Samsun LE32S71B Pytania do działu technicznego

sadaman

New member
Witam
Postanowiłem dziś napisać do działu technicznego Samsunga w celu między innymi sprostowania kilku zastanawijących detali w modelu LE32S71B.
Odpowiedź umieszczam na forum - być może komuś bedą one przydatne:

Oto tekst który wysłałem do działu technicznego:
Witam
Przymierzam się do zakupu LCD SAMSUNG LE32S71B.
Jednak zanim podejmę taką decyzję proszę o odpowiedź na kilka istotnych dlamnie pytań.
Przedewszystkim:
1. Powyższy model posiada złącze HDMI jednak nie ma info czy to HDMI (HDCP) do obsługi płyt oraz materiału zabezpieczonego czy poprostu same HDMI.
Jeżeli same HDMI to jakie w prztyszłości mogę napotkać utrudnienia w związku z odtwarzaniem filmów zabezpieczonych tą technologią (HDCP)
2. Jaką dają państwo gwarancje na ewentualnie ujawnione w trakcie użytkowania świecące Piksele lub subpiksele?
3. Kontrast 3000:1 jak należy to rozumieć?
To nie wszystkie pytanie które zostały wysałane ponieważ na niewszystkie uzyskałem odpowiedź.
A są one takie:
ad1. Ponieważ model LE32S71 jest telewizorem HDReady,
złącze HDMI obsługuje sygnał HDCP mimo braku takiego napisu na obudowie oraz w instrukcji.

ad2. Na telewizorze 32 calowym może się pojawić
do 8 pixeli w kolorze czarnym.
Kolory białe nie mogą się pojawić.

ad3. Model ten posiada matryce PVA.
Jej podstawowy kontrast wynosi 800:1.
Jednak po zastosowaniu systemu DNIe,
zwiększa się on do 3000:1.

Mam nadzieję że część tych odpowiedzi komuś sie przydadzą...jednak pamiętajmy że jest to sucha teoria udzielona przez technicznych którzy i tak napiszą w ten sposób by było dobrze.
Jeśli uzyskam odpowiedzi na pozostałe pytanie wówczas je wyedytuje.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

stelek

New member
HDTV - do jakiego stopnia?

Witam,

Przymierzam się właśnie do kupna telewizora LCD i rozważam również ten model. Przejrzałem instrukcję i mam pewne wątpliwości. Otóż, czy ten model jest na pewno w pełni HD Ready? W instrukcji znajduje się tabelka, z której jasno wynika, że nie wszystkie tryby są wspierane. Nie wiem co prawda, czy "o" w tabelce oznacza "tak", czy też może twierdzącą opcją jest "x", ale tak czy inaczej części trybów brakuje. Porównałem to z danymi np. na stronie Panasonica i wyglądana to, że inni producenci nie mają takich ograniczeń...

W związku z tym chciałbym się upewnić, czy ten model jest na pewno HD Ready i czy na pewno będę mógł w pełni wykorzystać jego rozdzielczość - zarówno przez złącze do PC, jak i w przyszłości przez złącze HDMI.

Z góry dziękuję za pomoc w wyjaśnieniu tej tabeli...

hdtv.GIF
 

sadaman

New member
Tryby

Wystarczy zerknąć na opcje Komponent w powyższej tabelce i już masz odpowiedź.
Tak ten model obsługuje 720 i 1080.
Sprawdzone
Pozdrawiam
 

sph3r3

New member
no coz..ja kupilem ten telewizorek i moge potwierdzic ze ma 720p i 1080i (testowalem przez komponent sygnalem z Xbox 360). Co do kolorow - to nieźle. Nie widzę specjalnie gorszego obrazu od matrycy S-PVA (model np: LE32R71B) a obraz jest zdecydowanie lepszy od starych modeli z tanszej polki samsunga (z serii np: "T" czy nawet drozszych R51). Zero smuzenia. Tylko szkoda ze sygnal z anteny jest taki kiczasty :/ ...jak podlaczylem pod tuner HD z Astra - cud miod i orzeszki ;)
 

altar2

New member
Ponieważ też jestem bliski zakupowi tego telewizora, to podrążyłem temat tego nieszczęsnego HDCP. Z instrukcji wynika, że ten TV ma hdcp ponieważ jest tam wyjaśnione, że łącze HDMI ma z definicji HDCP. W sklepach internetowych wymienia się złącze HDMI jako wejście tego telewizora a nic nie ma o HDCP. Znalazłem jednak jeden link do sklepu w czechach gdzie jest wyraźnie dodane że posiada on HDMI z HDCP. Cóż pozostaje mieć nadzieję że jest tak w rzeczywistości :|
 

Niewe

New member
Też jestem bliski podjęcia decyzji o zakupie tego Samsunga, ale nie mogę się dowiedzieć jednej rzeczy. Czy podany w specyfiakcji kontrast 3000:1 jest dynamiczny i dostosowuje się do parametrów pomieszczenia ?
 

altar2

New member
No i po strachu. Mam już ten telewizorek, oglądam sobie od kilku godzin i na razie jestem zadowolony. Oglądam TV przez kablówkę i jak dla mnie jest OK. Co prawda nie miałem żadnych wygórowanych wymagań co do jakości obrazu przez kablówkę ale muszę przyznać że jest bardzo przyzwoicie. Kolorki są wyraźne i naturalne, z odległości 2.5 prawie na wszystkich kanałach nie widać pixelozy, nic nie smuży, dźwięk słychać wyraźnie. Czerń jest lekko szara, ale gdybym się tyle nie naczytał na temat czerni na LCD to pewnie bym na to wogóle nie zwrócił uwagi. Jeśli chodzi o kąty patrzenia to na całej szerokości kanapy (ok. 2m) nie zauważam jakiegoś pogorszenia albo przekłamania. Generalnie miałem dylemat: ten czy R71. Teraz się cieszę bo zaoszczędziłem 1000 zł i jak dla mnie jest dobrze. Za tą cenę(3400) to jest jeden z najtańszych 32 calowych telewizorków a naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić. Pewnie jakbym porównał do jakiegoś 2x droższego to wyszłyby jakieś niedoskonałości :D. Jeżeli ktoś nie jest fascynatem mega nowych technologii i ultra kontrastów to naprawdę polecam 8)

A co do pytania czy ma dynamiczny kontrast, to tak pobieżnie przejżałem instrukcję i nic nie znalazłem na ten temat. Co prawda ma opcję kontrast dynamiczny ale nie wiem czy to o to chodzi. Ogólnie oglądam tak że zjechałem z kontrastem mocno - włączyłem funkcję oszczędzania energii bo na tycg dynamicznych ustawieniach przy dzisiejszym świetle to dawało po oczach nieźle :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry