Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Kup Bilet

Wróć HDforum > Video > LCD > Samsung > Samsung TV model D6500
Odpowiedz

Member

Meldunek: Feb 2009
09-05-2011, 18:14
Domyślnie

Mogę powiedzieć coś niecoś odnośnie tej "szyby" ekranowej na którą niektórzy narzekają. Faktycznie, jak tv jest wyłączony to ekran może robić za lustro. Ale po włączeniu nie jest to odczuwalne. Mój telewizor stoi w pokoju mającym okna wychodzące na wschód i południe, więc cały dzień jest słoneczko. Podczas oglądania nie odczułem dyskomfortu przy częściowo zasłoniętych żaluzjach. Wiadomo, jak ktoś chce oglądać mroczny horror w słoneczny dzionek to będzie mu sie wszystko w ekranie odbijać. Ale bez przesady, to skrajności.
Słowem - nie taki diabeł straszny jak go malują.
Odpowiedź z Cytatem
Human jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Junior Member

Meldunek: Jun 2009
09-05-2011, 20:57
Domyślnie Regulacja głośnosci na kanałach analogowych i przyłączach.

Witam,
czy w tym modelu istnieje możliwość regulacji głośnosci na poszczególnych kanałach analogowych i przyłączach np hdmi czy av.( chodzi o wyeliminowanie różnic w głośności nadawania dźwięku na poszczególnych stacjach ) Na razie znalazłem tylko taką możliwość w stacjach nadających sygnał cyfrowy naziemny.
Odpowiedź z Cytatem
romek111 jest offline
Junior Member

Meldunek: Jun 2009
10-05-2011, 19:56
Domyślnie

Zadałem pytanie i sam na nie odpowiadam. Dla kanałów nie cyfrowych w menu dźwięk dla ustawień głośników na tryb normalny ma następować według Samsunga automatyczna regulacja głośności. Moim zdaniem działa to ale nie tak dobrze jak w przypadku samodzielnego wyregulowania delty głosu.
Ponieważ jestem posiadaczem 40d6100 od ponad tygodnia moja ogólna opinia o telewizorze pomimo kilku uwag jest bardzo pozytywna:
TV SUPER
Odpowiedź z Cytatem
romek111 jest offline
reklama

Member

Meldunek: Feb 2009
10-05-2011, 22:13
Domyślnie

Pierwsza wada telewizora C6500 -> umiejscowienie złączy. Są zbyt blisko krawędzi telewizora i zbyt blisko tylnej ścianki. Grubość wtyczki może wynosić max. 14mm, co może utrudnić skorzystanie z fikuśnych kluczy USB czy chociażby podłączenie anteny telewizji naziemnej. A żeby kabli podłączonych z boku nie było widać trzeba je trochę mocniej zgiąć. Ale to tylko kwestia estetyki.
Na szczęście nie zauważyłem póki co wad jeśli chodzi o sam obraz a to w sumie jest najważniejsze, prawda? Dziś podłączyłem nowy DVD Philipsa 3880/58 i po aktualizacji oprogramowania i po kablu HDMI obraz jest rewelacyjny. Wreszcie mogę obejrzeć filmy jak na to zasługują.
Odpowiedź z Cytatem
Human jest offline
Member

Meldunek: Aug 2007
10-05-2011, 23:53
Domyślnie

Cytat:
Napisał Human Zobacz post
Pierwsza wada telewizora C6500 -> umiejscowienie złączy. Są zbyt blisko krawędzi telewizora i zbyt blisko tylnej ścianki. Grubość wtyczki może wynosić max. 14mm, co może utrudnić skorzystanie z fikuśnych kluczy USB czy chociażby podłączenie anteny telewizji naziemnej. A żeby kabli podłączonych z boku nie było widać trzeba je trochę mocniej zgiąć. Ale to tylko kwestia estetyki.
Na szczęście nie zauważyłem póki co wad jeśli chodzi o sam obraz a to w sumie jest najważniejsze, prawda? Dziś podłączyłem nowy DVD Philipsa 3880/58 i po aktualizacji oprogramowania i po kablu HDMI obraz jest rewelacyjny. Wreszcie mogę obejrzeć filmy jak na to zasługują.
Ten wątek dotyczy modelu D6500 z serii D na 2011 rok, więc czy napewno powyższe uwagi do tego modelu się odnoszą?
Odpowiedź z Cytatem
fkaczmarek jest offline
Junior Member

Meldunek: Jan 2008
11-05-2011, 15:42
Domyślnie

Czym różnią się modele D6500, D7000 i D8000 oprócz odświeżania i podstawy, grubości obudowy i koloru?

Czym różni się Micro Dimming od Konwerter 3D? Na stronie samsunga mają taki sam opis. D6500 ma tylko konwerter a pozostałe również MD.

Ze znalezionych przez stronę Samsunga różnic pomiedzy d6500 i d7000 - co to jest: Touch Control, Channel List USB-Clone, MHP (1.1.3)?

Ktoś próbował konwesję 2D na 3D? Czytałem, że zadna rewelacja, ale czy da się oglądać np mecze? Bajer czy czasem się przyda?

Różnica między modelami to ok 700zł. Pytanie czy warto.
Odpowiedź z Cytatem
pgiersz jest offline
Senior Member

Meldunek: Jan 2010

11-05-2011, 20:51
Domyślnie

Ja kupuję 46 D6500 na dniach. Trzeba jeszcze dodać , dla mnie jest to ważne, że TV posiada odbiornik satelitarny. Z Astry można odebrać parę kanałów fta w HD całkiem ciekawych, duży plus.
I jeszcze jedno niższe numery od 6500 nie mają pełnej przeglądarki internetowej.
I jeszcze drugie, wygląd niesamowity.
Odpowiedź z Cytatem
sluuurp jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania