Samsung TV model D6500

Ghostdog

New member
D7000 może w mniejszym stopniu ale też występuje. W moim egzemplarzu mam delikatnie w samych narożnikach. Trzeba z tym żyć :D
 

paablo1

New member
Witam jestem szczesliwym posiadaczem d6500,ale mam pytanie byc moze banalne,ale jestem zielony w temacie tv,a wiec podlaczylem skypa,udalo mi sie polaczyc ze znajomym za pewnym problemem,ja go slysze,on mnie,nie. Jako doradzacie kamerke do rozmow i jak zaradzic mojemu problemowi,z gory dziekuje za pomoc!
 

thomson19

New member
witam!
ja wczoraj odebrałem mojego samsunga 32 d6100 ! i mam pytanie jak sprawdzic jaką posiada matryce??

z tyłu na obudowie pisze Version no: 01

z góry dzieki za odpowiedz!
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Witam jestem szczesliwym posiadaczem d6500,ale mam pytanie byc moze banalne,ale jestem zielony w temacie tv,a wiec podlaczylem skypa,udalo mi sie polaczyc ze znajomym za pewnym problemem,ja go slysze,on mnie,nie. Jako doradzacie kamerke do rozmow i jak zaradzic mojemu problemowi,z gory dziekuje za pomoc!

Telewizor nie ma w sobie mikrofonu, wiec dlatego Ciebie nie slychac :)
Kamery masz na skype.com
 

mazak02

New member
Zauważyłem że co jakiś czas po wejściu do SMART TV wyskakuje info o tym iż jest dostępna aktualizacja. Po zatwierdzeniu zaczyna mi odinstalowywać widgety które doinstalowałem. Podsumowując, jak nie zaktualizuje to nie wejde w SMART TV jak zaktualizuje to doinstalowane programy musze powtórnie instalować. Czy ktoś ma podobny przypadek?
 

demon_x

New member
Zauważyłem że co jakiś czas po wejściu do SMART TV wyskakuje info o tym iż jest dostępna aktualizacja. Po zatwierdzeniu zaczyna mi odinstalowywać widgety które doinstalowałem. Podsumowując, jak nie zaktualizuje to nie wejde w SMART TV jak zaktualizuje to doinstalowane programy musze powtórnie instalować. Czy ktoś ma podobny przypadek?

U mnie jest dokładnie to samo jak dzwoniłem na infolinię to pani kazała mi pobrać aktualizację ze strony samsunga , ale niestety to nic nie dało :-(
 

dzierbiaty

New member
Witam
Planuje zakup tv serii D6500. Mam pytanie dotyczace wbudowanego tunera sat. Czy telewizor posiada gniazdo na modul CI tak abym mogl uzywac modul z karta C+??? Jesli tak to czy wymagany jest konkretny modul czy kazdy bedzie wspolpracowal??
Pozdrawiam
 

demon_x

New member
Witam
Planuje zakup tv serii D6500. Mam pytanie dotyczace wbudowanego tunera sat. Czy telewizor posiada gniazdo na modul CI tak abym mogl uzywac modul z karta C+??? Jesli tak to czy wymagany jest konkretny modul czy kazdy bedzie wspolpracowal??
Pozdrawiam

tak ma takie gnazdo, a czy każdy moduł to nie wiem bo akurat nie mam ale popatrz na allegro tam w opisach opisują z jakimi tv ich moduly współpracują.
 
Ostatnia edycja:

Primer

New member
Również kupiłem ten tv i generalnie jestem pod dużym wrażeniem jest super pod względem parametrów jak i wyglądu ale nie ma róży bez kolców.Niestety potwierdzam to oczym już poprzednik wspominał czyli jaśniejsze plamy wieczorem przy ciemnym tle.Również nie wiem co robić, nie chodzi o to czy telewizor mi wymienią bo to pewne ale czy jest sens to robić czy istnieje szansa zeby trafić na idealną matrycę trochę nie chce mi się w to wierzyć czytając opinie.Jak się zdecyduję to opiszę całą sytuację:eek:k:

Tak jak pisałem wcześniej po namyśle udałem się do sklepu w celu wymiany mojego tv na inną sztukę z równomiernym podświetleniem,kierownik salonu zachował się naprawdę ok i bez problemu wydał mi z magazynu drugie pudło z tv.Kiedy dotarłem do domu od razu zabrałem się za testowanie,okazało się że podświetlenie jest praktycznie idealne co spowodowało moją radość niestety nie trwała ona długo. Zacząłem przyglądać się matrycy i zobaczyłem na ciemnym tle prawie na środku pięknie świecący zielony pixel.K...a cz w tym kraju sprzedawane są produkty drugiej kategorii czy żeby trafić na tv który będzie w pełni sprawny trzeba stracić pół zdrowia.Ponieważ jest mi już głupio po raz trzeci zawracać tyłek w sklepie pozostaje mi tylko reklamacja ponieważ na infolinii dowiedziałem się że w przypadku tego tv w rozmiarze 46 cali nie powinno być żadnego pixela świecącego na ciemnym tle(ciemnych na jasnym może być do 7)pani poradziła mi zgłoszenie do serwisu.Co o tym myślicie jak byście postąpili na moim miejscu???Jaka jest gwarancja że wymieniona matryca będzie nowa,czy będzie taka jak wkładane fabrycznie a nie jakaś pasująca z innego modelu,czy ktoś z was orientuje się jakie matryce są stosowane w tv D6500? Bo na naklejce z tyłu tv jest tylko nr seryjny i version 01 :fool:
 

thomson19

New member
witam!

mam problem kupiłem 5 dni temu tv samsung 32de6100 i wczoraj zauważyłem przepalone piksele jest ich conajmniej 10 (białe punkciki na czrnym tle widac to jednak z bardzo bliska z odłegłosci 10-20cm) i chciałem sie zapytac czy na tej podstawie idzie wymienic model na gwarancji??? zauważył też białe chmurki na czarnym tle w nocy czyli nierównomierne podswietlenie matrycy czy na takich podstawach moge wymienic sprzet na gwarancji??? czy jest sens że trafie lepszy model???

bardzo prosze o odpowiedz! i wiecei jaki symbol to matryca samsunga?? bo sprawdzałem z tyłu przez obudowe i tam jest dużo róźnych symboli i niewiem co onez znaczą!
 

Kolina

Member
Czarne chmurki - to normalne - poczytaj o Cloudingu na tym forum. Jezeli jest tyle blednych pikseli/sub pikseli to moim zdaniem powinna to byc podstawa do wymiany.
PS. Nie powielal tego samego pytania w kilku tematach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie ważne co jest z tyłu.
Czy widzisz martwe piksela jak oglądasz programy ?
 

thomson19

New member
normalnie ich niewidac!

dopiero wczoraj wieczorem sprawdzałem matryce i z bliska tak ok 10 cm zauważyłem że śa przepalone piksele ponieważ gdy przy zmianie pgrogramu mam ciemny obraz to te piksele sie palą na biało!
 

McArti

New member
Czy ktoś się orientuje jak to sie stało, że seria D straciła w stosunku do C Motion Plus 100Hz i CMR 400Hz. Obecnie jest tylko CMR 200Hz. Nie zależy mi na 3D tak mocno jak na dobrej prezentacji ruchu. Czy seria D jest pozbawiona Motion Plus i tylko miga LEDami?
 

Grzegorz82

New member
McArti, Nie wiem czy o to chodzi ale nazywa sie to tak "LED Motion Plus" jest opcja włączenia / wyłączenia.
PS. jest tez opcja "Motion Plus" w pieciu wariantach
 
Ostatnia edycja:

McArti

New member
@Grzegorz82
Dziękuje za info. Czyli te 5 wariantów to jest tylko wybór opcji? nie ma już suwaków "blur reduction i juddge reduction?

ps. gapa zajrzałem do manualu opublikowanego na stronie. I okazuje sie, że suwaki są dla ustawienia MotionPlus/Użytkownika. (do potwierdzenia ewentualnego czy instrukcja nie kłamie)

Dalej zagadką zostaje dlaczego seria C była opisywana CMR 400 a D jest CMR 200.
 
Ostatnia edycja:

mazak02

New member
Witam, wczoraj stałem się "szczęśliwym posiadaczem" 46d6500. Niestety szczęście moje trwało do momentu gdy zrobiło się ciemno na zewnątrz i zobaczyłem na matrycy białe plamy na czarnym tle. Grzebiąc w necie doszukałem się że jest tą zmorą TV LED a szczególności tv Samsunga. Najbardziej jest to widoczne gdy włączam przeglądarkę w Tv i miele na środku te kółeczko. Nie wiem czy to reklamować i czy to jest u wszystkich. Prośba do posiadaczy tego modelu jaki wyższych tzn: d7000 i d8000 o sprawdzenie. Dodaje link jak to wygląda, wprawdzie u mnie to jest widoczne delikatniej ale wszystkie rogi i plama na środku wyprowadzają mnie z równowagi.
Zdjęcie znalezione w necie:

Wczoraj byli u mnie serwisanci z samsunga. Wystarczy poluzować lekko śruby z tyłu obudowy i efekt cloudingu jest mniej widoczny choć nadal jest. Oczywiście do tego wykonany reset serwisowy. Niestety samsung nic z tym więcej nie zrobi także trzeba z tym żyć.

Pozdr.
 
Do góry