Samsung TV model D6500

Runo242

New member
Develop_ip.png


Rooting D series arm cpu models - SamyGO
 

lenone

New member
Witam serdecznie. Na matrycy pojawiło się kilka (ok. 9) pasków. Wyglądają jak zbiór 1-2 pikseli, różnej barwy i ciągną się przez 3/4 ekranu. Nie są to sub lub bad pixele, ich widoczność jest różna w zależności od źródła sygnału (najbardziej na zdjęciach lub filmach z aparatu, mniej na zwykłym oglądaniu tv). Jednak cały czas występują. Mam jeszcze miesiąc gwarancji więc pewnie będę reklamował, matryca była wymieniana miesiąc po zakupie z powodu świecącego czerwonego pixela. Czy ktoś miał coś podobnego?
Matryca wymieniona (2 raz) jednak nie wiem jaką teraz włożyli (made in Slovakia). Wydaje mi się, że jakość uległa pogorszeniu. W związku z tym mam 2 pytania:
1. Czy w menu serwisowym mogę sprawdzić rodzaj matrycy już tej po wymianie czy zostają ustawienia poprzedniej (lub tej pierwszej). Dodam tylko że wymiana nastąpiła u mnie w domu, serwisant wchodził w menu serwisowe ale na sekundę i nie wiem co przestawił.
2. Największy problem mam ze skokami i "przywieszaniem" się obrazu. Mój sygnał to cyfrowa kablówka, kilka kanałów HD. Wszystkie wspomagacze wyłączone oprócz Motion Plus na którym próbowałem różnych ustawień (płynny, standardowy, wyraźny) bez większych rezultatów. Problem nadal występuje. Może ktoś podrzuciłby swoje ustawienia użytkownika. Dodam tylko, że na poprzedniej matrycy nie bylo z tym problemu.
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

tdx

New member
Bez reklam
To sprawdz wchodzac do menu serwisowego masz informacje o matrycy w pirszej zakladce pozycja type

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

fosciu

Member
Niestety Lenone będę musiał cię zmartwic ja rownież mam przecięcia obrazu, najprawdopodobniej nie da sie tego wyeliminować i trzeba sie z tym nauczyć żyć, wcześniej myślałem ze to wina dekodera ale skoro mówisz ze na poprzedniej matrycy nie występował problem to wina nie leży w odbiorze tylko w matrycy....
 

tdx

New member
Bez reklam
Powinna byc juz nowa. Co do przyciec piszecie podczas ruchu nawet jak motion plus jest na off?

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

lenone

New member
Nawet, obraz czasami klatkuje, np. przy skokach narciarskich narta zostaje na ułamek sekundy z tyłu itp. Postaram się potestować ustawienia użytkownika na planszach, które wrzuciłeś tdx do sprawdzenia motion. Redukcja skoków na + to co sie dzieje? Są mniejsze czy większe? Obecnie mam f6800 to niebo a ziemia, matryca Samsunga
 

fosciu

Member
Tak!!! Ja to w ogóle mam wyłączone motion plus a matryce mam najprawdopodobniej od samsunga ( dokładnie nie pamietam jaka ale zaczyna sie na A to chyba od samsunga)... Lenone żeby nie występował efekt klatkowania trzeba wyłączyć motion ale na przecięcia obrazu raczej nic nie poradzisz...
 
Ostatnia edycja:

lenone

New member
dzięki za odpowiedź, jak wyłącze to litery się rozmywają na zakończenie programów :) Bedę sie jeszcze bawił, zobaczymy co wyjdzie
 

fosciu

Member
Aliens bez przesady mój brat ma 40 C6000 i u niego nie występują podobne problemy (przy zakupie d6500 liczyłem że jakość obrazu będzie taka sama jak nie lepsza)
 

terminatriks

New member
Hej Panowie, mam ten model i chciałbym wymienić ten 46" d6500 na innego 46" za max 4000 tyś. Jest sens to robić? Jeżeli tak to jaki model polecacie?

PS przypadkowo skasowałem sobie ustawienia, ma ktoś jakieś dobre presety, abym mógł od czegoś wyjść? Nie mogę dojść do tych ustawień, które miałem wcześniej.
 

hard_rocker

New member
witam. mam taki problem. ,mam samsunga d6500z nc+ wraz z modułem cami nie działają mi kanały TVP2 HD i MTV ROCKS!
na nich wyświetla mi się komunikat:


''
Słaby sygnał lub brak sygnału!
Sprawdź podłączenie kabla antenowego! ''

z żadnym innym programem nie mam problemu nawet najmniejszego. satelita ustawiona na jakość sygnału 95%!!! rożne listy wrzucałem i nic.... sprawdzałem wraz z lista częstotliwości i kicha. jeśli ktoś coś może doradzić to z góry dzięki i pozdrowienia dla forumowiczy!
 

pyczkens

New member
Witajcie.
Wiem, że temat był już poruszony, jednak nie znalazłem odpowiedzi, a właściwie podpowiedzi:) otóż stoję przed wyborem nowego tv.Posiadam d6500 wielkości 40" Niestety telewizory nie rosną wraz z salonem, zatem chciałbym go wymienić na coś większego.Mam go od dwóch lat, jest w genialnym stanie więc ciężko się z nim rozstac.
Ale do rzeczy.Po wielu godzinach czytania internetów i kilku kursach po sklepach sieciówkach, wstępny wybór padł 55" F6770. Oczywiście chciałoby się wyżej, ale mocno naciągnięty budżet nie jest z gumy:)
czy ktoś z Was dokonał takiego wyboru?Moja partnerka wolałaby LG 691s. Stoją obok siebie, ta sama przekątna, a różnica w wielkości ogólnej na korzyśc sama. No i jak dla mnie sami gra cieplej i jaśniej. Kolory są przez to bardziej naturalne, choc jaśniejsze.
Będę szczerze wdzięczny za wszelkie informacje
 

tdx

New member
Bez reklam
D6500 mimo braku fullhd 3D miał jedną zaletę miał ultra clear panel.
55" F6770 jest mega lepiej wyposażony ale jakość obrazu może być porównywalna (a skoro bierzesz większy TV to nawet gorsza, bo zawsze na mniejszym TV obraz jest bardziej ostry z tego samego źródła)

LG jest na ips więc w porównaniu z samsungiem (obecnym i nowym) kontrast i czerń będzie słabsza

Najłatwiej było by mi napisać dopłać d F7000 :D wtedy masz zdecydowanie lepszy TV ale to już inna kasa...
 
Do góry