Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć HDforum > Video > LCD > Samsung > Samsung TV model D6500
Odpowiedz

Senior Member

Meldunek: Aug 2011
15-11-2011, 21:09
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcinbb Zobacz post
Drodzy Państwo wszyscy piszecie tu o kiepskiej jakości programów w HD, jednak nie jest to wina TV kabli czy innych pierdół.
Transponder na satelicie ma ograniczoną pojemność czy też transfer ( chyba 50Mb/s ) jeden kanał HD w N`ce ma około 6-7 Mb/s vbr ( czyli dynamicznie przydzielane pasmo dla całego transpondera )
Na jednym transponderze upchnie się około 8 kanałów HD + kilkanaście SD ( kanał SD około 2,5-3Mb/s )
8 Kanałów HD * 6Mb/s = 48 Mb/s vbr
do tego dodajcie te kilka programów SD, usługi dodatkowe VoD, uplink wozów transmisyjnych + kupa innych badziewi latających na i z satelity.
A teraz włączcie sobie film na BR który ma około 20Mb/s ( zajął by prawie pół transpondera na satelicie ), i porównajcie ich jakość.
A teraz te 20- kilka programów pomnóżcie przez 14mb/s mniej więcej tyle powinien mieć sygnał HD na satelicie. Dawno nie sprawdzałem ile transponderów ma taka N`ka ale 5-6 nie więcej. Miejsce jest ograniczone więc wszystko musi być skompresowane na tyle aby przyciągnąć nabywców a to HD to z HD niewiele ma wspólnego.
Więc nie piszcie proszę że jakiś kanał na tym TV wygląda tak a nie inaczej, do czasu kiedy TV nie zaczną puszczać prawdziwego HD do tego czasu obraz będzie pozostawiał wiele do życzenia.
Z transferem się zgodzę, ale to właśnie od nadawcy zależy jaki przesył przypada na dany kanał. Tu właśnie są różnice pomiędzy konkurencyjnymi platformami, choć niektóre programy są wspólne i będą tylko zależeć od sprzętu po stronie odbiorcy.
Odpowiedź z Cytatem
trup jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Senior Member

Meldunek: Sep 2011
15-11-2011, 22:20
Domyślnie

Tutaj macie bardzo fajny wątek, poświęcony jakości kanałów na poszczególnych platformach. Warto przelecieć te kilka stron: BYLEjakość techniczna platform satelitarnych
Odpowiedź z Cytatem
farba jest offline
Member

Meldunek: Aug 2011
15-11-2011, 22:30
Domyślnie

Odkryłem sposób na dodanie nowego kanału bez konieczności ponownego sortowania całej listy. Może się komuś przyda. Trzeba tylko znać częstotliwość transpondera. Można go odczytać np. z list publikowanych na stronie kingofsat. Wchodzimy w menu-kanał-ręczne strojenie, i wybieramy satelitę. Pojawi się lista opcji, gdzie wybieramy transponder. Następnie wciskamy Szukaj. Po krótkiej chwili TV dostroi się do pierwszego wyszukanego kanału w danym multipleksie. Jeśli jest on już na liście kanałów, jego numer się nie zmieni. Nowe kanały dodawane są na końcu listy (nie ma o tym ani słowa w instrukcji). Potem można przestawić nowy kanał gdzieś bliżej. Wchodzimy w Smart Hub, Kanały, a tam na wybranym kanale wciskamy przycisk Tools na pilocie i klikamy Edytuj numer programu. Kanał zostanie zamieniony miejscami ze wskazanym.

Być może już to wiecie, ale mnie to zajęło sporo czasu.
Odpowiedź z Cytatem
apienk01 jest offline
reklama

Member

Meldunek: Sep 2008
16-11-2011, 13:53
Domyślnie

Cytat:
Napisał trup Zobacz post
Z transferem się zgodzę, ale to właśnie od nadawcy zależy jaki przesył przypada na dany kanał. Tu właśnie są różnice pomiędzy konkurencyjnymi platformami, choć niektóre programy są wspólne i będą tylko zależeć od sprzętu po stronie odbiorcy.
Nadawce to najbardziej interesuje w jaki sposób maksymalnie zwiększyć zyski kosztem jakości stąd właśnie wprowadzenie vbr przez N`kę na swoich transponderach. Chyba nie podejżewasz TV N że na swoje 20 kanałów w jakości HD ( 20 kanałów HD * 15Mb/s na kanał = 300Mb/s ) zakupi 5-6 transponderów?
Dodatkowo na kanały SD ( dajmy na to że jest ich 80 * 3mb/s każdy = 240Mb/s - kolejne 4-5 transpondery a gdzie takie usługi jak VoD i inne dosyły na razie mamy jakieś 10 transponderów każdy pewnie po około 2,5 mln euro rocznie ( nie znam cen ) ładna sumka nam się zrobiła
Odpowiedź z Cytatem
marcinbb jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Dec 2009
16-11-2011, 18:41
Domyślnie

Nie przesadzacie? 15Mb/s to chyba na full HD

Na zwykłe HD powinno wystarczyć 6-7Mb/s

Ostatnio edytowane przez deywies ; 16-11-2011 o 18:44
Odpowiedź z Cytatem
deywies jest offline
Junior Member

Meldunek: Nov 2011
16-11-2011, 19:05
Domyślnie Pytanko o Cyfrę +

Witam.
Kupiłem 32D6500 w ubiegłym tygodniu. Po przesiadce z 21"CRT to jak wniebowstąpienie .
Mam dekoder Cyfry + i podpiąłem kabel z konwertera do DVB-S telewizora. Przy wyszukiwaniu mam do wyboru „wszystkie” albo Astra 19.2. Zdziwiłem się, ale znalazł mi tylko 17 kanałów. Nie wiem skąd mu się wzięła Astra 19.2, skoro C+ to chyba z Hotbirda 13E...
Co mogę robić źle?

Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytatem
Wierzchem jest offline
Junior Member

Meldunek: Nov 2011
16-11-2011, 21:09
Domyślnie

Witam. Posiadam od tygodnia tv Samsung UE32D6510 WS, podłączonom mam do niego cyfre + z dekoderem pace hd pvr. Mój problem polega na tym, że podczas dynamicznych scen obraz lekko zaczyna przerywać ( szczególnie podczas scen gdy na ekranie kamera przesuwa sie w poziomie). Kolejnym problemem jest to, że podczas ciemnych scen tv zaczyna się przyciemniać. Ktoś wie w czym może tkwić problem? Ustawienia obrazu mam na tryb dynamiczny i przy całej reszczcie nic nie zmieniałem.
Odpowiedź z Cytatem
sky3000 jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania