Samsung TV model D6500

mensir67pl

Member
Bez reklam
Witam
Planuje zakup tv serii D6500. Mam pytanie dotyczace wbudowanego tunera sat. Czy telewizor posiada gniazdo na modul CI tak abym mogl uzywac modul z karta C+??? Jesli tak to czy wymagany jest konkretny modul czy kazdy bedzie wspolpracowal??
Pozdrawiam

posiada gniazdo CI

no tak tylko TV na domyślnie ustawiona Astre jak narzazie bez mozliwosci zminany na innego satelite

a C+ nadaje z HodBird-a
 

Primer

New member
A co Ci da zdjęcie, u każdego będzie to inaczej wyglądać,dajcie już spokój z tym cloudingiem,on występuje w większości tv i jak nie będziesz o 2 w nocy zakładał na tv koca i pod niego wchodził to w normalnej eksploatacji go nie zobaczysz albo będzie on tak niewielki że w niczym nie będzie Ci przeszkadzał.
Poczytaj wątki Sharpa,Sony,Samsunga D7000,D8000,Lg a przekonasz się że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.To jest minus tej technologii może za jakiś czas sobie z tym poradzą.Ale i tak plusów jest dużo więcej:)
 

dzierbiaty

New member
posiada gniazdo CI

no tak tylko TV na domyślnie ustawiona Astre jak narzazie bez mozliwosci zminany na innego satelite

a C+ nadaje z HodBird-a

Masz racje. Nie wglebialem sie bardziej w temat, na szybko podlaczylem kabel antenowy i wyszukalem kanaly, nie sprawdzajac ustawien. Ale zauwazylem ze wyszukiwalo mi Astre, choc mam konwenter ustawiony na HB.
Cale szczescie ze nie kupilem najpierw CI bo bym sie wkurzyl. zobaczymy w przyszlosci z kolejnymi firmware.
 

luuk

New member
Czy użytkownicy tego TV, mogą powiedzieć, czy można na nim śmiało korzystać z serwisów typu megavideo albo wtyczek vshare ew. silverlight do ogladania filmów lub meczy strumieniowanych w sieci?
Ktoś pisał o kiepskim flashu, ale nie wyjaśnił doładnie o co chodzi...
 

marcin_m13

New member
Czy użytkownicy tego TV, mogą powiedzieć, czy można na nim śmiało korzystać z serwisów typu megavideo albo wtyczek vshare ew. silverlight do ogladania filmów lub meczy strumieniowanych w sieci?
Ktoś pisał o kiepskim flashu, ale nie wyjaśnił doładnie o co chodzi...

No właśnie pod kątem tych wtyczek flasha można określić jako mało funkcjonalnego. Na razie brakuje obsługi takowych wtyczek co mnie niemiło zaskoczyło.
 

xtmp

New member
Czy użytkownicy tego TV, mogą powiedzieć, czy można na nim śmiało korzystać z serwisów typu megavideo albo wtyczek vshare ew. silverlight do ogladania filmów lub meczy strumieniowanych w sieci?

Adobe Flash jest (np. youtube działa z przeglądarki), Silverlighta (np. vod.onet.pl) nie ma. Co do flasha czasem zdarza się problem z wejściem w tryb pełnoekranowy przy filmie HD, zwykle pomaga kilkukrotne wejście/wyjście. Taki sam problem występował w pierwszych wersjach Flasha 10 ze wspomaganiem sprzętowym również pod Windows, więc są szanse na aktualizację.
 

deywies

New member
Bez reklam
srednio się nadaje, skoro oglądasz filmy z laptopa to po co Ci samsung? :p

Samsungi są dla tych co oglądają filmy przez USB w TV. Jak Ci ta funkcja niepotrzebna to są lepsze TV (zwłaszcza do konsoli)
 

tdx

New member
Bez reklam
srednio się nadaje, skoro oglądasz filmy z laptopa to po co Ci samsung? :p

Samsungi są dla tych co oglądają filmy przez USB w TV. Jak Ci ta funkcja niepotrzebna to są lepsze TV (zwłaszcza do konsoli)

To jakaś nowa ciekawa teoria -> tylko czy sprawdzona w praktyce?

Ten model zapewni naprawdę głębokie czernie i świetne kolory podczas oglądania filmów. Plus płynność (oczywiście jedli wolą bardziej motion w filmach inni mniej) <-- ale to można ustawić pod siebie.

Co do konsoli :), to śmiało mogę polecić ten TV, sam mam obecnie D7000 i online gram we wszystkie arcadówki które tylko wpadną mi w łapki zarówno na PS3 jak i PC (że o emulatorach nie wspomnę).
 

deywies

New member
Bez reklam
No jak będziesz miał dużo szczęści i trafisz na spva.

Co do gier jest to dość wolna matryca, co może niektórym przeszkadzać .
 

agent007

New member
Witam
Mam 32D6500 od miesiaca i jestem zadowolony :) jedyne wady ktore zauwazylem ze jak podlacze do niego kompa i dam na full hd to nie moze takiej wielkosci wpascowac w matryce i ekran mi sie przesówa :(

Co do mojego pytania to proszę o pomoc w znalezeniu listy kanałów pod C+

Znalazłem jakis programik do edycji kanałów ale po przeklikaniu 2-3 kanałów wywala mi sie program :( moze to wina win7 i Visty

widzialem ze koledzy maja problemy w odpaleniu C+ chce poinformowac ze:

Satke hotbirda dodajjemy w ustawieniach i wtedy szuka po nim, minus Astry nie mozna wylaczyc wiec szuka po 2 satelitach :(
Mam moduł Aristona i C+ puszczony po spitterku

Filmy 3D jak na tak male cale super efekt :)
 

lisekx

New member
Czy jak podłączę do tego modelu głośniki 5.1 to otrzymam dźwięk przestrzenny czy tylko stereo oraz co jest potrzebne do odbierania programów z satelity Astra czy Hotbird ?
 

agent007

New member
Czy jak podłączę do tego modelu głośniki 5.1 to otrzymam dźwięk przestrzenny czy tylko stereo oraz co jest potrzebne do odbierania programów z satelity Astra czy Hotbird ?

Oczywiscie ze uzyskasz, jak podłaczysz przez wyjscie optyczne, a co jest potrzebne pislalem wyzej tzn:

talerz, kabel, oraz odpowiednia karta operatora puszczona przez modół
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Witam
Mam 32D6500 od miesiaca i jestem zadowolony :) jedyne wady ktore zauwazylem ze jak podlacze do niego kompa i dam na full hd to nie moze takiej wielkosci wpascowac w matryce i ekran mi sie przesuwa

Filmy 3D jak na tak male cale super efekt :)

Kolego jak ekran ci się przesuwa to znaczy że zrobiłeś clona i rozdzielczość na monitorze masz wyższą niż na TV. Ustaw 2 ekrany (wtedy monitor i tv będą wyświetlały ekran w swoich natywnych rozdzielczościach) albo zmniejsz rozdzielczość na monitorze do 1920x1080
 

agent007

New member
Kolego jak ekran ci się przesuwa to znaczy że zrobiłeś clona i rozdzielczość na monitorze masz wyższą niż na TV. Ustaw 2 ekrany (wtedy monitor i tv będą wyświetlały ekran w swoich natywnych rozdzielczościach) albo zmniejsz rozdzielczość na monitorze do 1920x1080

Udało mi sie ustawić poprawna rozdzielczosc 1920x1080 zmieniajac ustawienia TV ale wedlug wskazan kompa z automatu idzie na 30MHZ udaje sie przestawić na 60MHz i niestety iliterki nie sa wyrazne :(

Co do mojej wczesniejszej wypowiedzi o przesówaniu to zle sie wyslowiłem, nie przesówał sie tylko krawedzie pulpitu byly poza ekranem tak na oko jakies 1cm brakował z kadej strony ;)

AAAAAA jak ktos chce liste kanałów ułożoną pod C+ to zrobiłem :-D dzien pracy zlecial ale udalo sie, nie jest kompletna ale ma jakies 95% ulozone, jak ktos chce to pisac na prv
 

agent007

New member
Nvidia GTX260, nie wiem ale musze znalezc czas i poczytac jeszcse o TV.
TV D6500 jest jedynym monitorem komputera.
 
Ostatnia edycja:
Do góry