PS64D8000- problem z dźwiękiem

mixx

New member
Cześć

Od kilku dni korzystam z modelu PS64D8000 i mam problem z dźwiękiem z odtwarzacza HD (Xtreamer).
Dźwięk jest przesunięty (opóźniony) w stosunku do obrazu o ok.0.5 sek-1 sek.
Wada ta występuje niezależnie od rodzaju wyświetlanego pliku.

Testowałem to w różnych konfiguracjach :
1/połączenie przez kabel HDMI- dźwięk z głośników tv, 2/połączenie HDMI do tv, z tv do amplitunera
połączenie toslinkiem-dźwięk z amplitunera, 3/połączenie HDMI do tv, połączenie toslinkiem bezpośrednio z odtwarzacza do amplitunera-dźwięk z amplitunera
4/połączenie HDMI do tv, połączenie kablem cinch z odtwaracza do amplitunera- dżwięk z amplitunera.
W menu jest regulacja opóźnienienia dźwięku (fabrycznie ustawiona na poziom10),ale nawet w poziomie 0 nic to nie zmienia
(w drugą stronę regulacja jeszcze pogarsza synchronizację).

Zresetowałem wszystkie ustawienia tv (długie naciśnięcie przycisku exit), nic to nie pomogło.
Nie mam już pomysłu, co może być przyczyną...

Dodam,że na dwóch innych telewizorach tej marki nie występuje ten problem.
Dżwięk jest ok przy połączeniu z zewnętrznym tunerem sat.

Macie jakiś pomysł ??
 

jtd

New member
Bez reklam
Powiedz moze najpierw jakie wrazenia z ogladania na 64D8000 ? Czemu ten tv a nie np. Panas VT30 ?
 

lgawron

New member
jesli dzwiek jest zbyt mocno opozniony w stosunku do obrazu to jest to wylacznie wina odtwarzacza. Nie ma innej mozliwosci jako, ze TV opoznia najwyzej obraz post processingiem.

Czy jestes pewien, ze w ustawieniach odtwarzacza nie masz wlaczonego opoznienia?
 

sweet lady

New member
jesli dzwiek jest zbyt mocno opozniony w stosunku do obrazu to jest to wylacznie wina odtwarzacza. Nie ma innej mozliwosci jako, ze TV opoznia najwyzej obraz post processingiem.

Czy jestes pewien, ze w ustawieniach odtwarzacza nie masz wlaczonego opoznienia?


Nie mam włączonego opóźnienia ( nie ma tam takiej opcji ) i co najciekawsze jak pisałem wyżej,
na innym baaaardzo prostym tv plazmowym Samsunga nie ma tego problemu ...
 
Do góry