Samsung TV model D6500

seboo_2

New member
Witam,
Mam taki mały problem w UE37D6500, czasami przy wyświetlaniu ciemnych postaci (czarnych) pojawia się dookoła nich czerwona obwódka :/ co to może być ?
Dodatkowo występuje w moim modelu lekkie smużenie np w górnym rogu rozmywa się logo kanału podczas scen dynamicznych, coś można na to zaradzić??


Jakieś rady??
 

Patel69

New member
Witam
Dziś rano mój D6500 zaczął szwankować :/ Problem jest taki że po włączeniu 3 min oglądam (sprawdzałem to 4x) a po tym czasie TV wyłącza się. Sprawdzałem to na różnych źródłach sygnału: moduł CI+ z NC+, PS3, Wii. Zawsze po 3 min telewizor wyłacza się :( czy może wiecie co sie dzieje? czy jest to znany problem?
 

NiemPa

New member
Mam podobnie, ale na szczęście tylko czasem. A wygląda to tak, że dokładnie minutę po północy TV robi sobie restart, a potem wyłącza się po 3 minutach od włączenia. Nie mogąc znaleźć rozwiązania przyjąłem, że to inteligentny TV daje mi do zrozumienia, że pora spać a nie oglądać ;)
 
Czy ktoś już miał taką sytuację? Wprawdzie mój TV to D6750 ale praktycznie to taki sam model. Już trzeci raz telewizor skasował mi pendriva. Może skasował to za duże słowo ale jednak. Było sporo nagrane z komputera różnych plików i w trakcie oglądania nagle stop i nie ma żadnego pliku. Sprawdziłem na komputerze, niby miejsce jest zajęte ale nie pokazuje żadnego pliku. System plików pozostał ten sam.
Podobnie miałem kiedyś na dysku zewnętrznym z partycją do nagrywania. Po prostu skasował wszystkie nagrane pozycje.
 

Patel69

New member
Mam podobnie, ale na szczęście tylko czasem. A wygląda to tak, że dokładnie minutę po północy TV robi sobie restart, a potem wyłącza się po 3 minutach od włączenia. Nie mogąc znaleźć rozwiązania przyjąłem, że to inteligentny TV daje mi do zrozumienia, że pora spać a nie oglądać ;)

hmmm no tak ale mój jak narazie to nie chce przestać sie wyłączać a ogladanie TV w cyklach 3 min jest troche uciążliwe :/
Dzwoniłem do Samsunga i powiedziano mi abym odłaczył TV od listwy i wpiął go bezpośrednio do gniazdka ale to sprawdzę jak popołudniu wrócę do domu.
 

saptis

New member
Wczoraj w nocy sie obudzilem bo TV sam nagle sie wlaczyl i dzwiek byl ustawiony dosyc glosno. Nie mam pojecia dlaczego sie wlaczyl, akurat cos sie nagrywalo, nie dalo sie go od razu wylaczyc przyciskiem power na pilocie, dopiero za trzecim razem.

Jak to sie powtorzy to trzeba bedzie zlosic sie do serwisu bo to nie bylo normalne.
 
No "fajnie" zaczyna się dziać. U mnie kilka dni temu wracam do domu do południa a tu TV włączony gra aż huczy i już przy mnie wyłączył się i włączył ponownie. Zauważyłem kilka razy że był włączony w nocy jak w trakcie nagrywania ale nic nie nagrywał. Mój TV to D6750.
 

ciciol

New member
Panowie,a problem nie polega na tym, że w Guide wcisneliście przez przypadek jakiegoś przypomnienia audycji? Czasami TV w nocy się włączy po godz. 2:00 jeśli w ustawieniach macie włączone sprawdzanie aktuazlizacji.
 

NiemPa

New member
Do aktualizacji nie włącza się obraz i dźwięk. A poza tym czym wytłumaczyć tajemnicze wyłączenia TV? U mnie na szczęście bardzo rzadko się tak dzieje.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Ja mam i nie narzekam. Czy ktoś z Was sprawdzał współpracę karty wifi D6500 w paśmie 5GHz? Dziś zauważyłem że TV znalazł drugi zakres mojego routera TL-WDR4300. Trochę mnie to zdziwiło bo nie ma nigdzie informacji że TV może współpracować z sieciami 5GHz (a przynajmniej ja takowej informacji nie znalazłem). Jak na razie działa bez problemów.
 

mieczyk---

New member
Witam wszystkich na forum.

Posiadam ten TV i router TL-WDR3600
Od kilku miesięcy już siedzę na 5GHz i nie narzekam.
Nie pamiętam skąd ale wiedziałem że tv obsługuje 5Ghz dlatego kupiłem ten właśnie router. W domu mam kilka laptopów (śmigają po G) i tabletów oraz jakieś tam smart-fony. Router jest dual-band, więc wszystko śmiga mi po 2,4GHz a tylko TV i Smart S2 (oba to już N) śmiga po 5GHz. Wcześniej miałem problem z np. tvnplayer w HD na telewizorze, dziś już tylko w HD oglądam.
 

marwol

New member
Witam wszystkich na forum.

Posiadam ten TV i router TL-WDR3600
Od kilku miesięcy już siedzę na 5GHz i nie narzekam.
Nie pamiętam skąd ale wiedziałem że tv obsługuje 5Ghz dlatego kupiłem ten właśnie router. W domu mam kilka laptopów (śmigają po G) i tabletów oraz jakieś tam smart-fony. Router jest dual-band, więc wszystko śmiga mi po 2,4GHz a tylko TV i Smart S2 (oba to już N) śmiga po 5GHz. Wcześniej miałem problem z np. tvnplayer w HD na telewizorze, dziś już tylko w HD oglądam.

Witaj w klubie 5Ghz:)

Tapatalk
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
''Router jest dual-band, więc wszystko śmiga mi po 2,4GHz a tylko TV i Smart S2 (oba to już N) śmiga po 5GHz. Wcześniej miałem problem z np. tvnplayer w HD na telewizorze, dziś już tylko w HD oglądam.''
Nic dziwnego że miałeś problemy z HD jak miałeś ruter w standardzie G. Po zakupie TV wymieniłem ruter na N z 300Mb/s bo przy G rwało filmy w HD. W zeszłym roku ponownie zmieniłem na 450Mb/s przy 5GHz i 300Mb/s przy 2,4GHz. TV miałem podłączony po kablu więc nie zaczaiłem że ma kartę wifi dual-band. Reszta sprzętu (Stora i Ariva) dział po kablach 1Gb/s a inne "pierdułki" (laptopy, tablety i smartfony) jadą po wifi.
 

Hasz77

New member
Panowie, a napiszcie czy macie problemy z wifi w telewizorze. Ja mam netia spota i są problemy, tzn. raz się łączy z siecią, raz nie np. z komunikatem, że sieć jest ale nie można się połączyć.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Bardzo rzadko. Czasem przy TVN Player albo Ipli coś takiego się zdarza ale problem raczej tkwi po 2 stronie ponieważ miałem tak i na wifi i lanie. Przetestuj połączenie po kablu.
A sam korzystasz ze spota? Może w tym czasie ktoś coś ciągnie i wtedy zrozumiale rezerwuje łącze. Sam tak mam.
 
Ostatnia edycja:

Hasz77

New member
Z łącza korzystam sam, tzn. komp stacjonarny i/lub laptop i/lub telewizor.
Wczoraj np. tylko telewizor był aktywny i ciągle gubił sieć. Nie mam na razie skąd wziąć inny router adsl, żeby sprawdzić, czy czasem nie jest to wina netia spota. Spróbuję jeszcze aktualizacji oprogramowania netia spota do najnowszej wersji i zobaczymy.
 

mieczyk---

New member
janpat_1970

Nie wiem z czego wywnioskowałeś że miałem router w standardzie G ?!
Jeżeli chodzi o ścisłość to miałem N chyba nawet 300, ale co z tego skoro kilka urządzeń śmiga jeszcze po G, co za tym idzie router śmigał po G. Może miałeś nawet to samo na myśli lecz trochę nie tak to ująłeś. Nie wszyscy wiedzą że jeżeli maja router z N to i tak nie będzie chodził z tą prędkością jeżeli choć jedno urządzenie w danej chwili będzie miało G. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest dual band, np do 5GHz podłączasz wszystko z N (jest szansa że nowości maja 5Ghz) a do 2,4 podłączasz wszystko z G.
 
Do góry