Samsung TV model D6500

fula

New member
Witam

1.Jaka powinna być prędkość zapisu pamięci USB żeby było można nagrywać filmy z tv. Ja mam pendrive'a sony 8gb prędkość zapisu 5mb/s i niestety nie przechodzi on pomyślnie testu,ale jeśli podłącze go do zewnętrznego tunera cyfrowego z możliwością nagrywania to nie ma takiego problemu.

2. Kolejny problem to odtwarzanie filmów 720p 1080p z allshare cały czas się tnie nie idzie oglądać. Nie wiem gdzie leży problem ale jak to jest standard u wszystkich to allshare jest bezużyteczny.


1 Tu chodzi raczej o pojemność nisz szybkość.


2 . Zmień na 720i 1080i, będzie ok.
 
Ostatnia edycja:

TomaszK

New member
kup uzywany crap z allegro za grosze. ojciec kupil ostatnio do tunera sat uzywany 160 giga za niecale 100zl. dla ogladania i nagrywania filmow pare badsektotow jest bez znaczenia

ponawiam pytanie o jakas dobra kalibracje do 55d6500, ma ktos?
sorry za brak ogonkow
 

fula

New member
kup uzywany crap z allegro za grosze. ojciec kupil ostatnio do tunera sat uzywany 160 giga za niecale 100zl. dla ogladania i nagrywania filmow pare badsektotow jest bez znaczenia

ponawiam pytanie o jakas dobra kalibracje do 55d6500, ma ktos?
sorry za brak ogonkow

Ja dołączę, pytanie o kalibracje głosu, ma ktoś?
Bo nie wiem, czy wolę więcej basu, czy sopranu.
 

Frytejro

New member
1 Tu chodzi raczej o pojemność nisz szybkość.


2 . Zmień na 720i 1080i, będzie ok.

AD 1 Wlasnie chodzi o szybkosc. Jeden z forumowiczów znalazl takiego pena który wyrabia - ale usunałem wiadomosc PW i nie pamietam nazwy ;/ - dysk dziala kazdy

ad2 ciekawe jak zmienisz w allshare takie cos. To jest bardzo prosty program bez mozliwosci transponowania rozmiarów. A to ze 720p i 1080p trnie to wina albo rutera (jesli jest seria g to o 1080p zapomnij.. ) albo sterowników do wifi w telewizorze - zainstaluuj najnowszy software i 720p , na ruterze G napewno pojdzie. Co do samego allshare - jest bardzo perosty ale spełnia 110% swoich moziliwosci...


Panowie ja mam inne pytanie - czy blueray musi byc 3D zeby na D6500 ogladac 3d? czy jak tv jest 3d to BR moze byc zwykle ?
 
Ostatnia edycja:

mate166

New member
Witam wszystkich,

Z racji braku czasu przejrzałem tylko połowę tematu i już wiem ze UE40d6500 to TV dla mnie.

Mam tylko pytanie czy jest różnica z jakiego sklepu pochodzi ? Mam okazję akurat kupić ten TV w markecie, a dokladniej w Realu i teraz pytanie czy przypadkiem nie robią go z gorszych materiałów, z gorszą matrycą itp.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ? O okulary juz pytałem - są 2 pary w komplecie ;)
 

dudi82

New member
Witam wszystkich,

Z racji braku czasu przejrzałem tylko połowę tematu i już wiem ze UE40d6500 to TV dla mnie.

Mam tylko pytanie czy jest różnica z jakiego sklepu pochodzi ? Mam okazję akurat kupić ten TV w markecie, a dokladniej w Realu i teraz pytanie czy przypadkiem nie robią go z gorszych materiałów, z gorszą matrycą itp.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ? O okulary juz pytałem - są 2 pary w komplecie ;)

Chcesz być pewien matrycy - musisz TV rozkręcić. Nikt w sklepie przed zakupem Ci na to nie pozwoli więc pozostaje loteria. Jak już pewnie wiesz, menu serwisowe i wiedza sprzedawcy (zwłaszcza w Realu) na nic się tutaj zdadzą. Dołóż parę złotych i kup przez internet. Coś będzie nie tak to masz 10 dni na zwrot.
TV kupiłem w MM i matrycę według menu serwisowego mam dobrą (Samsung ver. 7), ale podejrzewam że nie dlatego, że to sklep branżowy a przez zwykły przypadek. Przy zakupie też mówili, że mam 7 dni na przetestowanie i jak coś będzie nie tak wymieniają na nowy. Nie wierzę w to, że do Polski pcha się gorsze matryce. Nie wierzę że Real kupuje taniej bo z dziadowską matrycą a MM kupił drożej z lepszą. Według mnie przy montażu pakują to, co akurat dowieźli a nie "teraz dla Polski robimy to te gorsze dajcie". Mimo to ja w Realu bym nie kupował. W Realu to cole i cukier kupuje.
Idealnych matryc nie ma - taki mój wniosek z przeczytania wszystkich postów w temacie.
 

fula

New member
ad2 ciekawe jak zmienisz w allshare takie cos. To jest bardzo prosty program bez mozliwosci transponowania rozmiarów. A to ze 720p i 1080p trnie to wina albo rutera (jesli jest seria g to o 1080p zapomnij.. ) albo sterowników do wifi w telewizorze - zainstaluuj najnowszy software i 720p , na ruterze G napewno pojdzie. Co do samego allshare - jest bardzo perosty ale spełnia 110% swoich moziliwosci...


Panowie ja mam inne pytanie - czy blueray musi byc 3D zeby na D6500 ogladac 3d? czy jak tv jest 3d to BR moze byc zwykle ?


temat był już poruszany, ale przypomnę:
Standardy dla obrazu dynamicznego to 720i i 1080i, dla statycznego 720p i 1080p.Może być materiał w mp4 1080p z podkładem audio, ale obraz statyczny.
Nie ustalałem normy, to że istnieją materiały takiego formatu 1080p i wyższe, nie oznacza to że telewizor FullHDma czytać. (rada: kupić telewizor UltraHD)

Wszystkie blureye czytają materiał 3d. Wszystkie obecnie pojawiające się napisy "3D" na BR to chłyt marketingowy, oczywiście jedne mogą konwertować materiał 2D na 3D inne nie.

Wyprzedzając pytanie:Istnieją filmy BR w formacie 1080p jednak jednym połączeniem HDMI sygnał, nie jest wstanie dotrzeć do odbiornika. Następuje konwersja z 1080p na 1080i.[/QUOTE]
 

fula

New member
Cytat dudi82:
Nie wierzę w to, że do Polski pcha się gorsze matryce. Nie wierzę że Real kupuje taniej bo z dziadowską matrycą a MM kupił drożej z lepszą. Według mnie przy montażu pakują to, co akurat dowieźli a nie "teraz dla Polski robimy to te gorsze dajcie". Mimo to ja w Realu bym nie kupował. W Realu to cole i cukier kupuje.
Idealnych matryc nie ma - taki mój wniosek z przeczytania wszystkich postów w temacie.[/QUOTE]


Wierzyć nie musisz, wystarczy kupić podkoszulkę "chińszczyznę" w Londynie i w Warszawie. Jakość widać gołym okiem.

Produkt szykowany do bogatszych i wymagających (a takimi są Anglia, Niemcy itp.) jest dmuchany i chuchany, znam przypadek zwrotu całej serii odbiorników z powodu małej ryski na bocznym panelu odbiornika. Każdy rynek ma inne wymagania.



Cytat:

"Robimy promocje w oshołomie, lecimy z ceny ile się da, żeby było taniej zabieramy dwie opaski na kable z wnętrza i jedną gąbkę tłumiącą, bebechy z Innoteca a panel AUO to nic że nie spełnia norm kolorów, nasze hasło jedem oszołom jeden kontener :)))"
 
Ostatnia edycja:

szela

New member
pisałem Ci ma priva 46[litera]1UF[litera]E zmieniaj tak długo aż obraz będzie ok

no i lipa - sprawdziłem wszystkie dostępne matryce na swoim telewizorze - problem nie został rozwiązany.Obraz nadal wygląda jak HDReady , a gdy na ekranie pokażą się napisy zaczyna robić się tragicznie . Nawet największe fonty wyglądają jak za czasów Atari. Macie może jakieś inne pomysły co może wpłynąć na zmianę obrazu zanim zawołam serwis
 

fula

New member
no i lipa - sprawdziłem wszystkie dostępne matryce na swoim telewizorze - problem nie został rozwiązany.Obraz nadal wygląda jak HDReady , a gdy na ekranie pokażą się napisy zaczyna robić się tragicznie . Nawet największe fonty wyglądają jak za czasów Atari. Macie może jakieś inne pomysły co może wpłynąć na zmianę obrazu zanim zawołam serwis

Wezwij serwis, postaw kawę i ładnie się uśmiechnij ;). Mogłeś więcej poprzestawiać jak tylko matryce, a kombinacji jest wiele grożące zawieszeniem TV.

HDReady? Nie jest źle, może być gorzej.

Trzeba rozkręcić sprzęt, rozpoznać co w nim siedzi i wrócić do poprawnych ustawień. (Tutaj może się okazać niezbędny pilot serwisowy)
 
Ostatnia edycja:

mate166

New member
Chcesz być pewien matrycy - musisz TV rozkręcić. Nikt w sklepie przed zakupem Ci na to nie pozwoli więc pozostaje loteria. Jak już pewnie wiesz, menu serwisowe i wiedza sprzedawcy (zwłaszcza w Realu) na nic się tutaj zdadzą. Dołóż parę złotych i kup przez internet. Coś będzie nie tak to masz 10 dni na zwrot.
TV kupiłem w MM i matrycę według menu serwisowego mam dobrą (Samsung ver. 7), ale podejrzewam że nie dlatego, że to sklep branżowy a przez zwykły przypadek. Przy zakupie też mówili, że mam 7 dni na przetestowanie i jak coś będzie nie tak wymieniają na nowy. Nie wierzę w to, że do Polski pcha się gorsze matryce. Nie wierzę że Real kupuje taniej bo z dziadowską matrycą a MM kupił drożej z lepszą. Według mnie przy montażu pakują to, co akurat dowieźli a nie "teraz dla Polski robimy to te gorsze dajcie". Mimo to ja w Realu bym nie kupował. W Realu to cole i cukier kupuje.
Idealnych matryc nie ma - taki mój wniosek z przeczytania wszystkich postów w temacie.

Trochę, źle mnie zroumialeś albo ja zle napisałem. W tej chwili w realu ten TV kosztuje 3399 zł więc więcej niż w "sklepach branzowych". Jest tylko jedno ale ;) Zapowiada sie weekend gdzie 30% zwrotu otrzymujesz w bonach + zakup na firmę to masz razem 53% w kieszeni a więc TV za mniej niż 1700 zł. Mimo wszystko zaryzykuje a najwyzej sprzedam to cacko, albo bede bił się z serwisem.
 

.:PhaRaoN:.

New member
witam,
chciałem wklepac kod do pilota od Dreamboxa ale zaden kod nie działał alby uzywac jednego pilota do TV + Tuner ,ma ktos moze własciwy kod?


pozdr
 

Frytejro

New member
temat był już poruszany, ale przypomnę:
Standardy dla obrazu dynamicznego to 720i i 1080i, dla statycznego 720p i 1080p.Może być materiał w mp4 1080p z podkładem audio, ale obraz statyczny.
Nie ustalałem normy, to że istnieją materiały takiego formatu 1080p i wyższe, nie oznacza to że telewizor FullHDma czytać. (rada: kupić telewizor UltraHD)

Wszystkie blureye czytają materiał 3d. Wszystkie obecnie pojawiające się napisy "3D" na BR to chłyt marketingowy, oczywiście jedne mogą konwertować materiał 2D na 3D inne nie.

Wyprzedzając pytanie:Istnieją filmy BR w formacie 1080p jednak jednym połączeniem HDMI sygnał, nie jest wstanie dotrzeć do odbiornika. Następuje konwersja z 1080p na 1080i.
[/QUOTE]

No więc wciaz nie wiem nic o BR - Ty mowisz ze zwykly zadziała, inni ze musi byc 3D zeby D6500 3D odtworzyl - a roznica w cenie ogromna...

Kolejna niescislosc: piszesz ze moze byc material w mp4 1080p z podkladem audio ale obraz statyczny - zdanie wyzej napisales ze statyczny to wlasnie "p"..

Piszesz ze HDMI nie przesle 1080p... a w danych HDMI 1.4 jest zupelnie cos innego.. a nawet 1,3 standard "p" obsluzy

Po co zatem tworzy sie filmy full SBS skoro nic z obecnych urzadzen tego nie otworzy? (wspomnailem ze posiadam SBS 3840x1920p )

Pozatym nie zmienia to faktu czy byloby to 1080p czy 1080i - w allshare nie zmienisz rozmiaru tto raz, a dwa wina w zarywaniu tych rozmiarów nie lezy po stronie programu a po stronie polaczenia wifi. Wysatrczy polaczenie zrobic po LANie i problemy znikną


Aha wracajac do kwestii okularów.. nie mam przy sobie kartki z wszystkimi modelami - dostalem ja przy zakupie tv.. roznica w tych drozszych tez jest taka ze poza akumulatorem posiadaja automatyczny on/off i co model wyzej to jest bardziej wg samsunga ergonomiczny...
 
Ostatnia edycja:

mamaania

New member
Witam. Wczoraj zamówiłam eu46d6500 w neo24 a później znalazłam to forum... Szczerze mówiąc trochę się przeraziłam. Przechodzę ze zwykłego tv kineskopowego i chciałabym wiedzieć czy jak będę go oglądać to będzie gorzej niż w moim starym tv ( sygnał SD) podobno w ciągu 10 dni można odstąpić od umowy bez podawania przyczyn ale czy można go najpierw rozpakować? jeśli będzie katastrofa to zamieniłabym go na sony kdl46ex720. jeśli warto? internet mam z kablówki 200/100 jaki router najlepiej kupić?
 

Frytejro

New member
Cobys nie kupiła to po przesiadce z kineskopu minie sporo czasu az zaakceptujesz "nowy standard" jaki daja telewizory LCD/LED/plasma. Ja ubolewałem ponad miesiac :D do tej pory jak zobacze obraz na duzym kineskopie u kumpla to chwile drazni mnie obraz na lcd. Czy zostaniesz przy tym 6500 czy zmienisz na sony - to moze i roznica bedzie (tego nie wiem bo nie znam sony) ale napewno wciaz bedzie gorzej niz na kineskopie - a jak ktos Ci wmowi ze sony daje obraz identyczny jak kineskop to tak jakby CI wmówil ze mikołaj napewno istnieje. LCD maja to do siebie ze poprawnie wyswietlaja tylko i wylacznie obraz w rozdzieloczosci natywnej dla danej matrycy - te sa fullhd wiec tylko w takiej rozdielczosci obraz bedzie wygladal w 100% poprawnie - w kazdej innej tak nie będzie. Wiadomo ze im lepsza elektronika, tym bardziej potrafi oszukac/naprawic bledny obraz.. ale nikdy to nie bedzie to samo co CRT.

Co do rozpakowania - mozna rozpakowac ale tak zeby po spakowaniu dalo sie go w "nienaruszonym" stanie odeslac

ruter kup w standardzie n jesli chcesz ogladac FHD np z dysku komputera
 
Ostatnia edycja:
Do góry