Samsung TV model D6500

dzadzar

New member
Witam, zakupiłem moduł matrix Cam Reborn i nie coś nie chce działać w moim TV. Włożyłem go do tunera satelitarnego i bez problemu działał z kartą cyfry +. Wie ktoś może jak to rozwiązać ?
 

grzess

New member
Witam
Mam pytanie co do jakości odbioru sygnału SD na Samsungu D6500. Zauważyłem w sklepie, że Samsung dość mocno smuży w porównaniu np. do Sharpa tej samej klasy. Czy to tylko kwestia ustawień, czy taka jego natura.
Jakie są wasze obserwacje w tym temacie?
 

panorafix

Member
Witam
Mam pytanie co do jakości odbioru sygnału SD na Samsungu D6500. Zauważyłem w sklepie, że Samsung dość mocno smuży w porównaniu np. do Sharpa tej samej klasy. Czy to tylko kwestia ustawień, czy taka jego natura.
Jakie są wasze obserwacje w tym temacie?
zależy od sygnału,ale fakt,że jak jest jakiś stary materiał albo kiepska stacja to potrafi być nieciekawie z jakością sd.
 

Grzegorz82

New member
Swego czasu poruszałem temat dysków USB 3.0 czy TV czyta odpowiedz brzmi ze TAK (miałem uszkodzony HDD)

Przy okazji mam pytanie, można jakoś zmienić w menu serwisowym ustawienia dźwięku, gdyż TV na małych głośnościach jest głośny a przy powyżej 50 praktycznie nie ma różnicy. A miedzy 0 -15 jest dość znaczny skok głośności a chciałbym to trochę wyrównać aby głośność zmieniała się liniowo.
 

rude_boy

New member
witajcie,
zastanawiam sie nad 40D6500
przebrnąlem przez pol watku... była wzmianka o wgrywaniu listy kanałów do tunera satelitarnego (DVB-S). Czy można wgrać gotową listę i jak to sie robi?
Czy tuner dvb-s odtwarza kanały HD (mam cyfre)?
Jakie moduły CI "chodzą" bezproblemowo z tym TV?
Czy mozna nagrywac na USB sygnal z DVB-S?
czy w każdym nowym telewizorze są 2 pary okularów? w ofercie niektorych sklepow jest ze okulary gratis 1 szt. czy to byłaby 3 sztuka?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

msjoy

New member
proszę o poradę

Witam forumowiczów. Jako pierwszej klasy lamer proszę o poradę czy z Samsungiem UE 40D6500 będzie współpracował taki zestaw głośników LG HT805SH ? Czy ten zestaw zapewni efekt dźwięku przestrzennego czy trzeba jeszcze jakieś urządzenia dokupić?
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam forumowiczów. Jako pierwszej klasy lamer proszę o poradę czy z Samsungiem UE 40D6500 będzie współpracował taki zestaw głośników LG HT805SH ? Czy ten zestaw zapewni efekt dźwięku przestrzennego czy trzeba jeszcze jakieś urządzenia dokupić?

wszystko ładnie będzie pracować potrzebujesz tylko podłączyć kablem optycznym tv z kinem i oczywiście hdmi w drugą stronę
 

apienk01

New member
była wzmianka o wgrywaniu listy kanałów do tunera satelitarnego (DVB-S). Czy można wgrać gotową listę i jak to sie robi?
Zrób pełne autoskanowanie kanałów sat, potem włóż pendrive USB i wybierz opcję w głównym menu: Transfer listy kanałów. Przenosisz na kompa i edytujesz programem SamsChanEdit. A potem analogicznie wgrywasz z powrotem do TV. Nie ustawiaj tylko ulubionych, bo to nie działa dobrze.
Czy tuner dvb-s odtwarza kanały HD (mam cyfre)?
Tak.
Jakie moduły CI "chodzą" bezproblemowo z tym TV?
Na pewno marki Aston.
Czy mozna nagrywac na USB sygnal z DVB-S?
Tak, ale nie każdy pendrive USB działa, to zależy od prędkości i typu buforowania. Te, które nie zapisują w sposób "płynny", nie zadziałają. Na pewno zadziała dysk twardy USB. Niestety nie odtworzysz później tych nagrań na kompie, będzie to możliwe tylko na TV (zabezpieczenie DRM).
czy w każdym nowym telewizorze są 2 pary okularów? w ofercie niektorych sklepow jest ze okulary gratis 1 szt. czy to byłaby 3 sztuka?
W pudełku z TV nie ma okularów. Niektóre sklepy dają okulary w promocji.
 

tdx

New member
Bez reklam
Teraz już dają.
Zmienili pudełko (2x okulary i informacja na pudełku że są okulary - zniknęło za to logo FHD3D) z wiadomych względów ;)
 

jareks366

New member
zancie moze jakas fajna oferte D6500 ?

Przeglądałem większość i tylko w media expert jest ue40d6500 za 3099 + 2 pary okularów . Znacie lepsze oferty ? z wieksza iloscia par okularów ?

Skoro mówisz ze już dają do opakowania okulary to w tym całym media expert kręcą , poniewaz byłem sie zapytac o dostepnosc tego modelu w sklepie powiedzieli ze odrazu to moga dac tylko z wystawy a na " nie ruszany " trzeba poczekac do srody , a o zapytaniu czy okulary sa w zestawie powiedzieli ze trzeba czekac na okulary da piatku , to ja nie wiem co jest grane ?
 

tdx

New member
Bez reklam
tak jak napisałem poznasz po pudełku - w tym momencie są już dokładane przez producenta...
A na wystawie może być model ze starej partii gdzie jeszcze okularów nie było
 

Frytejro

New member
Panowie a da sie podłaczyc zestaw 5+1 bez kina domowego z D6500 by miec dzwiek 5+1? czy tylko opcja stereo rozdzielona na 6 glosników poprzez gnaizdo słuchawkowe wchdozi w grę? dodam ze na zestawie mam wejscie na 3 jacki ( L i R front, L i R rear i central+ sub )
 

jsek

New member
Witam. Mam UE40D6750WS i mam pytanie, czy nowe oprogramowanie T-GASDEUC-1015.1 jest do tego modelu i czy jest język polski?
Jestem zielony w tych sprawach i proszę o pomoc.
 

calebos

New member
Jakie są różnice między D6000 vs D6500 poza :
1. PVR w D6500
2. DVB-S w D6500

Dla mnie akurat obie zbędne dlatego pytam. Nie daja okularów czy coś ?
 
Do góry