Mam już SAMSUNGA LE32m61b!!

pasqctfo

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
Otóż MAM w końcu upragnione LCD :) w momencie kiedy włączyłam kablówkę - obraz czysty.. bez smużenia.. ale kiedy włączyłam DVD.. :blagam: padłam na kolana. BOMBA!!
Ale teraz pytanie.. mam kablówkę, DVD, VIDEO oraz kompa - te cztery rzeczy podpinam do tv i chciałabym mieć jak najczystszy, śliczny obraz z każdego możliwego z tych źródeł. Jakie zastosować połączenia? Jakie kabelki? W jakiej kolejności? Jakie zastosować ustawienia dla mojego Samsunga? :confused: Chciałabym żeby mi ktoś poradził.. tak z doświadczenia najlepiej. A! DVD ma jedynie wyjście EURO, VIDEO ma 2 EURO, kablówka - standard, podpięta na razie do magnetowidu, a komp - karta ATI, wyjście DVi. Jeśli ktoś zechce mi pomóc.. będę wdzięczna jak NIEWIADOMOCO :)
Pozdrówka dla wszystkich i wszystniejszych
CMOK
 
Ostatnia edycja:

pasqctfo

New member
SwMikołaj napisał:
Hej,

Troche z innej beczki gdzie kupilas i za ile?

Ah.. Ci mężczyźni.. zawsze przeważa w nich ciekawość nad chęcią pomocy ;)
Otóż kupiłam w MAX24, w cenie 4589zł.

A czy znajdzie się ktoś kto będzie znał odpowiedź na moje pytania?
 

adajan

New member
Podłącz to w następujacy sposób:Kablówka do wejscia antenowego w LCD,DVD połącz kablem euro scart do Video wejścia ,a do wyjścia Video podłącz drugi kabel euro scart i ten kabel podłącz z wejściem euro ext w LCD.Natomiast komp kablem S-VHS z S-VHS w telewizorze!DVI nie podłączysz z HDMI ,bo się podobno nie da.Inaczej tego nie możesz połączyć.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pasqctfo

New member
adajan napisał:
Podłącz to w następujacy sposób:Kablówka do wejscia antenowego w LCD,DVD połącz kablem euro scart do Video wejścia ,a do wyjścia Video podłącz drugi kabel euro scart i ten kabel podłącz z wejściem euro ext w LCD.Natomiast komp kablem S-VHS z S-VHS w telewizorze!DVI nie podłączysz z HDMI ,bo się podobno nie da.Inaczej tego nie możesz połączyć.
Pozdrawiam

hm.. ale tam z tylu są te różne.. RGB, componenty. ich nie da rady wykorzystać? np. jakieś przejściówki: SCART-RGB, czy SCART-component.. żeby uzyskać jak najlepszy obraz..?
 

adajan

New member
Cześć! RGB będziesz miała właśnie na złączu euro scart (pisze ext RGB).Natomiast co do innych połączeń to ich nie uzyskasz na tym sprzęcie.Component i HDMI to są sprawy programowe tzn.dany sprzęt musi wysyłać sygnał w component lub HD.Co do różnego rodzaju przejściówek itp. różnych kabelków to może i można takie kupić(nie wiem),ale one na pewno nie poprawią ci jakości obrazu!!! a stracisz tylko pieniążki.
pozdrawiam
 

pasqctfo

New member
LEm61b --> serwissssssss... grrrrrrrrrrrrrrrr

Genialnie.. po prostu genialnie.. niedawno pisałam, że stoi u mnie na szafce a teraz już go NIE MA! podobno ma być do tygodnia - ale to oznacza, że w sumie nie będzie go TRZY TYGODNIE!
Zła jestem jak nie wiem..
OTO CO SIĘ STAŁO: dwa głupie subpiksele!!!!! i jak się zachował serwis?? owszem przyjechał, z uśmiechem zabrał sprzęcik na swój koszt - ale na tym się skończyła uprzejmość. Zaraz na drugi dzień (słyszałam że załatwienie problemu świecących subpikseli ma trwać MAX 3 DNI!!!!) dowiedziałam się, że właściwie to serwis "NIE WIDZI tych subpikseli" i "co my sobie wymyślamy". Po dokładnym określeniu miejsca owych czerwonych punkcików, pan łaskawie je zauważył. Potem cisza.. która trwała kilka dni, a zakończyła się bo w końcu UDAŁO NAM SIĘ dodzwonić do nich. Otóż nasz tv pojechał do Warszawy!!! DO WARSZAWY!!!! Chciałabym nadmienić, że nie stał u mnie nawet 10 dni!!! Z tego co się orientuję, procedura powinna być następująca: przyjeżdża miły Pan, zawozi sprzęt do serwisu - 1 dzień, który potwierdza usterkę (do cholery!! przecież to nie zdążyło wejść na gwarancję!! ja to mogłam jeszcze do sklepu bez podania przyczyny oddać!!) - załóżmy 2 dzień i wydaje mi NOWY sprzęt - 3 dzień. Całość trwa w najlepszym razie 3 DNI!!!!! Najlepsze życzenia dla piaru Samsunga, całego cholernego zbiurokratyzowanego teamu serwisu oraz kogoś kto ustalał procedury reklamacyjne - niech Wam słonko świeci jasno JAK SUBPIKSELE MOJEGO LCD!
 

ein

New member
Współczuję

ale nie poddawaj się i walcz o swoje. Sprawdź na stronie producenta jak wygląda sprawa marwych pikseli.
Co do połączeń, to kolega powyżej dobrze radzi ale można lepiej :) Po pierwsze żadne tam s-video a propoz kompa. Po to Samsung ma D-sub żeby natywnie poleciał sygnał z komputera właśnie poprzez to połączenie. Bedziesz miała natywnie rozdzielczość 1360x768 i obraz będzie doskonały. Jeżeli masz wolne DVI to z całą pewnością jest to DVI-I przez które leci sygnał analogowy... wystarczy przejściówka i klabelek D-sub (broń boże nie taki za 10zł bo będzie migotać, tylko jakiś firmowy 30-40zł sztuka (za 3m)). Co do reszty sprzętu to:
DVD koniecznie przez scart z RGB (niestety u Samsunga tylko 1 scart jest RGB)
Video spokojnie na drugiej szczocie i tutaj wymuś przesyłanie sygnału s-video.
Co do komponentu i HDMI to niestety do wykorzystania tylko z kompem (z resztą sprzętu co podałaś nie da rady). I tak są karty graficzne z wyjściem komponentowym - podłączasz i masz 720p i 1080i. Możesz też zamiast podłączenia D-sub zastosować kabelek cyfrowy DVI-HDMI i w ten sposób spiąć komputer z LCD (niestety nie będą chodziły standardowe komputerowe rozdzielczości, a tylko 720p/1080i i ew. 576p). Tutaj drobna uwaga - mogą być problemy z kompatybilnością kompa z kartą Ati i LCD (przy połączeniu cyfrowym raczej). Co do reszty kabli (SCART) to można kupić zwykły za 15-20zł sztuka i większej różnicy (z droższym) się nie zobaczy.
 
Ostatnia edycja:

flk

New member
witam

no ja tez posiadam M61 i wszytsko jest ok , no moze nie do konca , a mianowicie , nei wiem czy to przypadlosc mojego Tv czy ogolnie LCD , ale np. przy ogladaniu filmow ( nei wszytskich i nei zawsze to wystepuje , najczesciej gdy w tle jest wiekszne nasycenie kolorow pomaranczowych , cieplych ) niezaleznie z jakiego zrodla , kolor skóry nie jest do konca kolorem skóry , twarze maja jakies pomaranczowe plamy , usta tez maja nienaturalny kolor. Probowalem juz wszelkich mozliwych ustawien kolorow , kontrastu i jasnosci ale to nei pomaga i nei przynosi zadawalajacych rezultatow. CZy to przypadlosc wszystkich LCD czy tylko mojego ?

Wczesniej jak sie przymeirzalem do tego TV i innych nie bylo tego widac i wogole nie zdawalem sobie sprawy z istnienia takiego problemu.

CO jest nie tak ?
 

adajan

New member
Wszystkie LCD-eki muszą mieć b.dobre żródło sygnału!Oglądanie tylko przez zwykłą antenę dachową lub nawet kablówka naprawdę nie ma sensu.To co pisze kolega czy koleżanka poniżej występuje właśnie przy słabym sygnale:cry:Nie mając przynajmniej C+,lub CP to każdemu radzę wymienić go na zwykły CRT;)
Pozdrawiam
 

flk

New member
chodzi o to ze przy DVD podlaczonym przez komponent jest to samo :/ nie na wszytskim , sa filmy ze jest elegancko i nei ma zadnych plam , natomiast zdarzy sie ( w sumei nawet czesto ) ze wlaczam film na dvd i te plamy sie pojawiaja , nie we wszystkich scenach , ale mimo wszytsko sa i strasznie denerwuja . nei probowalem po HDMI bo nei mam takiego sprzetu narazie , nie wiem czy dalej takie zjawisko wystepuje .
 

radek65

New member
flk
każdy lcd ma matrycę przystosowaną do określonej rozdzielczości i w takiej rozdzielczości obraz nadawany jest czysto teoretycznie idealny , natomiast obraz sdtv jest przeskalowywany do rozdzielczości matrycy co wiąże się z mocną obróbką sygnału i mniejszymi lub większymi zmianami ,
nie mając dobrego źródła hdtv to tak jakby narzekać że samochód żle jeżdzi na niskooktanowym paliwie (jeden lepiej drugi gorzej)
pasqctfo
tak z ciekawości...do którego serwisu zgłosiłaś ..wadowicka czy kościuszki ? niestety matryce w samsungu wymienia tylko warszawa , jeśli jest uszkodzona matryca jak w twoim przypadku - wysyłka .

mimo najszczerszych chęci serwisu to trwa i trwa i serwis lokalny nie ma na to wpływu
 
Ostatnia edycja:

adajan

New member
flk napisał:
chodzi o to ze przy DVD podlaczonym przez komponent jest to samo :/ nie na wszytskim , sa filmy ze jest elegancko i nei ma zadnych plam , natomiast zdarzy sie ( w sumei nawet czesto ) ze wlaczam film na dvd i te plamy sie pojawiaja , nie we wszystkich scenach , ale mimo wszytsko sa i strasznie denerwuja . nei probowalem po HDMI bo nei mam takiego sprzetu narazie , nie wiem czy dalej takie zjawisko wystepuje .
Spróbuj @flk podłączyć to DVD zwykłym kablem euroscart do ext1 tam gdzie jest rgb!A tak na marginesie miałem coś podobnego na filmie z gazety"Hotel Zacisze".I tylko na nim:confused:
Pozdrawiam
 

mimuszek

New member
zeby nie zakladac nowego tematu:
nie mam okazji zobaczyc na zywo 32M61B i stad moje pytanie
-czy ma on taka sama czarna swiecaca obudowe(pianino) jak modele seri R71/R72 ?? czy ta czern jest spokojniejsza??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
czerń jest inna . Zdecydowanie lepsze rozwiązanie.
Nie jest błyszcząca w całości. Czerń jest inna . Bardziej stonowana.
Wyglad profesjonalny,nie przyjmuje również tyle kurzu .Zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu.
pozdrawiam
 

flk

New member
no ale na zwyklym kablu SCART dziala bez zarzutu i nie ma zadnych plam ... wiec co kabel composite jakis slaby ?

sygnal puszczam z XBOXA przy kablu SCART rozdzielczosc jest niska , przy kompzycie przelaczam go w 720p , tyle ze to kabelek kompozytowy taki za 50 zl , nie wiem moze dlatego , bo na oryginalnym xboxowy scart kolorki sa extra , tylko ta niska rozdzielczosc i pikseloza :/

tyle ze nei wiem czy kupienie innych kabli za wieksze pieniadze rozwiarze problem ?

pozdrawiam
 

adajan

New member
Teraz nie wiem,czy masz kabel composite to znaczy zwykłe połączenie RCA(już prawie nie używane),czy masz kabel component Pr Pb Y dla video i kabelek L R dla audio!Dla pierwszego połączenia potrzebujesz trzy kabelki dla drugiego pięć kabelków:eek:Jeżeli ja połączę moje HD-850 po component to obraz mam "żyleta",wcale nie gorszy obraz niż po złączu HDMI(przynajmniej na pierwszy rzut oka).Zaznaczam,że kabelki kupiłem też za 50zł.ze "złotymi" końcówkami:)
 

flk

New member
ajjj moj blad nie composite tylko mam component ( 5 kabelkow ) i na tym niby wszystko jest ok , obraz zyleta itd. ale pojawiaja sie te plamy . natomiast na zwyglym kablu scart jest ok , zadnych zmian kolorkow , ale niestety rozdzielczosc niska i pelna pikseloza :/

nie wiem czy mam kupowac inny kabel component czy poprostu taki urok tego tv w wyzszej rozdzielczosci , sam jzu nei wiem ....

pozycze jeszcze dvd od sasiada ma na componencie podlaczone i zobacze jak to bedzie dzialalo .

mam nadzieje ze to tylko kabelek a nie przypadlosc tych TV


pozdrawiam
 

adajan

New member
Ja bym ci również radził "pobawić" się różnymi ustawieniami!Pożycz z jakiegoś sklepu RTV dvd ze złączem hdmi(oczywiście zapłać kaucję,a po próbach oddaj)najlepiej Samsunga ,bo w opcji mają kabel HDMI:) Po tej demonstracji będziesz wszystko wiedział,no może prawie wszystko:cool:
 

bumbercik

New member
flk napisał:
witam

no ja tez posiadam M61 i wszytsko jest ok , no moze nie do konca , a mianowicie , nei wiem czy to przypadlosc mojego Tv czy ogolnie LCD , ale np. przy ogladaniu filmow ( nei wszytskich i nei zawsze to wystepuje , najczesciej gdy w tle jest wiekszne nasycenie kolorow pomaranczowych , cieplych ) niezaleznie z jakiego zrodla , kolor skóry nie jest do konca kolorem skóry , twarze maja jakies pomaranczowe plamy , usta tez maja nienaturalny kolor. Probowalem juz wszelkich mozliwych ustawien kolorow , kontrastu i jasnosci ale to nei pomaga i nei przynosi zadawalajacych rezultatow. CZy to przypadlosc wszystkich LCD czy tylko mojego ?

Wczesniej jak sie przymeirzalem do tego TV i innych nie bylo tego widac i wogole nie zdawalem sobie sprawy z istnienia takiego problemu.

CO jest nie tak ?

Witam
poniżej link do podobnego tematu, czy inne lcd mają podobne problemy? czy tylko 32M61B. Co o tym sądzicie(ciekawe co sądzi producent) przecież to nie jest FULL HD i wydaje mi się że normalną telewizje kablową czy satDVB, czy zwykłe DVD powinien w miare przyzwoicie pokazać bez takich niespodzianek
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7352
 
Do góry