Samsung TV model D6500

Szmerglu

New member
Mowie o funkcji która jest dostępna pod przyciskiem [GUIDE]
Jak wiadomo daje podgląd aktualnie wyświetlanych transmisji na innych kanałach. Bardzo mi się przydawał ten podgląd.
Ponownie zaznaczam że był on dostępny przed aktualizacją. Nie wspomniałem również że problem dotyczy podglądu przy odbieraniu cyfrowej telewizji naziemnej.
 

Markus1

New member
Dziwne, ja aktualizowałem poprzednią wersję i nie mam problemu z EPG. Poprzednia wersja niczym się nie różni bo jak próbowałem zainstalować aktualną to tv podał, że nie może jej zainstalować. Być może jest to problem chwilowego braku nadawania w dvb-t?
 

Grzegorz82

New member
Pobierz i zainstaluj ruSamsungTVComunicator
Uruchom telewizor w trybie normalnym,
W telewizorze aktywuj opcje zdalnego sterowania (MENU --> SYSTEM --> AKTYWACJA ZDALNEGO STEROWANIA)
Uruchom program ruSamsungTVComunicator (powinien automatycznie wykryć telewizor
potwierdź zdalne sterowanie (po pojawieniu się okna na ekranie naciskamy ENTER na pilocie)
Wyłącz program ruSamsungTVComunicator i wyłącz telewizor
Włącz telewizor w trybie serwisowym (naciskając kolejno: INFO MENU MUTE POWER) i Zaczekaj kilka chwil na uruchomienie telewizora i pojawienie się menu.
>ruSamsungTVComunicator naciśnij Factory (zniknie menu serwisowe).
ruSamsungTVComunicator naciśnij 3speed (pojawi się menu serwisowe z ukrytymi opcjami).
Wchodzimy w Options i w Local Set, tam zmieniamy EU na EU_GER. Wyłączamy telewizor. Po ponownym włączeniu w Menu - System dochodzi nam zakładka Kanał z danymi i to Włączamy. Teraz na kanałach nadających HbbTV będzie można uruchomić ten serwis czerwonym przyciskiem A.
Niestety ale na razie odbieram tylko na niemieckich kanałach. Na TVN i TVP1 nie mam nic.

XXE - krajach skandynawskich (Szwecja, ...)

XXh - Polska, Grecja, Czechy, Słowacja, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Chorwacja, Serbia, Bośnia, Czarnogóra, Macedonia, Albania.


XXN - Benelux


XXU - UK​


XZG - Niemcy, Austria, Szwajcaria


Xzf - Francja

A miałbyś moze oznaczenia dwóch pierwszych znaków za liczbą wtym przypadku chodzi mi o VS, wiem ze to cos z rodzajem tunera ale nie moge tego znaleźć, występuje jeszcze WS itp.
 

lisekx

New member
W jaki sposób mogę zapisać ustawione kanały, gdyż chciałem zresetować tv, a przy próbie exportowania wyświetla się napis "Brak urządzenia USB. Sprawdź urządzenie i spróbuj ponownie".
Mam podpięte dwa nośniki USB: Pendrive Kingston 410 16GB oraz dysk przenośny PQI Portable HDD H550 320GB, które telewizor widzi, więc czemu nie chce zapisać żadnym tych kanałów ?
 
Nie wiem czy ktoś konkretnie odpowie Ci czy na tej antenie będzie dobrze odbierać. A to dlatego że każda lokalizacja ma swoje prawa i sam musisz wypróbować. Musisz szukac sklepu w którym masz możliwość oddania anteny gdyby nie spełniała swojej roli. Pożycz od kogoś albo kombinuj z samoróbkami czasami to sie opłaca jak w moim przypadku.
 

chronos69

New member
Wcześniej skorzystaj z pomocy znakomitej czeskiej strony, której autorem jest Jiří Procházka.
Interactive DVB-T map - Review map of transmitters
Tam sprawdź pokrycie Twojej okolicy sygnałem poszczególnych multipleksów z różnych nadajników i porównując moc nadajnika, odległość od niego, ukształtowanie terenu, będziesz mógł dobrać antenę o odpowiednim uzysku sygnału w dB. Strona jest w kilku wersjach językowych z pomocą po polsku. Polecam przed zakupem anteny!
 

krzyzak-MK

New member
i co podpowie ktos z tymi słuchawkami. Bo nie mam mozliwosci podłaczenia bo mam płaski uchwyt i odstaje mi TV 2 cm tylko od sciany i nie mam jak sprobowac :(
 
Wiem (i nie krzyczcie na mnie) że opis dotyczy modelu D5500 ale może mi ktoś powiedzieć jak to się stało że w modelu na Polskę są zablokowane w SMART HUB ikony takie jak: Allegro, TVP Olimpiada, Wikipedia, Telemagazyn itp. Znalazłem taki opis z naszego forum.


W D5500 i pewnie innych można odblokować do pobrania więcej aplikacji z SMART HUB opis wykorzystałem z samygo:

Wchodzi w tryb serwisowy tak samo jak w przypadku odblokowania PVR przy pomocy ruSamsungTVCommunicator i w menu serwisowym ustawiamy tak:

Wchodzimy w:

Control
Sub Option
Info Link Service Type - (zmieniamy na development)
OTA Support (przełączamy na OFF)
OTA Durantion Test (przełączamy na OFF)
OTN (zmieniamy na development + reszta opcji OTN na OFF)

Restart TV.

Ważne by te OTA i OTN były OFF bo jak nie to podczas uruchomienia SMART HUB zawsze będzie chciał nam ustawić aplikacje standardowe na polskie

Po tej zmianie pojawiają się takie aplikacje do ściągnięcia jak np:
Allegro,
iSing.pl Karaoke,
Filmbox (paczka VOD),
TVP Olimpiada,
Wikipedia,
Telemagazyn,
i wiele innych (także aktualizacje do aplikacji które mamy w tv np. takie jaki ipla (inny wygląd), youtube (inny wygląd) itd.

Są podane zdjęcia jak to wygląda więc to nie ściema.
 

NiemPa

New member
Pany jak podłacze słuchawki do TV to automatycznie wyłaczy głosniki w TV , tak jak to przewaznie w kazdym sprzecie ??

Głośniki TV wyłączą się po włączeniu wtyczki jack 3,5 mm do gniazda słuchawkowego. Regulacja głośności dla wyjścia słuchawkowego jest odzielna od głośników TV. A do tego co jakiś czas nie pamięta ustawienia głośności i mam ustawione 4 zamiast 100.
 
Ostatnia edycja:

jacek375

New member
Po tej zmianie pojawiają się takie aplikacje do ściągnięcia jak np:
Allegro,
iSing.pl Karaoke,
Filmbox (paczka VOD),
TVP Olimpiada,
Wikipedia,
Telemagazyn,
i wiele innych (także aktualizacje do aplikacji które mamy w tv np. takie jaki ipla (inny wygląd), youtube (inny wygląd) itd.

Są podane zdjęcia jak to wygląda więc to nie ściema.

W UE46D8000 też nie mam tych w/w aplikacji:x
Jest jakiś inny sposób, oprócz wejścia w meni serwisowe (utrata gwarancji)?
 
Kurcze może napisać do Samsunga (choć pracują tam niekompetentni ludzie) niech wyjaśnią dlaczego polskie aplikacje są blokowane. No przecież chyba w Niemczech z nich nie korzystają więc po co są w jakimś ukrytym menu.
 

lwojtysiak

New member
Zapewne są w fazie testowej... zauważcie, że pierwszą rzecz jaką trzeba zrobić to zmienić Info Link Service Type - (zmieniamy na development) - wtedy zapewne pokazują się aplikacje w stanie beta.
 

mercleb

New member
Witam
mam co prawda model D6200, ale czy macie u siebie telemagazyn? wg strony samsunga smarttv.samsung.pl/ aplikacje.html jest ona dostępna.
Mam wrażenie, że seria D będzie już biedniejsza od oferty smarta na nową E.
Obym się mylił.
 
Do góry