Samsun LE32S71B kontra LG 32LC2R...

sadaman

New member
Witam
Po kilku dniach zastanawiania się na tym jakiego zakupu dokonać tak by być zadowolonym - mój wybór padł na jeden z dwóch egzemplarzy na którymi się zastanawiam.
Pojawił się dzięki temu także drobny mętlik w głowie po przeczytaniu wielu recenzji na temat LCD.
Otóż z informacji jakie zdołałem wyciągnąć na niekorzyść modelu SAMSUNG LE32S71B przemawia podobno:
1. Jego kiepskie odwzorowanie czerni która tak naprawde podobno przechodzi w niebieski co zdaje się być zauważalne głównie nocą przy słabym oświetleniu pomieszczenia bądź w kompletnej ciemności, czyli ogólnie słabej jakości matryca
2. Kiepskie odwzorowanie barw z uwagi na raczej kiepską paletę barw (6.4 mld kolorow)
3. Pogorszenie jakości obrazu podczas ogłądania TV pod większymi kątami
4. Oraz teoretycznie wyjście HDMI bez DHCP co w przyszłości może sprawiać kłopoty podczas ogłądania zabezpieczonych filmów.

Natomiast jeżeli chodzi o LG 32LC2R:
1. Podobno także słabej jakości matryca - rozmazane kontury etc, ogólnie kłopoty z ostarością.
2. Słabsza paleta barw zaledwie 16,7 mln - to jak w lepszym LCD do PC
3. Mniejsza liczba wyjść przedewszystkim brak gniazd Komponentowych
4. Z drugiej jednak strony posiada HDMI z obsługą HDCP

I teraz tak...miałem w domu na dzisiejszą noc powyższy model SAMSUNGA...i jakież było moje zdziwienie kiedy w ciemnych scenach (czerni) nie zauważyłem by uciekał w niebieskie barwy - zaczynam się zastanawiać jak to jest że u jednych widać takie zjawisko występuje a umnie było go brak. Co prawda zaznaczam że czerń nie była idealna aczkolwiek nie było to krzty niebieskiego nawet patrząc pod pewnymi kątami.

Teraz moje podstawowe pytanie ... czy moim wyborem z pośród tych dwóch egzemplarzy bedzie trafnym jednak SAMSUNG?
Dziękuję za zrozumieniei proszę o odpowiedzi.
Za kilka dni postarm się zapodać wyniki wrażeń z dłuższego korzystania jednego z wybranych modeli....jak narazie czekam na wszelakie za a nawet przeciw.
Pozdrawiam
 

vandoom

New member
Mam ten model w wersji 32'. Telewizor kupilem do sypialni wiec uzywany jest glownie wieczorem i w nocy. Moim zdaniem - zaznaczam, ze nie porownywalem go w warunkach domowych z innymi modelami - nie istnieje problem odwzorowywania czerni w ciemnym pomieszczeniu czy nasycania ciemnych fragmentow niebieskim. Obraz emitowany jest z czernia wystarczajaco gleboka, a jednoczesnie nie zatracajaca detali w ciemnych scenach. Wszystko to jednak pod warunkiem ogladania praktycznie idealnie na wprost pod katem 90 stopni. Kazde odchylenie w bok powyzej jednego metra z odleglosci do tv 2,5 powoduje wyrazny spadek kontrastu i nasycenia -szczegolnie mocno zanikaja delikatne odcienie np. kolor skory.
W moim przypadku ten problem praktycznie nie wystepuje poniewaz ogladamy tv lezac na lozku idelanie na wprost ale jesli ktos ma zamiar kupic ten model np. do salonu to jest to bardzo duzy mankament - w tym przypadku zdecydowanie odradzam samsunga.

Dodam, ze bardzo dobrym sposobem na "podbicie" czerni podczas ogladania w nocy w tym modelu jest skorzystanie w menu z funkcji oszczedzania energii. Z mojej praktyki wynika ze w ciemnym pomieszczeniu sprawdza sie uzywanie niskich wartosci. Polecam eksperymentowanie z tymi ustawieniami.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Jesli nie masz kasy na lepszy, a obraz ci odpowiada to ja bym brał. Suche dane odnosnie parametrów nie Ci nie dadzą . Jesli gra i trąbi a ty jestes z tego zadowolony, tzn ze jest ok.
 

sniatek

New member
Witam,

Wczoraj zakupiłem ten model i jak dla mnie jest O.K. Duzo naczytałem się na temat słabej czerni i utraty kolorów podczas dużych kątów. Może jestem mało wybredny ale jak dla mnie to czerń faktycznie trochę słabnie ale w żadnym wypadku nie ucieka w niebieski. Co do kątów to nie zauważyłem jakiś strasznych odchyleń. Myślę że za tv w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego. Wszyscy mówią o JVC, Panasonicu czy Sharpie ale te tv są dużo droższe więc można je porównać z tv z serii R a nie z tą.
 

sadaman

New member
Wrażenie z użytkowania modelu

4j.pg
Witam
Po kilku tygodniach śledzenia tematu apropo telewizorów LCD i ich przystosowania do HDTV w końcu zaryzykowałem i postanowiłem zakupić model LE-32S71B Samsung-a.
Posiadam ten model od piątku i przez ten czas zdążyłem go wytestować na wszytkich możliwych urządzeniach które można do niego podłączyć przez praktycznie wszystkie możliwe wejścia które posiada (prócz HDMI), przy użyciu kabli THOMSONA z wyższej aczkolwiek nie najwyższej półki.
I jakie nioski po kilku dniach używania?!
Otóż wypisywanie na tym forum opini o tym iż ten model ma na tyle "niedoskonałą" matrycę że głównie nocą Czerń przechodzi w kolor niebieski zwłaszcza oglądając go pod pewnym kątem jest niepoważne i możnaby powiedzieć że celowym wprowadzaniem ludzi w błąd.
Owszem...jeżeli ktoś sobie w ustawieniach "obrazu" strzeli kontrast i jasność na FULL to wtedy można mówić i takim zjawisku - jednak wydaje mi się że żaden człowiek o zdrowych zmysłach nie ustawia sobie tych parametrów na maksa ... chyba że z moim wzrokiem jest coś nie tak...jednak nie sądzę by mi się zdawało:)
Co jak co ale jako użytkownik tego modelu mogę go z czystym sercem polecić.
Jak narazie jedyną wadą tego modelu którą dostrzegłem to raczej słabej jakości głośniki...jednak tą opinią przy zakupie bym się nie kierował poniewarz to "subiektywne " odczucie i każdy pewne różnice postrzega inaczej...zwłaszcza jeśli poprzedni sprzęt miał lepsze nagłośnienie.
Dorzucam fotki owego TV zrobione na ustawieniach Dynamicznych (obraz) z przodu, z boku oraz z góry.
Zdjęcia wykonane aparatem Panasonic DMC-LZ5...wieczorem zrobie jeszcze Fotki Fujii S 9500
Pozdrawiam
http://www.2-ec.com/fsb_s/ecv_1092385765/tester/deutschland/fiz/a/1.jpg

http://www.2-ec.com/fsb_s/ecv_1092385765/tester/deutschland/fiz/a/2.jpg

http://www.2-ec.com/fsb_s/ecv_1092385765/tester/deutschland/fiz/a/3.jpg

http://www.2-ec.com/fsb_s/ecv_1092385765/tester/deutschland/fiz/a/4.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry