Samsung TV model D6500

TomaszK

New member
didemos, mam ten sam problem. Jedyna rada to ustawić
zamiast tvn - tvn hd - odkodowuje
zamiast tvn7 - tvn7 hd - odkodowuje.

style nie wiem bo nie oglądam, za to z tvn turbo który w cyfrowym polsacie nie ma zamiennika hd odkryłem pewną metodę. Mam ustawione na kanale 67 telewizora turbo a na 69 - travel. Jeśli właczam kanał 69 i z niego przechodzę minusem przez 68 (tvn meteo u mnie) na 67 to w 90% przypadków turbo się odkodowuje. Jeśli nie - po prostu znów się cofam na 69 i próbuję ponownie. o ciekawe, ten trick działa tylko gdy używam klawisza +/- na pilocie, jeśli wklepię cyframi najpierw 69 a później od razu 67 - nie da rady
Problem ten jest znany i samsungowi i polsatowi ale i jeden i drugi ma to w ...
 
Ostatnia edycja:

mariano105

New member
Czy ktoś może się wypowiedzieć co do okularów 3d do telewizorów z serii D? Dostepne są modele o nr 3050 -3700 w cenie od 100zł do 450zł, z tego co widzę na pewno różnią się wzorem i zasilaniem, ale tak duża różnica w cenie sugeruje, że powinny różnić się czymś więcej. Pytając inaczej czy model najtańszy (SSG-3100GB za około 100zł) daje taki sam efekt jak model SSG-3700 za 450zł?
W specyfikacji nic konkretnego nie wyczytałem.
ja miałem okazje oglądac na modelu 3100 i 3700 specjalnej różnicy nie widziałem co do różnicy w cenie to dobrze sie trzeba rozejrzeć bo są w niektórych przypadkach kosmiczne w sklepie nie dla idioitów za model 3100 chcieli mnie skasować na 300 pln za sztukę a w sklepie dla skner przy zakupie tv na kwotę 240 dałem sobie spokój i na allegro za 100 pln ten sam model z 2 letnia gwarancją kupiłem.
 

dudi82

New member
Nikt nie ma takiego problemu?Odinstalowanie i ponowna instalacja AllShare nic nie dała.
Dodam,że system to windows 7.
Internet przez wifi śmiga aż miło,ale funkcja allshare nie działa.Gdy wchodze do programu AllShare żadne pliki i foldery nie ładują sie.W telewizorze wyskakuje komunikat "brak podłączonych urządzeń".Czy do tego modelu tv należy dokupić jakiś adapter?

No przecież Ci poradziłem. Problemy z AllShare masz nie tylko Ty i nie tylko ja. Zainstaluj Serviio i zobacz czy wtedy będzie ok. Jeśli tak, to winny jest program a nie sprzęt.
 

TomaszK

New member
w programie allshare jest gdzieś w opcjach zakładka gdzie można ustawić czy dane urządzenie (TV w tym wypadku) ma być "zablokowane" dla programu, czy zawsze dostępne, czy pytaj za każdym razem. Może to tu leży problem?
 

hadetefał

New member
Nikt nie ma takiego problemu?Odinstalowanie i ponowna instalacja AllShare nic nie dała.
Dodam,że system to windows 7.
Internet przez wifi śmiga aż miło,ale funkcja allshare nie działa.Gdy wchodze do programu AllShare żadne pliki i foldery nie ładują sie.W telewizorze wyskakuje komunikat "brak podłączonych urządzeń".Czy do tego modelu tv należy dokupić jakiś adapter?

Skoro wyskakuje Ci komunikat "Nie wybrano żadnego pliku.Wybierz plik do odtworzenia" - to znaczy że próbujesz odtworzyć plik a nie go dodać, a wcześniej musisz oczywiście dodać pliki do all share. Jak masz katalog na dysku to w opcjach go wskaż - wtedy all share na pc zobaczy te pliki a potem je udostępni do TV. Jeśli natomiast TV nie widzi all share a powinien nawet jak tam nie masz plików to problem jest z siecią zapewne - może jakiś firewall lub coś rozdzielone sprzętowo. Jak masz windows 7 to czasem widać w TV systemowe dlna jaki masz system ?
 

dziki181

New member
Witam,
Mam dwa rodzaje filmów 3d.
W pierwszym przypadku obraz jest podzielony na dwie połówki lewo/prawo. Czyli żeby oglądać mój ue40d6500 nie przełącza się sam. Muszę na pilocie wybrać 3d - odpowiedni tryb lewo/prawo i wtedy oglądać tak?

2. Drugi film wygląda jak przy konwersji 2d na 3d. Włączam okulary, są podłączone ale tak jakby nie działały. Jak wybiorę tryb 2d/3d to mam jakby 4d. Jak obejrzeć taki film?

Filmy są z netu odtwarzam z dysku usb.
 

lisekx

New member
Czy są jakieś aplikacje by wspomóc odbiór neta obsługujących strony we flaszu w tym modelu i czy w ogóle jest jakaś aplikacja by przyspieszyć otwieranie stron, czy www to tylko taki nieużyteczny bajer ?
 

Frytejro

New member
Nikt nie ma takiego problemu?Odinstalowanie i ponowna instalacja AllShare nic nie dała.
Dodam,że system to windows 7.
Internet przez wifi śmiga aż miło,ale funkcja allshare nie działa.Gdy wchodze do programu AllShare żadne pliki i foldery nie ładują sie.W telewizorze wyskakuje komunikat "brak podłączonych urządzeń".Czy do tego modelu tv należy dokupić jakiś adapter?

ja na win 7 miałem wszystko ok. PO instalce systemu allshare wczoraj zainstalowałem i lipa - nie moge dodac tez folderu ani jednego hehe ale nie bawiłem sie tym - jak mi sie uda dzis np to dam znac
 

magiks33

Member
a jakie te filmy odtwarzacie ? filmy w 3d sbs minifullhd musza miec najlepiej ok 8GB ale efekt 3d raz jest raz go nie ma-zalezy jak film zostal skonvertowany mala waga filmu -kiepskie 3d
 
Ostatnia edycja:

magiks33

Member
mam pytanko odnosnie dzwieku dolby digital a mianowicie mam n przez hdmi do tv gdzie dzwiek jest ustawiony na DD a tv podlaczony swiatlowodem do kina domowego pioneer i za chiny w tv nie moge przestawic PCM na DD a pioneer wogole nie wykrywa DD tylko dolby pro logic .Macie to samo?
 

mietka

New member
mam pytanko odnosnie dzwieku dolby digital a mianowicie mam n przez hdmi do tv gdzie dzwiek jest ustawiony na DD a tv podlaczony swiatlowodem do kina domowego pioneer i za chiny w tv nie moge przestawic PCM na DD a pioneer wogole nie wykrywa DD tylko dolby pro logic .Macie to samo?
Tak mają wszyscy bo kabel hdmi nie daje na tv dzwięku DD(patrz instrukcja)tylko tunery
najlepiej podłącz N-ke optykiem do amplitunera
PS.Czytaj posty gdzieś napisałem jak podłączyć
 

rewqwer

New member
Witam. Przejrzałem wszystkie strony tematu i pomimo wad zdecydowałem się na kupno telewizora ue40d6500 i mam kilka pytań:
1)Jakie okulary są dołączane w zestawie : ssg-3100gb czy ssg-3050gb bo nigdzie nie podają i które będą lepsze.
2)Tv będę kupował przez internet i najbardziej boję się co do rodzaju matrycy jaka będzie siedziała w tv(przeczytałem na forum,że wkładają kilka rodzai), więc może ktoś kupował ostatnio i może mi polecić z jakiego sklepu najlepiej zamówić bo trafiła mu się dobra.
3) Czy Tv dobrze współpracuje z modułem nCam telewizji N na kartę.
Z góry dziękuję za odpowiedź, to forum jest dla mnie niesamowitą skarbnicą wiedzy:)
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam. Przejrzałem wszystkie strony tematu i pomimo wad zdecydowałem się na kupno telewizora ue40d6500 i mam kilka pytań:
1)Jakie okulary są dołączane w zestawie : ssg-3100gb czy ssg-3050gb bo nigdzie nie podają i które będą lepsze.
2)Tv będę kupował przez internet i najbardziej boję się co do rodzaju matrycy jaka będzie siedziała w tv(przeczytałem na forum,że wkładają kilka rodzai), więc może ktoś kupował ostatnio i może mi polecić z jakiego sklepu najlepiej zamówić bo trafiła mu się dobra.
3) Czy Tv dobrze współpracuje z modułem nCam telewizji N na kartę.
Z góry dziękuję za odpowiedź, to forum jest dla mnie niesamowitą skarbnicą wiedzy:)

1) okulary są takie same różnią się oprawką te 3050 są bardziej tandetne i właśnie te są do 40 dołączane
2) nie sprzedawca bez fizycznego rozpakowania TV i sprawdzenia nie jest w stanie określić jaka matryca jest w środku
3) Ja korzystałem tylko przez chwilę ale nie było problemów
 

magiks33

Member
a o co chodzi z tym softem bo faktycznie na stronie samsunga znowu jest soft 1015 a jak robilem upgrade to byl 1016? i w moim tv siedzi 1016 ale nic nie widze ze cos sie zmienilo
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
a o co chodzi z tym softem bo faktycznie na stronie samsunga znowu jest soft 1015 a jak robilem upgrade to byl 1016? i w moim tv siedzi 1016 ale nic nie widze ze cos sie zmienilo

W sprawie softu wysłałem nastepujące pytanie do Samsunga:
"Witam.
Zauważyłem że pojawiła się w dniu 01.12.2011 aktualizacja oprogramowania dla telewizorów D65** i D67** o numerze T-GASDEUC-1015.1. Moje pytanie odnosi się wersji która pojawiła się wcześniej bo 07.11.2011 o numerze T-GASDEUC-1016. Ta wersja ma wyższy numer a została zastąpiona wersją o numerze niższym i która po raz pierwszy pojawił się w październiku (teraz została powtórzona ponieważ sprawdziłem wielkość i daty plików po wyodrębnieniu z pliku exe). Czy 1016 posiada błędy w porównaniu do 1015.1? A jeśli tak to w jaki sposób można wrócić do 1015.1? Mój telewizor ma wersje 1016 i nie przyjmuje próby aktualizacji do 1015.1. A może ta aktualizacja pojawiła się pomyłkowo zamiast np 1016.1? Jeszcze pytanie odnośnie aktualizacji online - dlaczego brak aktualizacji w tym trybie od wersji 1014?"

Odpowiedz Samsunga:
"Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Zaistniała sytuacja została już przekazana do administratora strony w celu jej aktualizacji. W telewizorze jeżeli posiada pan wersje oprogramowania 1016, nie będzie możliwości wgrania starszej wersji oprogramowania 1015,1. W tej sytuacji, proszę o cierpliwość i oczekiwanie na nowsze wersje oprogramowania.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
Maciej Pielak"

Jak zwykle mało fachowa odpowiedz.;-)
 
Do góry