Samsung TV model D6500

MartineS80

New member
Witam,

Dziś rano natrafiłem na dziwny problem, mianowicie po uruchomieniu TV (odbiór z cyfrowej naziemnej) poprzestawiały "mi się jakoś kanały". Wiem że to mało przeczyzjne określenie ale coś takiego miało miejsce. Teraz ze źródła TV - cyfrowa naziemna wszystko jest pomieszane. Mało tego w GUIDE program TV odnosi się w przypadku TVN TV4 PULS I TVN SIEDEM do starego ustawienia czyli - źle wskazuje program dla danych stacji...
O co chodzi ??
Próbowałem od nowa zaprogramować odbiór z cyfrowych naziemnych ale cały czas jest tak samo - kanały przemieszane i program w guide zupełnie z kosmosu (od innych kanałów) ponadto numeracja kanłów 1....14 ok póżniej 17 i nie wiedzieć czemu dopiero 30....
Oczywiscie analogowych (których jest 5 ) nie biorę pod uwagę.

Najpewniej coś przypadkiem kliknąłem po uruchomienu jakiś skrót klawiszy --- nie mam pojęcia.
Spotkał się ktoś z takim problemem ?
Jak wrócić do normalnego ustawienia bez przywracania ustawień fabrycznych ?
 

MartineS80

New member
No cóż głupich nie sieją......:???:

Wystarczyło zajrzeć na strone emitela, mianowicie:

z 5 na 6 grudnia nastąpiły zmiany konfiguracyjne:
cytuję:
W związku z przygotowaniami do uruchomienia pierwszych emisji MUX-1 w Polsce konieczne staje się uaktualnienia danych identyfikacyjnych w obecnych strumieniach DVB-T emitowanych w ramach MUX-2 oraz MUX-3. Modyfikacji ulegną SID czyli identyfikatory usług, dodane zostaną też LCN - logiczne numery kanałów, co spowoduje automatyczne uszeregowanie programów w odbiornikach z włączonym sortowaniem według numerów LCN

Tak czy siak burdel jest dalej....oby ogarneli to wszytsko szybko i sprawnie.
Pozdrawiam i sorry za spam...
 
Ostatnia edycja:

Bog'Dan

New member
Witam
Mój D6500 zachowuje się dziwnie w kwestii łączności z siecią.

Na starym routerze D-Link Di-624 oraz kablem Ethernetowym łączy się z LANem i Internetem bez problemów.

Natomiast z routerami dużo nowszymi czyli Pentagram Cerberus P6361 oraz Linsys-Cisco WRT54GH po prostu są problemy.
1) Cerberusa mój TV przy próbie skonfigurowania łącza WiFi skutecznie zawiesza! Przy czym laptop z Cerberem łączy się bez problemów. Laptop ma sprawne łącze do momentu podjęcia nieudanej próby skonfigurowania połączenia w TV.
2) WRT54GH - mój TV po prostu go nie widzi. Natomiast mój lapek widzi ten router i łączy się z netem przez ten router.

Dodam jeszcze, że soft mam w TV automatycznie z netu aktualizowany - więc najnowszy.
 
Ostatnia edycja:

mariano105

New member
spotkał się ktoś z was z niemożnością odbioru naziemnej tv cyfrowej ? u mnie ni cholery nie znajduje nic. od kilku dni próbuję niby wszystko ok antena ze wzmacniaczem od nadajnika mieszkam jakieś 3 km w centrum łodzi kanały wyszukuje już po raz któryś plug and play uruchamiałem próbowałem ręcznie ustawić parametry kanał częstotliwość kraj i nic z tego siła sygnału 0 znalezionych kanałów 0 ? brakło mi już pomysłów zastanawiam sie czy czy czasem nie jest coś nie tak z tunerem w telewizorze, u brata sprawdzałem < inny telewizor>bez problemów na zwykłej antenie pokojowej bez żadnego wzmacniacza i wszystko śmiga u mnie po kablu cyfrowe i naziemne w analogu znajduje a cyfrowej naziemniej ni wuja.
 

tjw1978

New member
Witajcie, to mój pierwszy post i chcialbym prosic was o porade jesli chodzi o ten model.

Mysle o zakupie tego telewizora, a - niestety - dotychczasowe przeszukiwanie sieci nie daje jasności w temacie. Mianowicie.

Telewizory mają opcję PVR, znaczy można nagrywać na zewnętrzny nośnik - dysk, USB.

Ale: 1 czy można to robić przy wyłączonym telewizorze, 2. czy można nagrywać np. program z n na kartę (tuner sat) i oglądać inny program w dvb-t?, 3. czy można nagrywać coś, a z drugiej strony oglądać film np. w tvn player, 4. czy mogę coś nagrywać, a jednocześnie oglądać np. inny film z dysku, bo ma kilka wejść usb.

To rzeczy, które mogę robić w n-boxie, ale myślę poważnie o rezygnacji z n-boxa na rzecz telewizora.
 

chudzinki

New member
Witam ;-)
ad.1) można
ad.2) nie używam, ale logicznie myśląc to powinna być taka możliwość (mam STB i problemu nie ma)
ad.3) nie można
ad.4) można nawet z tego samego dysku
Dobrej nocki :)
 

dudi82

New member
W jaki sposób odtwarzać pliki z laptopa na telewizorze?
Zainstalowałem aplikację AllShare,ale mimo prób dodania do programu plików lub folderu wyskakuje komunikat "Nie wybrano żadnego pliku.Wybierz plik do odtworzenia"
Czyli folder który wybieram z dysku nie wchodzi do programu AllShare.

AllShare mnie doprowadził do max wkur... Albo komp nie widział tv, albo odwrotnie. Odinstalowałem dziadostwo i zainstalowałem Serviio. Wszystko ładnie widzi, pliki dodaje. Jedyny minus, że na tv po wejściu w AllShare widać kilka folderów i pliki są powrzucane do tych folderów. Ale można wejść w folder "Foldery" i tam będą nazwy folderów takie jak na kompie.
Do dzisiaj natomiast zachodzę w głowę, skąd tv wie, które filmy gdzie wrzucić. Że seriale wrzuca w Folder "Seriale" to rozumiem, bo poznaje wiele podobnych nazw plików, ale filmy??!! Na kompie wszystkie są w jednym folderze "Filmy" a na tv, komedie są w "Komedie", horrory w "Horrory". Z sieci jakieś dane o tytułach pobiera???
 

tjw1978

New member
ad2 niestety nie można tylko wbudowane tunery obsłuży

to właśnie wbudowanych tunerów dotyczy...

przykład:
1. chcę nagrać tvn24 z tuneru DVB-S w telewizorze.
2. chcę oglądać w tym samym czasie tvn z tuneru DVB-T w telewizorze.

Czy to jest możliwe? Czy ktoś może to sprawdzić?


chudzinki - dzięki za wszystkie odpowiedzi - są bardzo pomocne.
 

szela

New member
Witam

Czy ktoś z Was spotkał się z problemem słabej jakości podczas odtwarzania obrazów HD ( samEU46D6750). Od kilku dni zauważyłem że teksty oraz obraz wyświetlane na TV z Polsatu cyfrowego (na kanałach HD) bądź z USB ( filmy HD) są niskiej jakości.Mam wrażenie że z FHD zrobiło się HD Ready . Telewizor przez kilkanaście pierwszych dni działał jak należy teraz widze że jakość odtwarzanego obrazu spadła o połowę a teksty są nieczytelne.Zaglądałem ostatnio do menu serwisowego i mam wrażenie że po tej wizycie coś się popitoliło) choć jestem pewien że nic nie przestawiałem w konfiguracji.Dodam że dekoder podłączone kablem HDMI , ustawienia w dekoderze są HD , w TV również .

Panowie możecie się wypowiedzieć w powyższej kwestii , macie jakieś pomysły bo szlag mnie już trafia jak włączam ten TV . Jeśli nie macie żadnych pomysłów pozostaje mi tylko serwis ,z którym już mam na pieńku ,kiedy poprosiłem o rozmowę z "wyższą instacją" bo nie chcieli przysłać fachowaca aby sprawdził moje bolączki ponieważ karta gwarancyjna nie jest podstemplowana .Fachowcy stwierdzili że paragon bez stempla na karcie gwarancyjnej jest nic nie wart ( durnie) . Nie chcę specjalnie drapać kilkadziesiąt km aby zrobić stempelek.
 

tdx

New member
Bez reklam
Panowie możecie się wypowiedzieć w powyższej kwestii , macie jakieś pomysły bo szlag mnie już trafia jak włączam ten TV . Jeśli nie macie żadnych pomysłów pozostaje mi tylko serwis ,z którym już mam na pieńku ,kiedy poprosiłem o rozmowę z "wyższą instacją" bo nie chcieli przysłać fachowaca aby sprawdził moje bolączki ponieważ karta gwarancyjna nie jest podstemplowana .Fachowcy stwierdzili że paragon bez stempla na karcie gwarancyjnej jest nic nie wart ( durnie) . Nie chcę specjalnie drapać kilkadziesiąt km aby zrobić stempelek.

może zmieniłeś przez przypadek matryce w TV?

wejdź jeszcze raz i zobacz co masz w type
 

emm

New member
okulary 3d

Czy ktoś może się wypowiedzieć co do okularów 3d do telewizorów z serii D? Dostepne są modele o nr 3050 -3700 w cenie od 100zł do 450zł, z tego co widzę na pewno różnią się wzorem i zasilaniem, ale tak duża różnica w cenie sugeruje, że powinny różnić się czymś więcej. Pytając inaczej czy model najtańszy (SSG-3100GB za około 100zł) daje taki sam efekt jak model SSG-3700 za 450zł?
W specyfikacji nic konkretnego nie wyczytałem.[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
 

Frytejro

New member
Widac odrazu roznice na pierwszy rzut oka czytajac chcoaizby allegro - te drozsze maja wbudowany akumulatorek i ładuja sie poprzez usb - a 3100 maja wymienna bateryjkę
 

emm

New member
Widac odrazu roznice na pierwszy rzut oka czytajac chcoaizby allegro - te drozsze maja wbudowany akumulatorek i ładuja sie poprzez usb - a 3100 maja wymienna bateryjkę

Widzę, że się różnią z zewnątrz i jak napisałem wiem, że jest różnica w zasilaniu ale czy w "skuteczności 3D" jest różnica? Jedne kosztują 110 a drugie 450. 4 krotnie więcej za akumulatorek zamiast baterii i inny "design" ?
 

piwosz30

New member
może zmieniłeś przez przypadek matryce w TV?

wejdź jeszcze raz i zobacz co masz w type

A jak sprawdzić jaką ma się matryce w tv w D6500 i ewentualnie jak można zmienić na odpowiednią bo tak jak pisałem kilka postów wyżej chodzi o obraz w jakości HD nie jest on zadowalający mam drugie tv też Samsung dużo starszy i słabszy model i w nim obraz HD jest żyleta.Kupując ue46d6500 spodziewałem się że obraz będzie bajka a tu porażka.
 

xx5032

New member
po wyjsciu z menu serwisowego telewizor kasuje wszystkie ustawienia, i wlacza sie w trybie dynamicznym (o ile dobrze pamietam), wtedy obraz wyglada "slabo", wystarczy zmienic na tryb film lub standardowy i juz jest lepiej - moze to jest to
 

cezary1020

New member
W jaki sposób odtwarzać pliki z laptopa na telewizorze?
Zainstalowałem aplikację AllShare,ale mimo prób dodania do programu plików lub folderu wyskakuje komunikat "Nie wybrano żadnego pliku.Wybierz plik do odtworzenia"
Czyli folder który wybieram z dysku nie wchodzi do programu AllShare.

Nikt nie ma takiego problemu?Odinstalowanie i ponowna instalacja AllShare nic nie dała.
Dodam,że system to windows 7.
Internet przez wifi śmiga aż miło,ale funkcja allshare nie działa.Gdy wchodze do programu AllShare żadne pliki i foldery nie ładują sie.W telewizorze wyskakuje komunikat "brak podłączonych urządzeń".Czy do tego modelu tv należy dokupić jakiś adapter?
 
Ostatnia edycja:

didemos

New member
Witam. Kupiłem sobie UE40D6500VS i mam problem z modułem cam i kartą cyfrowego polsatu. Tydzien temu podpisałem umowę i dostałem moduł z kartą. Wcześniej w punkcie sprawdziłem na tym samym modelu telewizora że dekoder współpracuje z karta i odkodowuje programy polsatu. W momencie sortowania wyszukanych programów okazało się, że sprzęt nie odkodowuje 4 programów tvn, tvn7, tvn turbo, tvn style. Reszta jest ok. Zadzwoniłem do przedstawiciela polsatu i ku ich zdziweniu okazało się że faktycznie i w innych modułach cam na telewizorach serii 6500 7000 8000 akurat te programy są zakodowane i nikt nie wie dlaczego. Polsat twierdzi że to wina telewizora a serwis samsunga że to wina polsatu. I jestem w kropce. Przedstawiciel zaproponował mi wymine na dekoder ale dlatego chciałem moduł bo programy są naprawde żyleta i wszystko w jednym pilocie. Może ktoś spotkał się z takim problemem? Z góry dzięki za pomoc i radę...
 

tdx

New member
Bez reklam
A jak sprawdzić jaką ma się matryce w tv w D6500 i ewentualnie jak można zmienić na odpowiednią bo tak jak pisałem kilka postów wyżej chodzi o obraz w jakości HD nie jest on zadowalający mam drugie tv też Samsung dużo starszy i słabszy model i w nim obraz HD jest żyleta.Kupując ue46d6500 spodziewałem się że obraz będzie bajka a tu porażka.

ale pisałeś że było ok tylko po pewnym czasie coś się stało

Wejdz jeszcze raz w menu serwisowe i sprawdź co masz w pierwszej zakładce pod type
 
Do góry