Samsung TV model D6500

PS1948

New member
Witam

Również jestem posiadaczem UE46D6500 i tu kilka pytań.

TV połączony z laptopem Wi-Fi filmy FHD odtwarza bez zarzutu, ale główny problem z filmikami nagranymi aparatem odwarza 20s po czym ładuje znowu 20 sek leci i tak w kółko nie ma płynności żadnej ;/ a i co z napisami do filmów w jednych są, a w innych nie (na laptopie wszystkie są z napisami nie lubię lektora:)

I jeszcze jedno nie wiem czy to ten "słynny" clouding czy nie. Otóż przy ciemniejszych scenach (nie zawsze) widoczne są takie jaśniejsze pionowe pasy na ekranie. Czy to wina matrycy, złego ustawienia czy to ten clouding.

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
 

fula

New member
Porównałem oba softy i są identyczne. I wielkość plików i daty są takie same, a poza tym nie można aktualizować 1015.1 jeśli ma się w TV 1016. Poza tym nigdy nie jest powtarzana numeracja. Zawsze musi się różnić oznaczeniem.
Poza tym gdyby w 1016 były jakieś błędy to samsung nie dał by jako aktualizacji niższej wersji bo sami nie dają w TV możliwości zastąpienia (aktualizacji) wyższej niższa.



Wyszły błędy w 1016 dlatego cofnęli się do 1015.1 (spekuluje). Nowy soft może już jest w fazie testów, trzeba poczekać. Każdy nowy soft coś wnosi plusy, fusy i minusy, radzę nie pchać się ;-)
 

fula

New member
Witam forumowiczów mam pytanie jeśli karta wymaga parowania z tunerem to raczej mogę zapomnieć o oglądaniu tv przez moduł CI w tv?


Nie, nie musisz zapominać o oglądaniu, wystarczy sparować kartę z modułem CI, TNK i CP robią to na prośbę telefoniczną. No i musisz posiadać moduł z odpowiednim systemem kodowania. N-ka nie paruje karty z modułami CI
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
Wyszły błędy w 1016 dlatego cofnęli się do 1015.1 (spekuluje). Nowy soft może już jest w fazie testów, trzeba poczekać. Każdy nowy soft coś wnosi plusy, fusy i minusy, radzę nie pchać się ;-)

Skoro spekulujesz to wg ciebie jakie błędy wyszły? Gdyby wyszły jakieś "poważne" błędy w 1016 to umieścili by soft korekcyjny, nawet 1015.1 ale przystosowany do upgrade. Od prawie miesiąca soft był na stronie i nikt nie zgłaszał problemów. Na pewno poprawiona jest współpraca po wifi. Była wzmianka w tym wątku o tym. Zresztą pomyśl logicznie fula: umieścił byś soft którego osoby mające wyższy nie mogą wgrać?
Myślenie nie boli!:twisted:
 
Ostatnia edycja:

pawelcb33

New member
Także stałem się posiadaczem tego tv, ogólnie jestem zadowolony ale mam pytanko dot. napisów. Jest mozliwe aby dac wiekszą czcionkę w ustawieniach już dałem na dużą ale przydało by się dac jeszcze trochę większą i czy da się zmienić kolor czcionki (napisów) z białego którego nie widać momentami na tle filmu na np. żółty.
 

xrdx

New member
Witam. Prosilbym o fachowa porade dotyczaca wyboru telewizora. zastanawiam sie nad tymi dwoma modelami:

samsung 46d6500 (4100zl) czytalem ze jest jednym z najchetniej kupowanych telewizorow w tym przedziale cenowym. Dobry obraz i 3d.
sharp le46830e (4400zl) Podobno ma lepsze kolory i plynnosc obrazu od samsunga.

Odległość od ekranu: 3.5-4.0m
Jak słońce świeci w pokoju: okna wychodza na poludnie wiec praktycznie od poludnia do wieczora
Jak duży jest pokój: ok 30 m2
Jakie programy najczęściej oglądasz: glownie TV i filmy HD
Oglądasz w dzień czy wieczorem:90% wieczorem
Preferowana wielkość telewizora: 46
Preferowana marka: powyzej
Jakie urządzenia będą podłączone: PC, antena do odbioru telewizji naziemnej DVB-T, moze jakis xbox lub play3
Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń: 70%TV, 30%PC
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych: na wprost ewentualnie pod katem 30stopni
Telewizor ma mieć WiFi: nie musi (będzie podłączony komputer)
Ma czytać przez USB filmy: tak
Jaki masz sygnał: teraz DVB-T, później cyfrowy (kablówka aster)
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: PC hdmi ,dekoder hdmi
Ile masz kanałów HD: aktualnie 0 ale na pewno będzie kilka
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 2
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1 do 2
Ma stać czy wisieć: wisieć

Ogolnie to mam metlik w glowie. Wiem ze oba te tv sa dobre ale ktory osobiscie preferujecie? sa jakies wieksze roznice miedzy nimi, ktore by przewazyly szale'? moze ktorys z nich ma dluzsza gwarancje? lepsze 3d?
 

szela

New member
Witam

Czy ktoś z Was spotkał się z problemem słabej jakości podczas odtwarzania obrazów HD ( samEU46D6750). Od kilku dni zauważyłem że teksty oraz obraz wyświetlane na TV z Polsatu cyfrowego (na kanałach HD) bądź z USB ( filmy HD) są niskiej jakości.Mam wrażenie że z FHD zrobiło się HD Ready . Telewizor przez kilkanaście pierwszych dni działał jak należy teraz widze że jakość odtwarzanego obrazu spadła o połowę a teksty są nieczytelne.Zaglądałem ostatnio do menu serwisowego i mam wrażenie że po tej wizycie coś się popitoliło) choć jestem pewien że nic nie przestawiałem w konfiguracji.Dodam że dekoder podłączone kablem HDMI , ustawienia w dekoderze są HD , w TV również .
 

fula

New member
Skoro spekulujesz to wg ciebie jakie błędy wyszły? Gdyby wyszły jakieś "poważne" błędy w 1016 to umieścili by soft korekcyjny, nawet 1015.1 ale przystosowany do upgrade. Od prawie miesiąca soft był na stronie i nikt nie zgłaszał problemów. Na pewno poprawiona jest współpraca po wifi. Była wzmianka w tym wątku o tym. Zresztą pomyśl logicznie fula: umieścił byś soft którego osoby mające wyższy nie mogą wgrać?
Myślenie nie boli!:twisted:

Ja nie myślę tylko wiem jak działają firmy produkujące telewizory. Myślisz że dany model telewizora może wyróżniać się tylko panelem, serią, typem lub producentem?
Nie, do każdego typu panelu idzie inna płyta, często nawet zasilacz, płyty różnią się producentem, procesorem graficznym itp, itd.(Generalnie wszystkie części muszą spełniać z góry określone normy dla danego modelu w jakimś określonym zakresie). Więc jak ktoś poczuł poprawione wifi, nie oznacza to że wszyscy posiadacze danego modelu to odczują lub w ogóle dostrzegą jakieś zmiany.
Dlaczego niema nowych softów online?
Pomyśl, myślenie nie boli! :wink:

Przykład:
Telewizor produkowany do końca tego roku, wchodzą nowe, tańsze panele 40P1UF8E.
Panele lepsze, wszystko ładnie gra, poza jednym, kolor zielony ucieka poza górną granice normy.
Wprowadza się nowy soft, który rozpozna panel 40P1UF8E obniżając parametr wyświetlania koloru zielonego.
Połowa dociekliwych użytkowników szuka i wynajduje jak im to po nowym sofcie lepiej :)
 
Ostatnia edycja:

Frytejro

New member
No ja jestem tym co to na forum wyczytał ze pooprawa wifi jest - na wszelkiej masci forach podawalem moj problem i zmienialem rutery jak skarpetki i nic.. - wgralem softa i faktycznie jest!!! w koncu wifi działa zgodnie ze standardem N. Wczesniej nie sadze by byl to standard N, raczej G. Reszta mnie wogole nie intyeresuje bo na reszte nie zwracałem uwagi - wg mnie działało wszsytko

A co do trego czmeu tego nie ma na online?? z prostej przyczyny - z takiego samego powodu dla którego w niemczech oddaja Ci kase za to ze niiby nie ma FHD3D, a u nas mówia okresl najpierw standard fhd3d a wtedy pogadamy. Sotfa im sie nie chce ropic pod online i nie robią. Niech sobie kazy kto chce sciagnie sam.
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
Ja nie myślę tylko wiem jak działają firmy produkujące telewizory. Myślisz że dany model telewizora może wyróżniać się tylko panelem, serią, typem lub producentem?
Nie, do każdego typu panelu idzie inna płyta, często nawet zasilacz, płyty różnią się producentem, procesorem graficznym itp, itd.(Generalnie wszystkie części muszą spełniać z góry określone normy dla danego modelu w jakimś określonym zakresie). Więc jak ktoś poczuł poprawione wifi, nie oznacza to że wszyscy posiadacze danego modelu to odczują lub w ogóle dostrzegą jakieś zmiany.
Dlaczego niema nowych softów online?
Pomyśl, myślenie nie boli! :wink:

Przykład:
Telewizor produkowany do końca tego roku, wchodzą nowe, tańsze panele 40P1UF8E.
Panele lepsze, wszystko ładnie gra, poza jednym, kolor zielony ucieka poza górną granice normy.
Wprowadza się nowy soft, który rozpozna panel 40P1UF8E obniżając parametr wyświetlania koloru zielonego.
Połowa dociekliwych użytkowników szuka i wynajduje jak im to po nowym sofcie lepiej :)

To Twoje zdanie. Ale sarkazm na temat połowy dociekliwych użytkowników nie był konieczne a wręcz niewłaściwy. Wysłałem maila do samsunga. Niech to nam wyjaśni.
 

fula

New member
Cały czas jest tworzony ostateczny soft do czasu zaprzestania produkcji modelu i wtedy będziemy mieli soft online, dla szerokiej rzeszy użytkowników (teraz jest dostępny przez USB dla tzw. "Testerów")
 

piwosz30

New member
Witam

Czy ktoś z Was spotkał się z problemem słabej jakości podczas odtwarzania obrazów HD ( samEU46D6750). Od kilku dni zauważyłem że teksty oraz obraz wyświetlane na TV z Polsatu cyfrowego (na kanałach HD) bądź z USB ( filmy HD) są niskiej jakości.Mam wrażenie że z FHD zrobiło się HD Ready . Telewizor przez kilkanaście pierwszych dni działał jak należy teraz widze że jakość odtwarzanego obrazu spadła o połowę a teksty są nieczytelne.Zaglądałem ostatnio do menu serwisowego i mam wrażenie że po tej wizycie coś się popitoliło) choć jestem pewien że nic nie przestawiałem w konfiguracji.Dodam że dekoder podłączone kablem HDMI , ustawienia w dekoderze są HD , w TV również .

Mam też ten sam problem jak tylko ustawię że obraz jest brzytwa w jakości HD tak następnego dnia po włączeniu tv mam wrażenie jakby obraz stracił tą ostrość i płynność.

Druga sprawa to:

Witam

Również jestem posiadaczem UE46D6500 i tu kilka pytań.

TV połączony z laptopem Wi-Fi filmy FHD odtwarza bez zarzutu, ale główny problem z filmikami nagranymi aparatem odwarza 20s po czym ładuje znowu 20 sek leci i tak w kółko nie ma płynności żadnej ;/ a i co z napisami do filmów w jednych są, a w innych nie (na laptopie wszystkie są z napisami nie lubię lektora:)

I jeszcze jedno nie wiem czy to ten "słynny" clouding czy nie. Otóż przy ciemniejszych scenach (nie zawsze) widoczne są takie jaśniejsze pionowe pasy na ekranie. Czy to wina matrycy, złego ustawienia czy to ten clouding.

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Również mam też ten problem odnoście jaśniejszych pionowych pasów na ekranie wcześniej tego nie było albo po prostu nie zauważyłem.
 

na_2

New member
Ja biorę audio z gniazda słuchawkowego. Do amplitunera Yamahy podłączam przejściówką jack-cinch. Jakość przyzwoita.
Ja mam teraz podłączone euro z LCD do tunera sat i odpiero z Tunera na ampli chinchamim. Taki układ załatwia mi jedynie muze z np. vivy, mtv natomiast nie wiem jak puścić dzwięk mp3 odtwarzanego na LCD na ampli. Ampli Yamahy i same chinche podchodzą. Próbowałem taką specjalną przelotką euro/chinche/euro ale bez rezultatu. Jakby w TV był zblokowany sygnał. Może w menu serwisowym da sie coś uaktywnić?
 

mietka

New member
Ja mam teraz podłączone euro z LCD do tunera sat i odpiero z Tunera na ampli chinchamim. Taki układ załatwia mi jedynie muze z np. vivy, mtv natomiast nie wiem jak puścić dzwięk mp3 odtwarzanego na LCD na ampli. Ampli Yamahy i same chinche podchodzą. Próbowałem taką specjalną przelotką euro/chinche/euro ale bez rezultatu. Jakby w TV był zblokowany sygnał. Może w menu serwisowym da sie coś uaktywnić?

Tylko optyczny na amplituner lub z wyjścia na słuchawki na amplituner(jack-->cinch)
a jeżeli chodzi o dzwięk z vivy to on leci z tunera a nie z TV
mam podobny problem ale z amplitunerem bo brakuje mi już miejsca na optyczne(tylko 2 +1 coxail)
 
Ostatnia edycja:

cezary1020

New member
W jaki sposób odtwarzać pliki z laptopa na telewizorze?
Zainstalowałem aplikację AllShare,ale mimo prób dodania do programu plików lub folderu wyskakuje komunikat "Nie wybrano żadnego pliku.Wybierz plik do odtworzenia"
Czyli folder który wybieram z dysku nie wchodzi do programu AllShare.
 

Madas

New member
Bez reklam
stwórz sobie odrębny katalog w allshare i tam wrzucaj to co chcesz oglądać .... natomiast jeśli masz w domu TV w sieci z kompem to wyświetla katalogi Muzyka, Zdjęcia,Video i tam możesz wrzucać co chcesz.
 
Do góry