Samsung TV model D6500

Kolina

Member
Witam.

Czy ktos testowal juz ten model i moglby sie podzielic wrazeniami ?
Planuje jego zakup (lub D6000) i zalezy mi na opiniach/testach :)

Z gory dziekuje i pozdrawiam
 

Human

New member
Od wczoraj jestem szczęśliwym (jak na razie) posiadaczem Samsunga 32C6500. Długo się zastanawiałem nad wyborem i w końcu zdecydowałem się na ten model i firmę mimo silnego forumowego lobby Sharpa, Sony i Panasonica. ;-)
Mam jak na razie podłączoną kierunkową antenę i odbieram 11 kanałów cyfrowej telewizji naziemnej. Jakość nie powala na kolana, ale to nie wina telewizora. Po sygnale 576i wiele spodziewać się nie należy. Niemniej i tak pozytywnie zaskoczyła mnie jakość odbioru sygnału SD.

Jeśli chodzi o ustawienia i użytkowanie to wszystko jest bardzo intuicyjne. Łatwo się nawiguje po menu, szybko przełącza źródło sygnału itd. itp.

Jedno mnie tylko trochę denerwuje. Nie mogę zmusić telewizora żeby odczytywał wszystkie polskie czcionki w filmach odtwarzanych z pendrive'a. Odczytuje jedynie ó, reszta to krzaczki. Nie wiem jak to naprawić. Jakby ktoś wiedział to niech napisze, będę wdzięczny.

Więcej nie napiszę, bo to raptem jeden dzień użytkowania. Po tygodniu będę mógł coś więcej napisać.
 

muszyna2

New member
I ja się dołączę do pytanka o jakość tego tv i mam zapytanie czym różni się d6000 od d6500 i czy warto dołożyć do d7000?
 

Krzysq

New member
Z bardziej istotnych różnic d6500 posiada wbudowane wifi, pełną przeglądarkę internetową oraz konwersję 2d do 3d.
 

mlx

New member
Z bardziej istotnych różnic d6500 posiada wbudowane wifi, pełną przeglądarkę internetową oraz konwersję 2d do 3d.

jeśli tylko tyle to dodam od siebie że bez wifi spokojnie można się obejść o ile ktoś nie ma potężnego pokoju i musi kabel prowadzić, przeglądarka jest niepraktyczna(pewnie i tak ktoś zrobi do niej widżet) - wpisywanie literek to katorga a konwersja 2D do 3D nie za bardzo jest wygodna i moim zdaniem nie sprawdza się
 

Human

New member
Doszedłem już o co chodzi z czcionką polską. Trzeba po prostu zmienić region na Europę Środkową. Teraz wszystko git, nie mam zastrzeżeń. :D

Na jakich ustawieniach oglądacie tv?
 

muszyna2

New member
Widziałem tą serie dziś w mm. Co do obrazu to nie wypowiem się wiadomo hd mm same zalety nie dla nas ta baja ale co do wyglądu to powiem jedno mistrzostwo świata najładniejszy tv super :)
 

Human

New member
Mogę powiedzieć coś niecoś odnośnie tej "szyby" ekranowej na którą niektórzy narzekają. Faktycznie, jak tv jest wyłączony to ekran może robić za lustro. Ale po włączeniu nie jest to odczuwalne. Mój telewizor stoi w pokoju mającym okna wychodzące na wschód i południe, więc cały dzień jest słoneczko. Podczas oglądania nie odczułem dyskomfortu przy częściowo zasłoniętych żaluzjach. Wiadomo, jak ktoś chce oglądać mroczny horror w słoneczny dzionek to będzie mu sie wszystko w ekranie odbijać. Ale bez przesady, to skrajności.
Słowem - nie taki diabeł straszny jak go malują. :cool:
 

romek111

New member
Regulacja głośnosci na kanałach analogowych i przyłączach.

Witam,
czy w tym modelu istnieje możliwość regulacji głośnosci na poszczególnych kanałach analogowych i przyłączach np hdmi czy av.( chodzi o wyeliminowanie różnic w głośności nadawania dźwięku na poszczególnych stacjach ) Na razie znalazłem tylko taką możliwość w stacjach nadających sygnał cyfrowy naziemny.
 

romek111

New member
Zadałem pytanie i sam na nie odpowiadam. Dla kanałów nie cyfrowych w menu dźwięk dla ustawień głośników na tryb normalny ma następować według Samsunga automatyczna regulacja głośności. Moim zdaniem działa to ale nie tak dobrze jak w przypadku samodzielnego wyregulowania delty głosu.
Ponieważ jestem posiadaczem 40d6100 od ponad tygodnia moja ogólna opinia o telewizorze pomimo kilku uwag jest bardzo pozytywna:
TV SUPER
 

Human

New member
Pierwsza wada telewizora C6500 -> umiejscowienie złączy. Są zbyt blisko krawędzi telewizora i zbyt blisko tylnej ścianki. Grubość wtyczki może wynosić max. 14mm, co może utrudnić skorzystanie z fikuśnych kluczy USB czy chociażby podłączenie anteny telewizji naziemnej. A żeby kabli podłączonych z boku nie było widać trzeba je trochę mocniej zgiąć. Ale to tylko kwestia estetyki.
Na szczęście nie zauważyłem póki co wad jeśli chodzi o sam obraz a to w sumie jest najważniejsze, prawda? Dziś podłączyłem nowy DVD Philipsa 3880/58 i po aktualizacji oprogramowania i po kablu HDMI obraz jest rewelacyjny. Wreszcie mogę obejrzeć filmy jak na to zasługują. :D
 

fkaczmarek

New member
Pierwsza wada telewizora C6500 -> umiejscowienie złączy. Są zbyt blisko krawędzi telewizora i zbyt blisko tylnej ścianki. Grubość wtyczki może wynosić max. 14mm, co może utrudnić skorzystanie z fikuśnych kluczy USB czy chociażby podłączenie anteny telewizji naziemnej. A żeby kabli podłączonych z boku nie było widać trzeba je trochę mocniej zgiąć. Ale to tylko kwestia estetyki.
Na szczęście nie zauważyłem póki co wad jeśli chodzi o sam obraz a to w sumie jest najważniejsze, prawda? Dziś podłączyłem nowy DVD Philipsa 3880/58 i po aktualizacji oprogramowania i po kablu HDMI obraz jest rewelacyjny. Wreszcie mogę obejrzeć filmy jak na to zasługują. :D
Ten wątek dotyczy modelu D6500 z serii D na 2011 rok, więc czy napewno powyższe uwagi do tego modelu się odnoszą?
 

pgiersz

New member
Czym różnią się modele D6500, D7000 i D8000 oprócz odświeżania i podstawy, grubości obudowy i koloru?

Czym różni się Micro Dimming od Konwerter 3D? Na stronie samsunga mają taki sam opis. D6500 ma tylko konwerter a pozostałe również MD.

Ze znalezionych przez stronę Samsunga różnic pomiedzy d6500 i d7000 - co to jest: Touch Control, Channel List USB-Clone, MHP (1.1.3)?

Ktoś próbował konwesję 2D na 3D? Czytałem, że zadna rewelacja, ale czy da się oglądać np mecze? Bajer czy czasem się przyda?

Różnica między modelami to ok 700zł. Pytanie czy warto.
 

sluuurp

New member
Ja kupuję 46 D6500 na dniach. Trzeba jeszcze dodać , dla mnie jest to ważne, że TV posiada odbiornik satelitarny. Z Astry można odebrać parę kanałów fta w HD całkiem ciekawych, duży plus.
I jeszcze jedno niższe numery od 6500 nie mają pełnej przeglądarki internetowej.
I jeszcze drugie, wygląd niesamowity.
 

thomson19

New member
a jak z jakością obrazu czy model D6500 posiada lepszy obraz od C6500?

planuje na dniach zakup tv i niewiem czy warto dopłacać?
 

deywies

New member
Bez reklam
I jeszcze jedno niższe numery od 6500 nie mają pełnej przeglądarki internetowej.
I jeszcze drugie, wygląd niesamowity.

d6000 jest zdecydowanie ładniejszy. 6500 jest jakiś gruby i ta beznadziejna ramka.


a jak z jakością obrazu czy model D6500 posiada lepszy obraz od C6500?

planuje na dniach zakup tv i niewiem czy warto dopłacać?

Trudno powiedzieć, specjalnej różnicy nie widać. Wydaje mi się że płacisz jedynie za 3d i nieprzydatna przeglądarkę.
 
Ostatnia edycja:

mazak02

New member
Witam, wczoraj stałem się "szczęśliwym posiadaczem" 46d6500. Niestety szczęście moje trwało do momentu gdy zrobiło się ciemno na zewnątrz i zobaczyłem na matrycy białe plamy na czarnym tle. Grzebiąc w necie doszukałem się że jest tą zmorą TV LED a szczególności tv Samsunga. Najbardziej jest to widoczne gdy włączam przeglądarkę w Tv i miele na środku te kółeczko. Nie wiem czy to reklamować i czy to jest u wszystkich. Prośba do posiadaczy tego modelu jaki wyższych tzn: d7000 i d8000 o sprawdzenie. Dodaje link jak to wygląda, wprawdzie u mnie to jest widoczne delikatniej ale wszystkie rogi i plama na środku wyprowadzają mnie z równowagi.
Zdjęcie znalezione w necie:
 

Attachments

  • samsung plamy.jpg
    samsung plamy.jpg
    11,7 KB · Wyś: 2205

Primer

New member
Również kupiłem ten tv i generalnie jestem pod dużym wrażeniem jest super pod względem parametrów jak i wyglądu ale nie ma róży bez kolców.Niestety potwierdzam to oczym już poprzednik wspominał czyli jaśniejsze plamy wieczorem przy ciemnym tle.Również nie wiem co robić, nie chodzi o to czy telewizor mi wymienią bo to pewne ale czy jest sens to robić czy istnieje szansa zeby trafić na idealną matrycę trochę nie chce mi się w to wierzyć czytając opinie.Jak się zdecyduję to opiszę całą sytuację:eek:k:
 

Primer

New member
I jeszcze jedno jak myślicie co może być przyczyną?Po podłączeniu do tv dekodera kablówki przewodem hdmi firmy voice kraft 1.4 na ekranie pojawiły się zakłócenia wyglądające jak zapalające się i gasnące małę białe diodki a kiedy podłączyłem starym przewodem 1.3 lub innym 1.4 wszystko było ok?Może ktoś ma jakiś pomysł?
 
Do góry