LE 32 S71 B czy LE 32 M51B

sniatek

New member
Witam,

Proszę o pomoc w wyborze tv LCD. Zastanawiam się który z tych modeli jest lepszy bo parametry maja zbliżone. Tv bedzie współpracował z Polsat cyfrowy, komp, i dvd. A może ktoś poleci mi jakiś inny model tv tak max do 4000 zł.

z góry dzieki
 

vandoom

New member
Mam LE32S71B od tygodnia. Podlaczony jest do tunera C+ (via RGB) i kina domowego Panasonic (component), odbieram rowniez tv naziemna z anteny na dachu - Polsat. Jakosc obrazu z cyfry zalezy od danego programu i balansuje pomiedzy wybitnym, a miernym. Jakosc Divx - zaskakujaco dobra, niektore filmy nieodbiegaja specjalnie od wersji DVD - tutaj jestem bardzo zadowolony. Telewizje Polsat, TVP z anteny naziemnej rowniez oglada sie przyzwoicie. Ogolnie jakosc obrazu tego tv jest na wystarczajaco wysokim poziomie. Wybieralem go wahajac sie pomiedzy Panasonic-em i Sharpem. Wydaje mi sie jednak, ze troche przesadzilem z wielkoscia - tv sluzy mi w sypialni i obraz ogladam z odleglosci 2,5 -3m - wydaje mi sie w tej chwili ze wystarczajcy bylby model 26'-27'.

Zaskoczeniem na minus jest jakosc dzwieku - tutaj przy wyborze kierowalem sie troche wieksza niz w innych modelach moca i SRS ( mam to w odtwarzaczu mp3 i jest to niesamowita funkcja) ale dzwiek jest taki sobie, efekt stereo, a szczegolnie bas jest nawet DUZO slabszy niz w 21' CRT Panasonica. Sytuacje ratuje kino domowe. Poza tym zauwazylem ze rano (wylacznie rano) lewy glosnik dosc mocno trzeszczy - wieczorem, co dziwne to nie wystepuje. :confused:. Duzym minusem jest rowniez funkcja PIP, niby jest ale tak naprawde jej nie ma. Szkoda ze Samsung w taki sposob sciemnia klientom. Na minus moge rowniez zaliczyc tlumaczenie PL instrukcji obslugi - lepiej korzystac z wersji angielskiej. Poza tym nie moge dotrzec do edycji funkcji zwiazanych z Progressive Scan- zmiany parametrow w tv itd, moze ktos mi pomoze w tym temacie ??
Tv bardzo wrazliwy jest tez na zmiane kata patrzenia i obraz traci kolory- te 170 stopni mozna sobie darowac - na szczescie mamy go na wprost od lozka, jesli ktos wiec ma zamiar ustawic go np. w salonie i ogladac pod roznymi katami to zdecydowanie nie polecam.

Zdaje sobie sprawe ze ten model jest podstawowym modelem marki ale nie oczekiwalem specjalnie wiecej, bardziej niz na funkcjach zalezalo mi na przekatnej, choc teraz wiem ze nie slusznie. Za te pieniadze wydaje mi sie, ze jest to bardzo dobry zakup. Jakosc obrazu jest naprawde bardzo dobra, ( nie spodziewalem sie tego, po tym co widzialem w sklepach ),
szybkie sceny tv wyswietla perfekcyjnie.

P.S.
5 lat temu za crt Sony 29' zaplacilem blisko dwa razy wiecej - i ten wlasnie model ciagle pozostaje u mnie glownym tv w domu. Zarowno ze wzgledu na jakosc obrazu jak i na wygode obslugi.
 

sniatek

New member
Le 32 S71b

Dzięki za odpowiedź. Mam kolejne pytanko. Jakie kable musze dokupić aby podłączyć ten tv do kina domowego i polsatu cyfrowego, oczywiście aby uzyskać jak najlepszą jakość.

Z góry Dzięki
 

vandoom

New member
...to zalezy jakimi wyjsciami dysponuje Twoj sprzet, moje dvd nie ma wyjscia hdmi wiec uzylem kabla component - (3 koncowki chinch Zielony, Czerwony, Niebieski) - efektem jest bardzo dobra jakosc obrazu, zarowno z plyt DVD jak i .... o dziwo Divx. Tuner C+ podlaczylem kablem Euro-Euro pod wejscie RGB Euro w TV, jakosc obrazu jest rowniez bardzo dobra, choc tak jak pisalem wczesniej, duzo zalezy od jakosci nadawanego przez dana stacje sygnalu. W moim przypadku wiec potrzebny byl kabel component i dobry kabel Euro. Component zakupilem w MM za 49 zl - to byl jedyny jaki udalo mi sie dostac w Krakowie. (byl jeszcze w RTVAgd ale za blisko 200zl).
UWAGA w tym telewizorze zrodlo sygnalu component oznaczone jest w wersji PL systemu jako modul ( jest to troche mylace )
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Cieszę się z bardzo rzetelnej opinii i ją podzielam.
Jesli miałbym wybierać między Samsungiem, Panasonicem i Sharpem - zdecydowanie nie wybrałbym modelu Samsunga.
Prezentacja w domu obnażyłaby ten telewizor w pięć minut.
Brak czerni / w nocy przy słabym oswietleniu - bardzo słabo.
i kąty zdecydowanie odsuwają go na dalszy plan , tym bardziej ,ze ceny konkurencji obecnie są prawie takie same .
Kable kupuj w cenach ok. 100 zł - dają sporą różnicę jakości. Sprawdź testy kabli na forum.

http://e-panasonic.pl/index.php?cPath=73_74 - tu masz sprawdzonej jakosci kable.

pozdrawiam
 

vandoom

New member
dzieki za link do strony z kablami.
Czy roznica w jakosci kabla jest, az tak duza ze warto doplacac ?

Zgadzam sie tez co do opinii n/t mizernych wynikow tego modelu jesli chodzi o katy patrzenia, obraz rzeczywiscie bardzo szybko traci kolory i kontrast, wystarczy jednynie niecaly metr w bok z odleglosci 2,5 metra.
Te dane producenta - 170 stopni to po prostu sciema.

Nie do konca sie zgadzam jednak z zarzutem slabej czerni w ciemnym pomieszczeniu. Moj tv stoi w sypialni wiec uzywamy go glownie w nocy :)
Po tym co czytalem o LCD przed zakupem spodziewalem sie ze faktycznie bedzie to duzym problemem ale w tym przypadku jest naprawde dobrze. Czern jest wystarczajaco gleboka tak aby detale w ciemnych scenach byly jeszcze widoczne. Jestem przyzwyczjony do modelu Sony CRT z gornej polki gdzie czern i kontrast sa legendarne w Samsungu nie jest moze az tak dobrze ale jest na tyle dobrze aby nie zauawazac takiego problemu. Odkrylem ze ustawienie w menu opcji oszczedania energii na niskie wartosci znacznie pomaga w uzyskaniu mniej swiecacej i bardziej naturalnej ekspozycji czerni -polecam te ustawienia.
 

milo1977

New member
vandoom napisał:
dzieki za link do strony z kablami.
Czy roznica w jakosci kabla jest, az tak duza ze warto doplacac ?

Zgadzam sie tez co do opinii n/t mizernych wynikow tego modelu jesli chodzi o katy patrzenia, obraz rzeczywiscie bardzo szybko traci kolory i kontrast, wystarczy jednynie niecaly metr w bok z odleglosci 2,5 metra.
Te dane producenta - 170 stopni to po prostu sciema.

Nie do konca sie zgadzam jednak z zarzutem slabej czerni w ciemnym pomieszczeniu. Moj tv stoi w sypialni wiec uzywamy go glownie w nocy :)
Po tym co czytalem o LCD przed zakupem spodziewalem sie ze faktycznie bedzie to duzym problemem ale w tym przypadku jest naprawde dobrze. Czern jest wystarczajaco gleboka tak aby detale w ciemnych scenach byly jeszcze widoczne. Jestem przyzwyczjony do modelu Sony CRT z gornej polki gdzie czern i kontrast sa legendarne w Samsungu nie jest moze az tak dobrze ale jest na tyle dobrze aby nie zauawazac takiego problemu. Odkrylem ze ustawienie w menu opcji oszczedania energii na niskie wartosci znacznie pomaga w uzyskaniu mniej swiecacej i bardziej naturalnej ekspozycji czerni -polecam te ustawienia.
Mam Samsunga LE32S71B, podłączyłem go do Manty Emperor IV kablem komponent za 30PLN i szczerze mówiąc do jakosci obrazu nie mam żadnych zastrzeżeń. Jestem wręcz w szoku że Manta i tani kabel dają taką jakośc obrazu!!! Jestem zachwycony obrazem i wierz mi że gdyby było coś nie tak to na pewno ze wściekłością opisałbym to na forum. Najpierw kup tani kabel i sprawdź czy obraz Ci odpowiada.
 
Ostatnia edycja:

antonio

New member
le37s71b

jutro wjeżdża mi do domu le37s71b,
duzo na forum sprzecznych opinii,
jestem laikiem jesli chodzi o high-end lcd, natomiast chetnie podziele sie swoimi wrazeniami, zwyklego ogladadacza telewizora.
 

antonio

New member
witam,
a więc tak, samsung le37s71b stoi juz u mnie w pokoju telewizyjnym,
pierwsze wrazenia:
przede wszystkim ma piękny design, uwazam ze seria samsungów LEXXS i LEXXR wyglada po prostu miodzio,

Obraz:
mam dekoder cyfry + Pioneera podłączony do TV kablem SCART za 5zl z Carrefoura, dvd Grundig podstawowy model,
Obraz na kanalach które mają słaby sygnał jest ok, ale moglby być lepszy, na TVNach jest po prostu zaskakująco ostry, wyraźny, praktycznie żadnych smug przy dynamicznych ujęciach, jestem zadowolony. Jedna rzecz mnie zastanawia - byla o tym mowa na w innych postach odnosnie tego modelu - czarny kolor nie jest do konca czarny, wygląda czasami (nie zawsze) trochę jasniej niż oczekiwałbym od koloru czarnego. Ale to drobnostka.
Zdaje sobie sprawe ze ten telewizor nie kosztował 10tys. i tzw. żyletą nie będzie, ale uwierzcie mi że przy oglądaniu z odległości 3metrów nie masz zadnych zastrzeżeń co do obrazu.

Filmy DVD również polączone z TV scartem, ogląda się naprawdę w zaskakująco dobrej jakości, nie ma się do czego przyczepić, jeśli nie jest się wizualofilem.

Playstation 2 - ekstra jakość! wreszcie moge oddać się nałogowi gry w FIFA!

Ci którzy zastanawiają się nad zakupem nie powinni się wahać, jeśli nie masz 6tys. a masz 4tys i szukasz duzego 37" ekranu ten produkt jest naprawde ok.
 

sadaman

New member
f

przede wszystkim ma piękny design, uwazam ze seria samsungów LEXXS i LEXXR wyglada po prostu miodzio

To pokazuje że nie wszystkim musi przeszkadzać błyszcząca obudowa - która tak na tym forum jest przez co poniektóre osoby mocno krytykowana.
Dodam tylko od siebie że Pioneer w swoich Plazmach także stosuje błyszczące obudowy i jakoś nikt się tego nie czepia - co dość mocno zastanawia.
Zresztą podobny wygląd zaprezentował ostatnio JVC - błyszczą jeszcze bardziej niż w Samsungach...więc od Siebie radze ten Design zaakceptować a nie krtytykować zwłaszcza że wszystko na to wskazuje iż taka jest obecnie moda.
071006jvcled.jpg


05100646z70.jpg


czarny kolor nie jest do konca czarny, wygląda czasami (nie zawsze) trochę jasniej niż oczekiwałbym od koloru czarnego. Ale to drobnostka.
Niestety ale jest to w większości ogólna blączka TV LCD - są sposoby na radzenie sobie z tym mankamentem np poprzez włączenie w Menu "oszczędności energii", jednak niesie to za sobą inną bolączkę...obraz staje się lekko ciemniejszy - poprostu coś za coś.
Jednak nie uważam by była to wada nie do zniesienia - po kilku dniach oglądania nie zauważa się już tego problemu i jest ok.

I na koniec ANTONIO gratuluje dobrego nieprzepłaconego zakupu.
Za jakiś czas zmieni się na coś lepszego;)
 

antonio

New member
to fakt, 37" tej wersji kosztowalo mnie de facto 2800 zl, (zakup jako środek trwały na firmę), jeszcze w sierpniu ten tv kosztowal na stronie samsunga 6499 brutto. Więc rzeczywiście mój zakup jest nie przepłacony. :)

Zastanawiam sie jeszcze nad tym jaki kabel kupić do połączenia C+ z TV.
Może macie jakieś typy? (jesli SCART to jaki, jeśli Komponent - jaki? itd.)
 

gkozoduj

New member
antonio napisał:
to fakt, 37" tej wersji kosztowalo mnie de facto 2800 zl, (zakup jako środek trwały na firmę)....]

Mogę poznać cenę brutto jaka zapłaciłeś za ten TV i gdzie go kupiłeś?
A co z tymi kątami, czy naprawdę jest tak fatalnie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Brawo Antonio
"Ci którzy zastanawiają się nad zakupem nie powinni się wahać, jeśli nie masz 6tys. a masz 4tys i szukasz duzego 37" ekranu ten produkt jest naprawde ok."
I o to chodzi. Cena do klasy.
A to nie ma nic wspólnego z twierdzeniem że seria S 71 - jest najlepsza.
Bo nie jest. Dla mnie czerń niestety jest słaba.
Ale na usprawiedliwienie podam sytuacje jaka miała miejsce na szkoleniu w warsztatach Panasonica na Promie Scandynawia do Szwecji.
Otóż prezenterzy przedstawili Nowe modele Panasonica 32 Lx 600 i 26 Lx600 zachwycajac się ich głębią i czernią. Poprosiłem aby przy ściemionym swietle połączyli ten sam obraz do stojacej obok plazmy. Najpierw długo sie ociagali , ze nia ma kabla ,że za krótki ,że nie da rady.
Ale w końcu dało radę. I ...............
Trzeba było wycofywać się z zachwytów nad czernią , głębią i kolorystyką.
Słowa - oczywiscie nie powinno się porównywać tych parametrów - były na porzadku dziennym.
A muszę powiedzieć , że i tak ta czerń w Panasonicu znacznie odbiega od czerni Samsunga S 71. Na warsztatach było kilkadziesiąt osób . Wiec przynajmniej nie nam opowiadać o dobrej czerni w Serii S 71 Samsunga.
A kąty Panasonic dzieki nowym rozwiązaniom
Nowy rodzaj panelu "IPS Alfa" - są fantastyczne nawet w zaciemnionym pomieszczeniu. Po raz pierwszy można było takie zobaczyć / nie licząc produktów Loewe/.

Ale wracajac do tematu - Oczywiscie seria M 51 - jest znacznie lepszym rozwiazaniem
pozdrawiam
 

lopez

New member
Czytam i czytam tę dyskusję na temat kątów i niekończącego się tematu "ile jest czerni w czerni". Jestem posiadaczem serii M51 i powiem Wam szczerze, że "czerń" w tym modelu mi nie przeszkadza (przy zgaszonym świetle, choć nie jest tak czarna jak obudowa, to fakt), jak i kąty, które moim zdaniem są ok. Obudowa nie świeci się jak psu jaja, wbrew temu co inni sądzą. Jest to mój pierwszy LCD i naprawdę jestem z niego w pełni zadowolony.:D
Też się zastanawiłem prawie rok temu co kupić, nawet kiki'ego pytałem o radę i zdecydowałem się właśnie na ten model kierując się opiniami za i przeciw, jak i zasadą wymagaj od sprzętu tyle ile za niego dałeś.;)
Do wszystkich, którzy się wahają nad wyborem jakiegokolwiek modelu - traktujcie opinie jako wskazówki, a nie wyrocznie co do zakupu, bo tyle ile forumowiczów to tyle zdań i opinii i jak większość z Was wie kręćka idzie dostać od tego wszystkiego.:p
 

sadaman

New member
gy

Witam
KIKI Napisał:
"Ci którzy zastanawiają się nad zakupem nie powinni się wahać, jeśli nie masz 6tys. a masz 4tys i szukasz duzego 37" ekranu ten produkt jest naprawde ok."
I o to chodzi. Cena do klasy.
A to nie ma nic wspólnego z twierdzeniem że seria S 71 - jest najlepsza.

Ciekawe - bo ogólnie seria S71B była nie tak dawno przez KIKIEGO mieszana delikatnie mówiąc z błotem - bo to kiepski ekran, czerń nie jest czarna a raczej niebieska, obudowa błyszczy się jak...etc same wady.
A teraz co...cudowna zmiana?!
Przepraszam czy Samsung 37-LES71B jest w czymś lepszy od 32-LES71B? (poza tym że ma większą matryce)
Pewnie chodzi ci o cene...no ale tak to zwykle bywa gdy nie wiadomo o co chodzi.

Może warto w końcu przemyśleć i zaakceptować fakt że jak do tej pory w większości twoje słowa "KIKI" nie mają żadnego przełożenia na faktyczną sytuację i zadowolenie tych którzy już znaleźli się w posiadaniu serii S71B - bez znaczenia jaka wielkość matrycy...yyy, przepraszam,chyba że pomijając niezadowolenie twoich klientów, którym go prezentowałeś i którzy nie chcieli po prezentacji nawet na niego spojrzeć.
A dlaczego miałbym ci wierzyć...ja też potrafie wymyślać historie które w życiu nie znalazłby żadnego potwierdzenia - odzwierciedlenia.
Niestety bogate słownictwo i zdolności do tworzenia pięknych przekonujących zdań to w tych czasach nie wszystko.
Czasem warto odpuścić i nie iść w zaparte...jak narazie jesteś chyba jedyną osoba na tutejszym forum która cały czas ma coś przeciwko...choć tym razem padło twierdzenie że jest naprawde OK...bo pewnie chodziło o cene.
A gdyby kosztował tak jak kosztuje czyli około czterech tysięcy dwustu złotych brutto...to już byłby FEEEEEE?!

I jeszcze jedna uwaga z mojeje strony
Jesli miałbym wybierać między Samsungiem, Panasonicem i Sharpem - zdecydowanie nie wybrałbym modelu Samsunga.
Prezentacja w domu obnażyłaby ten telewizor w pięć minut.
Brak czerni / w nocy przy słabym oswietleniu - bardzo słabo.
i kąty zdecydowanie odsuwają go na dalszy plan , tym bardziej ,ze ceny konkurencji obecnie są prawie takie same .
Kable kupuj w cenach ok. 100 zł - dają sporą różnicę jakości. Sprawdź testy kabli na forum.

Tyle się pisze by nie zaśmiecać forum i pisać w temacie - więc jeżli dana osoba założyła temat o ściśle określonym ukierunkowaniu to uważam że jego należy się trzymac, a nie starać się zniechęcić potencjalnego klienta pod kątem pewnych wad poszczególnych modeli TV. W końcu sam chce wiedzieć który z tych dwóch modeli jest lepszy a nie "co innego byście mi doradzili"
Ponadto Nie każdy jest tutaj VIDEOFILEM, więc uszanuj to.

Co do kabli - testowałem u siebie kable TECHLINKA za około 60 zł oraz B TECH-a za około 100zł - i moje wrażenia są takie że nie zauważyłem żadnej róznicy w obrazie ani testując kable SCART ani HDMI...czyżbym z tego powodu był doskonałym klientem dla okulisty?!
A pisząc poważnie - Ja zdecydowałem się na kabel B TECH-a czyli ten droższy, ale tylko z jednego powodu...kabel nie jest grubości mojego kciuka lecz płaski co znacznie ułatwia mi schowanie takiego kabla w listwie.
Uważam że nie trzeba przepłacać niewiadomo ile bo różnica w obrazie żadna.
A co do testu kabli i ich wiarygodności, ale głównie pod kątem wykonywania fotografii obrazu który został uzyskany przez różnego rodzaju kable, to już na tym forum było...wystarczy poszukać.

Ale na usprawiedliwienie podam sytuacje jaka miała miejsce na szkoleniu w warsztatach Panasonica na Promie Scandynawia do Szwecji.
Otóż prezenterzy przedstawili Nowe modele Panasonica 32 Lx 600 i 26 Lx600 zachwycajac się ich głębią i czernią. Poprosiłem aby przy ściemionym swietle połączyli ten sam obraz do stojacej obok plazmy...
...A kąty Panasonic dzieki nowym rozwiązaniom
Nowy rodzaj panelu "IPS Alfa" - są fantastyczne nawet w zaciemnionym pomieszczeniu. Po raz pierwszy można było takie zobaczyć...

Jeżeli coś od siebie mogę jeszcze dorzucić - dlamnie to ŻADNE Usprawiedliwienie.
Raczej wystosuj usprawiedliwienie dlaczego porównujesz czerń LCD do czerni PLAZMY?
Nie widze tu żadnego związku - o czym też już było na tym forum.
Jeśli nie każdy to pewnie większoścosób ci powie że to są dwie odrębne nie mające nic wspólnego ze sobą technologie i wielkim błędem jest porównywać LCD do Plazmy lub CRT.
Wiadomo co w takim porównaniu będzie górą...a jak narazie to trzymając się słów oraz twoich wniosków :)to powinniśmy najwyraźniej od razu przechodzić ze starszej technologii czyli CRT na PLAZMY omijając tym samym TV LCD szerokim łukiem z uwagi na ich niedoskonałości...a to wszystko przez to że KIKI na międzynarodowym promie obnażył LCD-ki na korzyść PLAZM - i Jeszcze do prasy powinno to trafić.
Sorki ale Już widzę jak wszyscy tam brechtali że została odkryta wyższość czerni PLAZMY nad LCD.
Wybacz ale brniesz w zaparte a uogulniając twoje recytowanie Wad Samsungów ...to niczym się to nie przekłada na zadowolenie osób które na tutejszym forum już go kupiły.
A co do kątów PANASONICA bodajże 178 - Kontra SAMSUNG 170, w praktyce sprawa niezauważalna ponieważ 8 stopni w lewo czy prawo to zaledwie mini kroczek, ponadto te Panasonici mają inną i raczej nowocześniejszą matryce i są odpowiednio droższe.
A tak wogóle nie wiem jakim cudem...ale porównując ostatnio co prawda model PANASONICA TX-32LE60P z SAMSUNGIEM S71B i R72B wszystkie 32", to według mnie najsłabiej wypadł akurat PANASONIC.
Co do podłączeń TV to dla Panasonica i Samsunga r72b zastosowano podłączenie poprzez rodzielacz sygnałów HDMI 2 wyjścia, dla S71B wykorzystano KOMPONENT.
Panasonic emanował słabszą kolorystyką...aczkolwiek to szło jako tako wyregulować, drażnił natomiast czymś w rodzaju przymglenia obrazu czego nie można było wyeliminować - samsung za to mocno popisywał się ostrością obrazu i co było widoczne na pierwszy rzut oka bogatszą kolorystyką.
Takie było moje spostrzeżenie...

A na sam koniec mam prośbę o ustosunkowanie się do jeszcze jednej sprawy.
Pisałeś tu i ówdzie że obudowa w samsungach błyszczy się strasznie i kurz do niej lgnie także bardziej.
Co więc powiesz o nowych premierowych błyszczących obudowach PIONEERA i JVC?

Pozdrawiam i zachęcam do dysputy:)
 
Ostatnia edycja:

antonio

New member
jesli chodzi o dyskusje sadamana i kikiego to wydaje mi sie ze kiki stara sie przekazac ze s71 to nie jest high-end, ale dobry telewizor sredniej klasy, prawdopdobnie jako punkt odniesienia przyjmuje telewizory do kwoty 15tys. zl.
Ma rację.
Z drugiej strony sadaman stara sie przekonac ze zwykly ogladacz telewizora nie zauwazy zbyt duzej roznicy pomiedzy modelem s71b a modelami za 6-7 tysiecy.
Też ma rację.
Odpowiadajac na pytanie gkozoduja - sprawdz adresy www.kupujemy.pl oraz www.ceneo.pl - wpisz model i poszukaj atrakcyjnej oferty pamietając ze cenę z niektorymi sklepami mozna negocjować.
Ja dałem za swoj 3499 netto.
Pobawilem się wczoraj opcjami trybu oszczednosci energi (opcja wysokiej oszczednosci + podbicie jasności) i czarny kolor zrobil sie bardziej czarny, teraz naprawde jest ok.
Jeśli chodzi o kąty patrzenia to wcale nie jest zle. 1,5m w lewo i obraz niewiele sie różni od tego widzianego frontalnie.
Dziwi mnie jednak to że Le37s71 wymaga radykalnej interwencji użytkownika w ustawienia korekcji obrazu, bo obraz standardowy ktory widac zaraz po wlaczeniu odbiornika jest średni.

p.s.
sorry ale kiki jako przedstawiciel panasłonika jest malo wiarygodny w doradzaniu potencjalnemu klientowi jaki model wybrać. Takie jest moje zdanie, choc moge się mylić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
już się pogubiłem.
Bo po pierwsze napisałem że Panasonic gra słabiej niż konkurencja .
Więc stąd chyba mniejsza wiarygodność . Przecież powinienem napisać że jest najlepszy na świecie.

Po drugie możemy sie założyć że Seria s 71 Samsunga nie jest najlepsza na rynku i przyjmuję każdy zakład.
Oczywiście że LCD Panasonica ma lepsze katy - to bez cienia wątpliwości. Co ma znaczenie jeśli w domu korzysta jednocześnie więcej osób.

A plecenie o wyższości Świat Wielkiej Nocy nad Swiętami Bozego narodzenia zostaw - kabareciarzom - bo to nawet nie jest śmieszne.

Ktoś kto ma zwykły telewizor i przyzwyczaił się do normalnej czerni nie chce wydawać znacznie więcej kasy aby mieć gorszy obraz .
Niebieską czerń , na która nakładaja się kolory nie dając w sumie naturalnego odbioru. I możesz pisać setki bzdur - nic to nie zmieni.
Chwale Samsunga w swojej klasie cenowej - ale jesli wystawia nos po za nią - To nie ma tam czego szukać.
To tak jakby Fiat pretendował do miana z Jaguarem.:D
Ma swoje miejsce w szeregu i niech tak zostanie .

"Nie wychodź przed szereg " jak mawiał wachmistrz Kalita.
Cieszę się ,że użytkownikom sie podoba. Ale nie mozna opowiadać bzdur.
To tak jak pracownik MM opowiada że kamera z 1000 zł - posiada wszystko co mozliwe na świecie i nie warto kupwać droższych kamer -bo to nic nie da - ha ha ha ha ha ha.
Zostaję przy swojej opinii. A użytkownikom życzę radości z modelu .

Jeśli chodzi o materiał na obudowę to wystarczy sprawdzić jego rodzaj.
Dziś zaszedłem do sklepu Avansu w Olsztynie - seria R 72 - rozpacz , rysa na rysie i rysą sie podpiera . Plazmy Pioneera nie maja tego problemu bo ich panel jest pokryty powłoką antyrfleksyjną.

Antonio - jestem przedstawicielem pięćdziesięciu firm - czy z tego wynika ,że mam mniejszą wiedzę od Ciebie ? . I powiem Ci w tajemnicy że Sony w modelach KDS 55 - gra rewelacyjnie . Toshiba SED - to kosmiczna jakość- jak opanują trwałość inni bedą mieli duży problem z LCD czy Plazmami. Sharp serią XD1 - zabije rynek na LCD.
Ale Seria S 71 Samsunga - jest C I E N K A - w stosunku do wyzszych modeli nawet tej firmy. I tyle.
pozdrawiam



pozdrawiam
 
Do góry