Samsung TV model D6500

violettamiki

New member
witam wszystkich forumowiczów :)
przeczytalem ten caly wątek i od kilku miesięcy sledze co tu się pisze i dyskutuje, choc nie mialem konta aby sie wypowiadac. Założyłem dlatego
ze krew mnie zalala jak przeczytałem kilka linijek wyżej ze ktos stwierdzil
że chyba ma uszkodzon matrycę bo mu sie obraz sciemnia jak jest ciemno i rozjaśnia jak jest jasno. Jak kupilem w końcu lipca br ten tv to najpierw przeczytalem instrukcje a potem przewertowalem cale menu w tym tv.
Przepraszam jesli kogos urazilem niechcacy.
 

violettamiki

New member
nastepny problem ktory jest żywo ostatnio dyskutowany to brak możliwości zalogowania do HUba . Faktycznie takie cos mialo miejsce przez 3 dni tj 28.11 - 01.12.2011. Była to wina serwera samsunga bo cos tam pogrzebali.
Jak sie pojawilo tak i zniknelo.
Podobna sytuacja była podaj 1,5 miesiaca temu i dotyczyla App Stora ( ten prostokąt w górnym prawym rogu smart huba ) tez była wina serwera samsunga - problem trwał chyba z 5-6 dni . Przestali grzebac i wszystko ruszylo.
pozdrawiam
 

violettamiki

New member
nastepny problem ktory jest żywo ostatnio dyskutowany to brak możliwości zalogowania do HUba . Faktycznie takie cos mialo miejsce przez 3 dni tj 28.11 - 01.12.2011. Była to wina serwera samsunga bo cos tam pogrzebali.
Jak sie pojawilo tak i zniknelo.
Podobna sytuacja była podaj 1,5 miesiaca temu i dotyczyla App Stora ( ten prostokąt w górnym prawym rogu smart huba ) tez była wina serwera samsunga - problem trwał chyba z 5-6 dni . Przestali grzebac i wszystko ruszylo.
pozdrawiam

Haha cytuje sam siebie ale chcialem uzupelnic : wiem to bo regularnie jak cos mi nie dziala to dryndam do infolinii ( jak chocby przedwczoraj w przedmiotowej sprawie logowania ) . Najlepsze sa ich odpowiedzi : proszę czekać aż samo zacznie dzialac , pytam kiedy, a gość mówi że w przyszłym tygodniu powinno być już ok :popcorn:
 

violettamiki

New member
Informacyjnie powiem tylko że czekam aż samsung sie dogada a adobe w kwetsii Flash Playera ( pakiecik adobe AIR 2,5 ) i wtedy bedzie juz mozna w pełni korzystać ze streamingu w przeglądarce internetowej .
 

pitates

New member
Ja mam N tylko na hot bird i dodatkowo zez na astrę z drugiego konwertera bezpośrednio do gniazda w TV i odbiera wszystko co możliwe.Nie mam żadnych przełączników.
Witam mam prośbe możesz mi przesłać swoje ustawienia satelity
oraz mam pytanko do innych jak to u was wygląda czy nie macie problemu z astrą tzn wyszukuje wam wszystkie kanały.

pozdrawiam
 

trup

New member
Czytam Wasze podpowiedzi w kwestii rozjaśniania, przyciemniania obrazu i muszę dodać swoje trzy grosze. Oczywiście przy wyłączeniu pewnych funkcji sytuacja nie ma miejsca. Jednak cały "wic" polaga na tym aby tak było:
1 Czarne jest czarne
2 Nie widać cloudingu w ciemnych scenach
3 Jak ekran przygasa=oszczędność energii
4 W ciemnym pomieszczeniu nie razi w oczy
5 Dłuższa żywotność podświetlania
6 Na razie nic mi się więcej nie przypomniało
Nawiasem mówiąc mam drugi LCD który tego nie ma i mnie wkurza. Jedyny minus to czasami jest za ciemno i nie widać szczegółów, ale zawsze można rozjaśnić kosztem czarnego=szary. SAMSUNG ma tyle funkcji do ustawienia że aż za dużo. Przeciętny użytkownik głupieje, jednak gdy ich nie ma to wtedy jest dopiero problem.
 

fula

New member
witam wszystkich forumowiczów :)
przeczytalem ten caly wątek i od kilku miesięcy sledze co tu się pisze i dyskutuje, choc nie mialem konta aby sie wypowiadac. Założyłem dlatego
ze krew mnie zalala jak przeczytałem kilka linijek wyżej ze ktos stwierdzil
że chyba ma uszkodzon matrycę bo mu sie obraz sciemnia jak jest ciemno i rozjaśnia jak jest jasno. Jak kupilem w końcu lipca br ten tv to najpierw przeczytalem instrukcje a potem przewertowalem cale menu w tym tv.
Przepraszam jesli kogos urazilem niechcacy.


Nie uraziłeś, bo to było napisane celowo ironicznie do wątku o ustawieniach obrazu.(@violettamiki, bardzo się cieszę, że założyłeś dlatego konto)

Obraz można porównać do muzyki jeden woli Mozarta, drugi Straussa, trzeci Disco Polo, czwarty Hard Rock, itd.
Analogicznie każdy z nas inaczej reaguje na barwy, odcienie, jasność (budowa oczu, np: Eskimosi, Chińczycy). Dlaczego widzimy barwy? Odsyłam do programu fizyki szkoły podstawowej.
Nie można ogólnie podać ustawień obrazu dla każdego z nas, to indywidualne potrzeby. Jeden woli mat ja preferuje lusterko.

Co do softu, dlaczego są zmiany? Na infolinii nie uzyskamy odpowiedzi, wiedzą to w Korei i to samo centrum. Wszystkie zmiany prowadzą do wyciśnięcia ze sprzętu jak najwięcej możliwości. Są tęż niedoróbki do których nikt dobrowolnie się nie przyzna. Mam nadzieje jak najdłuższego wspierania softu przez samsunga.

Matryca serii P jest ok, sprawdzona, Tajwan zawsze trzymał jakość.
 
Ostatnia edycja:

SLEDZIU

New member
Witam
Od kilku dni jestem posiadaczem SAMSUNGA UE55D6500. Może mi ktoś pomóc w ustawieniach mojego TV? Chodzi o to że czystość obrazu jest OK ale przy szybszych scenach obraz jakby się rozmywa , przeskakuję. Kombinowałem już z MOTION PLUS i z innymi ustawieniami ale jakoś mi nie wychodzi. Źródło sygnału mam z dekodera N-ki. W górnym rogu ekranu podawana jest rozdzielczość 1920x1080 i częstotliwość 50 Hz. Czy częstotliwość można zmienić?
 
B

Bikemaster

Guest
Witam,


Czy mogę liczyć że ten TV będzie płynnie odtwarzał filmy 1080p z Youtube na pełnym ekranie? Naturalnie pomijam kwestię prędkości łącza.

Czy da się połączyć przez USB klawiaturę do tego TV?

Najbardziej mi zalezy na dobrym działaniu takich witryn jak chociażby weebtv więc proszę o rady nt tego jak ten TV poradzi sobie w tej materii.

Pozdrawiam!
 

fula

New member
Witam,


Czy mogę liczyć że ten TV będzie płynnie odtwarzał filmy 1080p z Youtube na pełnym ekranie? Naturalnie pomijam kwestię prędkości łącza.

Czy da się połączyć przez USB klawiaturę do tego TV?

Najbardziej mi zalezy na dobrym działaniu takich witryn jak chociażby weebtv więc proszę o rady nt tego jak ten TV poradzi sobie w tej materii.

Pozdrawiam!

Nie, nie możesz liczyć na płynne odtwarzanie filmu 1080p, natomiast w 1080i tak. Format 1080p jest zarezerwowany dla obrazów statycznych.

Klawiatury nie da się podłączyć.

W sprawie weebtv, jestem zielony
 

xx5032

New member
Kazda klawiature USB mozna podlaczyc do telewiozra, niestety zadna nie bedzie dzialala, tu super sie sprawdza smartfon polaczone przez wifi z tv

SLEDZIU: nic sie z tym praktycznie nie da zrobic, sam z tym walczylem i dalem sobie spokoj, nie wiem od czego to zalezy, zmiany parametrow telewizora, restarty nie pomagaja, ale takiego juz objawu nie ma na D7000, moze to czestotliwos matrycy 100Hz do 200Hz, lub rozne matryce wkladane do D6500. Jaka masz matryce?
 
Ostatnia edycja:

SLEDZIU

New member
SLEDZIU: nic sie z tym praktycznie nie da zrobic, sam z tym walczylem i dalem sobie spokoj, nie wiem od czego to zalezy, zmiany parametrow telewizora, restarty nie pomagaja, ale takiego juz objawu nie ma na D7000, moze to czestotliwos matrycy 100Hz do 200Hz, lub rozne matryce wkladane do D6500. Jaka masz matryce?

Nie wiem jaka to matryca. Jak to sprawdzić
 
B

Bikemaster

Guest
Trochę z rezerwą podchodzę do przeglądarki na TV i jakoś nie mogę sobie wyobrazić przejżystości takiego telewizorowego interfejsu..

Ale może tylko mi się wydaje, bo nigdy nie widziałem czegoś takiego "w akcji"

Ale grunt że YT będzie w HD działać. A skoro YT to i weebtv również jak mniemam.

Z poprzednich postów wnioskuję, że lepiej ten TV połączyć z routerem za pośrednictwem Rj-45 niż wifi ;)
 

violettamiki

New member
Trochę z rezerwą podchodzę do przeglądarki na TV i jakoś nie mogę sobie wyobrazić przejżystości takiego telewizorowego interfejsu..

Ale może tylko mi się wydaje, bo nigdy nie widziałem czegoś takiego "w akcji"

Ale grunt że YT będzie w HD działać. A skoro YT to i weebtv również jak mniemam.

Z poprzednich postów wnioskuję, że lepiej ten TV połączyć z routerem za pośrednictwem Rj-45 niż wifi ;)

witam kolegę,
nawiązując do weeb.tv, to mam przykrą wiadomość - nie będzie dzialać :(
a to dlatego że do tego weeb wymagana jest wtyczka flash playera minimum 10.5 a przeglądarka
w tv nie ma tego i trzeba czekac aż samsung wreszcie dogada sie z adobe i cos poinstaluje .
Podobna sprawa była niedawno z tvn playerem który nie chodził bo przeglądarka w tv nie ma silverlighta. Dogadali się i dolozyli :hmm:widget w hub i mamy tvn player.
 

farba

New member
Nie chcecie "aktywnego" przyciemniania? Wyłączenie opcji eco i dynamicznego podświetlania pomoże tylko częściowo. Zresztą te opcje są standardowo wyłączone we wszystkich trybach(film, standardowy), w których można wejść w zakładkę "ustawienia zaawansowane". Aby całkowicie pozbyć się owego przyciemniania, wejdźcie w wspomniane "ustawienia zaawansowane" i ustawcie głębię czerni na +2. Dla mnie, ten "automat" też był nie do zaakceptowania, ponieważ filmów z ciemnymi scenami zwyczajnie nie dało się oglądać.
 

pieqt

New member
Witam
Wlazłem sobie dzisiaj w menu serwisowe, żeby zobaczyć jaką mam matryce w swoim 46d6500. Dobra wiadomość to taka że matryca to A1UF7E więc z tego co czytałem to Samsung (chociaż kąty widzenia mnie nie powalają, ale porównania do innej nie mam), a zła to że zresetowały mi się ustawienia, a nie pamiętam jakie miałem.
Stąd pytanko
Jak ustawiacie sobie te 3 opcje:
1. Poziom czerni HDMI (czy mi się wydaje czy dzięki ustawieniu tej opcji na niski clauding jest mniej zauważalny)
2. Tonacja czerni
3. Głębia czerni
 

trup

New member
Witam
Wlazłem sobie dzisiaj w menu serwisowe, żeby zobaczyć jaką mam matryce w swoim 46d6500. Dobra wiadomość to taka że matryca to A1UF7E więc z tego co czytałem to Samsung (chociaż kąty widzenia mnie nie powalają, ale porównania do innej nie mam), a zła to że zresetowały mi się ustawienia, a nie pamiętam jakie miałem.
Stąd pytanko
Jak ustawiacie sobie te 3 opcje:
1. Poziom czerni HDMI (czy mi się wydaje czy dzięki ustawieniu tej opcji na niski clauding jest mniej zauważalny)
2. Tonacja czerni
3. Głębia czerni
Musisz sam poeksperymentować, każdy ma swój gust, jak czytałeś jeden lubi to, drugi co innego. Mnie osobiście fascynuje głęboka czerń, jednak czasami muszę trochę rozjaśnić, bo w ciemnych scenach nic nie widać. Pamiętaj, że od dobrze ustawionej czerni i neutralnym odcieniu bieli zależy reszta kolorów. Stąd narzekania i prośby o gotowe ustawienia. Na początku też nie umiałem się "przybadać" do ustawień SAMSUNGa. Głównym powodem było ustawienie bieli na neutralny. Jednak w tym modelu ustawiam na ciepły. Jak założysz okulary to też są inne odcienie, więc do 3D ustawienia muszą być inne dla każdego źródła sygnału osobne.
 
Do góry