Samsung TV model D6500

Traper2000

New member
Nie oczekuję czegoś niemożliwego od TV za 3kPLN. Mam N-kę z multiroomem i dwa TV - stary sharp 32"LCD (taki z tańszych do kuchni) i nowy Samsung D6500 i na prawdę trafia mnie jak ten staruch o czerni w kolorze szarości i kiepawych kątach płynniej wyświetla ten sam obraz od nóweczki D6500???
Sprawdzałem na kilku nagranych audycjach i tak jest.
Prawdopodobnie to wina niedopracowanego softu, ale do !@#@$%% jasnej co mnie to obchodzi??? Nie wierzę, że wypuszczając ten model Samsung nie wiedział, że jest z tym problem.
Sam nie wiem co dalej robić bo to co mogłem wydać wydałem a oglądać filmy z ciągle zacinającym się obrazem to mi się nie chce.
 

trup

New member
Co do smużenia to też mi przeszkadza. Myślałem że szybka plazma PANASONICa z najnowszym panelem G14 będzie tego pozbawiona, ale się myliłem. Nie jest to więc tylko wina TV ale przede wszystkim źródła sygnału, kompresji i samego odtwarzanego materiału. Z klatkowaniem może być podobnie. Przy jednym sygnale oprogramowanie TV działa lepiej a innym gorzej. Mnie bardziej przeszkadzają zacięcia źle kodowanych materiałów na PC, bo tego nie wyeliminuje najinteligentniejszy układ "upłynniania" obrazu, a to z prostej przyczyny: skąd TV ma "wiedzieć" czy odtwarzany materiał ma tak wyglądać i poruszać się np. skokami, czy wszystko na ekranie ma się poruszać super płynnie. Przykładem może być rejestracja scen 25kl/s i np. 1000kl/s po to by zobaczyć szybko dziejące się zjawiska. Z 25kl/s (50Hz dla zwykłego PAL) TV może "tylko" szacować większą ich liczbę. Na pewno obraz rejestrowany 60kl/s progresywnie będzie płynniejszy niż z mniejszą liczbą kl/s.
 

trup

New member
Nie oczekuję czegoś niemożliwego od TV za 3kPLN. Mam N-kę z multiroomem i dwa TV - stary sharp 32"LCD (taki z tańszych do kuchni) i nowy Samsung D6500 i na prawdę trafia mnie jak ten staruch o czerni w kolorze szarości i kiepawych kątach płynniej wyświetla ten sam obraz od nóweczki D6500???
Sprawdzałem na kilku nagranych audycjach i tak jest.
Prawdopodobnie to wina niedopracowanego softu, ale do !@#@$%% jasnej co mnie to obchodzi??? Nie wierzę, że wypuszczając ten model Samsung nie wiedział, że jest z tym problem.
Sam nie wiem co dalej robić bo to co mogłem wydać wydałem a oglądać filmy z ciągle zacinającym się obrazem to mi się nie chce.
A jakie masz ustawienia obrazu, a szczególnie LED Motion Plus, Oświetlenie dynamiczne i Motion Plus?
 

trup

New member
Swoją drogą demo odtwarzane w MM na serii 7000 też miało czasami zacięcia, a to samo obok na 8000 leciało płynnie. Teraz znam menu i mógłbym zobaczyć różnicę w ustawieniach, wtedy byłem przed kupnem i proszenie się obsługi o zmianę wszystkich ustawień nie wchodziło w grę. Co zauważyłem to zaraz po tym obsługa przywracała ustawienia fabryczne. Mogę potwierdzić, że obraz z n-ki jest płynny bez zacięć przy odpowiednich ustawieniach TV i dobrym sygnale z Hotbirda - mam większą czaszę - siła i jakość sygnału powyżej 80% teraz, a przy ustawianiu rok temu była jeszcze lepsza.
 

farba

New member
zgadza sie, ma duzo wad, ale te wady w szczegolnosci wystepuja wlasnie w tym samsungu, inne firmy takie jak np SHARP, PHILIPS o wiele lepiej poradzily sobie z klatkowaniem, obrobka obrazu, katami i nie musialy sie uciekac do oklamywania klientow lub wprowadzania w blad (np. cmr 400hz nie ma nic wspolnego z odswiezaniem matrycy, badz co badz ludzie daja sie nabierac, ze jest to 400hz telewizor).

PS: klatowanie, szarpanie nie jest problemem lcd, w monitorach komputerowych tego nie uswiadczysz, "bebechy w tych samsungach sa za slabe albo oprogramowanie do kitu"
CMR jedno, a wałki z matrycami drugie, bo jak to jest, że płacę i nie mam prawa wiedzieć za co płacę? Wszystko byłoby OK, gdyby owe matryce wyświetlały obraz o podobnej jakości, ale tak nie jest(klik)!!! Wyobrażasz sobie, że kupujesz nowiutki samochód w którym montują niby ten sam silnik, tylko jeden produkcji np niemieckiej, drugi chińskiej. Od ludzi posiadających tę bryczkę dowiadujesz się, że chiński jest gorszy, ale wyboru nie masz, bo dealer nie udziela info nt producenta, a na dodatek zablokował możliwość otwarcia maski samochodowej. Kupowanie kota w worku...
 

hadetefał

New member
Zalety:

- "lustrzany" ekran, kontrast, kolor

Wady:

- pilot rodem z lat 90, z pochowanymi opcjami w menu tv (3D, pip, tryb gry, ...)
- "lustrzany" ekran - odbica
- 3D w wersji "cwierc"


Nagrajcie i pokażcie o co chodzi z tymi zacięciami - specjalnie się przyglądam i albo nie widzę albo nie wiem o co chodzi. Piszesz także w wersji plus i minus że ekran jest lustrzany - to bardziej to wada czy zaleta? Przycisk 3 D jest na pilocie "na wierzchu" przecież
 

deywies

New member
Bez reklam
Z tymi przycięciami to zależy od sygnału tak jak piszą koledzy. Przy szybkich scenach TV jakby gubił klatki

zaleta bo lepszy kontrast uzyskasz (lepsze kolory)
wada bo wszystko się odbija, a jak bedzie stał w jasnym pomieszczeniu to masz lustro, nic nie widac.
 

xx5032

New member
zgadza sie z zaletami i wadami lustrzanej matrycy
hadetefał: masz racje przycisk 3D jest na pilocie, rozpedzilem sie

dla mnie idealem bylby SHARP 830 z lustrzana matryca czyli wersja na stany 835 + multimedia z samsunga, super plynnosc, kolory i multimedialnosc, ale widac nie mozna miec wszystkiego. Niestety kto raz zauwazy skakanie obrazu to zawsze bedzie caly czas to widzial. Osobiscie radze sie gleboko zastanowic nad tym tv.
 

wisnia101

New member
Witam
Od niedawna szczęśliwy posiadacz 40 d6500 :)
Mam kilka pytań odnośnie TV,
Mieszkam na stałe w belgi i niestety po pod łączeniu do internetu, mam do dyspozycji tylko miejscowe witryny. Czy można to zmienić??
Czy kod pin w tv jest uniwersalny??
 

hadetefał

New member
Z tymi przycięciami to zależy od sygnału tak jak piszą koledzy. Przy szybkich scenach TV jakby gubił klatki

wada bo wszystko się odbija, a jak bedzie stał w jasnym pomieszczeniu to masz lustro, nic nie widac.


To czy lustrzana czy matowa każdy świadomy kupujący musi wybrać przez zakupem - akurat ten parametr łatwo sprawdzić /przewidzieć na wstępie - to jakby narzekać na kolor samochodu wybranego przed momentem - na coś trzeba się obecnie zdecydować. Popatrz ilu jest zadowolonych użytkowników plazm - tam wyboru nie ma. Ja bardzo bałem się lustra i broniłem przyszłego wyboru matowego ekranu jak niepodległości - ale modele które mi pasowały miały właśnie "lustro" - wogóle widać tendencję producentów idącą w tym kierunku bo np starsze samy miały częściej mat. Nie jest to szyba w sensie że wszystko się odbija jak w starym tv. Jest to lustrzane ale z pewnością jakieś filtry tłumiące ma bo nie da się w tym przeglądać jak w lustrze - ekran jest ciemny jak smoła po wyłączeniu i odbicia są bardzo stłumione jednak. Po załączeniu światło ekranu znacząco niweluje efekt odbicia czegokolwiek.Lampa pokojowa sufitowa i boczna u mnie wieczorem nie jest widoczna podczas normalnego oglądania - tzn jesli się odbija to jasność obrazu to przesłania nie widać odbić. W dzień też jest ok bo obraz jest na tyle jasny że tłumi odblaski. Dotychczas miałem CRT i tam za dnia musiałem zasłaniać zasłony (okno na wschód) i tym podobne a tutaj tego problemu dotychczas nie odczułem nawet w małym stopniu (chociaż faktem jest że nie było jeszcze bardzo słonecznych poranków i dni więc może będzie inaczej)różnica w odbiciach w stosunku do CRT jak przepaść - mimo że tu jest powierzchnia lustrzana z wyglądu. Naprzeciw innych wad technologii lcd ten parametr wydaje się problemem trochę naciąganym jednak. Wszędzie słyszy się to co ja myślałem do tej pory o takiej powierzchni - skoro lustrzane to odbija ale bardzo mało słyszę że komuś faktycznie taki obraz przeszkadza i że widzi odbicia.
Dodam że w większości laptopów które widziałem o powierzchni lustrzanej efekt odbicia jest odczuwalny, ale tam po wyłączeniu ekran nie jest smolistoczarny i może to jest jakiś trop.
 

Primer

New member
Chciałbym się podzielić szczęsliwą dla mnie wiadomością.Chyba jako jeden z pierwszych w Polsce po zgłoszeniu niezgodności towaru z umową ,dotyczącą modelu D6500 i jego Full HD 3D otrzymałem w zamian nowiutki i pachnący model D7000 z 2 parami okularów.
Jednak jak się trochę ruszy głową i zna się trochę prawo to można coś wywalczyć.Dlatego zamiast marudzić i czekać na stanowiska szajsunga proponuję próbować walczyć o swoje.Oczywiście mam na myśli osoby które czują sie oszukane a tym którzy nie widzą problemu życzę miłego oglądania na D6500 pzdr
 

irnus

New member
Chciałem kupić tv bez stresu: wejść do marketu i zgarnąć pierwszy led >= 40' z dlna za 1500. Ale jak czytam o tym klatkowaniu no to nie wiem, mój stary (5 lat?) Orion 37' wyświetla obraz a nie klatkuje!
 

Primer

New member
Dobrego dealera to chyba masz ty jeżeli nie widzisz albo nie chcesz widzieć jak zostałeś załadowany przez Samsunga.W innym wypadku coś byś starał się zrobić z tą sprawą.
 

czarnyj

New member
Witam,
Zamierzam kupić samsunga ue40d6500 i wykorzystać w nim wbudowany tuner telewizji satelitarnej (dvb-s) w połączeniu z telewizja N na karte.
1. Ogólnie doszukałem się w netcie, że ten tv wspiera oferowany przez tvn moduł nCam jednak jeśli to możliwe proszę o potwierdzenie.
2. Ale najważniejsze jest dla mnie czy funkcje wbudowane w tv: nagrywanie usb PVR oraz Timeshift będą współpracować z tym modułem? W internecie znalazłem info, że nagrywanie działa tylko dla kanałów cyfrowych i nie ma problemu z kanałami z dvb-t, ale pytanie jak to jest z telewizja satelitarna?
3. Czy ktoś korzysta z łącza z dvb-s i potwierdza że nagrywanie/timeshift działają bez zarzutów dla tego tunera?
Dzięki z góry

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, a tu parę słów ode mnie:
Osobiście udało mi się w końcu odpalić N na kartę poprzez moduł nCam na D6500 Tak więc potwierdzam, że Nka działa na D6500 + moduł nCam oraz po podłączeniu dysku USB (160GB 5400 obr/min) działa także timeshift i nagrywanie audycji Nagrane audycje można obejrzeć później wybierając z source napęd usb. Nareszcie mam upragnione all-in-one
Potwierdzam także że dysk zostanie przeformatowany jak w poście powyżej.

Uwagi:
1. Aby dobrze odbierać Nke trzeba ustawić perfekcyjnie antenę. Ja zakupiłem czaszę 70cm i trochę żałuję, że nie większą bo sygnał mam na poziome 70% a nawet mniej, ale działa. Pewnie przy większych zakłóceniach wkurzę się i wymienię na metrową Jeżeli samemu się ustawia antenę trzeba zwrócić uwagę na ustawienia nie tylko anteny ale także konwertera - musi mieć odpowiedni kąt i odległość od czaszy - wcześniej ustawiony był u mnie prosto i sygnał HD na poziomie 12%
2. Po włączeniu tv moduł paruje się z CI (czy jakoś tak) - każdym razem , miałem nadzieję że to jednorazowo ale robi mi to po każdym włączeniu.
3. W menu tv pojawia się dodatkowa opcja dotycząca Common Interface i tam możemy np. zrobić aktualizację oprogramowania i takie tam...

Poza tematem:
Aktywowałem N na kartę 24 października czyli powinna być aktywna mniej więcej do 24 stycznia (3mies gratis) jednak z poziomu menu CI widzę, że aktywacja rozpoczęła się 1 października... czyżby to tylko błąd czy N na kartę nie można aktywować od połowy miesiąca tylko zawsze od początku? Jeśli tak to się zawiodę ponieważ nigdzie nie było takiej informacji.... może ktoś to potwierdzić? Dziękuję
 

mietka

New member
Witam
Od niedawna szczęśliwy posiadacz 40 d6500 :)
Mam kilka pytań odnośnie TV,
Mieszkam na stałe w belgi i niestety po pod łączeniu do internetu, mam do dyspozycji tylko miejscowe witryny. Czy można to zmienić??
Czy kod pin w tv jest uniwersalny??
Tak kod jest uniwersalny a jeśli go zmieniłeś to w instrukcji masz kombinacje przyciskow żeby się go pozbyć
 

mietka

New member
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, a tu parę słów ode mnie:
Osobiście udało mi się w końcu odpalić N na kartę poprzez moduł nCam na D6500 Tak więc potwierdzam, że Nka działa na D6500 + moduł nCam oraz po podłączeniu dysku USB (160GB 5400 obr/min) działa także timeshift i nagrywanie audycji Nagrane audycje można obejrzeć później wybierając z source napęd usb. Nareszcie mam upragnione all-in-one
Potwierdzam także że dysk zostanie przeformatowany jak w poście powyżej.

Uwagi:
1. Aby dobrze odbierać Nke trzeba ustawić perfekcyjnie antenę. Ja zakupiłem czaszę 70cm i trochę żałuję, że nie większą bo sygnał mam na poziome 70% a nawet mniej, ale działa. Pewnie przy większych zakłóceniach wkurzę się i wymienię na metrową Jeżeli samemu się ustawia antenę trzeba zwrócić uwagę na ustawienia nie tylko anteny ale także konwertera - musi mieć odpowiedni kąt i odległość od czaszy - wcześniej ustawiony był u mnie prosto i sygnał HD na poziomie 12%
2. Po włączeniu tv moduł paruje się z CI (czy jakoś tak) - każdym razem , miałem nadzieję że to jednorazowo ale robi mi to po każdym włączeniu.
3. W menu tv pojawia się dodatkowa opcja dotycząca Common Interface i tam możemy np. zrobić aktualizację oprogramowania i takie tam...

Poza tematem:
Aktywowałem N na kartę 24 października czyli powinna być aktywna mniej więcej do 24 stycznia (3mies gratis) jednak z poziomu menu CI widzę, że aktywacja rozpoczęła się 1 października... czyżby to tylko błąd czy N na kartę nie można aktywować od połowy miesiąca tylko zawsze od początku? Jeśli tak to się zawiodę ponieważ nigdzie nie było takiej informacji.... może ktoś to potwierdzić? Dziękuję
UWAGA jeżeli chodzi o N-ke na abonament to nie dostaniecie do niej modułu CAM(sam bym tak wolał) jedynie telewizja na karte daje taką możliwość.ale oferta dużo słabsza.
 

mietka

New member
Chciałem kupić tv bez stresu: wejść do marketu i zgarnąć pierwszy led >= 40' z dlna za 1500. Ale jak czytam o tym klatkowaniu no to nie wiem, mój stary (5 lat?) Orion 37' wyświetla obraz a nie klatkuje!
Ja mam od miesiąca samsunga ue55d6500 i nie narzekam ba jestem cholernie zaskoczony tym co on ma w sobie i jaki obraz wyświetla.
Klatkowanie zauważam tylko przy mocno dynamicznych scenach ale bardzo rzadko,nawet oglądając w 3D.Avatara oglądałem na nim w 3D i 0 zacięć.
 
Do góry