Samsung TV model D6500

mil999

New member
Wczoraj byli u mnie serwisanci z samsunga. Wystarczy poluzować lekko śruby z tyłu obudowy i efekt cloudingu jest mniej widoczny choć nadal jest. Oczywiście do tego wykonany reset serwisowy. Niestety samsung nic z tym więcej nie zrobi także trzeba z tym żyć.
Pozdr.

Już o tym pisałem że clouding jest wynikiem nagrzania matrycy i niewłaściwego odprowadzania ciepła. To zwykły błąd konstrukcyjny. Zdejmij tylną obudowę a cloudingu nie będziesz miał wcale.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Te modele 6500 maja jedna zalete: sa bardzo ladne. Ale jakosc obrazu, to zaden progress wzgledem C. Jednym slowem, sa lepsze TV.
 

Primer

New member
Te modele 6500 maja jedna zalete: sa bardzo ladne. Ale jakosc obrazu, to zaden progress wzgledem C. Jednym slowem, sa lepsze TV.

Jak ja lubię takich speców od jakości obrazu.Człowieku przez ostatnie dwa miesiące miałem w domu ok 10 tv i nikt mi nic nie powie na temat idealnego tv,bez bad pixeli,bez chmurek czy sub pixeli.Takie tv nie istnieją,każdy będzie miał coś czy to Sony czy Sharp czy Samsung.Ciekaw jestem na jakiej podstawie piszesz o jakości obrazu w stosunku do serii C,myślę że fachowo sprawdziłeś w sklepie:)
Dla mnie te TV poza niesamowitym wyglądem mają również niesamowity obraz.Kiedy po swojej przygodzie z Sharpem zobaczyłem materiał HD na tym TV opadła mi szczęka Twoje ostatnie zdanie że są lepsze TV jest po prostu infantylne.To ta sama zasada gdyby ktoś powiedział o bardzo dobrym samochodzie że fajnie wygląda ale są lepsze w prowadzeniu.Pewnie ze tak tylko ten lepszy kosztuje 4-5 razy tyle i wszystko na ten temat.Dla mnie np.C-650 ze swoimi cudownymi matrycami to oszustwo klienta,jak można robić ludzi tak w konia.Kupujesz i losujesz co dostaniesz:fool:Dziś oficjalnie niektóre sklepy sprzedają C-650 w różnych cenach w zależności od matrycy.Dlatego wracając do 46D6500 za 4.600ten telewizor to bardzo dobry wybór. Obraz bdb dzwięk również o wyglądzie nie wspominam dodatkowo szereg innych funkcji z czystym sumieniem mogę go polecić a testowałem osobiście różne modele w tym wymienione.A jeżeli chodzi o chmurki to tak naprawdę nie widziałem tv idealnego w tym względzie,kwestia tylko czy trafi się taki nie do przyjęcia czy "standardowy".Tv LCD lub LCD podświetlane LED-ami po prostu tak mają i po tym co widziałem przez ostatni czas nikt nie jest w stanie przekonać mnie że jest inaczej.Jak ktoś tego nie widzi to źle patrzy albo nie chce zobaczyć i tyle :lol: Pzdr
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
46D6500 za 4.600ten telewizor to bardzo dobry wybór. Obraz bdb dzwięk również o wyglądzie nie wspominam dodatkowo szereg innych funkcji z czystym sumieniem mogę go polecić a testowałem osobiście różne modele w tym wymienione.A jeżeli chodzi o chmurki to tak naprawdę nie widziałem tv idealnego w tym względzie,kwestia tylko czy trafi się taki nie do przyjęcia czy "standardowy".Tv LCD lub LCD podświetlane LED-ami po prostu tak mają i po tym co widziałem przez ostatni czas nikt nie jest w stanie przekonać mnie że jest inaczej.Jak ktoś tego nie widzi to źle patrzy albo nie chce zobaczyć i tyle :lol: Pzdr
Dzisiaj w sklepie staly obok siebie 40C650 i 40D6710. Obraz demo FHD byl na nich identyczny, z mala roznica. Gdy wyswietlana scena byla w polowie czarna, to ta czern byla widocznie podswietlona na D6710 i pod katem wchodzila w granat. Obraz ogladany z boku tez byl troche gorszy na D6710. C650 byl na SQ01.
Roznica w cenie ponad 1,5tys zl, moim zdaniem nie warte doplaty za design, i pare bajerow wiecej (Skype, PVR), z ktorych i tak rzadko sie korzysta.
 

marcin_m13

New member
Posiadam model UE40D6500 od dwóch tygodni, do głównych wad zaliczyć trzeba "clouding", a poza tym co mnie osobiście troszkę rozczarowało, to obsługa flasha w przeglądarce internetowej nie zdaje egzaminu (może samsung pomyśli o tym przy kolejnych aktualizacjach)
 

marcinbb

New member
Witam i ja stałem się szczęśliwym posiadaczem UE40D6500.
Może na początek o cenie na alledrogo można znaleźć ten TV za 3400 PLN ( UE40D6750 czyli ten sam TV ale 1 para okularów gratis ) za 4400 Euro-agd.
Natomiast w Saturnie w weekend była promocja bez Vat`u na cały asortyment więc za TV chcieli 3860 ale gratis dawali 2 pary okularów 3d (bt) sprzedawca jeszcze opuścił mi 200 PLN więc suma za TV + okulary zapłaciłem 3660 - dobra cena.
Jeśli chodzi o sam TV faktycznie jest on bardzo ładnie wykonany może nie tak jak wersja 7000 ale może się podobać. Obraz w porównaniu do mojego starego Szajsunga 37M87 wygląda o wiele lepiej ( TV cyfrowa UPC ).

Niestety znalazłem kilka rzeczy które utrudniają jego użytkowanie np z YT można zaciągnąć demo HD 3d ale na TV nie możemy już włączyć SBS po kliknięciu na pilocie 3d TV robi się taki sam SBS podzielony na 2 obrazy w którym próżno szukać głębi... z Pendrive nie ma problemu zrobienia 1 obrazu z SBS ale z YT już nie. Może to kwesta softu którą powinno sie updatować.

Są problemy z napisami przy plikach mkv chyba trzeba je na siłę wmuxować w film pliku txt nie widzi podobnie zresztą jak sub...

Sama pełna przeglądarka www co z tego że jest skoro wpisywanie adresu przez pilota to pomyłka. Może da się podpiąć do tego klawiaturę BT i mysz?:)

Co do clouding`u wydaje mi sie że przy włączonej funkcji eko jest to o wiele mniej dokuczliwe niż ustawienie podświetlenia na max`a.

Generalnie z TV jestem bardzo zadowolony.
 

Primer

New member
Więc jak niedorobiona technologia to nie kupuj nikt Cię nie zmusza, mój bańkowy sony 29 cali takiego efektu nie posiada:-Dmożesz pozostać przy takich tv.Tak jak opisywałem wcześniej po moich bojach z różnymi tv nie uwierzę że ktoś nie ma tego efektu w mniejszym lub większym stopniu bo albo szuka go w południe pod słońce albo nie chce widzieć i dotyczy to wszystkich dużych producentów na rynku,kwestia tylko czy jesteśmy w stanie znieść jaśniejsze plamy w środku nocy przy całkiem zgaszonym świetle na ciemnych scenach za cenę kolorów,kontrastu ,jakości i rozdzielczości,3D itd. czy wolimy obraz bez chmurek na 21 calowym triluxie.To wszystko kwestia podejscia ja po naprawdę wielu wymianach stwierdziłem że szkoda zdrowie na takie pierdoły a kiedyś było to dla mnie nie do przyjęcia.Widac te cholerne chmurki prześladują wszystkich producentów.I tak zalety tych tv przygniatają wady.Może za jakiś czas wszystko tak dopracują że będziemy dyskutować o żle odlanej podstawie lub ramce wokół ekranu.I jeszcze jedno Jak dla mnie ten cały efekt chmurek to nic innego jak naprężenia działające na matrycę.Kiedyś było to ciężko stwierdzić przez grubość tv ale dzisiaj kiedy np D6500 ma 1.5 cm wystarczy lekko nagiąć ramkę żeby zobaczyc jak clouding znika z ekranu.To tak na marginesie nie tylko moje zdanie.
 

Primer

New member
Zamiast zajmować się chmurkami to powiedzcie mi jak zmusić ten tv do wyświetlenia zegara bo ustawić go się da ale żeby się pojawił to jeszcze mi nie było dane :)I jeszcze jedno czy ktoś grał w PES na PS3 na tym TV?
 

mil999

New member
@Primer - clouding jest zależny od temperatury. Te cienkie LEDy mają mało miejsca w środku i źle zaprojektowane chłodzenie, przez co matryca się nagrzewa i deformuje. Ja zdjąłem tylną obudowę i nie mam żadnego jaśniejszego miejsca, nawet w nocy na czarnym tle.
 
Do góry