Samsung TV model D6500

pyczkens

New member
Matrycy ips właśnie chciałbym uniknąć:]
Z drugiej jednak strony oglądałem wczoraj sony 805. W 55". Sprawiał całkiem dobre wrażenie. Fakt, całkiem niezły sygnał z BD, ale mimo to było okej.
O wielkość zaczynam się bać. Zdaję sobie sprawę, że powiększając tak mocno wielkość, stracę między innymi ostrość, coś za coś. Tylko czy to musi być aż tak drastycznie widoczne?
I jasne, że wolałbym dopłacić i posiąść F7000, ale niestety jest to zupełnie nierealne:]
Mam jeszcze trochę czasu więc będę dalej główkował
 

Grzegorz82

New member
Mam pytanie, czym się różni tuner DVB-C w serii D6500 a Fxxxx dlaczego te serii F maja wsparcie dla modułu CI w UPC a seria D nie. (wsparcie mam na myśli automatyczne aktualizowana listę kanałów) W końcu standard DVB-C jest jeden.
 

gebe14

New member
ja mam 46d6500 i jestem z niego zadowolony....
moim zdaniem róznice widać w sklepie, w domu nie zaobaczycie, no bo jak. to nie jest tak jak pomiedzy sygnałem sd a full hd, wiec nie przesadzajcie.
nastepnym krokiem jest oled, choć i tak jakiegoś szału na mnie nie zrobił.
no bo co bedziecie ogladać, upc? nc+..haha a tam sygnał nie jest nawet w prawdziwym full hd...wiec po co wywalać kase na niby lepsze tv.
allshare działa wysmienicie, 3d nie ogladam... moze tyle że nowe maja 2 rdzeniowe procki
 

lwojtysiak

New member
Uruchomiłem sobie HbbTV na swoim Samsung UE40D6500 (poprzez menu serwisowe i zmiana lokalizacji na EU-GER). Niestety ciężko powiedzieć, że cokolwiek działa...
Na TVP1HD czasem się coś pojawia, a czasem nic. Nawet jeśli pojawi się zachęta do włączenia "Platformy hybrydowej", to wciśnięcie czerwonego przycisku nic nie powoduje (nic się nie uruchamia, napis nie znika)...
Co ciekawe dzieje się tak prawie, że losowo... wyłączam tv, włączam i raz jest, innym razem nie ma. Pojawia się to też tylko na TVP1HD, na pozostałych kanałach TVP brak, na Eska TV również brak. Ani razu nie pojawiło się też na kanałach niemieckich na HotBird

Czy to wina telewizora (w tym modelu po prostu nie będzie to działać??), czy coś źle zrobiłem?

W ogóle po pierwszym uruchomieniu miałem coś dziwnego - bo pojawiła się czerwona kropka, kliknąłem na przycisk, ale nic się nie pojawiło, więc zacząłem przełączać kanały... jak doszedłem do EskaTV, to nagle coś się odpaliło (tak jakby aplikacja Wiadomości, ale już dokładnie nie pamiętam) i wyłączyłem przez EXIT. Od tej pory w zasadzie tak jak pisałem - nic się nie pojawia :/
 

Agnieszka0

New member
Witam panów mam ogromną prośbę moje dziecko straciło kanał mini mini hd (NC+) problem z lista kanałów tv samsung seria D (UE40D6750) umie wygrać tylko nigdzie nie mogę znaleść takiej listy czy któryś z panów poratuje samotna matkę z góry dziękuję Aga.
 

zzabek

Member
Na tv samsung seria D jak mąż żył wstawił jakiś aston i sprinter do c+ a teraz nc+
To nie tylko Twój TV ma problem z mini-mini, tylko wszystkie samsungi korzystając z listy z TV.
Musimy czekać aż NC+ puści uprawnienia na tą nową listę
Daj na kanał mini-mini i naciśnij na pilocie ''info'' i chwilę przytrzymaj i wyświetli się częstotliwość..... podaj mi jaka jest.
 
Ostatnia edycja:

Agnieszka0

New member
To nie tylko Twój TV ma problem z mini-mini, tylko wszystkie samsungi korzystając z listy z TV.
Musimy czekać aż NC+ puści uprawnienia na tą nową listę
Daj na kanał mini-mini i naciśnij na pilocie ''info'' i chwilę przytrzymaj i wyświetli się częstotliwość..... podaj mi jaka jest.

11449 MHz ale sd zawsze działało a teraz nic
 

zzabek

Member
czyli lista nie aktualna prosiła bym o jakąś nawet by to minimini sd działało dla małej
Nie znam menu TV serii D ja mam serii ES.....czyli moja lista i tak by nie pasowała.
Trzeba wejść w menu wybrać kanał i wybrać odpowiednią opcje i zrobić przeszukanie [dokładnie nie powiem bo nie znam D]
Mini-mini powinno się znaleźć na kanale 267 SD [u mnie działa sprawdzone]
 

Frytejro

New member
Dawno tutaj nie pisałem , dzis sie uaktywnie :p = panowie co jest nie tak z najnowsyzm firmware ze ludzie sie cofaja do 16??

a drugie pytanie - czy da sie w samsungu zlikwidowac liste kanałów analogowych? po pierwszym automatycznym szukaniu TV naziemnej cyfrowej i analogowej w pamieci TV zostaly jedne i drugie. I teraz przerzucajac pilotem kanały, po ost cyfrowym wskakuje na puste analogowe, a chcialem by wracal do kanalu 1 cyfrowego... da sie to usunac z samsunga? wiem ze kumpel w ES tez ma taki problem heh
 

Aliens

New member
Dawno tutaj nie pisałem , dzis sie uaktywnie :p = panowie co jest nie tak z najnowsyzm firmware ze ludzie sie cofaja do 16??

a drugie pytanie - czy da sie w samsungu zlikwidowac liste kanałów analogowych? po pierwszym automatycznym szukaniu TV naziemnej cyfrowej i analogowej w pamieci TV zostaly jedne i drugie. I teraz przerzucajac pilotem kanały, po ost cyfrowym wskakuje na puste analogowe, a chcialem by wracal do kanalu 1 cyfrowego... da sie to usunac z samsunga? wiem ze kumpel w ES tez ma taki problem heh

no własnie tez mam problem ,wyszu:-(kuję kanały zaznaczając tylko cyfrowe a i tak analogowe sie pokazuja ...
 

keizel

New member
Panowie mam pytanko, czy znacie jakas aplikacje na androida, która pełni funkcje pilota z tym ze nie mam telefonu samsunga....???
 

ja.mirek

New member
no własnie tez mam problem ,wyszu:-(kuję kanały zaznaczając tylko cyfrowe a i tak analogowe sie pokazuja ...

wciśnij na pilocie ch.list pokaże się lista kanałów (u mnie są 3 - tv, analogowe i wszystkie). Zmień listę przyciskając prawy czarny przycisk na pilocie, na listę TV (tak oznaczona jest lista z kanałami cyfrowymi) i zaakceptuj. W razie problemów pisz. Powodzenia

Czy ktoś wie, coś o hbb na naszych telewizorach. Podobno tvp uruchomiło specjalne kanały z transmisjami z Sochi, dlatego nie przygotowała widgetu takiego jak Londyn 2012
 
Do góry