Samsung TV model D6500

Kolina

Member
Szukam informacji o podłączeniu Tv do kina domowego (chciałbym dokupić Ht-d350 samsung) - a dokładnie problemu odtwarzania dźwięku przestrzennego z HDD podpietego do TV lub filmow 3d z sieci. Czy ma ktoś doświadczenie, może sprawdzić czy działa na wszystkich głośniczkach ?

Wątpliwości zrodziła mi instrukcja , która mówi, że filmy z urządzeń podłączonych do TV np. DVD, BR przez hdmi będą słyszalne tylko przez przednie głośniki ( przy podłączeniu przez kabel optyczny), a filmy nadawane cyfrowo przez antenę z dźwiękiem 5.1 będą odtwarzane przestrzennie. Nie znalazłem info o w/w 3d z HDD, a nie mam jak sprawdzić 'na zywo'.

Troche szkodo byłoby, aby oglądać filmy 3D z dysku lub sieci bez efektów dźwiękowych...

Co prawda mam 32D5500 ale nie sadze aby w D6500 bylo inaczej - mam TV podpiety pod kino domowe Yamahy (optykiem - brak HDMI w amplitunerze) i zarowno filmy z pena/hdd jak i cyfrowa naziemna TV o ile dzwiek jest w 5.1 ida w dzwieku wielokanalowym (zarowno DD jak i DTS). Jedynie jesli jest DTS to trzeba recznie przelaczyc w ustawieniach TV.
 
Ostatnia edycja:

zielnet

New member
dzieki

Dzieki z informacje - już zamawiam kabelek ;)

Wczoraj przyszła paczuszka z samsungiem ht - d350 - najtańsze kino samsunga.

Po podłączeniu do TV strasznie dziwna obsługa z opcją Anynet+ - pilot od kina przestaje reagować, nie działa połowa przycisków np. zamiast przełączenia w tryb Prologic przerzuca mi kanał w TV.. ale możne da się jeszcze pozmieniać .

Dźwięk kiepściutki, w sklepie jak sprawdzałem wydawało mi się przyzwoicie ale w domku jednak już inaczej ;) Basik ładny ale brak sopranów i niestety nie ma możliwości ich podkręcenia. Z TV po hdmi łączy się ładnie, ładnie skaluje do fullhd ( ta funkcja działa tylko z TV samsung podobno), obraz dobry, otwiera większość plików z pena, z HDD niestety nie czyta ( dysk się nie uruchamia potrzebne 2 usb).
 

mil999

New member
Nie spodziewaj się dobrego dźwięku z kina za 500zł. Trzeba było dozbierać i kupić coś normalnego, teraz będziesz tylko żałował.
 

zielnet

New member
Prawda !
Ale zależało mi na rozszerzeniu dźwięku przy oglądaniu TV. Te wbudowane w telewizor dają radę,ale jak sie rozstawi głośniczki to zawsze lepiej słychać.
Z DVD naprawdę da się przeżyć, z Tv-sat też może być, zobaczę jak będzie z TV przez optykę.

Przyszło mi do głowy jeszcze podłączenie lepszych głośniczków na przodzie ; )
 

lookash_

New member
Witam, podepne sie pod temat.
Zamierzam kupic leda 32cale, wybralem samsunga ze wzgledu na multimedialnosc.
Odleglosc ogladania 2-2,5 m; rowniez pod delikatnym katem; pokoj sloneczny; platforma n, komputer, dysk usb; w przyszlosci ps3(ps4?)
Bylem juz zdecydowany na c6500 lub c6000, ale sa one coraz trudniej dostepne, wiec pomyslalem o d5500. Okazalo sie jednak, ze nie ma tam pelnych 100Hz i zrezygnowalem. Teraz mam dylemat: d6100 czy d6500? Za bardzo na 3D mi nie zalezy, a roznica w cenie (ok. 300 pln) dla mnie istotna. Mam wiec pytania:
- czy oplaca sie dokladac do drozszego?
- jakie sa istotne roznice miedzy tymi dwoma modelami?
- moze jednak szukac jeszcze modeli z serii C?
Z gory dziekuje za kazda pomoc.
(sorry za brak polskich znakow, ale jestem poza domem i pisze z fona)
 

Rozkoszny

New member
Witam ponownie; czy Wam też ue40d6500 nie odtwarza plików .wma?
W opisie telewizora jest napisane, że nie powinno być z tym formatem żadnego problemu, a mi nie odtwarza. Sprawdzał ktoś u siebie?
PS:// Jak się spisuje Time Shift i PVR Ready? Nie ma problemów z nagrywaniem? ;) (pytam się bo nie mam jeszcze telewizji cyfrowej ;) )
----------
@lookash seria C nie ma pełnej przeglądarki internetowej i paru innych rzeczy. Najlepiej porównać na stronie producenta ;)
Kod:
samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/index.idx?pagetype=subtype_p2
 
Ostatnia edycja:

gebe14

New member
witam.
a gdzzie sie ustawia napisy tzn europa srodkowa w telewizorze ue46d6500?
bo mam krzaczki, a nie zauwazyłem w tym temacie gdzie to sie robi.pozdrawiam
 

Rozkoszny

New member
@gebe14 jak masz napisy razem z filmem to podczas oglądania naciskasz środkowy przycisk i wchodzisz w ikonkę ostatnią od prawej strony "ustawienia napisów" ;)
@lookash myślę, że warto dopłacić parę stówek, bo seria C nie posiada wifi; musisz dokupić osobno adapter, który kosztuje ponad 200 zł... ;)
 

gebe14

New member
@gebe14 jak masz napisy razem z filmem to podczas oglądania naciskasz środkowy przycisk i wchodzisz w ikonkę ostatnią od prawej strony "ustawienia napisów" ;)
@lookash myślę, że warto dopłacić parę stówek, bo seria C nie posiada wifi; musisz dokupić osobno adapter, który kosztuje ponad 200 zł... ;)


dzieki kolego, zadziałało.

a jeżeli chodzi o dopłacenie to warto.
sam tak zrobilem tzn kupiłem w niedziele samsunga ue55d600 , oddalem na drugi dzien i w innym sklepie kupilem ue46d6500 i powiem wam że zajebisty tv .
wi-fi i zapominasz o pendrivie jezeli chodzi o ogladanie filmów, nie wiem czy sie nie da tez nagrywac po wi-fi.
no i tuner tv-sat
jutro go wieszam na sciane.
pozdrawiam i polecam
ps. czzekam na nieoficjalne softy.
 

fidox

New member
po zakupie

kupiłem ue46d6500
rewelka
filmy 3d, smarthub, jakość obrazu powalająca - myślałem że divix będzie źle wyświetlany ale jest suuper

mam pytania dotyczące nTV:
1. czy karta działa po włożeniu do tego adapteru dołączonego do TV?
2. dlaczego po włączeniu dekorera "n"ki TV nie uruchamia się automatycznie? muszę 2 piloty uruchomić i przełączyć na hdmi1
3. dlaczego nie ścisza mi Telewizora jak ściszam pilotem do nki?
 

Stupa

New member
Witam! Miewam się z zakupem dysku zewnętrznego i w związku z tym mam pytanie czy jak się na niego wrzuci pliki w formacie .mkv chodzi o filmy w FullHD i 3D. Ponieważ odpalając na kompie format 3D mam 2 obrazy koło siebie, czy na telewizorze będzie ten film odtwarzany poprawnie? Chodzi mi czy telewizor odczyta bez problemu tego typu pliki ;) z góry dzięki za odp.
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam! Miewam się z zakupem dysku zewnętrznego i w związku z tym mam pytanie czy jak się na niego wrzuci pliki w formacie .mkv chodzi o filmy w FullHD i 3D. Ponieważ odpalając na kompie format 3D mam 2 obrazy koło siebie, czy na telewizorze będzie ten film odtwarzany poprawnie? Chodzi mi czy telewizor odczyta bez problemu tego typu pliki ;) z góry dzięki za odp.

Tak TV sobie je sam "złoży" bez problemu
 

Rozkoszny

New member
a powiedzcie mi koledzy, jaka mam kupic pamiec usb bo mi zadnej z 4 nie akceptuje.
ew. kazdy zew dysk z wlasnym zasilaniem?

Jak to "nie akceptuje"? Wszystko co podpinałem do UE40D6500 działa bez problemu, nawet jakieś b. stare pendrive'y. Możesz masz uszkodzone porty USB - sprawdzałeś wszystkie 3?
 
Do góry