Samsung TV model D6500

Stupa

New member
Witam! Jestem posiadaczem modelu UE46D6500 od 2 tygodni, po ustawieniu podświetlenia LED, motion plusa na ostry, tonacja czerni w programach SD najciemniejsza, głębia czerni -2, a na cyfrowej multimedii ustawienia poziom czerni HDMI na niski clouding jest mało widoczny... jestem teraz bardzo zadowolony z obrazu. Jednak mam pewien problem z dźwiękiem mianowicie DTV multimedii mam podłączony bezpośrednio do Amplitunera Yamahy i powstaje problem ponieważ głos jest szybciej niż na TV, jak włączę dźwięk tu i tu to powstaje echo, a na kanałach muzycznych widać, że ruch ust wykonawców jest opóźniony względem dźwięku z tunera jak to rozwiązać podłączyć tuner do TV tym wyjściem SPDIF? z góry dziękuję za odp.
 

tdx

New member
Bez reklam
Podłącz optykiem poźniej

Wejdz w dzwięk >> dodaktowe ustawienia >> spdif >> opóźnienie dźwięku

i reguluj aż nie będzie pogłosu
 

Stupa

New member
Innej opcji nie ma? Wiem, że Samsung dał jakąś przejściówkę na 6 parch chinchy myślałem, że coś z tego można skorzystać czy to tylko dźwięk wchodzący będzie a nie wyjście? Dzisiaj już raczej tego kabla nie kupię bo weekend a chciałbym obejrzeć Finał DPŚ w idealnych warunkach :p
 

tdx

New member
Bez reklam
Innej opcji nie ma? Wiem, że Samsung dał jakąś przejściówkę na 6 parch chinchy myślałem, że coś z tego można skorzystać czy to tylko dźwięk wchodzący będzie a nie wyjście? Dzisiaj już raczej tego kabla nie kupię bo weekend a chciałbym obejrzeć Finał DPŚ w idealnych warunkach :p

To są same wejścia. Wyprowadzenie dźwięku tylko optyk ewentualnie słuchawkowe (minijack ale to tylko stereo)
 

panorafix

Member
Dziś oglądałem w MM 55D6500 + dwie pary okularów od sklepu za 6489,i 55D7000 +jedna para w oryginale i dwie pary od sklepu za 7899.Cenowo jest spora różnica a jak technicznie?Gość mówił,że jak bym postawił dwa telewizory obok siebie to i tak bym nie zauważył różnic w obrazie między modelami.Co może je różnić pomijając wygląd,żebym wybrał D7000.Materiał HD na 6500 był ok,3D też ok,analogowy sygnał sprawdzałem tragedii nie było.Nie ukrywam,że cenowo bardziej mi odpowiada d6500 i do tego 2 pary okularów.
 

tdx

New member
Bez reklam
Dziś oglądałem w MM 55D6500 + dwie pary okularów od sklepu za 6489,i 55D7000 +jedna para w oryginale i dwie pary od sklepu za 7899.Cenowo jest spora różnica a jak technicznie?Gość mówił,że jak bym postawił dwa telewizory obok siebie to i tak bym nie zauważył różnic w obrazie między modelami.Co może je różnić pomijając wygląd,żebym wybrał D7000.Materiał HD na 6500 był ok,3D też ok,analogowy sygnał sprawdzałem tragedii nie było.Nie ukrywam,że cenowo bardziej mi odpowiada d6500 i do tego 2 pary okularów.

To bierz 6500 :)
a co do różnic to przede wszystkim micro dimming i cmr 800

alespokojnie możesz zostać przy d6500 to bardzo dobry TV :)
 

pg21

New member
może mi ktoś wytłumaczyć jak ustawić rozdzielczość na HD (1920x1080), bo jest 720x586. Oraz jak ustawić częstotliwość na 100 Hz? Chodzi mi o Samsunga UE40D6500
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
może mi ktoś wytłumaczyć jak ustawić rozdzielczość na HD (1920x1080), bo jest 720x586. Oraz jak ustawić częstotliwość na 100 Hz? Chodzi mi o Samsunga UE40D6500
Kolego a jekie jest zródło sygnału? (dekoder? konsola? komputer) to wszystko ustawia sie nie na Tv tylko na danym urządzeniu.
jeśli na wejsci tv wyświtla np 1920x1080@50Hz -> jest to oznaczenie tylko sygnału wejściowego. Nie ma nic wspolnego z częstotliwością pracy Twojego TV. możesz regulować płynność ruchu w zakładce obraz >> motion plus

pozdro
 

pg21

New member
Kolego a jekie jest zródło sygnału? (dekoder? konsola? komputer) to wszystko ustawia sie nie na Tv tylko na danym urządzeniu.
jeśli na wejsci tv wyświtla np 1920x1080@50Hz -> jest to oznaczenie tylko sygnału wejściowego. Nie ma nic wspolnego z częstotliwością pracy Twojego TV. możesz regulować płynność ruchu w zakładce obraz >> motion plus

pozdro

dzięki za szybką odpowiedz. A źródło to dekoder
 

tdx

New member
Bez reklam
Właśnie o to chodzi że nie wiem za bardzo jak ustawić tą rozdzielczość. Próbowałeś coś zrobić w motion plus i nic to nie dawało.

Motion plus jak Ci pisałem nie służy do zmiany rodzielczości.

Wejdz w ustawienia dekodera dotyczące obrazu i ustaw rozdzielczość
 

lukiwlkp

New member
Witam, mam problem z wyborem tv z poczatku chcialem kupic LG 42LW570S ale bede go ogladal z 2m i jest chyba troche za duzy do tego mialem wrazenie jakby obraz lekko przycinal filmy z dysku(moze kwestia usawien)
Zainteresował mnie też sharp 40LE830 ale nie jestem cos przekonany do tej marki
No i teraz zastanawiam sie na samsungiem 40d6500 i mam tu pare pytań:

1. Czy filmy z dysku sformatowanego do ntfs (hd, full hd) odtwarza płynnie, bo w sklepie podobnie jak lg byly takie momenty ze lekko sie przycinal, puzniej koles ze sklepu cos pozmienial w ustawieniach i jakby lepiej ale nie do konca dobrze.
2. Czy te chmury sa widoczne przy normalnym ogladaniu tv wieczorem
3. Czy głośniki Logitech Speaker System Z623 beda dzialaly z tym tv czy lepiej kupic zestaw kina max do 1000zl
4. Ewentualnie co polecacie 37-40 cali do 3500zł
 

Primer

New member
Powiem Ci że po tym co przeszedłem z firmą Sharp i ich tv nigdy ale to nigdy nie kupię tego gówna żeby nie wiem jak zachwalali(mój Sharp kosztował 7.800 był kilka razy w serwisie aż w końcu usłyszałem że plamy na matrycy od wewnątrz to moja wina albo pioruna:)).Niedawno dokonywałem wyboru tv i wybrałem właśnie tego Samsunga a tv zanim dokonałem zakupu miałem w domu naprawdę wiele.
Jak już pisałem w swoich wcześniejszych postach idealnego nie ma.Jak nie bad i sub piksele i clouding w Sharpie(sprawdzany z ciekawości czy coś zmienili ale niestety nie)to clouding w Samsungu i Sony i tak w kółko po prostu w tej technologii jest jeszcze wiele do zrobienia jeżeli chodzi o matryce.Ale generalnie jak zobaczyłem obraz D6500 to naprawdę mnie zamurowało (pozytywnie).Naprawdę dobry tv super wyglądający z bardzo ładnym obrazem i dobrym dzwiękiem.Polecam a nad Sharpem się dobrze zastanów.PZDR
 
Ostatnia edycja:

marcinbb

New member
1. Czy filmy z dysku sformatowanego do ntfs (hd, full hd) odtwarza płynnie, bo w sklepie podobnie jak lg byly takie momenty ze lekko sie przycinal, puzniej koles ze sklepu cos pozmienial w ustawieniach i jakby lepiej ale nie do konca dobrze.
2. Czy te chmury sa widoczne przy normalnym ogladaniu tv wieczorem
3. Czy głośniki Logitech Speaker System Z623 beda dzialaly z tym tv czy lepiej kupic zestaw kina max do 1000zl
4. Ewentualnie co polecacie 37-40 cali do 3500zł

1. nie potwierdzam na 40d6500 odtwarza płynnie nawet mkv 1080 3D.
2. nie zwróciłem na nie uwagi lub przy włączonej funkcji ECO stają się mniej widoczne - nie wiem
3. Głośniki będą działały z jedną uwagą jako wejście Twoje głośniki posiadają tylko wejście na czincze ( brak tonsilka - optyka ) w związku z tym doświadczysz tylko dźwięku Stereo a Nie DD 2.0 oczywiście uzależnione jest to też od tego z jakiego źródła oglądasz TV. Sam TV potrafi na własnych głośnikach obsługiwać DD.
Osobiście posiadam AV Yamahe RX463 jednak podczas oglądania TV wystarcza mi dzwięk z TV. Jednak jeśli chcesz wydać nadmiar gotówki polecam RX 465 ( ma zamontowane dekodery True HD - choć i tak nie doświadczymy różnicy między DTS`em ) za około 700PLN można kupić moją Yamahę a za niewiele więcej Y 465 do tego parę PLN na głośniki.
4. Polecam D6500 ewentualnie D6750 z ładniejszą podstawką i 1 parą okularów ewentualnie dołożyć i kupić 40D7000 choć nie jest to współmierne do zysku w postaci 2 funkcji (800hz i chyba tej myszy w pilocie - trackpoint ).

Potwierdzam to co Primer obraz i dźwięk powala.
 

tdx

New member
Bez reklam
4. Polecam D6500 ewentualnie D6750 z ładniejszą podstawką i 1 parą okularów ewentualnie dołożyć i kupić 40D7000 choć nie jest to współmierne do zysku w postaci 2 funkcji (800hz i chyba tej myszy w pilocie - trackpoint ).

A o micro dimming i 2 złączu euro zapomniałeś :)
 
Do góry