Samsung TV model D6500

Markko

New member
to 100 Hz to dla mnie zbędny bajer wymyślony swego czasu na siłę, po to by podbić sprzedaż i cenę nowych TV. Obraz w filmach wygląda sztucznie, bo nie może wyglądać inaczej (kto wie na czym polega działanie "100 Hz" to wie o czym piszę) Jedynie w relacjach sportowych to się sprawdza. Ja oglądam F1 z funkcją 100Hz.

Zauważyłem pewną prawidłowość. Co roku nowe modele są promowane nowymi funkcjami. Może tylko po to, aby ludzie nie zwracali uwagi na to, że jakość obrazu w nowych modelach wcale się nie poprawia?? Mamią nas nowymi bajerami. I tak:

- w tym roku to jest 3D i funkcje internetowe
- w 2010 to było podświetlenie LED
- w 2009 "100 Hz"

a co będzie w przyszłym roku?? Myślę że może to być TV na Androidzie.
 

hadetefał

New member
Samo załączenie lub wyłączenie tych funkcji "motion" faktycznie było bez sensu ale trochę od tej pory się zmieniło i ta funkcja jest zwykle już mocno "sterowalna" i pozwala na poprawę jakości wcale nie kosztem "teatru" na ekranie. Druga sprawa czy 1000 zł za samo 100 Hz jest uzasadnione. Najgorsze że nie wiadomo jak jest z matrycami - gdyby droższy miał zawsze lepszą warto by było dopłacić nawet nie korzystając z bajerów ale tu raczej loteria niestety.
 

deywies

New member
Bez reklam
Zauważyłem pewną prawidłowość. Co roku nowe modele są promowane nowymi funkcjami. Może tylko po to, aby ludzie nie zwracali uwagi na to, że jakość obrazu w nowych modelach wcale się nie poprawia?? Mamią nas nowymi bajerami. I tak:

- w tym roku to jest 3D i funkcje internetowe
- w 2010 to było podświetlenie LED
- w 2009 "100 Hz"

a co będzie w przyszłym roku?? Myślę że może to być TV na Androidzie.

No Ameryki nie odkryłeś. LCD stoją w miejscu od ładnych paru lat, jakość próbuje się poprawiać "programowo" ewentualnie podświetleniem, ale jak to wychodzi widać.


Poza tym internet był już w TV z 09r.
 

Marrf

New member
no to mam teraz mętlik w głowie, zastanawiam się czy warto dopłacać te 1000zł ... :hmm:

pozatym naczytałem się jeszcze na innym forum o słabych kontach tego tv i zgłupiałem całkiem :roll:
 

Markko

New member
No Ameryki nie odkryłeś. LCD stoją w miejscu od ładnych paru lat, jakość próbuje się poprawiać "programowo" ewentualnie podświetleniem, ale jak to wychodzi widać.


Poza tym internet był już w TV z 09r.

no i co że był?? ale nie był tak promowany jak teraz. Nie było wielu funkcjonalności i był wtedy tylko w najdroższych modelach. Dopiero w tym roku producenci mocno promują net w TV. Dają w pełni funkcjonalne przeglądarki, serwisy internetowe. Tego w 2009 nie było.
 

tdx

New member
Bez reklam
to Telewizor może zamiast czytać warto było by go oglądnąć. Jak ktoś nie widzi różnicy nie musi "pchać się" w motion plus. Matryce bez motiona tak tną w scrollach że nie da się to oglądać....
Teatrzyk jeden lubi inny nie.

ja tam widzę różnice od serii B650 do D7000...
 
Ostatnia edycja:

farba

New member
Samo załączenie lub wyłączenie tych funkcji "motion" faktycznie było bez sensu ale trochę od tej pory się zmieniło i ta funkcja jest zwykle już mocno "sterowalna" i pozwala na poprawę jakości wcale nie kosztem "teatru" na ekranie. Druga sprawa czy 1000 zł za samo 100 Hz jest uzasadnione. Najgorsze że nie wiadomo jak jest z matrycami - gdyby droższy miał zawsze lepszą warto by było dopłacić nawet nie korzystając z bajerów ale tu raczej loteria niestety.
Dokładnie, zresztą ktoś pisał na tym forum, że wywalił na TV kupę kasy i lipa, bo trafił na kijową matrycę. Teraz szlag go trafia gdy wchodzi do sklepu, widzi sporo tańsze modele tego samego producenta ale najprawdopodobniej z lepszą matrycą, a co za tym idzie z lepszym obrazem.
 

Madas

New member
Bez reklam
ile ludzi tyle opinii .... nie ma rzeczy idealnych lecz nie ma co narzekać na te nasze D6500 ... ja do dziś jestem bardzo zadowolony z obrazu i funkcjonalności TV ....

jedyne na co czekam to jak rozwinie się sprawa z FHD 3D
 

Traper2000

New member
jako użytkownik od 2 tygodni modelu 40d6500 dorzucę 3 grosze. Poprzednio miałem plazme Panasonica 42G10e ale przeszkadzały mi wentylatory, piszczenie i grzanie więc wymieniłem na 40d6500 i powiem, że na początku byłem wniebowzięty (brawo dla samsunga - zrobił to co trzeba czyli sztuczkami zwabił klienta, żeby sprzedać produkt). Teraz jednak zauważyłem parę wad np. przycięcia obrazu przy zmianie scen (fajnie widoczne na napisach na pasku informacyjnym TVP Info - napisy ładnie płyną i nagle w tle zmiana sceny a napisy zaczynają przez chwilę klatkować, zauważyłem to klatkowanie również podczas oglądania programów z różnych źródeł jak hdplayer, TV naziemna). Generalnie do pupy... telewizor tnie bardziej od leciwego sharpa 32 cale i zabawa w wyłączanie funkcji na niewiele się zdaje. Kolejna sprawa to szybkość wybierania źródła sygnału... porażka. Brak podstawowej funkcji "kasowania" plików na podłączonym dysku (strasznie trudne do zrobienia w multimedialnym TV ???).
Niestety, podczas codziennego użytkowania dochodzą nowe niuanse, jedne mniejsze drugie większe ale to wszystko pikuś... dla mnie dyskwalifikujące jest "szarpanie" i jak sobie z tym nie poradzę to TV poleci na aukcji.
 

xx5032

New member
zgadzam sie z Traper2000, telewizor potrafi szarpac a kombinacje polepszaczy obrazu nie sa w stanie tego wyeliminowac, wkurw** mnie to strasznie, do tego dziwna polityka Samsunga, "naklamac klientowi, a potem miec go w dupie" (kwestia FullHD3D), ale idzmy dalej co to jest 400Hz w tym tv, skoro menu serwisowe podaje tylko 100Hz, o co tu chodzi.
Przy zakupie liczy sie solidnosc i marka firmy - Samsung, poddzwignol sie z opinii Szajsunga, ale do marki SONY to mu jeszcze bardzo duzo brakuje. (firma nabroila, przyznala sie i naprawia - wielkie brawa). Na dzien dzisiejszy napewno nie kupilbym Samsunga D6500, w tej cenie TYLKO SHARP 830, skalowanie, plynnosci, troche gorsze kolory ale bijacy samsunga na glowe.
...niestety moj blad, bede sie z tym "szarpanym gownem" meczyl kilka lat
 
Ostatnia edycja:

trup

New member
Nie popadajcie w skrajności! Ktoś "zielony" czytając Wasze komentarze przestraszy się i kupi coś droższego konkurencji i też może żałować. Poza tym robicie im wodę z mózgu. Większość kupujących nie widzi co daje 100Hz, nawet jak ktoś im to powie. Moim zdaniem pojedyncze zacięcia to nic co skakający obraz przy każdym ruchu kamery w normalnych LCD (męczące przy dynamicznych scenach). W realu człowiek nie porusza się przecież jak w break dance, dlatego nie rozumiem krytykujących 100Hz Motion (nie mylić tylko z podwajaniem klatek jak np. w tanich plazmach PANASONIC). Gorzej jak kupujący nie wie jak dana funkcja wpływa na obraz i nie widzi go przed zakupem a potem mu się oczka otwierają. Opisujcie obiektywnie tylko wady i zalety, wtedy kupujący sam oceni oglądając obraz w sklepie co mu przeszkadza a co nie.
 

trup

New member
Czy ktoś ma połączone TV do PC z kartą graficzną obsługującą HDMI 1.4? Interesuje mnie czy wtedy jest dostępny tryb 1920x1080 przy odświeżaniu np. 100Hz lub 120Hz? Tak samo czy połączenie z odtwarzaczem Bluray 3D kablem HDMI 1.4 zwiększa odświeżanie obrazu? A może TV obsługuje wtedy większą rozdzielczość? Mam demo 3D o rozdzielczości 2880x1080 i nie wiem jak to ugryźć. W menu serwisowym sprawdziłem i teoretycznie TV jest w stanie (przynajmniej taką ma matrycę według oznaczeń przytoczonych na tym forum) wyświetlić obraz 100/120Hz.
 

xx5032

New member
trup: nie popadam w skrajnosc, ale jesli telewizor przy zmiane sceny klatkuje to cos jest nie tak. A kto krytykuje 100Hz, dla mnie to moze byc i 50Hz zeby tylko nie skakalo a obraz byl plynny, bo to chyba jeden z najwazniejszych parametrow dobrego obrazu, kolory moga byc troche wyprane, katy troche gorsze ale musi byc PLYNNIE. Jesli juz jestesmy przy zaletach i wadach

Zalety:
- stylistyka
- jeden z najbardziej multimedialnych tv
- "lustrzany" ekran, kontrast, kolor

Wady:
- klatkowanie przy zmianie scen
- smuzenie w szybkich scenach, jak obraz sie zatrzymuje od razu robi sie ostrzejszy, rusza i mamy znow mydlo
- slabe skalowanie obrazu SD
- pilot rodem z lat 90, z pochowanymi opcjami w menu tv (3D, pip, tryb gry, ...)
- "lustrzany" ekran - odbica
- 3D w wersji "cwierc"

Neutralne (sa lepsze i gorsze)
- szybkosc matrycy (20ms)
- input lag (~66ms)
- katy i chmurki - standardowo w ledach

a o robieniu wody z mozgu, taki przyklad. sygnal nadawany jest w 1920x1080 50Hz (informacja z tv przy nadawanym sygnale), z menu serwisowego D6500 to 100Hz maszyna, a z informacji na stronie, kartonie to juz mamy nawet 400Hz, rozumiem, ze Hz Hz-owi nie rowny i nie tyczy sie tego samego, ale woda w mozgu sie pojawia.
 
Ostatnia edycja:

xx5032

New member
jeszcze jedna sprawa:

Bazując jednak na najbardziej podstawowym wymaganiu dotyczącym FullHD, jakim jest możliwość jednoczesnego wyświetlenia 1080 linii poziomych i 1920 linii pionowych, telewizory LED z serii D6xxx - tak w trybie pracy 2D jak też w trybie pracy 3D – spełniają to wymaganie. Z perspektywy tego wymogu telewizory z serii LED D6xxx są poprawnie oznaczone jako FullHD 3D.

Oto oficjalne stanowisko Samsunga wystarczy, ze telewizor ma rozdzielczosc 1920x1080 to wszystko co odtwarza bedzie w FullHD, 3D, SD, 720p i nie wazne czy linie beda interpolowane, "sztuka jest sztuka - wystarczy 1920x1080 i wszystko jest FULLHD, niewazne co jest nadawane i jak obrabiane" - tu to juz sie woda z mozgu wylewa.
 
Ostatnia edycja:

calebos

New member
jeszcze jedna sprawa:

Bazując jednak na najbardziej podstawowym wymaganiu dotyczącym FullHD, jakim jest możliwość jednoczesnego wyświetlenia 1080 linii poziomych i 1920 linii pionowych, telewizory LED z serii D6xxx - tak w trybie pracy 2D jak też w trybie pracy 3D – spełniają to wymaganie. Z perspektywy tego wymogu telewizory z serii LED D6xxx są poprawnie oznaczone jako FullHD 3D.

Oto oficjalne stanowisko Samsunga wystarczy, ze telewizor ma rozdzielczosc 1920x1080 to wszystko co odtwarza bedzie w FullHD, 3D, SD, 720p i nie wazne czy linie beda interpolowane, "sztuka jest sztuka - wystarczy 1920x1080 i wszystko jest FULLHD, niewazne co jest nadawane i jak obrabiane" - tu to juz sie woda z mozgu wylewa.

To tak jakbys powiedzial ze telewizor jest FULL HD ale jedyny sygnal jaki moze przyjac do odtwarzania to SD, ale skoro skaluje to do FHD to jest FHD.
 

wlodek10

New member
Mam pytanie czy moduły Aston ver.2.26 dobrze współpracują w telewizorze d6500 chodzi mi o odbiór cyfry+. Posiadam pełen pakiet jeżeli ktoś ma taki moduł podłączony do telewizora proszę o odpowiedz.Dziekuje.
 

farba

New member
jako użytkownik od 2 tygodni modelu 40d6500 dorzucę 3 grosze. Poprzednio miałem plazme Panasonica 42G10e ale przeszkadzały mi wentylatory, piszczenie i grzanie więc wymieniłem na 40d6500 i powiem, że na początku byłem wniebowzięty (brawo dla samsunga - zrobił to co trzeba czyli sztuczkami zwabił klienta, żeby sprzedać produkt). Teraz jednak zauważyłem parę wad np. przycięcia obrazu przy zmianie scen (fajnie widoczne na napisach na pasku informacyjnym TVP Info - napisy ładnie płyną i nagle w tle zmiana sceny a napisy zaczynają przez chwilę klatkować, zauważyłem to klatkowanie również podczas oglądania programów z różnych źródeł jak hdplayer, TV naziemna). Generalnie do pupy... telewizor tnie bardziej od leciwego sharpa 32 cale i zabawa w wyłączanie funkcji na niewiele się zdaje. Kolejna sprawa to szybkość wybierania źródła sygnału... porażka. Brak podstawowej funkcji "kasowania" plików na podłączonym dysku (strasznie trudne do zrobienia w multimedialnym TV ???).
Niestety, podczas codziennego użytkowania dochodzą nowe niuanse, jedne mniejsze drugie większe ale to wszystko pikuś... dla mnie dyskwalifikujące jest "szarpanie" i jak sobie z tym nie poradzę to TV poleci na aukcji.
Technologia LCD ma wiele wad których nie można przeskoczyć, albo ich przeskoczenie kosztowałoby zbyt wiele. Klatkowanie, smużenie, bardzo często lipne kąty widzenia, nierównomierne podświetlenie, to niektóre ze wspomnianych wad. Niestety, alternatywy dla LCDeków brak, bo swego czasu zrobiono aferę związaną z niby krótką żywotnością plazm i ludzie odwrócili się od tej technologii. Popyt malał, firmy przestały w nią inwestować, a niektóre całkowicie zrezygnowały z produkcji telewizrów plazmowych. Szkoda, bo moim zdaniem obraz z Plazmy jest dużo przyjemniejszy dla oka niż ten z LCD. Przede wszystkim mniej sztuczny, płynniejszy, nie traci drastycznie na jakości gdy patrzysz na TV pod kątem itd.
 

xx5032

New member
Technologia LCD ma wiele wad których nie można przeskoczyć, albo ich przeskoczenie kosztowałoby zbyt wiele. Klatkowanie, smużenie, bardzo często lipne kąty widzenia, nierównomierne podświetlenie, to niektóre ze wspomnianych wad. Niestety, alternatywy dla LCDeków brak, bo swego czasu zrobiono aferę związaną z niby krótką żywotnością plazm i ludzie odwrócili się od tej technologii. Popyt malał, firmy przestały w nią inwestować, a niektóre całkowicie zrezygnowały z produkcji telewizrów plazmowych. Szkoda, bo moim zdaniem obraz z Plazmy jest dużo przyjemniejszy dla oka niż ten z LCD. Przede wszystkim mniej sztuczny, płynniejszy, nie traci drastycznie na jakości gdy patrzysz na TV pod kątem itd.

zgadza sie, ma duzo wad, ale te wady w szczegolnosci wystepuja wlasnie w tym samsungu, inne firmy takie jak np SHARP, PHILIPS o wiele lepiej poradzily sobie z klatkowaniem, obrobka obrazu, katami i nie musialy sie uciekac do oklamywania klientow lub wprowadzania w blad (np. cmr 400hz nie ma nic wspolnego z odswiezaniem matrycy, badz co badz ludzie daja sie nabierac, ze jest to 400hz telewizor).

PS: klatowanie, szarpanie nie jest problemem lcd, w monitorach komputerowych tego nie uswiadczysz, "bebechy w tych samsungach sa za slabe albo oprogramowanie do kitu"
 
Ostatnia edycja:
Do góry