Samsung TV model D6500

mietka

New member
Napisał marcinbb
Tylko nasuwa się jedno pytanie czy złącza UBB zastosowane w routerach pociągną HullHD czy to w wersji 2D czy 3D, po wifi raczej nie ma co próbować (ściany). Router do TP Link 1043"cośtam" z zainstalowanym OpenWRT.\
Marcin ja mam router do 54m i mnie jak pisałem czasem muli a nie powinno ale jeżeli Tv podepniesz przez lan to powinno fajnie chodzić ja mam podpięty tv przez wi-fi
 

trup

New member
Ja nikogo do działania nie zmuszam chciałem pomóc tym którzy też nie mogą pogodzić się z oszustwem samsunga.W moim przypadku dopłata się opłacała ponieważ kupowałem tv w maju za za 4.999+okulary za 299 czyli 5.298.Teraz oddałem tv wraz z okularami dopłaciłem różnicę a że dziś D7000 kosztuje 5.590+2 pary okularów gratis, do tego jeszcze dotykowy pilot lcd za 1 zł :) to mimo dopłaty 300 zł i tak jestem do przodu. Dostałem za tą kasę 1 okulary+pilota lcd no i lepszy tv.A że jakiś baran nie może tego pojąć to mam to gdzieś.Musi tak pisać bo nie jest w stanie załatwić tak trudnej sprawy, trochę za małe możliwości :) Dlatego będzie ujadał że ja kłamię że mam dobrego dealera itp a przy okazji będzie pisał że on nie widzi różnicy w tym 3D więc po co wymieniać.Tylko tyle mu zostało:)
Pozdrawiam
Zgadzam się i tak też podejrzewałem, że musiałeś dużo zapłacić. Ja tylko (aż) 3160zł + 2 pary okularów + film 3D Bluray. Więc zwrot kasy w zasadzie nic nie daje a sprawa sądowa to nie dla mnie. Cena chyba tak szybko spadła z wiadomych powodów.
 

Traper2000

New member
Coś mi się wydaje, że 3D-FullHD działa normalnie na filmach BR-3D natomiast wszelkie SBS (side by side) są w połowie rozdzielczości co jest całkowicie normalne (w jednej klatce 1920x1080 są zapisane 2 obrazy obok siebie w rozdzielczości 960x1080 i te połówki naprzemiennie wyświetla TV.
Trochę to wszystko śmieszne bo temat ma 108 stron a nikt nie sprawdził na oryginalnym filmie BR3D, który wyświetla pełne ramki 1920x1080 naprzemiennie.
Cóż... trzeba mi pójść do wypożyczalni lub kupić na aukcji jakiś film i wtedy ocenimy.
 

tdx

New member
Bez reklam
Coś mi się wydaje, że 3D-FullHD działa normalnie na filmach BR-3D natomiast wszelkie SBS (side by side) są w połowie rozdzielczości co jest całkowicie normalne (w jednej klatce 1920x1080 są zapisane 2 obrazy obok siebie w rozdzielczości 960x1080 i te połówki naprzemiennie wyświetla TV.
Trochę to wszystko śmieszne bo temat ma 108 stron a nikt nie sprawdził na oryginalnym filmie BR3D, który wyświetla pełne ramki 1920x1080 naprzemiennie.
Cóż... trzeba mi pójść do wypożyczalni lub kupić na aukcji jakiś film i wtedy ocenimy.

Niestety nie chodzi w Full HD 3D - sprawdzałem
 

Traper2000

New member
Niestety nie chodzi w Full HD 3D - sprawdzałem

No to szkoda ale... tak po prawdzie to mi 3D całkowicie nie leży i w sumie kupowałem TV z innych powodów.

Dzisiaj za to zakupiłem nową listwę dźwiękową Samsung HW-D350 za 200zł (taka fajna cena w sklepie internetowym) i powiem wam, że teraz to jest dźwięk!!! Listwa dopasowana do telewizorów serii 6xxx i podłączona przez optykę włącza się razem z tv. Generalnie polecam to cacko waszej uwadze !!!
 

kolsek345

New member
Jeżeli chodzi o bluray'a to nie ,ale oglądałem avatara,thora,kapitana ameryke 3D(sbs) ściągniętego z sieci 1080i odtwarzałem z manta C200 (1920/1020/60hz) ,jeżeli chodzi o to 1/2 fullhd to tu fakt widać różnice po przełączeniu w 3D zauważyłem to po menu ekranowym manty,jest mniej wyraźne,ale i tak film wygląda przepięknie.Oglądając film w 3D raczej nie zwracam uwagi na szczegóły bo jestem pod wrażeniem trójwymiarowości,a i ten obraz który jest wyświetlany jest dość wyraźny.Goście ,którzy oglądali film w 3D u mnie jeszcze narzekali że obraz jest zbyt ostry.
Natomiast oglądanie meczu na N-ce na kanale N3D to po prostu bajka obraz tak wyraźny ,że głowa boli .Po miesiącu użytkowania tego tv nadal jestem pod wrażeniem,a to co miało być tylko dodatkiem (smart)jest wykorzystywane dość często.Mimo kilku wad jestem cholernie z tego tv zadowolony bo tu szajsung mnie zaskoczył bardzo pozytywnie. a jeżeli chodzi o wymianę to moja dopłata wynosiła by z 3tys.a to dla mnie skórka za wyprawkę.[quote/]

Ja po 3 tygodnach po kupnie TV jestem bardzo zadowolony z zakupu i brak full 3d praktycznie nie ma znaczenia przy uzytkowaniu telewizora .Rozdzielczosc ogladania filmow 3d jest w tym telewizorze wystarczająca do komfortowego ogladania (pomijajac cała niedoskonalosc odtwarzania 3d w tego typu telewizorach ) i powiem ze efekt 3d nie jest zalezny w duzym stopniu od rozdzielczosci a od innych aspekow filmu.Nie sadze zeby potencjalny widz filmu 3d (nie planszy) dojrzal roznice w TV D6500 i D7000 wiec ja kupiulem 6500 z premedytacja i mam 3m tys w kieszeni :) Po za tym 95 procent glada sie obraz w 2d i tak bedzie przez 4-5 lat.
 

tdx

New member
Bez reklam
zobaczysz po prostu rozpixelizowany obraz (mniej dokładny) najlepiej widać to na krawędziach i literach.
Na D7000 wszystko jest jak powinno być
 

MartineS80

New member
a jaki masz dokładny model TV chodzi mi o model z menu serwisowego a nie z tyłu TV?

...No i wszystko jasne (wreszcie znalazłem chwile na sprawdzenie) matryca gówniana czyli

46L1UF6E
- nie polecam !!!!


Po minimalnym odchylenia od patrzenia na wprost (dosłownie 0,5m) przeciwległy bok ekranu(ten dalszy) już jest szarawy...

zostało mi jeszcze kilka dni do końca 10dni od zakupu .... chyba będę na siłę szukał jakiś wad żeby go wymienić... Czy mogę go oddać bez powodu ? i wymienic na inny ?? kupiony w MM.
 

tdx

New member
Bez reklam
10 dni to masz jak kupujesz przez internet. Możesz poprosić o wymianę na inny model - sklep nie powinien robić problemu - jeśli do tej pory nie uszkodziłeś go w żaden sposób mechanicznie
 

farba

New member
...No i wszystko jasne (wreszcie znalazłem chwile na sprawdzenie) matryca gówniana czyli

46L1UF6E
- nie polecam !!!!


Po minimalnym odchylenia od patrzenia na wprost (dosłownie 0,5m) przeciwległy bok ekranu(ten dalszy) już jest szarawy...

zostało mi jeszcze kilka dni do końca 10dni od zakupu .... chyba będę na siłę szukał jakiś wad żeby go wymienić... Czy mogę go oddać bez powodu ? i wymienic na inny ?? kupiony w MM.
Mnie też rażą gówniane kąty, ale niektórzy będą cię przekonywać, że nie ma się czym przejmować bo TV oglądamy na wprost. Sorry, TV to nie sala kinowa, więc czasem się krzątam po salonie gdy oglądam jakiś program. Szlag mnie trafia jak widzę wyblakłe szarości, zamiast ostrego, nasyconego kolorami obrazu. Wymieniałem 3 razy i za każdym razem gówniana matryca(też L). Taka seria, chyba.
 

mietka

New member
...No i wszystko jasne (wreszcie znalazłem chwile na sprawdzenie) matryca gówniana czyli

46L1UF6E
- nie polecam !!!!


Po minimalnym odchylenia od patrzenia na wprost (dosłownie 0,5m) przeciwległy bok ekranu(ten dalszy) już jest szarawy...

zostało mi jeszcze kilka dni do końca 10dni od zakupu .... chyba będę na siłę szukał jakiś wad żeby go wymienić... Czy mogę go oddać bez powodu ? i wymienic na inny ?? kupiony w MM.
Możesz oddać w ciągu 7 dni bez podania przyczyn
 

mietka

New member
Panowie to są jaja prawie każdy z nas wie że tv D6500 ma 1/2fullhd3d to w RTV-euro-AGD te telewizory podrożały piszę o modelu UE55D6500 jak sprawdzałem 3 tygodnie temu to mieli go za 6150 a teraz 7499 a D7000 za 7900 co za polityka
 

mietka

New member
Dla laików takich jak ja co to CMR
W odróżnieniu od częstotliwości odświeżania, która jest częściowo odpowiedzialna za jakość obrazu, Clear Motion Rate określa ruch obrazów za pomocą trzech czynników: chipsetu, panelu TV i podświetlenia
 

cezary1020

New member
Witam.Jestem posiadaczem tv samsung UE40D6500VS.Po przeczytaniu tematu zaniepokoiłem się.
Proszę o podpowiedź gdzie najprościej sprawdzić jaką matrycę posiada mój tv ,oraz które są najgorsze.
Dziękuje za każdą odpowiedź.
 
Do góry