Samsung TV model D6500

piwosz30

New member
Witam
Mam prośbę możecie mi polecić kabel USB 3.0 posiadam dysk zewnętrzny Hitachi Touro którego chcę podłączyć do TV D6500 orginalny kabel jest zbyt krótki najlepiej taki od 1m do 1,8m znalazłem kilka kabli ale w większości jest napisane nie kompatybilne z USB 2.0 a takie złącze posiada TV może coś poradzicie.
 
Ostatnia edycja:

kml77

New member
Witam, mam pytanko odnośnie tego kiepskiego 3d w 46d6500. Mianowicie zastanawia mnie pasek po lewej stronie ekranu przy oglądaniu 3d. Wyglada to jakby obraz sbs nie nakładał się prawidłowo. Czy to normalne? Może powinienem zgłosić to do serwisu (jeszcze miesiąc gwarancji producenta:)). Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam
 

Patel69

New member
Witajcie

Mam moduł CI+ z karta NC+ włożony do swojego TV i mam pewien problem, na niektórych kanałach musze recznie zmieniać "jezyk domyslny", czy jest mozliwość ustawienia w jakis sposób na stałe odpowiedniej scieżkę dzwiekową??


ps. Czy ktos moze posiada aktualna dobrze działająca liste NC+ do modułu CI+??
 

mieczyk---

New member
Mam podobnie jak kolega kilka postów wyżej, jeszcze dochodzi mi problem z tym ze tv jest bardzo blisko ściany, przez co utrudnione jest wkładanie wtyczki do gniazda.
Rozwiązałem to tak że mam 2 przedłużacze USB, dysk i pendrivy śmigają bez problemu.
Osobiście nie polecam zmiany kabli na inne z dwóch powodów:
1. to może być nie mały koszt,
2. często są po prostu nie kompatybilne i nawet komp nie widzi dysku na nieoryginalnym kablu.

Efekt końcowy to wywalona kasa w błoto i kolejny zbędny przewód w szufladzie.
 

pawelsw

New member
Patel69 powiedz mi jak to działa ten moduł nc+? czy wszystkie programy działają prawidłowo, czy przy zmianie programów długo się czeka na obraz no i który masz pakiet wykupiony?? bo właśnie się zastanawiam na kupnem ,a jeśli Ty masz do podziel sie swoją opinia na ten temat. Z góry dzięki
 

Patel69

New member
Patel69 powiedz mi jak to działa ten moduł nc+? czy wszystkie programy działają prawidłowo, czy przy zmianie programów długo się czeka na obraz no i który masz pakiet wykupiony?? bo właśnie się zastanawiam na kupnem ,a jeśli Ty masz do podziel sie swoją opinia na ten temat. Z góry dzięki

Wiesz co są plusy i minusy... mój TV nie ma jeszcze oficjalnego wsparcia od C+ wiec mam problemy z aktualizacja listy kanałów i np problemem o którym pisałem wcześniej, co do czasów wskakiwania kanałów to zależy od tego czy HD czy SD itd. Itp. Ale nie są to chyba zbyt długie bo bardzo nie irytują ;) ogólnie jestem zadowolony z tego rozwiązania.

Ps. a ktoś pomoże w mojej sprawie?
 

pawelsw

New member
Wiesz co są plusy i minusy... mój TV nie ma jeszcze oficjalnego wsparcia od C+ wiec mam problemy z aktualizacja listy kanałów i np problemem o którym pisałem wcześniej, co do czasów wskakiwania kanałów to zależy od tego czy HD czy SD itd. Itp. Ale nie są to chyba zbyt długie bo bardzo nie irytują ;) ogólnie jestem zadowolony z tego rozwiązania.

Ps. a ktoś pomoże w mojej sprawie?

A co to znaczy że nie ma oficjalnego wsparcia ??? i jakie te problemy z aktualizacja listy prog.??? z tego co ja zauważyłem to ten "twój" problem ze ścieżka to raczej będziesz przełączyć z domyslnego na pl lub oryginalny . mi osobiście też nie udało się aby wybrany język został tylko wraca mi na domyslny.
 

Patel69

New member
A co to znaczy że nie ma oficjalnego wsparcia ??? i jakie te problemy z aktualizacja listy prog.??? z tego co ja zauważyłem to ten "twój" problem ze ścieżka to raczej będziesz przełączyć z domyslnego na pl lub oryginalny . mi osobiście też nie udało się aby wybrany język został tylko wraca mi na domyslny.

tzn. ze mój TV jest z 2011r a dopiero od 2012 było oficjalnie wsparcie Cyfry+ do TV Samsunga.
Wiec teraz musze szukac list programów jak pojawia sie jakies zmiany na NC+ bo nie zaktualizuje mi sie automatycznie lista programów.
 

tren90

New member
Kurcze, proszę podpowiedzcie mi jaki moduł CI kupić do samsunga 40D6500 tak by móc oglądać kanały z SMART HD + oraz jaka karte startową - by od razu bez komplikacji móc oglądać kanały.
 

pitates

New member
Witam

Panowie mam pytanie mam teraz wersje softu 10.20 czy warto aktualizować jej do najnowszej czy zostawić i co wnoszą nowe wersje.

pozdrawiam

P.S.
dziekuje za ewentualną odpowiedz
 

lisekx

New member
Nie to raczej artefakty z motion plus prawdz czy jak wylaczysz to bedzie lepiej sprawxz rowniez redukcje szumow i mpeg czy masz off

Wysłane z mojego GT-I9100
Zmieniałem ale nic to nie daje, dodatkowo zauważyłem, ze często podczas zmiany kamery (kolejnego ujęcia) obraz przez chwile porusza sie tak jakby poklatkowo (obraz sie trzesie) tak jak w grach, gdy grafika jest za słaba i po chwili wszystko wraca do normy

P.S. Czy podczas zmiany w motion plus (płynny, wyraźny) obraz powinien się jakoś zmieniać, bo ja nie widzę różnicy oraz czy przy tej zmianie paski (redukcja rozmycia i redukcja skoków) powinny się także zmieniać, bo w standardzie są ustawione na 5, czy zmieniają się tylko jak wezmę ustawię na (użytkownika) ?
 

dkunka

New member
UE 40D 6500 help

Witam


Bardzo proszę o pomoc. Mam telewizor Samsung UE 40D 6500. Mam kamerę Sony HD, która nagrywa filmy w formacie AVCHD (.MTS) i po wgraniu go na dysk przenośny i podłączeniu telewizor nie widzi tych plików. Co może być przyczyną? Dodam tylko, że wcześniej nagrywałem pożyczoną inna kamerą Sony HD która nagrywała w formacie Wideo AVCHD (.m2ts) i nie było tego problemu. Nie wiem o co chodzi. Proszę o pomoc - ratujcie.


Darek
 

lenone

New member
paski

Witam serdecznie. Na matrycy pojawiło się kilka (ok. 9) pasków. Wyglądają jak zbiór 1-2 pikseli, różnej barwy i ciągną się przez 3/4 ekranu. Nie są to sub lub bad pixele, ich widoczność jest różna w zależności od źródła sygnału (najbardziej na zdjęciach lub filmach z aparatu, mniej na zwykłym oglądaniu tv). Jednak cały czas występują. Mam jeszcze miesiąc gwarancji więc pewnie będę reklamował, matryca była wymieniana miesiąc po zakupie z powodu świecącego czerwonego pixela. Czy ktoś miał coś podobnego?
 
Do góry