Samsung TV model D6500

mietka

New member
Dobrego dealera to chyba masz ty jeżeli nie widzisz albo nie chcesz widzieć jak zostałeś załadowany przez Samsunga.W innym wypadku coś byś starał się zrobić z tą sprawą.
Niezłego masz dealera skoro ci ten sprzęt wymienił,bo jakbyś przeczytał specyfikacje tego TV to na samym dole jest napisane "Specyfikacja techniczna może ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia" w związku z tym po co piszesz gościowi takie bzdury o jego dealerze.
Po prostu miałeś nie oczytanego dealera i to Twój fuks.
 

xx5032

New member
"Specyfikacja techniczna może ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia"
ale specyfikacja nie ulegla zmianie, ten telewizor od poczatku nie obslugiwal formatu FullHD3D, a z taka informacja byl sprzedawany, reklamowany. W okolicach sierpnia, gdy wyszlo to najaw Szajsung po ciuchu usuwal z kartonow loga, zdzieral naklejki, zmienial strony internetowe, ale w internecie jest duzo jeszcze materialow reklamujacych ten tv jako fullhd3d, najgorsze dla Szajsunga, ze poki co nie przyznal sie do tego i nawet dzisiaj kupujesz szajsunga Dxxx, niezgodnego ze specyfikacja (byl reklamowany-opisywany jako fullhd3d i nikt tego nie odwolal)
 

mietka

New member
To tak jakbys powiedzial ze telewizor jest FULL HD ale jedyny sygnal jaki moze przyjac do odtwarzania to SD, ale skoro skaluje to do FHD to jest FHD.
Mam 55"D6500 i N-ke ustawioną na fullHDi czyli 1920x1080i i nie może mi telewizor skalować jak ty to napisałeś z SD
TV skaluje owszem jak z tunera tv jest nadawany program cyfrowy ale SD
to samo robi N-ka w dekoderach tam gdzie jest sygnał SD podnosi rozdzielczość na wyjściu do rozdzielczości ustawionej w ustawieniach wyjścia obrazu.I tak dla przykładu każdy mecz (niby full hd)nadawany jest w standarcie 720p nie 1080i lub 1080p,kanał MGM w standarcie 1080i.a prawie cała reszta w SD.Jedynie w Japonii jest nadawany sygnał 1080p
 

xx5032

New member
To tak jakbys powiedzial ze telewizor jest FULL HD ale jedyny sygnal jaki moze przyjac do odtwarzania to SD, ale skoro skaluje to do FHD to jest FHD.

w wypadku gdy telewizor ma matryce full hd (1920x1080) i slaby procesor lub zle oprogramowanie, ktore nie potrafi obsluzyc kontentu full hd, tylko zmniejsza na poziomie przetwarzania obrazu - rozdzielczosc, to wowczas nie mozna mowic o telewizorze full hd (tak jest w przypadku full hd 3d w tym samsungu). Nigdy nie napislem, ze telewizor full hd moze przyjac tylko material SD, a to ze telewizor skaluje to dobrze, i nie ma zas nic wspolnego z jakoscia fullhd.

Telewizor FULL HD to taki, ktory potrafi przyjac material nagrany w rozdzielczosci 1920x1080, odpowiednio obrobic nie "grzebiac w rozdzielczosc" a nastepnie wyswietlic go na matrycy telewizora (1920x1080).
 
Ostatnia edycja:

Primer

New member
No właśnie ale Mietka ma zbyt ciężkie kapowanie żeby to pojąć.Gdybym kupił tv i potem samsung zmieniłby specyfikację to wszystko byłoby ok ale ja kupowałem tv z przekonaniem o FULl HD 3D i zostałem oszukany bo ten tv tego nie obsługiwał mimo informacji że tak jest.Nie udawaj więc mędrca bo piszesz pierdoły a na przepisach o ochronie praw konsumenta znasz się jak ślepy na kolorach.Nie unoś się tak i ciesz się zmienioną specyfikacją sprzętu:)
 

xx5032

New member
... im dalej w las tym gorzej
400Hz CMR - super, ale to ni jak sie ma do odswiezania matrycy (tylko 100Hz), ludzie sa wprowadzani w blad przez lekkie niedomowienie - wielkie brawo dla marketingu Szajsunga. Tym razem wyszlo mi z obliczen ze w 3D jest to 50Hz telewizor (po 50hz dla oka). Jest to 100Hz telewizor i ludzie powinni to wiedziec. Jesli sie myle prosze o sprostowanie
 
Ostatnia edycja:

bimerski

New member
Dobrego dealera to chyba masz ty jeżeli nie widzisz albo nie chcesz widzieć jak zostałeś załadowany przez Samsunga.W innym wypadku coś byś starał się zrobić z tą sprawą.
Heheheh...oj jak zabolało;))))) Osobiście uwazam ze "SONY RULES" ...w szajsungi nie wchodze;)))
hej hej kolezko pobudka...miałeś piękny sen...ale czes się przebudzić;))))Daj namiar na sklep ktory wwymienil ci 6500 na 7000 ...moze do tego kjeszcze z przeprosinami????hehehehe...pokaz dowód na to to moze uwierze ;))))))
 

Primer

New member
Mam gdzieś czy wierzysz mi czy nie i nie mam zamiaru przedstawiać Ci dowodów.Nie mój problem ja swój załatwiłem a ty i twój tv Sony mam w ... Napisałem tę informację dla wszystkich zdrowomyślących a zrobionych w konia przez samsunga że jednak jak się trochę postarają to mają szanse na wymianę.
Pzdr
 

tdx

New member
Bez reklam
... im dalej w las tym gorzej
400Hz CMR - super, ale to ni jak sie ma do odswiezania matrycy (tylko 100Hz), ludzie sa wprowadzani w blad przez lekkie niedomowienie - wielkie brawo dla marketingu Szajsunga. Tym razem wyszlo mi z obliczen ze w 3D jest to 50Hz telewizor (po 50hz dla oka). Jest to 100Hz telewizor i ludzie powinni to wiedziec. Jesli sie myle prosze o sprostowanie

Tak jest 100Hz. Oznaczenie CMR pojawiło się wraz z serią C w samsungu. Tym śladem poszedł każdy producent Panasonic E30 ma napisane 200blb :) LG MCI, albo może myślisz że Ex720 sonego jest 200Hz? W plazmach w ten sam sposób jest 600Hz i jakoś nikomu nie przeszkadza...
Mistrzem świata w kreatywnym marketingu jest na razie Philips i jego1200Hz :)
 

xx5032

New member
tdx: niektore firmy jednak potrafia np SHARP i jego 200Hz w 830-ach, a nawet Szajsung w D7000 i wyzej (tutaj za to mamy 800Hz CMR). Zwracam tylko uwage, ze marketing np takiego szajsung wykorzysuje drobne niedomowienia i wciska ludzia 400Hz telewizory. Mylisz sie, mi to bardzo przeszkadza, jak w opisie pod oznaczeniem czestotliwosc odswiezania dostaje 400Hz CMR, jest to bardzo mylace wrecz nawet nieprawdziwe, bo to nie ma nic wspolnego z matryca, tylko przetwarzaniem obrazu na poziomie procesora, i powinno byc inaczej oznaczane i opisywane.

Tak jak napisalem, konsekwencja 100Hz matrycy w 2D, jest 50Hz w 3D to juz nie wiem czy nikomu nie przeszkadza w ogladaniu - migotaniu.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
To co piszesz to kreatywny marketing i towarzyszył ludzkości od zawsze. Popatrz jak zmieniał się współczynnik kontrastu ze statycznego w dynamiczny doszedł do milionów, mega kontrast, ultra kontrast...
Czasy rekcji typu: 2ms G2G to też oszustwo....

A matematyka jest prosta sam spróbuj wylicz z jaką częstotliwością może pracować matryca jeśli czas reakcji tej matrycy wynosi 5ms?
 
Ostatnia edycja:

xx5032

New member
jak sam zauwazyles konstrast statyczny i dynamiczny wypisywany jest w osobych punktach, i to jest ok - kolejny parametr opisujacy tv, kontrasty mega turbo i inne tez maja swoje zakresy, co do czasow, oszustwem byloby podanie czasu 2ms bez podania "G2G",
Rowniez twoje wypowiedzi sa cenne, ale rowniez przekazuja uproszczona prawde np jaka jest roznica miedzy d6500 a d7000: piszesz fullhd3d, micro, i 800Hz zamiast 400Hz, z takiej wypowiedzi wywnioskowalbym ze faktycznie ten tv jest 400Hz, wiem to jest kwestia skrotow i upraszczen i dobrego marketingu firm, dla mnie osobiscie jest to bardzo mylace. Abslolutnie sie zgadzam z toba, jest to kreatywny marketing, co niezmienia faktu, ze d6500 i firma samsung stracila bardzo w moich ocza
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
oszustwem byloby podanie czasu 2ms bez podania "G2G",

tak samo jak podają 400Hz z "CMR" <- to sposób ich pomiaru a że nikomu nie chce się sprawdzać co pod tym skrótem się kryje....

Słuchaj jak bym napisał że D6500 do D7000 różni się tym że 1 to 100Hz a 2 to 200Hz to bym musiał każdemu z osobna tłumaczyć o co mi chodzi skąd to wiem czy to aby na pewno jest tak jak piszę bo przecież producent na stronie wie lepiej.
Ogólnie chodziło o pokazanie różnic 400/800 to to samo co 100/200 - 1/2 czyli D7000 jest lepszy...

Mi też się nie spodobało że D6500 okazał się half3D :) a najnowszy tekst przedstawiciela to:

firma robiąca pudełka pomyliła loga :) :) :) :) ;)
 

gebe14

New member
a ja wam powiem że nie patrzcie na te wszystkie cyferki i oznaczenia,tylko trzeba zobaczyć jak działa.
ja mam 46d6500 i jestem baaardzo zadowolony.
pozdro
 

hadetefał

New member
a ja wam powiem że nie patrzcie na te wszystkie cyferki i oznaczenia,tylko trzeba zobaczyć jak działa.
ja mam 46d6500 i jestem baaardzo zadowolony.
pozdro


I to jest właściwe podejście ale to wychodzi jak się już ochłonie po zakupie:) Tak jak wspomniał kolega prawie WSZYSTKIE firmy stosują kreatywny zapis tego co tv ma więc czepiać by się należało i marki sony i lg które to z samsungiem sprzedają pewnie najwięcej lcd u nas. Pytanie jest takie - który tv byś wybrał ten który ma więcej hz (prawdziwych czy też kreatywnych) czy ten który dla "Ciebie" lepiej świeci w różnych okolicznościach ? Ja nie mam wątpliwości. Oczywiście ma rację ten kto kupując tv ma nieprawdziwą czy "niepełną" jak się później okazuje informację - ten ma prawo mieć pretensję i żądać zwrotu czy zadośćuczynienia ale nie o takiej sytuacji tu mówię. Jeśli jednak obraz mi odpowiada to albo kupuje albo szukam lepszego - proste. Kupić gorszy (wiedząc iż są lepsze i są na świecie inni znacznie lepsi producenci i do tego bardzo uczciwie podają pełne informację ) a potem narzekać - też można - ale po co? :)
 

paeru

New member
Bez reklam
Niewiedza boli, tyle. To wina tylko i wyłącznie klientów, że lecą na wszystko, co ma w opisie 100hz - a że są tam jeszcze jakieś dopiski itd., to już dla nich nieważne. Większość klientów nie ma nawet pojęcia co to w ogóle jest częstotliwość odświeżania, bo ważne jest 100hz itd.

Nie wiem jak było wcześniej, ale Samsung na swojej stronie podaje: "Poznaj prawdziwe znaczenie czystości ruchu na obrazie dzięki technologii Clear Motion Rate. W odróżnieniu od częstotliwości odświeżania, która jest częściowo odpowiedzialna za jakość obrazu, Clear Motion Rate określa ruch obrazów za pomocą trzech czynników: chipsetu, panelu TV i podświetlenia". Nie można im więc zarzucać, że wprowadzają ludzi w błąd. Ciężko też wymagać stosowania się do standardów, których nie ma - bo nie ma jasno określonych zasad co do tego,kiedy w przypadku telewizorów można używać oznaczeń 100hz, 200hz i tak dalej...

Najbardziej denerwuje mnie to, że producenci najczęściej nie podają teraz parametru częstotliwości odświeżania i sklepy oraz np. ceneo przyjmują te całe CMR, MCI, AMR itd. za tożsame z nią - to faktycznie jest wprowadzanie w błąd.
 

farba

New member
Niewiedza boli, tyle. To wina tylko i wyłącznie klientów, że lecą na wszystko, co ma w opisie 100hz - a że są tam jeszcze jakieś dopiski itd., to już dla nich nieważne. Większość klientów nie ma nawet pojęcia co to w ogóle jest częstotliwość odświeżania, bo ważne jest 100hz itd.
Dawno nie czytałem większej bzdury. Szkopuł w tym panie doczytujący dopiski, że tych dopisków bardzo często brak. Przykład pierwszy brzegu: (klik)
 
Do góry