Samsung BD-D6900

sluuurp

New member
Czy ktoś miał już kontakt z tym odtwarzaczem. Planuje go kupić, ale dostępne są chyba tylko w sklepach internetowych.
Z ciekawostek, ma głowicę do odbioru DVB-T.

Edit: Jak nikt nie miał kontaktu z tym odtwarzaczem, to może jaki sklep internetowy polecacie?
Ja planuję kupić w media-joker.pl, bo tam najtaniej 913 zł. Jest parę komentarzy średnio negatywnych. Może ktoś tam kupował, to posił bym o opinię.

Myślę jeszcze o EURO-AGD ale tam jest drożej 979 zł, z tym, że sklep jest wiarygodny.
 
Ostatnia edycja:

Czaja

New member
w takim razie czekamy na relacje bo powiem szczerze, iz tez jestem zainteresowany wlasnie tym modelem
 

sam650

New member
Od jakiegoś czasu jest też w MediaMarkt. Można kupić taniej w dniu promocji (bez VAT). Szału nie ma. To co mi się podoba, to że skanowanie kanałów TV jest bardzo szybkie i pamiętane są 2 zestawy kanałów: naziemnej i kablowej TV (przy czym oczywiście gniazdo antenowe jest niestety tylko jedno). Są widżety internetowe, w tym iPla, TVP-VOD. Nie ma browsera. Nie testowałem 3D, bo nie mam TV 3D, a bez tego funkcji 3D w ogóle nie ma. Najpoważniejsza wada: własne nagrania na HDD (przez USB) są kodowane, nawet z kanałów FTA. To poważny błąd firmy Samsung, bo konkurencja nie śpi. Poza tym nagranie jest kodowane kluczem, który pasuje tylko do danego odbiornika (podobno, bo tego nie sprawdziłem). Pilot jest znośny, choć uważam, że Samsung trochę się cofnął z ergonomią w stosunku do rocznika serii "B". Wady braku tunera analogowego nie uważam za wadę, bo w końcu nadajniki analogowe znikną z eteru i pozostanie tylko DVB. Przydało by się drugie USB, np. z tyłu, bo jest tylko jedno z przodu i to pod klapką. Przy włączaniu niepotrzebnie zgrzyta napęd, nawet jeśli nie ma płyty. Jakość obrazu bez zastrzeżeń, dźwięku też. Odtwarza różne "dziwne" płyty, np. UDF-DVD z plikiem AVI H264 HD 4GB. Ładny odtwarzacz audio, wyświetla okładki z plików MP3. Górna pokrywa wygląda na aluminium (kolor srebrny) ale to jest tworzywo (całkiem dobrej jakości). Urządzenie szczególnie spodoba się użytkownikom telewizorów nie wyposażonym w "bajery" internetowe, bo doda nowe funkcje do TV. Wyszły już 2 kolejne firmware do niego, ale jeszcze nie wgrywałem.
 
Ostatnia edycja:

sluuurp

New member
3D odtwarza świetnie. Mam telewizor Samsung UE46D6500, więc wszystko kompatybilne. Co do kodowania na HDD to każde tego typu urządzenie koduje programy, chodź by dekoder TNK-HD, tam też jest głowica DVB-T, prawa autorskie się kłaniają, ale mniejsza z tym bo mam nagrywarkę UPC i ją używam, też koduje.
Jedno co mnie denerwuje to jak odtwarzam z Ipla filmy co jakiś czas włącza się wygaszacz ekranu i nie wiem jak to wyłączyć, brak takiej opcji, trzeba nacisnąć obojętnie jaki przycisk na pilocie, może to na razie wina softu. Jak oglądam filmy z Ipla z TV tego nie ma na całe szczęście.
Resztę opisał kolega wyżej z czym się zgadzam.
Podoba mi się jeszcze pochylony, ku górze dotykowy panel sterowania, nie trzeba się gimnastykować.

Co do wejścia USB fakt jest pod klapką, ale nie całą jak to jest w LG-5700. Jest jeszcze ponadto wejście na moduł CI, może być przydatne trochej później do DVB-T. Będą na pewno kanały premium kodowane.
To na razie tyle.
Aha, po kupnie wgrałem najnowszy soft, czy coś to dało, to nie wiem bo wgrałem automatycznie po podłączeniu do sieci.
 

sam650

New member
...każde tego typu urządzenie koduje programy, chodź by dekoder TNK-HD, tam też jest głowica DVB-T, prawa autorskie się kłaniają...
Byćmoże podobne urządzenia (bluraye i set-top-boxy do kablówki) tak, ale skoro bez problemu można nagrywać ten sam kanał przy pomocy choćby satelitarnego tunera (np. Ferguson, na którym nagrywam z TnK), albo kanały DVB-T przy pomocy pierwszego lepszego tunera USB do komputera, to jednak jest coś nie tak. W obu tych przypadkach wykonane nagranie mogę dowolnie przenosić między odtwarzaczami. Zresztą, chodzi tylko o nagrywanie cyfrowe, bo przecież zawsze mogę sobie nagrywać z wyjścia analogowego zewnętrzną nagrywarką.

Co do wygaszania obrazu w widgetach - też to zauważyłem.

Iplę i inne widgety mi także wywaliło przy okazji automatycznie wywołanej aktualizacji. Po zakończeniu aktualizacji mogłem te widgety znów zainstalować, więc straty nie było.
Dziś Ipla działa - sprawdziłem.

I jeszcze uzupełnienie do szybkiej recenzji:
  • Panel dotykowy jest fajny, ale chyba mało wykorzystany. Mam wrażenie, że zawsze wyświetla te same przyciski.
  • Klapka do USB i CI+ jest estetyczna, w przeciwieństwie do innych znanych mi urządzeń. W pozycji otwartej wygląda równie schludnie jak w zamkniętej.
  • Slot CI+ można także wykorzystać do modułu CAM kablówki, bo przecież ten model obsługuje także kanały DVB-C.
 

sluuurp

New member
Nie wszystkie urządzenia maja blokady jeszcze. Ale będzie z tym coraz gorzej. Ostatnio chciałem przegrać tak jak mówisz z dekodera z nagrywarką UPC po euro na nagrywarkę stacjonarną z dyskiem LG, to po chwili wyszedł napis, że wykryto sygnał blokujący nagrywanie i w czasie przegrywania, samo się wyłączyło rec.
Co do TNK-HD tam już się na dysk nagrywa zakodowany sygnał i musi z dysku przy odtwarzaniu przejść sygnał przez kartę dekodującą w dekoderze. A sam dekoder formatuje dysk do jakiegoś RAW. Mam TNK-HD i bawiłem się dyskiem z nagranymi audycjami. Komputer w ogóle dysku nie widzi. Trzeba sformatować narzędziami windowsowskimi żeby był widoczny, ale wiadomo, tracisz wszystko.

Ipla i parę widget-ów zainstalowałem spowrotem po resecie, wszystko działa, ale musieli znowu dzisiaj coś grzebać na serwerze.
 

sluuurp

New member
Poprawiono jedną rzecz. Nie włącza się wygaszacz ekranu podczas oglądania filmów z Ipla
 
Ostatnia edycja:

sam650

New member
I co nam to daje? W podanym wątku nie bardzo rozumie o co chodzi.

Daje możliwość podejrzenia co się dzieje wewnątrz urządzenia. Nie wiadomo konkretnie jakie to przyniesie efekty. W przypadku telewizorów serii B z poziomu takiego połączenia można było uruchomić telnet i w rezultacie rozpocząć penetrację systemu odbiornika, modyfikacje itp. Trzeba jednak dodać, że równolegle analizowano firmware, które dało się łatwo odkodować. W przypadku BD-D6900 jest trudniej, bo firmware jest szyfrowane.
Tak więc, w ogólności, jest to jeden krok w kierunku rozpracowania urządzenia.

Sam jeszcze nie podłączyłem tego, więc nie wiem co tam konkretnie widać.
 

sluuurp

New member
To tak jak z kultowym Pioneerem C+. Pisanie softów alternatywnych, wgrywanie celem oglądania czegoś więcej niż dawała Cyfra+. To było ciekawe. Ale z odtwarzaczem, to raczej nie wiadomo co "ulepszyć"
 

djslavko

Member
Kupiłem w piątek 29.07.11 ten odtwarzacz ale ma problem z odczytem DTS-CD, soft 1005. Audio strasznie przerywa (zrywa). Reszta jest ok. Dzisiaj jadę go oddać do sklepu. Może to wina softu ale nie chce mi się kombinować!
 
Ostatnia edycja:

sam650

New member
To tak jak z kultowym Pioneerem C+. Pisanie softów alternatywnych, wgrywanie celem oglądania czegoś więcej niż dawała Cyfra+. To było ciekawe. Ale z odtwarzaczem, to raczej nie wiadomo co "ulepszyć"
No tak, ale wiemy, że BD-D6900 to nie tylko odtwarzacz, ale również tuner, a do tego właściwie... komputer. Tak więc ulepszać można wiele. Nawet producent wie co ulepszać, skoro wczoraj znowu wypuścił kolejny firmware. Z ostatnich wieści, udało się już komuś wejść w menu serwisowe. Z informacji zebranych z logu (tego z portu szeregowego) wynika, że w BD-D6900 znajduje się procesor ARMv7 z linuxem. Samsung opublikował też kody źródłowe części oprogramowania, co także może pomóc autorom modyfikacji. Ja liczę tylko na jedno "ulepszenie", wiadomo jakie, ale mam obawy, że tego się nie da zrobić. :roll:
 

sluuurp

New member
Domyślam się o co Ci chodzi. Ale szkopuł jest zawsze jeden, za mało sztuk na rynku, albo inaczej u ludzi żeby ktoś chciał się tym zająć. Softy do Pioneera z C+ pisali ludzie ze wschodu i tych odbiorników była cała masa.
 

sluuurp

New member
Powiem szczerze, że ten odtwarzacz mnie bardzo wkurza, a mam dwa i te same objawy na obu.
Przy włączeniu z pilota nie zawsze dochodzi jakikolwiek sygnał do telewizora. Komunikat tryb niedostępny, albo brak sygnału. Dopiero jak wyłączę z pilota i włączę jest obraz z DVB-T, ale zdarza się, że po chwili zaczyna obraz przycinać zrywać i trzeba znowu wyłączyć i włączyć wtedy już jest OK.
Przy odtwarzaniu z płyty na szczęście, to nie występuje. Dwa razy soft był już aktualizowany i dalej ta wada występuje.
Przecież dwóch do naprawy nie zaniosę. Może jak ktoś ma ten odtwarzacz, to napisze czy ma podobnie. Ja sprawdzałem na różnych kablach HDMI i dwóch telewizorach. Nic to nie pomaga.
Zastanawiam się czy nie napisać do Samsunga co się z tymi odtwarzaczami dzieje.
 

sam650

New member
Powiem szczerze, że ten odtwarzacz mnie bardzo wkurza, a mam dwa i te same objawy na obu.
Przy włączeniu z pilota nie zawsze dochodzi jakikolwiek sygnał do telewizora. Komunikat tryb niedostępny, albo brak sygnału. ...
Zastanawiam się czy nie napisać do Samsunga co się z tymi odtwarzaczami dzieje.

U mnie takich objawów nie ma. Jednak ja jadę wciąż na pierwotnym firmware (nie aktualizowałem jeszcze). Proponuję przypomnieć sobie czy te objawy zaczęły się po aktualizacji czy nie. Druga sprawa: proponuję sprawdzić poziom i jakość sygnału. Takie objawy mogą występować na słabym sygnale. Ja używam anteny ze wzmacniaczem. Zauważyłem jednak, że BD ma trochę niższą czułość niż telewizor. A jak to nie przyniesie odpowiedzi, to pozostaje serwis (można zanieść jedną sztukę i zobaczyć co z tego wyjdzie, hehe). Przedtem jednak spróbowałbym podłączyć go do innej instalacji antenowej, np. gdzieś u kogoś znajomego.
 
Do góry