Samsung BD-C5500, a format AVCHD

amor_priv

New member
Witam.

Posiadam Blu-raya BD-C5500. I ostatnio zostałem przez niego niemile zaskoczony. Otóż mam też kamerę HD Panasonica HDC-SD60. Kamera ta nagrywa standardowe pliki w formacie AVCHD. W kamerze mają one rozszerzenie ".mts", a po zaimportowaniu na dysk komputera ".m2ts". Jest to standardowe rozszerzenie dla tych plików. W specyfikacji tego Blu-raya wyraźnie jak byk stoi, że obsługuje pliki AVCHD, tymczasem po nagraniu tych plików na pendriva i podłączeniu do portu USB odtwarzacz w ogóle ich nie widzi. Wie ktoś, o co tu chodzi? Tego samego pendriva podłączyłem u kumpla do Blu-raya LG C550, i poszły idealnie, więc wina raczej nie leży po stronie plików. Żeby było ciekawiej - jak zmontuję płytę AVCHD-DVD (płyta DVD z plikami AVCHD, menu itd) odtwarzacz odtwarza je normalnie w FullHD.
 

da_holl

New member
przepraszam za wprowadzenie w błąd jednak takie same są w strukturze avchd

ale jeśli tam siedzi kodek AVC to bez problemu w parę minut przerzucisz to do mkv a to powinien odpalić
 

da_holl

New member
tak wiem słyszałem że tak robią ale w praktyce dalej to jest m2ts a nie mkv i jest to bardzo dziwne bo tak jak napisałeś po prostu nadpisałeś rozszerzenie ale nie zmieniłeś kontenera ale jak tak ci odpowiada :grin:

a jak byś był zainteresowany jak dokładnie przerzucić do mkv tak poprawnie to pisz pomogę trwa to naprawdę góra 10 minut :eek:k:
 

amor_priv

New member
tak wiem słyszałem że tak robią ale w praktyce dalej to jest m2ts a nie mkv i jest to bardzo dziwne bo tak jak napisałeś po prostu nadpisałeś rozszerzenie ale nie zmieniłeś kontenera ale jak tak ci odpowiada :grin:

a jak byś był zainteresowany jak dokładnie przerzucić do mkv tak poprawnie to pisz pomogę trwa to naprawdę góra 10 minut :eek:k:

W zasadzie nie jest mi to potrzebne do życia. I tak filmy montuję i robię płyty AVCHD-DVD. Po prostu jak przychodzę z kamerą do domu, i chciał bym szybko zobaczyć wyniki, a nie chce mi się kamery rozkładać i podłączać do telewizora, to sobie pozmieniam rozszerzenia i już :)
Ale fakt. Warto znać takie sposoby... Może więc opiszesz :) Był bym zobowiązany.
 

da_holl

New member
Więc tak ściąg Haali media splitter zainstaluj poszukaj folderu instalacyjnego programu domyślnie C\program files\folder haali w nim wybierz Matroska splitter po czym gdsmux tylko nie gdsmux.x64
odpal program

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

1 zaznacz input
2 prawo klikiem mysz na głównym oknie kliknij odtworzy się menu kontekstowe kliknij add source dodaj plik możesz odhaczyć niepotrzebne ścieżki z napisami i audio opcjonalnie
3 zapisz plik wynikowy

to by było na tyle powinien wyjść ładny MKV

haali media splitter to kodek tak że pierwsze poszukaj czy czasem go nie masz jak coś to pytaj jak z czymś byś nie dawał rady
 

amor_priv

New member
Hmm dziwna sprawa. Przerobiłem jeden plik tak, jak napisałeś (oczywiście miałem Haali). Konwersja pliku 900MB trwała kilkanaście sekund. I tak:
w tym Blu-rayu obraz jest idealny, ale dźwięku nie mam wcale. Na telewizorze (Samsung LE40C650) jest dźwięk i obraz, ale po kilkunastu sekundach zaczyna się ciąć, wyskakują rastry, zielone kwadraty itp...
Po zmianie samego rozszerzenia tych efektów nie ma. Wszystko jest OK. Tu podaję dane o pliku źródłowym z Media Info:

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Początek >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Wideo
ID : 4113 (0x1011)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.0
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki
Format_Settings_GOP : M=1, N=24
ID kodeka : 27
Czas trwania : 9 min.
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 12,2 Mb/s
Przwpływność maksymalna : 16,8 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Z przeplotem
Kolejność skanu : Górne pole wpierw
bity/(piksele*ramki) : 0.235
Rozmiar strumienia : 862 MB (94%)

Audio
ID : 4352 (0x1100)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
ID kodeka : 129
Czas trwania : 9 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 256 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Rozmieszczenie kanałów : Front: L R
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Opóźnienie wideo : -80ms
Rozmiar strumienia : 18,1 MB (2%)

<<<<<<<<<<<<<<<< Koniec >>>>>>>>>>>>>>>>>

I dane pliku wynikowego:

<<<<<<<<<<<<<< Początek >>>>>>>>>>>>>>>>>
Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.0
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki
Format_Settings_GOP : M=1, N=24
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 9 min.
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 11,8 Mb/s
Przwpływność maksymalna : 16,8 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Z przeplotem
Kolejność skanu : Górne pole wpierw
bity/(piksele*ramki) : 0.227
Rozmiar strumienia : 831 MB (96%)
Tytuł : PID 4113

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
Tryb multipleksowania : Header stripping
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 9 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 256 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Rozmieszczenie kanałów : Front: L R
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Opóźnienie wideo : 64ms
Rozmiar strumienia : 18,1 MB (2%)
Tytuł : PID 4352
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Koniec >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Według tych danych dźwięk jest zakodowany w AAC, a tego formatu ten Blu-ray nie obsługuje. Ale zmieniłem dźwięk na AC-3, i nadal cisza.
 
Ostatnia edycja:

da_holl

New member
dziwne z tym dźwiękiem wiesz ja góra do ac3 się skłaniam aczkolwiek nawet ac3 mi kiedyś nie szedł dlatego wszystko DTS ma , zwykły dts , DD, dd truhd , żeby niemieć problemów z dzwiękiem a masz możliwość ustawienie innego dźwięku w kamerce np mp3 albo konwersji do dtsu spróbuj
 

da_holl

New member
nie wiem czy dlatego ale tak mi się wydaje że ac3 rozpoznaje dopiero jak jest 5.1 a ty masz tam dwukanałowe to porostu programiści z samasa pewnie coś spartolili jak zwykle:fool:

spróbuj może jeszcze w odtwarzaczu ustawienia dźwięku i włączyć opcje PCM

albo tak konwersje przeprowadzić żeby było ac3 5.1
 
Ostatnia edycja:

amor_priv

New member
AC-3 to jest inaczej Dolby Digital. Sprawdzałem na innych plikach. Dolby Digital 2-kanałowy chodzi bez problemu. No ale zmiana samego rozszerzenia działa więc nie będę kombinował. Ten odtwarzacz ma problemy z dźwiękiem w niektórych MKV.
 

smoki1988r

New member
Poznałem sposób na avchd(mts)

Witam wszystkich jestem świeżym użytkownikiem ale długi czas poszukiwałem informacji na tema własnie plików avchd. I dopiero na włoskiej stronie znalazłem sposób na to by mój bd-c6900 odczytywał nagrane prze zemnie filmiki z sony dsc--hx100v nagrane w formacie avchd(mts) wystarczy zmienić nazwę pliku z mts - ts. Czyli wchodzimy w (opcje folderów i wyszukiwania, widok, ukryj rozszerzenia typów pików.) musimy odznaczyć to pole wtedy dopiero będziemy widzieć pełna nazwę plików.i zmieniamy tak jak wcześniej pisałem .mts na .ts i wszystko działa!!! Nie tracąc ani jakość... Co by miało możliwe przy zmianie formatu plików.

Mam nadzieje ze pomogłem komuś tymi informacjami .....
 

amor_priv

New member
Witam wszystkich jestem świeżym użytkownikiem ale długi czas poszukiwałem informacji na tema własnie plików avchd. I dopiero na włoskiej stronie znalazłem sposób na to by mój bd-c6900 odczytywał nagrane prze zemnie filmiki z sony dsc--hx100v nagrane w formacie avchd(mts) wystarczy zmienić nazwę pliku z mts - ts. Czyli wchodzimy w (opcje folderów i wyszukiwania, widok, ukryj rozszerzenia typów pików.) musimy odznaczyć to pole wtedy dopiero będziemy widzieć pełna nazwę plików.i zmieniamy tak jak wcześniej pisałem .mts na .ts i wszystko działa!!! Nie tracąc ani jakość... Co by miało możliwe przy zmianie formatu plików.

Mam nadzieje ze pomogłem komuś tymi informacjami .....

W BD-C5500 to nie działa.
 
Do góry