Samsung TV model D6500

zapisek

New member
w polsacie moduł dostajesz razem z kartą i są one sparowane więc wielkiego wyboru nie masz... ;)

Dzieki za odpowiedz.
Karte jest obecnie uzywana z tunerem HD5500 i ten chcialbym calkiem odlaczyc.
Z tego wynika ze musze z polsatem karte i sat. tuner wymienic.
Orientuje sie ktos w kosztach?
Niejestem w temacie bo dla tescia (80) staram sie to zalatwic.

dzieki i pozdrowiam
zapisek
 

pawlos82

New member
Dzisiaj się zdecydowałem na UE40D6500. Mam nadzieję, że będę zadowolony jak pozostali tu użytkownicy. Jutro mam odebrać więc się sam przekonam.
 

Mariow

New member
No obyś był ja kupiłem w sobotę a dzisiaj poszedł do serwisu na wymianę matrycy pojawił się hot pixel. I tydzień bez nowego tv ja to mam szcęście cholera.
 

marcinbb

New member
No obyś był ja kupiłem w sobotę a dzisiaj poszedł do serwisu na wymianę matrycy pojawił się hot pixel. I tydzień bez nowego tv ja to mam szcęście cholera.

To się nazywa niefart...pytanie tylko czy tydzień czasu im wystarczy na wymianę. Mi kiedyś inny sprzęt wymieniali na nowy przez 3 tyg.
 

Chris_M

New member
No obyś był ja kupiłem w sobotę a dzisiaj poszedł do serwisu na wymianę matrycy pojawił się hot pixel. I tydzień bez nowego tv ja to mam szcęście cholera.
Spytaj, czy matrycę na wymianę mają, czy dopiero będą ją ściągać.
Jeśli dopiero będą ściągać, to nie zgadzaj się na to, żeby telewizor bezczynnie leżał u nich, bo to może trwać nawet kilka tygodni.
Niech sobie spiszą wszystkie dane telewizora i oddadzą Ci go z powrotem. Gdy otrzymają matrycę, to wtedy przywieziesz im telewizor na jeden dzień do wymiany matrycy.
Poza tym, czy jesteś pewien, że oni Ci tę matrycę wymienią?
Bo widziałem normę, którą Samsung kieruje się przy reklamacjach matryc i wg tej normy musi być więcej pikseli uszkodzonych niż tylko jeden, żeby uznano reklamację.
 
Ostatnia edycja:

Mariow

New member
Mówili że to nowy model to matryce szbko dostaną w ciągu tygodnia mam mieć. A norma mówi że może być 5 do 7 pikseli martwych i jeszcze z podziałem na strefy ale hot pikseli czyli świecących jak umnie to ani jednego nie może być dlatego wymienią matrycę
 

pawlos82

New member
Jaki najlepiej kupić uchwyt do tego TV UE40D6500? W sumie po głowie chodzą mi 2. Jeden to zamiennik Samsunga a drugi to z możliwością regulacji. Chciałbym by TV był blisko ściany, ale pasowałoby mi trochę go pochylić w dół i trochę w lewo. W ostateczności tylko dół. Bo głównie będę siedział około 10-15 stopni w lewo. I jak wygląda sprawa z kablami przy tym pierwszym? Muszą być w ścianie czy można normalnie w maskownicy puścić?
 

specrider82

New member
problem z czytaniem napisów

witam, chcialem oglądnąć film z przenośnego dysku w jakosci blu ray 4,5gb , sciagnalem do niego napisy i sa w tym samym folderze. kiedy uruchamiam film napisy jednak sie nie włączają / w innym filmie kiedy obraz leci juz z napisami to jest problem z polską czcionką , ktorej też nie widzi i podczas ogladania w co ktorymś slowie jest przerwa albo pojawia sie jakiś dziwny znaczek
prosze o pomoc , co trzeba zrobic zeby to dobrze współgrało.
 

tdx

New member
Bez reklam
witam, chcialem oglądnąć film z przenośnego dysku w jakosci blu ray 4,5gb , sciagnalem do niego napisy i sa w tym samym folderze. kiedy uruchamiam film napisy jednak sie nie włączają / w innym filmie kiedy obraz leci juz z napisami to jest problem z polską czcionką , ktorej też nie widzi i podczas ogladania w co ktorymś slowie jest przerwa albo pojawia sie jakiś dziwny znaczek
prosze o pomoc , co trzeba zrobic zeby to dobrze współgrało.

zmień kodowanie w ustawieniach napisów na Europa Środkowa
 

septolete

New member
Jest większa głębia koloru, jeżeli dobrze rozumiem micro dimming (kolory, kontrast). W hubie może dać tylko tyle że przyjemniej się go przegląda :)
 

marcin_m13

New member
witam, chcialem oglądnąć film z przenośnego dysku w jakosci blu ray 4,5gb , sciagnalem do niego napisy i sa w tym samym folderze. kiedy uruchamiam film napisy jednak sie nie włączają / w innym filmie kiedy obraz leci juz z napisami to jest problem z polską czcionką , ktorej też nie widzi i podczas ogladania w co ktorymś slowie jest przerwa albo pojawia sie jakiś dziwny znaczek
prosze o pomoc , co trzeba zrobic zeby to dobrze współgrało.

Jeśli napisy się nie uruchamiają, musisz zmienić ich format n.p. na Subrip (rozszerzenie srt)
 

keszelski

New member
Witam,
ponieważ od kilku tygodni szukam tv i przeglądam co chwile forum i ogólnie net, to osiągnąłem efekt chaosu, że plączą mi się informacje i dlatego proszę o odpowiedź na poniższe pytania (na które pewnie już gdzieś padła). Ale jak patrzę na specyfikację tego modelu, to mam wątpliwości.

1. Czy ue40D6500 ma wi-fi?
2. Czy jest możliwość nagrywania na USB?
 

Markko

New member
Czy w tym modelu jest pełna przeglądarka www?? to znaczy obsługująca jave i flash. Czy oglądając telewizję mogę jednocześnie przeglądać www to znaczy minimalizować okno przeglądarki??
 

tdx

New member
Bez reklam
Czy w tym modelu jest pełna przeglądarka www?? to znaczy obsługująca jave i flash. Czy oglądając telewizję mogę jednocześnie przeglądać www to znaczy minimalizować okno przeglądarki??

pełna przeglądarka, możesz mieć okno z podglądem programu który aktualnie oglądasz a przeglądarkę na całym ekranie
 
Do góry