Samsung TV model D6500

mietka

New member
Witam. Mam następujący problem: dlaczego tv nie widzi wszystkich udostępnionych przeze mnie w sieci domowej plików filmowych? w zasadzie odnajduje tylko większość filmików które udostępniłem nagranych z komórki ;| ... i tylko jeden film... w czym leży problem?
Widzi to co udostępniłeś w katalogach systemowych czyli bibliotekach (video,zdjęcia,muzyka)musisz tam poprzenosić filmy
Nawet jak udostępnisz cały dysk w sieci to i tak nie będzie widział
 

bartez

New member
Witam

Mam problem z wyświetlaniem napisów podczas oglądania filmów z pamięci USB lub innego źródła. Chodzi o to że jeżeli napisy są zapisane w taki o to sposób:

{10}{43}Maybelle ma proœbê.

to nie ma problemu,wyświetlają się.

Natomiast jeżeli napisy są zapisane w nawiasach kwadratowych:

[1149][1166]Nie, proszê!

wtedy tv nie widzi napisów.

Od razu uprzedzę fakty, zmiana napisów w Notepad z [....] na {....} skutkuje tym,że napisy są wyświetlane ale zasuwają jak szalone.

Koledzy i koleżanki proszę o pomoc:D

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mietka

New member
Witam
Mam problem z wyświetlaniem napisów podczas oglądania filmów z pamięci USB lub innego źródła. Chodzi o to że jeżeli napisy są zapisane w taki o to sposób:
{10}{43}Maybelle ma proœbê.
to nie ma problemu,wyświetlają się.
Natomiast jeżeli napisy są zapisane w nawiasach kwadratowych:
[1149][1166]Nie, proszê!
wtedy tv nie widzi napisów.
Od razu uprzedzę fakty, zmiana napisów w Notepad z [....] na {....} skutkuje tym,że napisy są wyświetlane ale zasuwają jak szalone.
Koledzy i koleżanki proszę o pomoc:D

Pozdrawiam
przerób je na srt w subeditplayer
{10}{43}Maybelle ma proœbê.---format klatkowy
[1149][1166]Nie, proszê!---format czasowy
dlatego tak ci napisy lecą
musisz zmienić z formatu czasowego na klatkowy (konwertuj napisy)ale musisz znać ile ma film fpsów
 
Ostatnia edycja:

bartez

New member
przerób je na srt w subeditplayer
{10}{43}Maybelle ma proœbê.---format klatkowy
[1149][1166]Nie, proszê!---format czasowy
dlatego tak ci napisy lecą
musisz zmienić z formatu czasowego na klatkowy (konwertuj napisy)ale musisz znać ile ma film fpsów

Wielkie dzięki mietka napisy śmigają jak marzenie:D
 

hadetefał

New member
Widzi to co udostępniłeś w katalogach systemowych czyli bibliotekach (video,zdjęcia,muzyka)musisz tam poprzenosić filmy
Nawet jak udostępnisz cały dysk w sieci to i tak nie będzie widział

Nic nie trzeba przenosić - wystarczy posiadany już wcześniej na pc katalog z filmami, muzyką czy zdjęciami dodać w konfiguracji allShare na pc i tv już będzie te pliki widział.
 

Frytejro

New member
Panowie musze was zasmucic - tych co nie wierza w FHD 3D. Wczoraj byl u mnie kumpel programista elektronik i niestety powiedzial mi kilka waznych zdan. Po pierwsze ten TV MUSI odtwarzac FHD3D jezeli jest FHD. NIe ma mozliwosci by była to mniejsza rozdzielczosc a to dlatego ze zeby jej nie odtwarzał to telewizor musiałby w locie przerenderowac film.. a jak sami wiecie bitrate takie 3dfhd to kawał Mb/s i do przekonwertowania w locie potrzeba mega mocnego procesora ( nawet 4 rdzeniowy i5 2500 @ 4,5GHz obrazek z rozdzielczosci 1920x1080 do podzielenia go na polowe potrzebuje 1 sekundy... Zeby taki uklad stworzyc w TV by to wszystko wyrabiało to taki TV bylby drozszy od D7000 napewno, a kto wie czy nie w cenie D8000 i gdyby taki wydajny uklad w nim siedział to ogladajac galerie nie czekalibysmy na ładowanie sie zdjęc tylko były by jedno za drugim... juz nie wspominajac o tym ze to by bylo bez sensu ze strony samsunga rozbudowywac tak telewizor by byl gorszy..

To co widzą niektórzy - czyli tą nieostrość napisów to jest tylko i wyłacznie wina matrycy która w tym TV jest za wolna. Seria D7000 jak sam tdx sprawdził ma dopiero 2 x większe odswierzanie i własnie dlatego nie widac tych rozmyc.

A zeby byc na 100% pewnym FHD3D trzeba by stworzyc poróbke obrazu 3D który byłby przesuniety na tyle ze po włączeniu funkcji 3D powstałoby 2D - wtedy litery bylyby nierozmyte mimo 1920 i 3D.

Dla podoarcia tezy kumpla powtorze to co kiedys pisałem w tym watku.. ja wrzuciłem sobie obraz testowy w 1920 i 1280 i w obu przypadkach obraz wygladał tak samo czyli o ile napis rozdzielczosci byl ok, tak litery alfabetu były w obu przypadkach rozmyte.. Zatem idac waszym tokiem rozumowania to ten TV nawet HDready nie ma w 3D, i wogole obawiam sie ze gdyby nie byl w stanie odpalic FHD3D to nie poszedlby film w takiej rozdzielczosci - wywalilo by komunikat ze plik jest nieobslugiwalny..tak jak to jest przy puszczaniu filmow o wiekszej rozdzialce niz 1920 w 2D . Tak naprawde to wina wspomnianej wolniejszej matrycy ze widac gdzieniegdzie rozmycie.
 
Ostatnia edycja:

hadetefał

New member
NIe ma mozliwosci by była to mniejsza rozdzielczosc a to dlatego ze zeby jej nie odtwarzał to telewizor musiałby w locie przerenderowac film.. a jak sami wiecie bitrate takie 3dfhd to kawał Mb/s i do przekonwertowania w locie potrzeba mega mocnego procesora ( nawet 4 rdzeniowy i5 2500 @ 4,5GHz obrazek z rozdzielczosci 1920x1080 do podzielenia go na polowe potrzebuje 1 sekundy...

Tutaj bym polemizował - po co renderować? Sprawdź 10 letni komputer PC z kartą graficzną też 10 letnią - procesor jakiś 300 MHz i teraz ustaw rozdzielczość w ustawieniach karty graficznej na 1024x768 włącz na nim film w rozdzielczości 1024x768 - jest obraz - jest. Przestaw rozdzielczość karty graficznej na 800x600 i puszczamy ten sam film - natywnie w rozdzielczości 1024x768 - film oczywiście będzie wyświetlany - z rozdzielczością dopasowaną do aktualnego ustawienia karty. Czy przy tym potrzebna jest mega moc obliczeniowa ? - Nie - czy wymagany jest rendering? - Nie. Teraz potraktuj Tv jak taki komputer - gdyby była możliwość przestawienia w menu rozdzielczości matrycy na mniej niż ful hd - filmy full hd były odtwarzane z mniejszą rozdzielczością bez potrzeby ponownego renderowania. Kwestia braku full hd w tym modelu choć faktycznie zauważalna głównie w testach opiera się moim zdaniem na mniejszej niż potrzeba mocy obliczeniowej aby taki obraz poprawnie "obrobić". Ten problem ma aspekt głównie psychologiczny - dobrze jest mieć to za co się zapłaciło. W kwestii odbioru subiektywnie naprawdę nie jest prostą sprawą by dostrzec w czym jest problem oglądając film. Reasumując - niepełna rozdzielczość jest możliwa i zapewne tak właśnie jest, inną rzeczą jest czy jest dostrzegalna podczas użytkowania czy tylko przeszkadza sama wiedza iż tak jest.
Ja po czasie w którym mogłem się już zapoznać z mozliwościami tego tv stwierdzam, że jeśli zakup planowany był na obecne półrocze nie było i nadal nie widzę konkurencji w cenie do 3000 (mowa o 40 calach) , wiedząc o "skazie" fullhd 3d, znając jego wady i zalety na obecną chwilę kupiłbym go ponownie z całym przekonaniem.
 

tdx

New member
Bez reklam
@Frytejro argument "Po pierwsze ten TV MUSI odtwarzac FHD3D jezeli jest FHD" jest nietrafiony bo nie wdając się w sposób jaki TV odbiera sygnał co się po drodze dzieje itp....
Są TV które są FHD a nie są 3D np Panasonic 42E30.... Możesz

Zobacz najpierw jak zbudowany jest obraz 3D i czego potrzebuje by TV mógł go wyświetlić.

To jak pisałem o częstotliwościach i matrycach miało za zadanie przedstawienie faktycznych różnic między modelami i ustalenie rzeczywistych parametrów matrycy

TV nie musi mieć matrycy 200Hz by być FHD3D -> wystarczy zobaczyć EX720 sonego

zobacz na spokojnie w jaki sposób realizowany jest obraz 3D na TV i jak to wygląda na D6xxx oczywiście pamiętaj że Panowie opisują TV z usa
UE##D6### 3D TV scam by Samsung or how to sell Half-Quarter HD 3D as "Full HD 3D"
 

mariano105

New member
witam mam takie pytanie : czy matryca 37p1uf3e w modelu ue37d6000 jest odpowiednia? pytam bo nie wiem czy przypadkiem nie przestawiłem sobie w menu serwisowym a tak przy okazji jakąś opinie o tej matrycy bym chętnie przeczytał.
 

mariano105

New member
ok. dzięki. mam jeszcze problem tego typu przy pdtwarzaniu filmu w formacie bd9(avchd) z hdd po naciśnięcu przycisku tools pojawiją się funkcje z których mogę wybrać rodzaj ścieżki dzwiękowej polską angielską itp. natomiast funkcja wyboru napisów nie jest dostepna ( na szaro nie podświetlona) próbowałem coś wymyśleć w menu tv ale tam funkcja napisy również nie dostępna j.w. w e-manual wyczytałem żeby włączyć wyłączyć napisy w tymże miejscu w menu ale jak skoro niepodświetlone i wejść się w to nie da? tv model d6000 za jakąś podpowiedz z góry dziękuję
 

mietka

New member
Mam pytanie do Was a mianowicie czy przycinają wam filmy z tvnplayer czy to mój net jest wolny
Filmy z iplexa idą super bez zająknięć.
Czy wy też macie zablokowany 1 odcinek "odwróceni" bo właśnie na tym serialu mnie tnie film reszta co sprawdzałem idzie dobrze
 
Do góry