Mam już SAMSUNGA LE32m61b!!

pasqctfo

New member
Wiiiitam Szlag Trafi!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;[

No cóż.. chyba sprawa oprze się o Federację Konsumentów.. niestety
A dlaczegóż? A dlategóż:
Telewizor powrócił, niczym syn marnotrawny z długiej.. BARDZO długiej (4.08 - 30.08) i dalekiej (do Wa-wy i spowrotem) podróży. Tym razem miłego Pana z firmy kurierskiej nie wypuściliśmy, zanim tv nie został sprawdzony. I co się okazało? No tak, jak wszyscy podejrzewamy - subpiksele świecą NADAL!
Szlag miał wielką ochotę nas trafić, ale ze spokojem wykręciliśmy numer do Serwisu w Wawce, skąd pochodziła fantastyczna opinia "OTV zgodny ze specyfikacją". Przedstawiliśmy się grzecznie, oraz równie grzecznie przdstawiliśmy sprawę. Nie wspomnę, że dzwoniliśmy z Krakowa do Warszawy, nie wspomnę że przełączano nas 4 razy oraz, że za każdym razem musieliśmy RÓWNIE GRZECZNIE - choć wściekłość wyciekała z nas uszami - przedstawiać się oraz przedstawiać sprawę. W końcu udało się, trafiliśmy na Pana, który sygnował swoim nazwiskiem ową, jakże niezgodną z rzeczywistością opinię. I cóż nam ów miły Pan powiedział? ŻE NIE MA ŻADNYCH SUBPIKSELI, A NAM SIĘ PRZEWIDZIAŁO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A POTEM, ŻE JEŚLI GO ODEŚLEMY DO NIEGO, ON NAM NAPISZE DOKŁADNIE TO SAMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Taaaaaa... pozwólcie, że nie będę opisywać uczuć, które mną targały wówczas. Nie będę również opisywać uczucia zawodu i rozczarowania..
Powiem szczerze, że nie mam pojęcia co robić. Czy podać ich do sądu? Czy prosić o pomoc Federację Konsumentów? Czy poddać się i oglądać na tv za kilka tysięcy złotych dwie czerwone kropki..? :confused:
:( jeśli ktoś ma jakieś sugestie, pls pomóżcie. Kto mógłby w tej sprawie pomóc? Ktoś spotkał się już z taką sytuacją?
 

rauloss

New member
mialem to samo z samsungiem 32z308p ! federacja nie pomogla zostalo jak jest ! czyli paraboliczny obraz ! ja tez kupie m61 tyle ze w media expert na miescju to taka firma ze jesli pojde tam to wymienia ! kupie sprawdzony tv nieche popelnic tego samego bledu ! SAMSUNG SERWIS TO OSZUSCI ! a sam tv m61 swietny !
 

oli

New member
Ja kupiłem ten telewizor we wtorek 12.09 w mixie za 4600 zł ale zauważyłem 2 subpiksele upalone i czasami coś na czarnym dle jakby coś mrowiło na niebieski kolor jak sie dociśnie z tyłu obudowe w okolicach przyłączy ten defekt ustepuje czy ktoś miał coś takiego w swoim tv?.
A tak ogólnie sie rozczarowałem tym tv, pojechałem do sklepu i sprawdziłęm na wystawie drugi taki model i miał 3 subpiksele uszkodzone, czy każdy m61 ma takie wady matryc. Niewiem czy niezmienie tv. Proszę o odpowiedź i opinie.
 

pasqctfo

New member
Rozwiązanie

Powiem tak.. specyfikacja techniczna, dopuszczająca ilość błędnych pikseli w TYM modelu tv, została dobrze przemyślana. Wiem z wiarygodnego źródła, że Samsung sobie zrobił zaplecze w ten sposób. Że model m61b jest telewizorkiem fantastycznym, ale baaardzo często osiągany jest "dopuszczalny błąd matrycy". I tutaj należy bardzo dokładnie zapoznać się z wyglądem owych martwych, pikseli, jakie dopuszcza producent, żeby się nie rozczarować. Otóż okazało się, że te subpiksele o których mówiłam i które w naszym mniemaniu BYŁY subpikselami, są w rzeczywistości błędnymi pikselami, które są jak najbardziej dopuszczalne przez producenta. Co więcej może się ich pojawić nawet 8!!! Wnioskując ze skrupulatności, z jaką producent osiąga limity błędów na matrycy, sądzę, że pewnie będzie ich 8 a potem tv pójdzie do wymiany.. Głębokie pozdrowienia dla tych, którzy mi pomogli. NA razie czekamy na tv - podejrzewam, że będzie w przyszłym tygodniu wraz z owymi punkcikami, o które było całe halo. Zupełnie niepotrzebnie czekaliśmy ponad miesiąc, zupełnie niepotrzebnie cała machina reklamacyjna wydała grube pieniądze na przewozy, pracę itd.. ale jeśli choć trochę pociągnęło to po kieszeni Samsunga
TO DOBRZE IM TAK!!!
 

szogun

New member
Samsung LE40M61BX

Kupiłem całkiem niedawno Samsunga LE40 M61BX. Wiem ze LCD potrzebuja dobrego sygnału więc z góry zakładałem ze inne rzeczy niz Cyfra + i DVD odpadają. I owszem jak postanowiłem tak zrobiłem tylko że i z Cyfry i z DVD obraz jest FATALNY!! Oglądam z odległośći 4.5 metra a obraz jest poprostu do d... Czy jest jakis sposób odpowiedniego podłączenia tych urządzeń? Ostatni mój telewizor był troche zabytkowy nie znam sie zabardzo na tych wszystkich wejśćiach. Wydaje mi sie ze jest dobrze podłączone ale na to sie nie da patrzec poprostu. Nie wiem co mam zrobić... reklamacja?
 

pasqctfo

New member
szogun napisał:
Kupiłem całkiem niedawno Samsunga LE40 M61BX. Wiem ze LCD potrzebuja dobrego sygnału więc z góry zakładałem ze inne rzeczy niz Cyfra + i DVD odpadają. I owszem jak postanowiłem tak zrobiłem tylko że i z Cyfry i z DVD obraz jest FATALNY!! Oglądam z odległośći 4.5 metra a obraz jest poprostu do d... Czy jest jakis sposób odpowiedniego podłączenia tych urządzeń? Ostatni mój telewizor był troche zabytkowy nie znam sie zabardzo na tych wszystkich wejśćiach. Wydaje mi sie ze jest dobrze podłączone ale na to sie nie da patrzec poprostu. Nie wiem co mam zrobić... reklamacja?

Znaczy.. wiesz, nie znam się może zbytnio na tv, ale zapewne łatwiej byłoby Ci pomóc, gdybyś sprecyzował może dokładniej co oznacza "do d...". Co jest nie tak? Kolory? smużenie? śnieg? pasy?

A wracając do tematu.. tv jest. Stoi już sobie spokojnie na szafce. Świecące punkciki nie przeszkadzają tak straszliwie - właściwie prawie ich nie widać. Szkoda tylko, że w tv za kilka tysięcy złotych ZEZWALAJĄ na pojawianie się tego typu błędów.. nie uważacie? To tak jakby akceptować nasz obecny rząd bez wyjątku. Pomimo ich błędów.. czasem bardziej rażących w oczy niż świecący subpiksel. Don't you think so..? :cool:
 

deoc

New member
Przykro mi z powodu Twojego TV - wszedlem wlasciwie przypadkiem - nigdy nie zwracalem uwagi na piksele w swoim Panasonicu - ale niestety dla Was wlasnie to sprawdzilem i nic nie ma. Co do reklamacji matrycy to nie wiem dokladnie jak to jest w Panasonicu ale np. monitor ktory uzytkuje ma w instrukcji dokladnie wytlumaczone co i kiedy uwzgledniaja - w obszarze centrum ekranu 1 martwy lub 2 sub kolo siebie ew. chyba 4 w tym obszarze daja podstawe do wymiany monitora - jesli jest poza obszarem "centrum" (a jest ono naprawde duze) trzeba by to pomnozyc razy 2 :/ Takze nie wiem jak to wyglada u Samsunga ale na pewno i instrukcji czy karcie gw. pisze...
 

pasqctfo

New member
deoc napisał:
Przykro mi z powodu Twojego TV - wszedlem wlasciwie przypadkiem - nigdy nie zwracalem uwagi na piksele w swoim Panasonicu - ale niestety dla Was wlasnie to sprawdzilem i nic nie ma.

Nie za bardzo rozumiem.. sprawdzałeś specyfikację i "nic nie ma"? co to znaczy? Czego nie ma?

deoc napisał:
Co do reklamacji matrycy to nie wiem dokladnie jak to jest w Panasonicu ale np. monitor ktory uzytkuje ma w instrukcji dokladnie wytlumaczone co i kiedy uwzgledniaja - w obszarze centrum ekranu 1 martwy lub 2 sub kolo siebie ew. chyba 4 w tym obszarze daja podstawe do wymiany monitora - jesli jest poza obszarem "centrum" (a jest ono naprawde duze) trzeba by to pomnozyc razy 2 :/ Takze nie wiem jak to wyglada u Samsunga ale na pewno i instrukcji czy karcie gw. pisze...

Jeśli o to chodzi, mam specyfikację techniczną telewizorów Samsunga, wiem jaka jest dopuszczalna ilość błędów. Niestety nie mogłam nigdzie znaleźć dokładnie tej specyfikacji.. tu masz taką "mniej więcej" http://www.lcd4you.pl/norma_iso_134062.php

pozdrawiam
 
Do góry