Le26r72b

dyniel

New member
"powazy"?? problem z Le26r72b

Witam , mam "maly" problem z wyswietlaniem obrazy w ww. samsungu , chodzi o to ze jak mam ustawiony obraz na Dynamic i standart (sa 4 opcje dynamic,standart,movie i custom) to daje sie zauwarzyc pewna niedogodnosc , przyklad jak ogladamy film Dvd i pojawiaja sie napisy to matryca robi sie odrazu jasniejsza , a jak znikna to wyglada to tak jakby telewizor wlaczal sam tryb oszczednosci energi (ekran jest cienmniejszy) tak samo jak urzywam podlaczonego x360 , jasniejsza lokacja jasno ciemniejsza obraz odrazu sie sciemnia ,Ale jak mam wlaczony tryb obrazu Movie to wszystko jest oki. Macie jakis pomysly o co chodzi , mozliwe jest ze mam uszkodzona matryce??.Tv jest nowy 2tyg.
 
Ostatnia edycja:

Karpiu

New member
To jest normalne. To jest (tak mi sie wydaje ) efekt dzialania dynamicznego kontrastu. Mam to samo i powiem szczerze nie przeszkadza mi to a nawet polepsza obraz. Z tym ze ja nie ogladalem jeszcze zadnego DVD z napisami :(. Jedynie to co leci cyfrowo w mojej TV ogladalem z napisami i tam napisy nie wpływały na dynamiczny kontrast. Przyczyną może być to że moze na ekranie pojawia się zbyt dużo tekstu i dlatego TV reaguje. Tak jak wspomnialem przy cyfrowej TV nawet z napisami moj TV nie reagował.
Jesli występuje to na wielu filmach i nawet przy nie wielkiej ilosci tekstu na ekrnie to faktycznie moze byc problem i wtedy trzeba szukac jakiegos rozwiazanie. Jesli jednak wystepuje to zadko i tylko na okreslonych filmach to nie ma sie co przejmowac. Jednak jak wspomnialem jest to calkowicie normalne.
 

dyniel

New member
Niestey jest to bardzo widoczne (kazdy znajomy jak ogladamy film odrazu to zauwaza) , znalazlem jednak "rozwiazanie" jak mam ust. kolorow na Warm2 to jest wszystko oki , tylko nie wiem czy serwisowac go czy nie.
Postaram sie przedstawic problem najasniej jak potrafie zaluzmy ze uzywamy laptopa albo psp , zawsze jak mamy podlaczone uzadzenia do pradu to ekran swieci jasniej , ale tylko jak odlaczymy zasilanie to wlacza sie cos jak tryb oszczednosci i ekrany ww. urzadzen swieca gorzej , a w tym telewizorku mam cos jakby automatyczne oszczedzanie :/ wyglada to tak jak jest na ekranie duzo czerni to automatycznie matryca robi sie ciemniejsza (jak w psp i laptpach po odlaczeniu zasilania i dzialaniu na samej bateri) ale tylko jak jest obraz gdzie jest duzo bieli to wyglada to tak jakby ekran pobieraw wiecej mocy i swiecil mocniej , z tym ze jak ogladamy filmy z napisami to juz to co sie dzieje w filmie nie ma wplywyu na (jasniej , ciemniej) telewizor reaguje na napisy (sa ekran podswietla sie badzo mocno , znikaja sciemnia sie matryca).powtarzam wszystko jest oki jak mam kolory na warm2. (jest to ust. w trybie movie).Wiec jednak mam sie martwic czy to jest "taki bayer w tym tv" , generalnie bardzo beznadziejny moim zdaniem.
 

Karpiu

New member
Jak napisałem to całkowicie normalne dla tego TV . To jest efekt działania dynamicznego kontrastu i myśle że ci nikt tego nie będzie chciał serwisować.
Poczytaj w temacie dotyczacym R71/72B tam jest opis jak wejsc do menu seriwsowego, może tam można to wyłączyć, bo normalnie sie nie da. Swoja droga zbadam to bardziej u siebie bo do tej pory jak pisalem nie mialem tego problemu.

PS. Tylko zmiany w menu serwisowym robisz na własne ryzyko (mozesz utracic gwarancje jak ci udowodnią ze tam grzebałes)
 
Do góry