Samsung TV model D6500

cacumen

Member
Bez reklam
wciśnij na pilocie ch.list pokaże się lista kanałów (u mnie są 3 - tv, analogowe i wszystkie). Zmień listę przyciskając prawy czarny przycisk na pilocie, na listę TV (tak oznaczona jest lista z kanałami cyfrowymi) i zaakceptuj. W razie problemów pisz. Powodzenia

Czy ktoś wie, coś o hbb na naszych telewizorach. Podobno tvp uruchomiło specjalne kanały z transmisjami z Sochi, dlatego nie przygotowała widgetu takiego jak Londyn 2012


To prawda jest w HBB.tv możliwość śledzenia transmisji olimpijskich z 8 oddzielnych streamów ,ale przełączanie między nimi jest kłopotliwe i na dodatek ..nie wiadomo , czego na każdym z nich -się spodziewać :confused:
 

Frytejro

New member
Panowie , czy działa wam TVN player? albo czy ktos sie spotkał z takim czyms - od ost aktuaizacji mam tak ze polowa a nawet wiekszosc rzeczy nie działa - wybiore sobie jakas rzecz do ogladania i reakcja na play jest taka ze na sekunde pojawi sie napis w prawym górnym roku ładowanie i znika, i nic sie nie dzieje, jakbym nic nie nacisnal.. moge tak w kolko naciskac na jakis program/film i tak samo jest cisza....
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Osobiście mam najnowszy firmware 1026. Wczoraj korzystałem z TVN Player kilka godzin i nie było najmniejszych problemów. Zdarzają się problemy z siecią podczas odtwarzania filmów z w/w (wywala do menu) ale to prawdopodobnie przeciążenie serwera TVN. Zrób reset alby od nowa zainstaluj apki które sprawiają Ci problem.
 
Ostatnia edycja:

Frytejro

New member
Jak zrobic reset? tzn który reset wykonac ten głowny czyli przywrocic fabryczne ustawienia?? a co do apek.. nie wiem jak tvn player odinstakoawc - on jest "na górze" a z tego co probowałem to tylko te apki co sa na dole typu FB moge wywalic i na nowo instalowac.. firmware mam chyba 18
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Ustawienia fabryczne. Nie pamiętam teraz jak usuwać apki ale sprawdź tryb edycji w Smart TV. Jak będę w domy wieczorem to dokładnie sprawdzę. Możliwe że te dedykowane pod Samsunga jak TVN Player, Ipla i inne są nie do ruszenia. Sprawdź jeszcze router (zapisz ustawienia do pliku i reset), może dostawca neta coś namieszał i po-blokował.
 

Hasz77

New member
saptis spróbuj takich:

tryb Film
Podświetlenie: 10
Kontrast: 89
Jasność: 45
Ostrość: 20 (SD) / 0 (HD)
Kolor: 45
Odcień (G/R): G 50 / R 50
Tonacja czerni: nisko
szczegółowość cieni: 2
Gamma: 1
Przestrzeń kolorów:
red 47 0 0
green 6 47 0
blue 0 6 44
yellow 54 48 0
cyan 0 49 53
magenta 42 7 43
Balans bieli: 24 / 25 / 25 / 9 / 26 / 33
Balans bieli 10P:
1: 4 / 3 / 2
2: 0 / 1 / 0
3: 0 / 0 / 0
4: 0 / 0 /-2
5: 0 / 0 /-3
6: 1 / 2 /-2
7: 1 / 1 / 0
8: 0 / 0 / 0
9: 0 / 0 / 1
10: 0 / 0 / 0
Odcień skóry: 0
LED Motion Plus: włączony
Ton kolorów Warm2
Filtry wyłączone
Motion Plus wyraźny

lub zobacz też na stronę 502 wątku.
 

Frytejro

New member
janpat , no wlasnie ustawienia smarta nie pozwalaja tych dedykowanych ruszac. Co do neta - diala wsyzstko poza tvn player w smarcie (tzn ten działa roznie. bo czesc rzeczy da sie ogladac wiec raczej dostawca mi nie wybiera co moge ogladnac a co nie ).. w androidzie i kompie jest ok :) w smarcie ipla i vod dzialaja idealnie. Moze sprobuje dzis najnowszy znaczy ostatni firmware?
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
Sprawdź. Mam od początku 1026 jak się pojawił i nie mam z nim problemu, chociaż były głosy niezadowolenia kilka stron wcześniej. Dostawca netu nie ingeruje co masz oglądać a co nie. Zdarzają się przypadki niezamierzonego blokowania pewnych portów co może mieć wpływ na aplikacje które używasz.
Sprawdziłem i usunąć TVN Playera i innych dedykowanych pod Smart TV nie można.
 
Ostatnia edycja:

Frytejro

New member
Jak sie ten reset robi bo nie znalazłem wczoraj :/ same resety obrazów czy neta znalazłem... jaki macie symbol tego tvn playera? bo teraz wszedl poprostu player a u mnie zainstalwoal sie wciaz jako tvn player - a w sklepie jest sam player.. czyli ewidetnie cos sie skopalo przy aktualizacji
 

matrix8004

New member
UE46D6500 no i po 2 latach wysypał się.

Zostało mi 10 dni do końca gwarancji... Prawdopodobnie padła matryca, zrobiły mi się paski poziome na ekranie. Po 5 dniach będzie opinia. Także pozostaje mi tylko czekać. Dodam że tv nie był za często używany może ze 3 godz. dziennie.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Dlatego mam przedłużoną gwarancję do czerwca 2015. TV działa dziennie minimum 8 godzin a czasem i 20. Ogólnie bez problemów ale kto wie co będzie. ;)
 

matrix8004

New member
Dzisiaj przywiozą TV 46D6500 wymienili matrycę. Zapytałem czy na nowa matryce dostanę gwarancję odpowiedzieli że nie. Bo gwarancja kończy się 29.03.2014r. i do tej daty jest ważna nowa matryca...
 
Bzdury Ci powiedzieli. Na nową matrycę masz dwa lata gwarancji. Dzwoń do nich powiedz że takie są unijne przepisy i postrasz ich jakąś instytucją. Poszukaj w internecie
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
serwis niestety ma niewiele wspólnego z tym co robi centrala a to ona o wszystkim decyduje nawet o naprawie twojego tv serwis to podwykonawca i wykonuje czynności techniczne na zlecenie centrali itd wiec pisz zapytanie do działu reklamacji samsung i opisz sprawe w kilka godzin otrzymasz odpowiedz o w twojej sprawie.
 

matrix8004

New member
a więc serwis jak i dział reklamacji samsung tak samo gadają, że gwarancja jest tak długo jak gwarancja początkowa. Czyli jeżeli do dnia dzisiejszego mam gwarancje i w dniu dzisiejszym wymienią matrycę to jutro już nie mam na nią gwarancji.. :((.
 

matrix8004

New member
a więc serwis jak i dział gwarancji samsung twierdzą tak samo że nie ma dodatkowej gwarancji na wymienioną część. Czyli jeśli do dnia dzisiejszego mam gwarancję i właśnie dzisiaj wymienią matrycę to jutro już gwarancji nie ma. Liczy się gwarancja początkowa od zakupu.
 
Do góry