Samsung LE32M51B

fireboy

New member
Witam!!!
To mój pierwszy post na tym forum. Poczytałem trochę o tym LCDku Samsunga, ale mam wątpliwości...
W MM jest teraz promocja i panel 32'' kosztuje w chwili obecnej 3799zł. Cena wydaje się dość kusząca zwłaszcza, że 26'' kosztuje 4699zł - co jest dla mnie maxymalnie dziwną sytuacją...
Nie mogę się jednak zdecydować... Wcześniej zakładałem zakup 26'' ale przy takim stosunku ceny zaczynam się zastanawiać nad 32ką.
Będę oglądał telewizję z ok 2,5m i obawiam się, że 32 calowy TV może być za duży... Co o tym sądzicie???
Same parametry telewizora są niezłe, a cena w porównaniu z innymi telewizorami 32 jest wręcz rewelacyjna. Dla przykładu w innym sklepie jest on po 4999 - różnica jest więc bardzo duża...
Proszę o jakieś rady, które pomogą mi podjąć decyzję. Najlepiej od użytkowników. Zarówno pozytywy jak i negatywy. Słyszałem, że ma on problemy z podłączeniem do PC a mi by sie taka opcja przydała...
Pozdrawiam
FireBoy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Ten telewizor grał naprawdę dobrze . Tyle ,że czas się zmienia.
Nie kupuj ceny - bo mozesz żałować.
Wielkość mozesz sięgać ale również po sprawdzeniu. Ja korzystam w tej chwili z większego i jestem bardzo zadowolony. Ale masz wpisy na forum ludzi mocno zawiedzionych. I nie jest to wina Telewizora.
Ważne jest jak się będzie zachowywać z Twojego sygnału .
Nowe matryce dla Palu mają duże znaczenie / 6 ms/ .
pozdrawiam
 

szarp

New member
Mam wersję 32m61, gra super, obraz jest super. Jeśli chodzi o podłączenie do PC-ta to jest to chyba jeden z mniej problemowych TV. Ciągnie większość rozdzielczości do 1360x768 włącznie ( nie jakieś tam 1366x768, które ciężko ustawić) - tak jak wszystkie samsungi. Ja bym jeszcze powiercił im dziurę w brzuchu o tę cenę. Jest ona okazyjna lecz podejrzana. Sprawdź czy nie jest to jakiś zwrot lub wyksploatowany (wymacany) egzemplarz powystawowy.
 

fireboy

New member
szarp napisał:
Ja bym jeszcze powiercił im dziurę w brzuchu o tę cenę. Jest ona okazyjna lecz podejrzana. Sprawdź czy nie jest to jakiś zwrot lub wyksploatowany (wymacany) egzemplarz powystawowy.
Dla mnie ta cena też jest mocno podejrzana. Mają ich bardzo dużo na stanie i chyba nie są to jakieś zwroty bo to by znaczyło, że skoro mają ich tyle to one się psują... Niestety w żadnym sklepie w Toruniu nie chcieli dać mi wypróbować w domu sprzętu. Mówie przecież, że chcę kupić TV do oglądania na kablówce (z Multimedii zresztą) i chcę sprawdzić jak będzie grał u mnie w domu. Przecież jeśli obraz będzie tragiczny to moim zdaniem to powinna być podstawa do wymiany, bądź zwrotu kasy...kupowałem wiele rzeczy do domu i zawsze była możliwość przetestowania. Nawet lodówkę mogłem oddać po 10 dniach, podobnie z głupim dywanem. Nie rozumiem tej sytuacji... Przecież jak go uszkodzę w transporcie czy cos w tym stylu to wiadomo, że nie będę chciał oddać.
Wracając do rozmiarów TV i odległości to ludzie na tym forum mówią różnie jedni że mają 37" i oglądają z 2,5m i jakby mogli to by teraz 40" kupili a inni że ta odległość to najwyżęj 26".
Grzebałem trochę wczoraj na forum o innych sprzętach i w oko wpadły mi LG. Wydają się dobrymi rozwiązaniami (czy to 26 czy 32")
np:
http://www.allegro.pl/item113592522_tv_lcd_lg_26_rz_26lc2r_26lc2r_wxga1366x768.html
http://www.allegro.pl/item113754786_lcd_lg_rz_26lx1r_krakow_.html
http://www.allegro.pl/item113073670_najnowszy_lcd_lg_32lc2r_hd_ready_sklep_wroclaw.html
ale nadal kusi:
http://www.allegro.pl/item113226508_tv_lcd_samsung_le_26r71b_nowy_f_vat_gwar_promo_.html
http://www.allegro.pl/item112060314_tv_lcd_samsung_32le_32m51b_s_cena_nowy_fvat.html
Mam jednak obawy przed zakupem TV na allegro - choć ceny są kuszące :)
Tylko im więcej czytam na forum tym większe są moje wątpliwości i oczekiwania i nie wiem co wybrać. Nie chciałbym wydawać w chwili obecnej więcej niż 4500zł. Będzie służył mi głównie do oglądania kablówki i ewentualnie do połączenia z PC. I tu pytanie słyszałem, że filmy divx strasznie słabo wyglądają przy takim połączeniu. czy to prawda??
Sam nie wiem co robić już i dlatego potrzebuję rady ... Pomóżcie w wyborze :)
2km od torunia buduje się już fabryka SHARPa, w której mają robić panele LCD... może zaczekać, a coś taniej się uda kupić:) tyle że to pewnie z 2 lata będą budować w tyle mi się nie chce czekać :D

Pozdrawiam
FireBoy

PS sprki za linki do allegro, sam tego nie lubie, bo po pewnym czasie aukcji już nie ma i wkurzam się sam czasem, ale sytuacja mnie zmusiła...
 

szarp

New member
ja w zeszłym roku kupiłem 32m61 za 6500 PLN ... dziś można go dostać w okolicach 5000. Pojawiają się coraz to nowsze i lepiej wyposażone maszyny. Jak bym się tym przejmował to chyba nigdy bym nie kupił.

Mój m61 z kablówki multimedii gra super. Są kanały tvp1,tvp2 ... , które wyglądają gorzej ale to już wina sygnału.
 

lopez

New member
fireboy napisał:
Dla mnie ta cena też jest mocno podejrzana. Mają ich bardzo dużo na stanie i chyba nie są to jakieś zwroty bo to by znaczyło, że skoro mają ich tyle to one się psują... Niestety w żadnym sklepie w Toruniu nie chcieli dać mi wypróbować w domu sprzętu...

Jeżeli chodzi o pokaz to skontaktuj się z kikim:grin:
Ja jestem posiadaczem tego egzemplarza od ponad pół roku i nie narzekam, wręcz przeciwnie!!!. W jednym z postów pisałem o nim.
Jeżeli chodzi o minusy - to można się przyczepić do menu, ale to nic szczególnego, ponieważ to zależy indywidualnie od osoby.
Pamiętaj, że technologia idzie do przodu i zastanów się czy nie lepiej trochę dołożyć do nowszej serii. Poczytaj jeszcze i się zastanów. Nie rób nic na szybkiego - po co później żałować:wink:
 

fireboy

New member
lopez napisał:
Poczytaj jeszcze i się zastanów. Nie rób nic na szybkiego - po co później żałować:wink:
Właśnie dlatego się nie śpieszę... A co sądzicie o tych eldżikach które wymieniłem. Parametry mają spoko - porównywalne z samsungami. Jeśli chodzi o cenę to napradę nie chciałbym przekroczyć 4500. No i zastanawia mnie fakt otwarcia tej fabryki pod Toruniem. Sharp planuje już w październiku wypuścić pierwsze LCDki. Może warto się wstrzymać??? to nie aż tak dużo czasu i można się będzie zastanowić :) Ale tak poważnie to czekam na porady już teraz LCD do 4500... Kablówka + PC w przyszłośći DVD
Pozdrawiam
FireBoy
 

SIZAR

New member
mam pytanie do posiadaczy samsunga M61B czy obsługuje on rozdzielczość 1080i bo akurat kupiłem DVD panasonica z wyjściem HDMI i chciałbym wykorzystać to możliwość podłączenia.
 

szarp

New member
SIZAR napisał:
mam pytanie do posiadaczy samsunga M61B czy obsługuje on rozdzielczość 1080i bo akurat kupiłem DVD panasonica z wyjściem HDMI i chciałbym wykorzystać to możliwość podłączenia.

Wszystkie TV oznaczone logiem HD Ready muszą akceptować sygnał 1080i i 720p zarówno w 60 jak i 50 Hz.

Tak M61 spokojnie odbierze ten sygnał i przeskaluje go do natywnej. Jak możesz to ustaw 720p obraz powinien być lepszy.
 

SIZAR

New member
dzieki za informację,pytałem o to bo w jednym z wątków pisali że M61B nie ma obsługi 1080i a chcę go zakupić jeszcze w tym tygodniu.Jeszcze raz dzięki.
 

COLAGIO

New member
Ze co prosze??
Jak kupiłes lcd z rozdziałką 1366x768 czyli troszke wiecej jak 720p to jak chcesz ogladac filmy na 1080i (czyli FULL HD- 1920x1080)?? Mozna wybrac 1080i, ale TV automatycznie przeskaluje obraz do najwiekszej dostepnej rozdziałki oczywiscie...
Poza tym obraz ze zwykłego dvd "wytwarza" obraz o maxymalnej rozdzialce 480i (852x480) ,wiec na zdrowy rozsądek mozna wziac ze kabel HDMI tylko poprawi troszke jakosc, ale o 720p radze zapomniec.
Filmy z "zajebistą" rozdziałką beda przeciez na HD DVD [np juz niedlugo doczepiany czytnik do Xboxa 360] albo na BLU-RAY [np. w listopadzie w PlayStation3 - jeeeeeeeeee!!]- wiec kto wymyslił najlepsza jakosc obrazu na swiecie poprzez jeden kabelek do zwyklego dvd, tego nie wiem....

Oświećcie mnie, prosze...: )
 

Nikyo

New member
Witam

Pozwole sobie podpiac sie do tematu.

Jako ze jest to moj pierszy post na tym forum : WITAM WSZYSTKICH

Otoz mam od jakiegos czasu wlasnie takiego 32M51B. Sygnal mam z Cyfry, X360 (ktory sluzy mi do gierek jak i DVD) i PC przez kabelek DVI-HDMI.

Mimo iz przed zakupem ogladalem sporo TV i wydawalo sie ze podjalem dobra decyzje to nie jestem do konca zadowolony.

Otoz w ciemnych scenach (nizaleznie czy przez PC cyfre czy X360) ciemne kolory zlewaja sie z tlem i obraz wyglada bardzo malo szczegolowo - jak wielka czarna plama. Ustawienia jasnosci, kontrastu itp czy wlaczanie/wylaczanie czujnikow jasnosci/kontrastu nie daje rewelacyjnych efektow. Czy ktos z posiadaczy M51 moze potwierdzic podobny problem? Moze ktos podrzuci mi jakies ustawienia jasnosc/kontrast itp ktore daja dobry rezultat.

Ostatnio mialem okazje w sklepie (szkoda ze dopiero teraz a nie przed zakupem ech) zobaczyc obok siebie 32M51 i 32M61 podlaczone to tego samego zrodla z demowka Samsunga. W moim odczuciu M61 zdecydowanie lepiej oddawal ciemne sceny. To co w M51 bylo juz czarne i nie bylo widac zadnych szczegolow to na M61 okazywalo sie ze fragment ten jest doskonale widoczny i wcale nie powinien byc czarny. Ustawienia TV byly fabryczne. Bez zadnych zmian jasnosc/kontrast.

Jednyna konkluzja jaka nasunela mi sie to sprzedaz M51 i kupno M61 :( ech szkoda ze wczesniej nie mialem takiego porownania.

Jestem lekko podlamany wiec wszelkie rady beda bardzo mile widziane.



Pozdrawiam
 
Do góry