Samsung TV model D6500

xx5032

New member
chcialbym przytoczyc jeszcze jeden opis Samsunga(ze strony tvmaniaka):"Kluczowe dla Samsunga są przede wszystkim: rozdzielczość, która wynosi 1920×1080 pikseli (zaskoczenia nie ma – Full HD), kontrast dynamiczny określany przez producenta jako Mega i statyczny ANSI równy 3080:1. Częstotliwość odświeżania wynosi 400 Hz (inne modele, które mają po 100 Hz mogą się schować i czekać na swoich następców)" - jak to liczby i autosugestia potrafia poprawic postrzeganie rzeczywistosci
 

xx5032

New member
ale to tego typu serwisy (moze sponsorowane) przedstawiaja telewizory i w jakims stopniu ukierunkowywuja przyszlych nabywcow, sam rownez poslugujesz sie cmr 400 i 800 zamiast 100 i 200 o sklepach internetowych nie wspominajac.
"inne modele, które mają po 100 Hz mogą się schować i czekać na swoich następców" - to napewo nie jest niewiedza, to jest osad.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ciągle piszę że jeśli chodzi o modele D5000 i D5500 że to nie jest prawdziwe 100Hz....
Określeniami CMR 400Hz / CMR 800Hz posługiwałem się tylko wtedy gdy porównywałem modele 6500 do 7000 - nigdy wobec innych marek (chyba że inny producent też stosuje takie same oznaczenia np LG.

Poza tym chyba jasno napisałem:

Widać że modele D5*** są to matryce 50Hz, D6*** mają matryce 100Hz a dopiero od serii D7*** zaczynają się matryce które mają PRAWDZIWE 200HZ

Nie będę każdemu tego tłumaczył ta informacja znajduje się na forum i można ją odszukać.

Jak zwykle House miał rację mówiąc że "wiedza jest wszystkim"
 

farba

New member
ale to tego typu serwisy (moze sponsorowane) przedstawiaja telewizory i w jakims stopniu ukierunkowywuja przyszlych nabywcow, sam rownez poslugujesz sie cmr 400 i 800 zamiast 100 i 200 o sklepach internetowych nie wspominajac.
"inne modele, które mają po 100 Hz mogą się schować i czekać na swoich następców" - to na pewo nie jest niewiedza, to jest osad.
Herce to mały pikuś przy loterii matrycycowej, bo przecież matryca jest sercem TV. Wiele osób nie ma możliwości bezpośredniego porównania swojego TV z innym, więc tkwi w nieświadomości, że np kiepskie kąty lub wyprane kolory są we wszystkich telewizorach danej serii, danego producenta. Sam tego doświadczyłem w Samsungu, ale widzę, że nie tylko u nich taka loteria.
Testujący dał 5 gwiazdek, bo testował telewizor z lepszą matrycą. Kupujący zasugerowali się jego oceną, kupili, przywieźli do domu i ku ich zaskoczeniu obraz nie był tak idealny, jak wynikało z testu. Bardzo szybko okazało się dlaczego...(klik).
 

hadetefał

New member
Mam pytanie - czy istnieje możliwość odinstalowania pojedynczego widżetu zainstalowanego przez nas ? Wiem że można zresetować wszystko ale czy mogę odinstalować coś co sam instalowałem bez ruszania reszty ?
 

trup

New member
Chciałbym się podzielić szczęsliwą dla mnie wiadomością.Chyba jako jeden z pierwszych w Polsce po zgłoszeniu niezgodności towaru z umową ,dotyczącą modelu D6500 i jego Full HD 3D otrzymałem w zamian nowiutki i pachnący model D7000 z 2 parami okularów.
Jednak jak się trochę ruszy głową i zna się trochę prawo to można coś wywalczyć.Dlatego zamiast marudzić i czekać na stanowiska szajsunga proponuję próbować walczyć o swoje.Oczywiście mam na myśli osoby które czują sie oszukane a tym którzy nie widzą problemu życzę miłego oglądania na D6500 pzdr
Czy mógłbyś opisać jak wyglądała cała procedura? Co dokładnie napisałeś jako niezgodność z umową? Czy to był duży sklep RTV, a może przez internet. Byłbym bardzo wdzięczny za informacje, bo kupowałem nowy TV głównie z powodu 3D a nie dla samej zmiany.
 

Primer

New member
Napisałem pismo powołując się na w/w ustawę informując że zostałem wprowadzony w błąd zarówno przez sprzedawdcę,infolinię Samsunga,logo na pudełku i opisy w sklepie stojące przy D6500.Do wszystkiego dołączyłem zdjęcia loga na pudełku, opisów sklepowych oraz maila od Samsunga z informacją dlaczego usuwają logo z pudełek serii D.Kiedy Po 14 dniach nie otrzymałem odpowiedzi na moje pismo (jezeli to nie nastąpi moje żądania są zasadne i sklep powinien je spełnić) udałem się do sklepu aby zgodnie z zapisem ustawy żądać zwrotu gotówki lub wymiany na sprzęt o parametrach najbardziej bliskich mojemu tv ale posiadajacego w tym wypadku FHD 3D a takim tv jest właśnie D7000.I w ten właśnie sposób zostałem posiadaczem Samsunga D7000.Trochę znajomosci prawa konsumenta i parę zdjęć oraz chęć załatwienia sprawy może przynieśc efekt.
Pzdr
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Wymienili ci tak od reki? Po jakim okresie od zakupu? Bez niczego zgodzili się wymienić? Rozumiem że dopłaciłeś różnicę?
 
Ostatnia edycja:

Grzegorz82

New member
Zauważyłem u siebie ze podczas dynamicznych ruchów obraz się jak by rozdwajał tzn tak jak by procesor nie wyrabiał się z obróbką obrazu i wygląda to mniej więcej tak jak jakieś zakłócenia ze przez cały obraz poziomo jest taka jak by linia zniekształcająca i na tym odcinku ok 1cm obraz był opóźniony - przesunięty w czasie.
Nie wiem czy to wada czy może cecha tego modelu.
PS. porównywałem to z monitorem LCD i tego nie zauważyłem. ( PC==>TV(HDMI), PC==>Monitor(DVI))
 

Primer

New member
Tv kupowałem 11 maja 2011 różnicę dopłaciłem owszem ale dostałem gratis 2 pary okularów a w maju musiałem jedne dokupić teraz je zwróciłem z tv:)
 

bimerski

New member
Wymienili ci tak od reki? Po jakim okresie od zakupu? Bez niczego zgodzili się wymienić? Rozumiem że dopłaciłeś różnicę?
Heheheh;) Wymienili od ręki, nie kazali nic dopłacać,a w ramach przeprosin zafundowali najnowszą BMW X6 + darmowe paliwo do końca życia;))))):eek:k::grin::D:D...facet dalej śni...:lol::lol:;-)nie budźmy go...to taki słodki sen...;))))):-D
 

mietka

New member
Czyli panowie jeżeli d6500 przełączam na 3D to z tego co napisaliście to zmienia mi się rozdzielczość(z fullhd na powiedzmy 1/2hd) i częstotliwość odświeżania ze 100hz na 50hz,czy tak?
I jeszcze jedno pytanie jak sprawdziliście tą rozdzielczość tzn za pomocą jakich przyrządów?bo bez ingerencji w tv według mnie się nie da chyba że przez tryb serwisowy.
 

mietka

New member
No właśnie ale Mietka ma zbyt ciężkie kapowanie żeby to pojąć.Gdybym kupił tv i potem samsung zmieniłby specyfikację to wszystko byłoby ok ale ja kupowałem tv z przekonaniem o FULl HD 3D i zostałem oszukany bo ten tv tego nie obsługiwał mimo informacji że tak jest.Nie udawaj więc mędrca bo piszesz pierdoły a na przepisach o ochronie praw konsumenta znasz się jak ślepy na kolorach.Nie unoś się tak i ciesz się zmienioną specyfikacją sprzętu:)
No właśnie a ja kupiłem go we wrześniu.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Dzisiaj oglądałem Samsunga UE46D6750, a w zasadzie jego karton. W lewym dolnym rogu jest symbol 3D i... nic więcej. Nie ma pod nim napisanego Full HD. Rozumiem, że takiego TV reklamować nie będzie można.
 

farba

New member
Dzisiaj oglądałem Samsunga UE46D6750, a w zasadzie jego karton. W lewym dolnym rogu jest symbol 3D i... nic więcej. Nie ma pod nim napisanego Full HD. Rozumiem, że takiego TV reklamować nie będzie można.
Powinno być coś takiego:
3D.jpg
 
Do góry