Samsung TV model D6500

gebe14

New member
Witam
Mam pytanie co do jakości odbioru sygnału SD na Samsungu D6500. Zauważyłem w sklepie, że Samsung dość mocno smuży w porównaniu np. do Sharpa tej samej klasy. Czy to tylko kwestia ustawień, czy taka jego natura.
Jakie są wasze obserwacje w tym temacie?


stary, smużenia to w tym tv nie widziałem nigdy..taki musial być sygnał, chmurki tak, ale smug NIGDY!! a uwiez mi, ja jestem na to czuły
 

Madas

New member
Bez reklam
Opiszę krótko sprawę. Uruchamiam trailery 3D jakie mam po wejściu w opcję 3D telewizora Samsung 40D6500. Wszystko działa oprócz tego, że rwie obraz i po jakimś czasie każe mi podłączyć szybszy internet. Kiedy podpinam dekoder telewizji n i przełączam na kanał 52 to jest show3D mam obraz podzielony na dwie połowy a okulary 3D wogóle nie reagują. Czy z dekodera n-ki nie da się oglądnąć przekazu 3D?
musisz przełączyć na pilocie przyciskiem 3D na kwadracik łączenia obrazu obok siebie SBS potem klikasz na okularach i oglądasz :)
 

msjoy

New member
6Nexus6... szanowny Panie kolego... jesli zadaje pytanie tutaj na forum to oznacza ze albo nie znalazlem tego w instrukcji albo nie zrozumialem po jej przeczytaniu jak to zrobic... widac nie zostalem obdarzony taka dawka geniuszu jak Ty... jesli Twoim zamiarem bylo uzmyslowienie mi tej rzeczywistosci to mogles sobie zaoszczedzic swojego cennego czasu...
 

6Nexus6

New member
Złośliwości zupełnie niepotrzebne. Tak wiem ze forum po to jest by pytać ale coraz trudniej odszukać konkretną informacje jesli trzeba przebrnąć przez kilkanascie/dziesiat stron tresci ktore mozna znaleźć samemu.
Peace man...

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk
 

Grzegorz82

New member
Witam, czy ktoś może mi powiedzieć gdzie znajduje się czujnik światła "ECO" ?
Bo ja nie zauważyłem żadnej różnicy przy włączonym czy wyłączonym czujnikiem eco
 

6Nexus6

New member
Powiesz cos wiecej?
Nie działa czyli nie uruchamia sie na telefonie czy brak komunimacji z TV
Dzialanie potwierdzone na Moto Defy, tablecie Asusa, SGS

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk
 

apienk01

New member
Witam koledzy mam 2 pytania czy ue55d6500 poradzi sobie z mkv poprzez siec wifi oraz czy jest w stanie łączyć się poprzez wifi na pełnym pasmie przeznaczonym dla 300 Mb to jest szerokości kanału 40Mhz czy niestety tylko 20Mhz bo po moich testach działa to jakoś słabo a znajomy ma ten tv i bardzo chcemy uruchomić dysk wireless space w postaci dlna oraz MKV
MKV to tylko format, może w nim wideo o dowolnej jakości. Domyślam się, że pytasz, czy przez WiFi pójdzie wideo w jakości HD. To zależy od przepustowości routera, dysku i ilości błędów transmisji. Router WiFi standardu 802.11n nie powinien mieć żadnych problemów. Starszy standard 802.11g ma maksymalną realną przepustowość przy kopiowaniu 20 Mb/s (przy ustawieniu w konfiguracji 54 Mb/s), więc teoretycznie też powinien pójść nawet film full HD z dźwiękiem 6.1 (typowy film HD w formacie MKV ma około 4 GB, co oznacza transfer około 6 Mb/s), ale częstym problemem są błędy transmisji, które bardzo zmniejszają prędkość przesyłania danych. Jeśli mieszkasz w bloku w dużym mieście, masz wokół siebie mnóstwo pól zakłócających oraz inne sieci i urządzenia WiFi, które automatycznie próbują się łączyć do twojego routera przeszkadzając mu w płynnym przesyłaniu pliku do TV. W dodatku ten Samsung ma niestety dość słabą antenę. Jeśli jesteś w tej sytuacji, najlepiej podłączyć dysk do TV przewodem. Ale jeśli upierasz się przy WiFi, router musi być blisko TV (w tym samym pokoju) i najlepiej wyłączyć rozgłaszanie SSID, żeby zmniejszyć obciążenie routera związane z obsługą dodatkowych urządzeń. Warto też włączyć w routerze QoS, jeśli obsługuje, oraz ustawić opcję "tylko standard g" zamiast "standard b/g", bo inaczej jeśli z routerem połączy się starsze urządzenie standardu b, to maksymalny transfer automatycznie spadnie do 4 Mb/s.
 

apienk01

New member
Rzecz jest trochę dziwna. Aplikacja uruchamia się, wykrywa adres IP telewizora, ale żaden przycisk nie działa. Opcję dostępu w TV mam oczywiście włączoną.
 

czarnyj

New member
Witam,
Zamierzam kupić samsunga ue40d6500 i wykorzystać w nim wbudowany tuner telewizji satelitarnej (dvb-s) w połączeniu z telewizja N na karte.
1. Ogólnie doszukałem się w netcie, że ten tv wspiera oferowany przez tvn moduł nCam jednak jeśli to możliwe proszę o potwierdzenie.
2. Ale najważniejsze jest dla mnie czy funkcje wbudowane w tv: nagrywanie usb PVR oraz Timeshift będą współpracować z tym modułem? W internecie znalazłem info, że nagrywanie działa tylko dla kanałów cyfrowych i nie ma problemu z kanałami z dvb-t, ale pytanie jak to jest z telewizja satelitarna?
3. Czy ktoś korzysta z łącza z dvb-s i potwierdza że nagrywanie/timeshift działają bez zarzutów dla tego tunera?
Dzięki z góry
 

czarnyj

New member
Mam N z turbodekodera+zez astra właśnie pod dvb i wszystko chodzi bez zarzutu.Nagrywanie na dysk też lecz nie korzystam bo mam na n-ce.

Czyli można założyć, że będzie także nagrywał z wewnętrznego dekodera dvb-s zintegrowanego z tv? Bo ja właśnie chcę ominąć dodatkowe boxy w postaci 'turbodekoderów'.
W takim razie zakładam, że zadziała, dzięki.
Oczywiście jeżeli ktoś inny korzysta z tego sposobu co opisałem to proszę o opinie :)
 

fenek85

New member
ogladam C+Sport w HD i obok twarzy pilkarza na zblizeniach jesli tlo jest zielone pojawia sie poswiata...jakby druga twarz przesunieta nieco rownolegle. Czy to wina TV, ustawien TV, czy jakosci nadawania sygnalu HD z Cyfry??
 

ryshard

New member
Witam, ja mam pytanie z innej beczki, ostatnio (już jakieś dobre parę dni temu) podczas logowania się w smarthub, wyskoczył komunikat o możliwości połączenia kont Smart TV i Samsung. Trzeba się na to zgodzić bo nie pójdzie dalej. Za cholerę nie mogę tego przejść, zakładam konto, mam komunikat że takie istnieje, resetuje hasło, na podany e-mail nic nie przychodzi. W wyniku nie działa mi facebook, skype, brak moich kont w youtube i picasa. O co z tym chodzi ?
Jak zakładam to drugie, pojęcia nie mam które dostaje komunikat, "Wystąpiły zakłócenia w sieci, spróbuj później". Ręce opadają z tym Samsungiem, wprowadzają coś nowego, nie działa, instrukcji brak, nie wiadomo co jest od czego.
 
Ostatnia edycja:

jareks366

New member
Dzis zakupiłem UE40D6500 i pierwsze wrazenie desing super , lecz po włączeniu zauważyłem ja na to mowie " przeskakiwanie " czyli obraz w szybszych scenach przerywał "rwał" lecz po lekkiej kalibracji jest jak na 40" super . Jak narazie odbieram programy sd z CP ( kabel euro ) .

Kalibrowałem za pomocą tych ostawień ale niektórych nie mogłem znalezc :

tryb film,
podświetlenie 16-18 to
jasność wedle upodobań
kontrast możliwie wysoki 80
Ostrość 65-75
Kolor 55-60
Odcień kolorów Zimny1 lub standard, gdzie szukac ?
Czerń - ciemny -
Kontrast dynamiczny - najwyższy
Czerń hdmi - niski

I teraz najważniejsze!

Wyłączyć redukcje szumów ( gdzie to ? ;) oraz redukcje szumów mpeg!
Motion LED wyłączony
Motion plus ustawienia użytkownika wartość 1 i 1.
 
Ostatnia edycja:
Do góry