKInter

New member
Witam

Mam dylemat nad wyborem lcd samsunga, wielkośc 26-32 cale, podstawowym źródłem sygnału będzie tuner sat z wyjsciem hdmi-hdcp i , dość często komputer z wyjściem vga i sporadycznie dvd poprzez rgb ew. component. Nie przewiduję żadnych kablówek czy tv naziemnej.
Zastanawiam się nad LE26R72B ew LE32S71B. Jakie były by róznice pomiędzy tymi dwoma modelami w tej konfiguracji. Czy model 32" był by modelem "dobrym" czy lepszy będzie LE26R72. Mam ograniczone finanse do ok 3800 zł. Odległość na max 32" i dość słabo oświetlone pomieszczenie.

Ew jakie inne tv lcd 26-32" z 1366x768, 8ms, hdmi-hdcp, pc, i kąt min 170/170 polecili byście do tunera sat z hdmi.

Pozdrawiam
ASKInter

Ps. Pewnie wiele osób odeśle mnie do forum, ale spędziłem już kilka godzin czytając i .... im więcej czytam to mniej wiem, wszycy polecają coś droższego a ja nie mam finansów ;).
 
Ostatnia edycja:

sadaman

New member
Witam
Ja z czystym sumieniem mogę polecić model Samsunga LE-32S71B
Jestem jego posiadaczem od kilku dni...jakość obrazu sygnału z kablówki jest taki sobie jednak do zaakceptowania, z tunera sat po złączu Komponent bardzo dobry jednak jak wielu zauważa zależy to od tego jaki kanał się ogląda...z tego co zauważyłem niestety nasza pospolita cyfra nie dysponuje kanałami z dobrej jakości kompresją ... z jej oferty najlepiej wypadają kanały TVN-u które nadają z własnych transponderów i jakościowo porównywalne są np z kanałem SKY NEWS.
Co do sygnału po złączu PC - Tu jakość obrazu jest rewelacyjna a myślę że mogłaby być jeszcze lepsza gdyby szło ustawić na mojej karcie graficznej więcej niż 1024x768.
Zatem jeśli będziesz go wykorzystywał do oglądania poprzez tuner SAT z wyjściem HDMI to niema możliwości abyś narzekał na jakość obrazu zwłaszcza na kanałach Promo nadawanyh w technologii HD (Ja czekam na ofertę ITI która ma ruszyć w ciągu 2 miesięcy).
Jest kilka osób które piszą o tym że ekran tego modelu ma tendencje do przechodzenia czerni (która nie jest nadwyraz głeboka) w kolor niebieski.
Muszę powiedzieć że opinie te są moim zdaniem nadwyraz przesadzone i taki kłopot może mieć ktoś kto sobie wywinduje ustawienia ostrości i kontrastu niemal na maksymalne ustawienia.
W modelu tym irytujące mogą być jedynie głośniki które są raczej słabej jakości...a to jedyny mankament jaki do tej pory dostrzegłem.
Z tej klasy cenowej możliwe że znajdziesz jeszcze coś ciekawego...jednak na twoim miejscu aż tak bardzo nie ufałbym opiniom ludzi z forum ponieważ to są dość subiektywne odczucia i to że ktoś coś dotrzega albo komuś coś się nie widzi w danym modelu ... wcale nie musi tak być w twoim przypadku.
Dlatego najlepszym wyjściem jest załatwić sobie możliwość przetestowania modelu w domu (tak jak ja to zrobiełem po znajomości), lub sprzedawce w sklepie poprosić by podąłczył go w zacienionym miejscu...a nie są dze by z tym był problem zwłaszcza jeśli klient wygląda na chętnego zakupu.

To narazie tyle.
Pozdrawiam
 

sniatek

New member
Agadzam się z wypowiedzią kolegi gdyż posiadam ten model od kilku dni i jestem jak najbardziej zadowolony.
Podłączone mam pod niego dvd obraz super i tuner polsatu cyfrowego poprzez scart. Wszystko zależy od nadawanego sygnału i faktycznie w przypadku tvn i jego wszystkich stcji typu tvn-turbo, meteo itp obraz jest duzo lepszy niż np tv polskiej czy polsatu. Ale jeżeli będziesz miał hdtv to nie masz sie czym przejmować bo wszystko będzie super.
 
Do góry