Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć HDforum > Video > LCD > Samsung > Samsung TV model D6500
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Oct 2011
14-11-2011, 22:10
Domyślnie

Witam wszystkich serdecznie.
Na dniach łykam D6500 pomimo wszystkich za i przeciw jakie tu przeczytałem.
Moje pytanie jest następujące , razem z TV łykam telewizję satelitarną i tu mam wątpliwości . Czy to wszyscy mają problem z telewizją N na tym TV ?
Czy są to pojedyncze przypadki jakie tu wyczytałem? Czy również istotny jest dobór dekodera z danej platformy ? Pytam bo ta telewizja wypada w mojej ocenie najlepiej. Jak wygląda odbiór z Polsatu Cyfrowego ?
Proszę o wasze opinie.
Z góry dziękuję.
Odpowiedź z Cytatem
pejamroz jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Member

Meldunek: Nov 2011
14-11-2011, 23:19
Domyślnie

Cyfrowy Polsat przez slot cam działa ok, jedynie tvn turbo i style nie zawsze dają się odkodować od pierwszego kopa
Odpowiedź z Cytatem
TomaszK jest offline
Junior Member

Meldunek: Nov 2011

15-11-2011, 00:47
Domyślnie

Ogólnie to zależy od jakości filmu na usb. Jeśli chodzi o TVN to mam problem z ziarnistością obrazu.
Odpowiedź z Cytatem
virrix jest offline
reklama

Senior Member

Meldunek: Aug 2011
15-11-2011, 00:58
Domyślnie

Cytat:
Napisał pejamroz Zobacz post
Witam wszystkich serdecznie.
Na dniach łykam D6500 pomimo wszystkich za i przeciw jakie tu przeczytałem.
Moje pytanie jest następujące , razem z TV łykam telewizję satelitarną i tu mam wątpliwości . Czy to wszyscy mają problem z telewizją N na tym TV ?
Czy są to pojedyncze przypadki jakie tu wyczytałem? Czy również istotny jest dobór dekodera z danej platformy ? Pytam bo ta telewizja wypada w mojej ocenie najlepiej. Jak wygląda odbiór z Polsatu Cyfrowego ?
Proszę o wasze opinie.
Z góry dziękuję.
Co do jakości to np. kanał POLSAT HD jest "mało" HD, dużo starych kopi filmów nawet nie skalowanych do HD. Nie wiem jak CYFRA, ale jakość na kanałach HD z n-ki jest rewelacyjna pomijając pseudo HD jakim jest TVP1. Oczywiście zależy co akurat "leci". Na nowo nagrany stary Janosik też się miło ogląda na TVP HD. Nie mam żadnych problemów z n-ką, myślę że problem leży w ustawieniach lub w wadliwym egzemplarzu dekodera lub TV.
Odpowiedź z Cytatem
trup jest offline
Member

Meldunek: Oct 2011
15-11-2011, 01:26
Domyślnie

Polsat HD kojarzy mi sie z PKP. To taki polski klimat dziadostwa. Czyli np. nie nadają dźwięku w Dolby Digital. Podczas gdy robi to nawet np. tvn7, która nie jest HD!
Odpowiedź z Cytatem
irnus jest offline
Senior Member

Meldunek: Aug 2011
15-11-2011, 01:33
Domyślnie

Cytat:
Napisał irnus Zobacz post
Polsat HD kojarzy mi sie z PKP. To taki polski klimat dziadostwa. Czyli np. nie nadają dźwięku w Dolby Digital. Podczas gdy robi to nawet np. tvn7, która nie jest HD!
Już jest HD i TVN TURBO i STYLE.
Odpowiedź z Cytatem
trup jest offline
Member

Meldunek: Sep 2008
15-11-2011, 11:12
Domyślnie

Drodzy Państwo wszyscy piszecie tu o kiepskiej jakości programów w HD, jednak nie jest to wina TV kabli czy innych pierdół.
Transponder na satelicie ma ograniczoną pojemność czy też transfer ( chyba 50Mb/s ) jeden kanał HD w N`ce ma około 6-7 Mb/s vbr ( czyli dynamicznie przydzielane pasmo dla całego transpondera )
Na jednym transponderze upchnie się około 8 kanałów HD + kilkanaście SD ( kanał SD około 2,5-3Mb/s )
8 Kanałów HD * 6Mb/s = 48 Mb/s vbr
do tego dodajcie te kilka programów SD, usługi dodatkowe VoD, uplink wozów transmisyjnych + kupa innych badziewi latających na i z satelity.
A teraz włączcie sobie film na BR który ma około 20Mb/s ( zajął by prawie pół transpondera na satelicie ), i porównajcie ich jakość.
A teraz te 20- kilka programów pomnóżcie przez 14mb/s mniej więcej tyle powinien mieć sygnał HD na satelicie. Dawno nie sprawdzałem ile transponderów ma taka N`ka ale 5-6 nie więcej. Miejsce jest ograniczone więc wszystko musi być skompresowane na tyle aby przyciągnąć nabywców a to HD to z HD niewiele ma wspólnego.
Więc nie piszcie proszę że jakiś kanał na tym TV wygląda tak a nie inaczej, do czasu kiedy TV nie zaczną puszczać prawdziwego HD do tego czasu obraz będzie pozostawiał wiele do życzenia.
Odpowiedź z Cytatem
marcinbb jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania