HDforum

HDforum (http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php)
-   Samsung (http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung-f52.html)
-   -   Samsung TV model D6500 (http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/67434-samsung-tv-model-d6500.html)

mefihl 28-09-2011 19:30

Mam pytanie do posiadaczy tego modelu TV. Czy TV po odpalaniu filmu MKV z kodekiem np. Ac3, połączony przez HDMI z kanałem zwrotnym, przekazuje poprawnie dzwięk 5.1 do amplitunera? Czy są problemy i puszcza tylko 2.0? Ktoś z użytkowników miał wogule problem przy odtwarzaniu dźwięku 5.1 przy jakimś filmie odpalanym z USB?

Dzięki za jakieś informację.

panorafix 28-09-2011 19:40

W starym samsungu serii A miałem połączenie czinczami tv z wieżą i odtwarzał dźwięk niezależnie z jakiego źródła podłączonego do tv przez głośniki.Teraz mam D6500 i chciałem zrobić podobnie lecz żadne z wyjść czinczowych nie daje sygnału na wieżę.Czyli rozumiem,że takie podłączenie nie jest możliwe.Mam czincze spięte z dekoderem n i blue ray ale to mnie denerwuje bo muszę za każdym razem pilnować co mam wyłączyć.Czesto odtwarzam z dysku zewnętrznego i tam brak opcji podpięcia przez czincze.Czyli rozumiem,że tylko kablem optycznym przez jakieś kino domowe załatwiło by sprawę?

gebe14 28-09-2011 19:49

panowie,jaki problem...poprostu moution plusto robi,jak jest obras statyczny to jest ok, ajak jedzie np samochód to kola szatrpia, ustawcie sobie pod siebie mp i tyle...mi to po czasie nie przeszkadza, wole ostry obraz wiec mam na maxa czyli standard, daj sobie ostry i bedzie ok

tdx 28-09-2011 19:52

Cytat:

Napisał panorafix (Post 690432)
W starym samsungu serii A miałem połączenie czinczami tv z wieżą i odtwarzał dźwięk niezależnie z jakiego źródła podłączonego do tv przez głośniki.Teraz mam D6500 i chciałem zrobić podobnie lecz żadne z wyjść czinczowych nie daje sygnału na wieżę.Czyli rozumiem,że takie podłączenie nie jest możliwe.Mam czincze spięte z dekoderem n i blue ray ale to mnie denerwuje bo muszę za każdym razem pilnować co mam wyłączyć.Czesto odtwarzam z dysku zewnętrznego i tam brak opcji podpięcia przez czincze.Czyli rozumiem,że tylko kablem optycznym przez jakieś kino domowe załatwiło by sprawę?

Niestety tylko optyk - albo stety bo to w tym momencie DD lub DTS to podstawa.

marekwinski 28-09-2011 20:12

Cytat:

Napisał mefihl (Post 690425)
Mam pytanie do posiadaczy tego modelu TV. Czy TV po odpalaniu filmu MKV z kodekiem np. Ac3, połączony przez HDMI z kanałem zwrotnym, przekazuje poprawnie dzwięk 5.1 do amplitunera? Czy są problemy i puszcza tylko 2.0? Ktoś z użytkowników miał wogule problem przy odtwarzaniu dźwięku 5.1 przy jakimś filmie odpalanym z USB?

Dzięki za jakieś informację.

ja mam tak podlaczone, oczywiscie przekazuje dzwiek przestrzenny przez hdmi do amitunera, pod warunkiem ze ami tez obsluguje hdmi 1.4 i ACR. Jedyna niedogodnością jaka zauważyłem jest to ze jezeli film jest DD to w menu dzwieku TV trzeba przestawic na DD, a jak DTS to trzeba przestawic na DTS. Poprostu TV sam nie przestawia niewiedziac dlaczego i trzeba to robic recznie zaleznie od tego jaki system dzwieku jest w danym filmie. Pozatym wszystko smiga idealnie.

Grzegorz82 28-09-2011 21:09

Mam podłączony dysk Samsung M2 Portable 3.0 do TV (USB1, 2 czy 3 to samo się dzieje) i telewizor nie widzi dysku. Jak chce go sformatować pokazuje mi ze dysk ma pojemność 0/0KB. Po próbie sformatowania wyskakuje komunikat ze "Formatowanie nieudane. Sprawdź urządzenie i spróbuj ponownie".
Co muszę zrobić aby móc go używać ?

tdx 28-09-2011 21:10

Grzegorz82 A winda go normalnie widzi?

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:53.