Samsung TV model D6500

mietka

New member
Primer a jaką ty masz przekątną ekranu?Bo ja 55' i do tej pory znalazłem trzy wady zbyt długo włącza się smart ,wpisywanie z klawiatury pilota w przeglądarke i podczas oglądania filmu 3D zniekształcenie obrazu na dwa centymetry po obu stronach ekranu.Reszta bajka jeżeli ten Tv nawet nie ma fullhd w 3D to i tak obraz jest dość wyraźny.Oglądając avatara byłem pod wrażeniem
 

hadetefał

New member
Smart się włącza dłużej ale tylko za pierwszym razem po uruchomieniu tv - jeśli już z niego korzystałem nie wyłaczając tv to włącza się błyskawicznie.

poprawka - sprawdzone :

smart uruchamia się błyskawicznie w sytuacji jeśli załączysz tv a smarta uruchomisz dopiero po chwili - wygląda na to że coś w tle się ładuje i zaraz po uruchomieniu tv jeszcze to trwa, ale jeśli w smarta wchodzi się np 5 minut po włączeniu tv to odpala się bez zwłoki nawet jeśli jest to pierwsze uruchomienie tej funkcji po załączeniu telewizora.
 
Ostatnia edycja:

trup

New member
Napisałem pismo powołując się na w/w ustawę informując że zostałem wprowadzony w błąd zarówno przez sprzedawdcę,infolinię Samsunga,logo na pudełku i opisy w sklepie stojące przy D6500.Do wszystkiego dołączyłem zdjęcia loga na pudełku, opisów sklepowych oraz maila od Samsunga z informacją dlaczego usuwają logo z pudełek serii D.Kiedy Po 14 dniach nie otrzymałem odpowiedzi na moje pismo (jezeli to nie nastąpi moje żądania są zasadne i sklep powinien je spełnić) udałem się do sklepu aby zgodnie z zapisem ustawy żądać zwrotu gotówki lub wymiany na sprzęt o parametrach najbardziej bliskich mojemu tv ale posiadajacego w tym wypadku FHD 3D a takim tv jest właśnie D7000.I w ten właśnie sposób zostałem posiadaczem Samsunga D7000.Trochę znajomosci prawa konsumenta i parę zdjęć oraz chęć załatwienia sprawy może przynieśc efekt.
Pzdr
Dzięki za odpowiedź. Raczej mojego nie będę reklamował bo dopłata ponad 1000zł mnie nie interesuje. Sumując wszystkie zalety nie widzę na rynku aktualnie lepszego wyboru w tej cenie. Całe szczęście, że na razie 3D chcą u mnie tylko goście oglądać. Z tą jakością 3D nie jest dla mnie atrakcyjne, na razie wolę 2D ale w Full HD.
 

xx5032

New member
farba: w kwestii rekalmacji, samsungi z serii D6xxx byly sygnowane, reklamowane jako fullhd3d, po aferze posciagali loga i to wszystko + komunikat (wedlug nich jest to fullhd3d ale do wyjasnienia sprawy sciagaja loga), nigdy nie sprostowali tej informacji, wiec kazdy nowy nabywca moze w dalszym ciagu czuc sie oszukanym, nawet jesli nie ma naklejek fullhd3d.
Wzieli wszystkich na przeczekanie, a noz sie po kosciach rozejdzie, i bedzie git.
 
Ostatnia edycja:

marcinbb

New member
Heheheh;) Wymienili od ręki, nie kazali nic dopłacać,a w ramach przeprosin zafundowali najnowszą BMW X6 + darmowe paliwo do końca życia;))))):eek:k::grin::D:D...facet dalej śni...:lol::lol:;-)nie budźmy go...to taki słodki sen...;))))):-D
Kurna kolejny nawiedzony, który pisze o swoich niespełnionych marzeniach...

Generalnie Primer dał pomysł który ma szansę być skuteczny to czy trzeba dopłacać czy nie jest już sprawą drugorzędną. Ja napisałem papierek i w niedalekiej przyszłości przejadę się tam gdzie kupiłem TV - jednak poczekam aż $ trochę spadnie, bo jeśli miałbym dopłacać +1000 to gra nie warta przysłowiowej "świeczki". A skoro z 3m nie widać różnicy to po co przepłacać.

Tak czy owak puki co jak napisał trup TV daje radę i za te pieniądze nie ma co narzekać, film w 3D można obejrzeć raz na jakiś czas ze względu na małą ilość kontentu, co innego 2D FullHD jest tego o wiele więcej.

Znalazłem puki co największą wadę ue40d6500 po powieszeniu TV na ścianie za pomocą wieszaka podróbki WMN1000B dojście do złącz USB jest bardzo utrudnione ze względu na odległość od ściany 14,5mm. Przyznam że jak wieszałem swój TV na tej "lince" to serce podchodziło mi do gardła, i były ogromne obawy czy ta "linka" wytrzyma;)
 

xx5032

New member
trup: konkurencja to np. Sharp 830, matowa matryca, problem z kalibracja, ale plynnosc nie do przebicia
marcinbb: problem z wejsciami usb rozwiazalem tak, stosujac przedluzacz usb, wisi, jak potrzebuje wyciagam, wkladam i sie ciesze :)
 
Ostatnia edycja:

trup

New member
Kurna kolejny nawiedzony, który pisze o swoich niespełnionych marzeniach...

Generalnie Primer dał pomysł który ma szansę być skuteczny to czy trzeba dopłacać czy nie jest już sprawą drugorzędną. Ja napisałem papierek i w niedalekiej przyszłości przejadę się tam gdzie kupiłem TV - jednak poczekam aż $ trochę spadnie, bo jeśli miałbym dopłacać +1000 to gra nie warta przysłowiowej "świeczki". A skoro z 3m nie widać różnicy to po co przepłacać.

Tak czy owak puki co jak napisał trup TV daje radę i za te pieniądze nie ma co narzekać, film w 3D można obejrzeć raz na jakiś czas ze względu na małą ilość kontentu, co innego 2D FullHD jest tego o wiele więcej.

Znalazłem puki co największą wadę ue40d6500 po powieszeniu TV na ścianie za pomocą wieszaka podróbki WMN1000B dojście do złącz USB jest bardzo utrudnione ze względu na odległość od ściany 14,5mm. Przyznam że jak wieszałem swój TV na tej "lince" to serce podchodziło mi do gardła, i były ogromne obawy czy ta "linka" wytrzyma;)
Grubość TV a także odległość od ściany jak najbardziej uzasadniona gdy ma być podobny do obrazu. Ponadto w takim przypadku nie widać "bebechów". Nie wiem czy chciałbyś np. złącze SCART mieć rozwiązane tak jak w LCD TV Produkty - Sharp. Zawsze można na stałe podłączyć krótki przedłużacz USB i schować go za TV, wtedy dostęp będzie szybki, bez ściągania ze ściany ;).
 

mietka

New member
Grubość TV a także odległość od ściany jak najbardziej uzasadniona gdy ma być podobny do obrazu. Ponadto w takim przypadku nie widać "bebechów". Nie wiem czy chciałbyś np. złącze SCART mieć rozwiązane tak jak w LCD TV Produkty - Sharp. Zawsze można na stałe podłączyć krótki przedłużacz USB i schować go za TV, wtedy dostęp będzie szybki, bez ściągania ze ściany ;).
Całkowita racja.
 

mietka

New member
"Znalazłem puki co największą wadę ue40d6500 po powieszeniu TV na ścianie za pomocą wieszaka podróbki WMN1000B dojście do złącz USB jest bardzo utrudnione ze względu na odległość od ściany 14,5mm. Przyznam że jak wieszałem swój TV na tej "lince" to serce podchodziło mi do gardła, i były ogromne obawy czy ta "linka" wytrzyma:wink:"

A propos uchwytów do tv ,kupiłem podobny do tego- OBROTOWY UCHWYT WIESZAK DO TV PLAZMA LCD LED 32-63 (1901935774) - Aukcje internetowe Allegro
Kupiłem ten uchwyt dlatego że oglądam TV z różnych miejsc w pokoju-z sofy,z łóżka,więc musi być obrotowy.Plątaninę kabli rozwiązałem za pomocą korytka innej możliwości nie miałem.Podłączenia usb wyprowadziłem koło sprzętu stojącego pod TV(mimo,że mam dostęp do tyłu tv)
Jeżeli chodzi o wejścia do TV to tu mam problem tylko z przejściówką Slim Gender jest trudno ją włożyć.
 

trup

New member
Czy naprawdę nikt jeszcze nie oglądał coś z Bluray lub PC z HDMI 1.4 w 3D? Ja przy zakupie oprócz 2 par okularów dostałem również film 3D na Bluray (sprzedawca powiedział "to prezent za długie oczekiwanie na TV" ???), ale nie mam go gdzie obejrzeć. Swoją drogą wtedy - początek sierpnia - chyba przepakowywali do innych skrzynek, zacierając ślady 3D Full HD i głowili się jak jeszcze można zniechęcić klientów do reklamowania tego TV. Oficjalnie dostawa opóźniała się z powodu sezonu urlopowego.
 

marcinbb

New member
Grubość TV a także odległość od ściany jak najbardziej uzasadniona gdy ma być podobny do obrazu. (...) Zawsze można na stałe podłączyć krótki przedłużacz USB i schować go za TV, wtedy dostęp będzie szybki, bez ściągania ze ściany ;).
Obraz powiesił bym odrobinę wyżej;) ale jeśli już zeszliśmy na delikatny OT pozwolę sobie zapytać co postawiliście pod TV wszelkiego rodzaju dostępne szafki są strasznie głębokie około 50 cm. Ja potrzebuję cokolwiek głębokości 30-35 cm aby schować dekoder TV, wzmacniacz, i aby zostało trochę miejsca na jeszcze kilka pierdół.

Co do przedłużacza USB jasne że można go zastosować jednak jeśli ktoś posiada większego pena około 16 Gb... ja niestety mam takiego 3,5 calowego 500Gb który strasznie mnie irytuje po włączeniu TV zawsze musi startować i po jakimś czasie się wyłącza. Do TV zawczasu przeprowadziłem kabel eth a dysk chce podpiąć do routera. Tylko nasuwa się jedno pytanie czy złącza UBB zastosowane w routerach pociągną HullHD czy to w wersji 2D czy 3D, po wifi raczej nie ma co próbować (ściany). Router do TP Link 1043"cośtam" z zainstalowanym OpenWRT.\

Plątaninę kabli rozwiązałem za pomocą korytka innej możliwości nie miałem.Podłączenia usb wyprowadziłem koło sprzętu stojącego pod TV(mimo,że mam dostęp do tyłu tv)
Ja postawiłem na estetykę w blokowiskach z lat 80 stosowano płyty Żerańskie które mają poste otwory w środku średnicy około 20cm. Więc tam puściłem wszelkie kable teraz przeciąganie kolejnych to same problemy na zasadzie nitki z odważnikiem przywiązać na dole kabel i ciągać w górę - ale za każdym razem trzeba ściągać TV se ściany i odłączać kable:/ Niestety coś za coś.
 
Ostatnia edycja:

Primer

New member
Ja nikogo do działania nie zmuszam chciałem pomóc tym którzy też nie mogą pogodzić się z oszustwem samsunga.W moim przypadku dopłata się opłacała ponieważ kupowałem tv w maju za za 4.999+okulary za 299 czyli 5.298.Teraz oddałem tv wraz z okularami dopłaciłem różnicę a że dziś D7000 kosztuje 5.590+2 pary okularów gratis, do tego jeszcze dotykowy pilot lcd za 1 zł :) to mimo dopłaty 300 zł i tak jestem do przodu. Dostałem za tą kasę 1 okulary+pilota lcd no i lepszy tv.A że jakiś baran nie może tego pojąć to mam to gdzieś.Musi tak pisać bo nie jest w stanie załatwić tak trudnej sprawy, trochę za małe możliwości :) Dlatego będzie ujadał że ja kłamię że mam dobrego dealera itp a przy okazji będzie pisał że on nie widzi różnicy w tym 3D więc po co wymieniać.Tylko tyle mu zostało:)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mietka

New member
Czy naprawdę nikt jeszcze nie oglądał coś z Bluray lub PC z HDMI 1.4 w 3D? Ja przy zakupie oprócz 2 par okularów dostałem również film 3D na Bluray (sprzedawca powiedział "to prezent za długie oczekiwanie na TV" ???), ale nie mam go gdzie obejrzeć. Swoją drogą wtedy - początek sierpnia - chyba przepakowywali do innych skrzynek, zacierając ślady 3D Full HD i głowili się jak jeszcze można zniechęcić klientów do reklamowania tego TV. Oficjalnie dostawa opóźniała się z powodu sezonu urlopowego.
Jeżeli chodzi o bluray'a to nie ,ale oglądałem avatara,thora,kapitana ameryke 3D(sbs) ściągniętego z sieci 1080i odtwarzałem z manta C200 (1920/1020/60hz) ,jeżeli chodzi o to 1/2 fullhd to tu fakt widać różnice po przełączeniu w 3D zauważyłem to po menu ekranowym manty,jest mniej wyraźne,ale i tak film wygląda przepięknie.Oglądając film w 3D raczej nie zwracam uwagi na szczegóły bo jestem pod wrażeniem trójwymiarowości,a i ten obraz który jest wyświetlany jest dość wyraźny.Goście ,którzy oglądali film w 3D u mnie jeszcze narzekali że obraz jest zbyt ostry.
Natomiast oglądanie meczu na N-ce na kanale N3D to po prostu bajka obraz tak wyraźny ,że głowa boli :).Po miesiącu użytkowania tego tv nadal jestem pod wrażeniem,a to co miało być tylko dodatkiem (smart)jest wykorzystywane dość często.Mimo kilku wad jestem cholernie z tego tv zadowolony bo tu szajsung mnie zaskoczył bardzo pozytywnie. a jeżeli chodzi o wymianę to moja dopłata wynosiła by z 3tys.a to dla mnie skórka za wyprawkę.
 

mietka

New member
Tylko nasuwa się jedno pytanie czy złącza UBB zastosowane w routerach pociągną HullHD czy to w wersji 2D czy 3D, po wifi raczej nie ma co próbować (ściany). Router do TP Link 1043"cośtam" z zainstalowanym OpenWRT.\
full hd tak ale router będzie ci mulił mnie czasem muli nawet normalny film a router też ma pewną przepustowość te dobre to 300mega ale to i tak mało jak na hd
 

Primer

New member
Jeżeli chodzi o bluray'a to nie ,ale oglądałem avatara,thora,kapitana ameryke 3D(sbs) ściągniętego z sieci 1080i odtwarzałem z manta C200 (1920/1020/60hz) ,jeżeli chodzi o to 1/2 fullhd to tu fakt widać różnice po przełączeniu w 3D zauważyłem to po menu ekranowym manty,jest mniej wyraźne,ale i tak film wygląda przepięknie.Oglądając film w 3D raczej nie zwracam uwagi na szczegóły bo jestem pod wrażeniem trójwymiarowości,a i ten obraz który jest wyświetlany jest dość wyraźny.Goście ,którzy oglądali film w 3D u mnie jeszcze narzekali że obraz jest zbyt ostry.
Natomiast oglądanie meczu na N-ce na kanale N3D to po prostu bajka obraz tak wyraźny ,że głowa boli :).Po miesiącu użytkowania tego tv nadal jestem pod wrażeniem,a to co miało być tylko dodatkiem (smart)jest wykorzystywane dość często.Mimo kilku wad jestem cholernie z tego tv zadowolony bo tu szajsung mnie zaskoczył bardzo pozytywnie. a jeżeli chodzi o wymianę to moja dopłata wynosiła by z 3tys.a to dla mnie skórka za wyprawkę.


Tylko że z tą dopłatą to jest tak że jeżeli sprzedawca nie jest w stanie doprowadzić sprzętu to stanu zgodnego z opisem(w tym wypadku 3D FHD)to może zwrócić pieniądze albo dać model który parametrami jest najbliższy twojemu i ma funkcję którą D6500 miał mieć a nie miał.(Wszystko zależy od tego co napiszesz w piśmie,wymiana czy zwrot kasy)W tym wypadku jest to D7000 i nie masz obowiązku dopłaty.Powinna to być cena równa tej którą dałeś za tv niezgodny z umową.Ale takie rozwiązanie na bank zakończyło by się w sądzie ale sprawa jest prawie pewne że wygrana.Tylko że to trawa itd.Dlatego trzeba się dobrze zastanowić jaką drogę wybrać:)
 
Do góry