Samsung TV model D6500

Kpc21

New member
Witam kolegów. Co prawda posiadam inny model Sama, tj. PS51D6900 (czyli plazmę) ale ponieważ na odpowiednich forach niczego nie znalazłem, szukam tutaj.Od kilku dni jestem posiadaczem modułu CAM CI+. Generalnie wszystko jest ok poza jednym, nie wyświetla przewodnika programów, czyli EPG - ale tego zbiorczego pod przyciskiem GUIDE (wyskakuje "Brak informacji"). Co ciekawe, na bieżąco oglądanym kanale informacja o nim wraz z rozszerzonym opisem działa (choć nie zawsze z polskimi znakami).
Może to kwestia wydajności modułu - on chyba też zawiera jakiś procesor. W niektórych zewnętrznych tunerach DVB-T też nie ma opcji wyświetlenia EPG dla wszystkich kanałów naraz - właśnie ze względu na zbyt mało wydajny procesor.

Chociaż z drugiej strony, trudno wiązać moduł z EPG, bo on odpowiada tylko za dekodowanie sygnału, a EPG kodowaniu przecież nie podlega, podobnie jak telegazeta.
 

Bezelex

New member
Proponuję połączyć się z routerem kablem i porównać jakość.
Mint

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

Wiem , ze mozna tak ale wlasnie po to mam wifi w tv zeby z niego korzystac bo ciagnac kolejny kabel to nie to . Czy jest jakas dodaktowa konfiguracja wifi w d6500 ? Czemu w std. n nie dziala stabilnie lacze w tv ? ( mam 23mb/s , na laptopie wszystko chodzi bez bufferingow itd. )
 

kosa666

New member
Wiem , ze mozna tak ale wlasnie po to mam wifi w tv zeby z niego korzystac bo ciagnac kolejny kabel to nie to . Czy jest jakas dodaktowa konfiguracja wifi w d6500 ? Czemu w std. n nie dziala stabilnie lacze w tv ? ( mam 23mb/s , na laptopie wszystko chodzi bez bufferingow itd. )

Kolego - przede wszystkim router powinien być w standardzie Wifi N - bo jak masz b/g to co Ci po Twoich 23mb/s jak sieć tego nie obsłuży?

Druga sprawa to jakość sygnału - pamiętaj, że ten telewizor to PRZEDE WSZYSTKIM TELEWIZOR, wiec nie spodziewaj się jakiegoś wybitnego odbiornika wbudowanego. U mnie router stał 10 metrow dalej - sygnał szedł przez dwie ściany i był na TV kiepskiej jakości - dopiero montaż wifi za jedną ścianą i na sztywno włączenie standardu WiFI N pomógł.

Poczytaj sobie: Wi-Fi
 

Bezelex

New member
Kolego - przede wszystkim router powinien być w standardzie Wifi N - bo jak masz b/g to co Ci po Twoich 23mb/s jak sieć tego nie obsłuży?

Druga sprawa to jakość sygnału - pamiętaj, że ten telewizor to PRZEDE WSZYSTKIM TELEWIZOR, wiec nie spodziewaj się jakiegoś wybitnego odbiornika wbudowanego. U mnie router stał 10 metrow dalej - sygnał szedł przez dwie ściany i był na TV kiepskiej jakości - dopiero montaż wifi za jedną ścianą i na sztywno włączenie standardu WiFI N pomógł.



W "glownym" routerze mam caly czas n tylko jest on w drugim pokoju nie w tym co tv ( nie jest to duza odleglosc , ale potejrzewam ze antena w netiaspot jest raczej srednia ) .Podlaczylem drugi router w pokoju gdzie jest tv ,zasieg odrazu z 3/4 kresek na maks tylko ze on nie obsluguje "n" nie wiem czy to nie bedzie problem :p Myslem ze jak jest juz wbudowany modul wifi to bedzie mocniejszy ale niestety . Mam pytanie mam modul zewnetrzny da rade podlaczyc przez cos takiego ? Oraz mam pytanie czy ktos wie jak skofigurowac zeby dwa routery dzialaly na jednym laczu ? Dziekuje za poprzednie odpowiedzi :)
 

kosa666

New member
Kolego - przede wszystkim router powinien być w standardzie Wifi N - bo jak masz b/g to co Ci po Twoich 23mb/s jak sieć tego nie obsłuży?

Druga sprawa to jakość sygnału - pamiętaj, że ten telewizor to PRZEDE WSZYSTKIM TELEWIZOR, wiec nie spodziewaj się jakiegoś wybitnego odbiornika wbudowanego. U mnie router stał 10 metrow dalej - sygnał szedł przez dwie ściany i był na TV kiepskiej jakości - dopiero montaż wifi za jedną ścianą i na sztywno włączenie standardu WiFI N pomógł.



W "glownym" routerze mam caly czas n tylko jest on w drugim pokoju nie w tym co tv ( nie jest to duza odleglosc , ale potejrzewam ze antena w netiaspot jest raczej srednia ) .Podlaczylem drugi router w pokoju gdzie jest tv ,zasieg odrazu z 3/4 kresek na maks tylko ze on nie obsluguje "n" nie wiem czy to nie bedzie problem :p Myslem ze jak jest juz wbudowany modul wifi to bedzie mocniejszy ale niestety . Mam pytanie mam modul zewnetrzny da rade podlaczyc przez cos takiego ? Oraz mam pytanie czy ktos wie jak skofigurowac zeby dwa routery dzialaly na jednym laczu ? Dziekuje za poprzednie odpowiedzi :)

telewizor obsługuje prędkość "N" co zresztą jest napisano w instrukcji - wręcz jest napisane, że "jest polecane"
 

kosa666

New member
sorry że łącze odpowiedzi, ale:

1. by drugi router przesyłał dalej sygnał musi byś funkcja BRIDGE (wtedy niejako przedłużasz zasięg sieci
2. oczywiście, ze może pracować jako odbiornik (funkcja AP) - w telewizorze wybierasz wtedy normalne łącze kablowe.
 

Bezelex

New member
sorry że łącze odpowiedzi, ale:

1. by drugi router przesyłał dalej sygnał musi byś funkcja BRIDGE (wtedy niejako przedłużasz zasięg sieci
2. oczywiście, ze może pracować jako odbiornik (funkcja AP) - w telewizorze wybierasz wtedy normalne łącze kablowe.

Wlasnie czytalem troche o tym ale chyba nie ma mozliwosci podlaczenia drugiego routera na jednym laczu telefonicznym tak aby nie trzeba bylo laczyc obu routerow kablem lan .

Mam jeszcze jedno pytanie bo mam dysk 500gb 3,5 cala ,chcialbym kupic kieszen na niego i nie wiem ktora bedzie z tv wspolpracowala ? Bo sa juz kieszenie z usb 3.0 , usb 2.0 + esata itd. I tez czy mozna uzyc takiego dysku do nagrywania programow ? Bo z tego co czytalem to telewizor formatuje do RAW a czy idze go jakos zobaczyc w win 7 64 bit ? I jeszcze np. wrzucic inne pliki na taki dysk ? A moze jakis pendrive wspolpracuje na takiej zasadzie ? Dzieki z gory za info :) Pozdro dla wszystkich posiadaczy Samsungów :-D
 

kosa666

New member
Wlasnie czytalem troche o tym ale chyba nie ma mozliwosci podlaczenia drugiego routera na jednym laczu telefonicznym tak aby nie trzeba bylo laczyc obu routerow kablem lan .

Mam jeszcze jedno pytanie bo mam dysk 500gb 3,5 cala ,chcialbym kupic kieszen na niego i nie wiem ktora bedzie z tv wspolpracowala ? Bo sa juz kieszenie z usb 3.0 , usb 2.0 + esata itd. I tez czy mozna uzyc takiego dysku do nagrywania programow ? Bo z tego co czytalem to telewizor formatuje do RAW a czy idze go jakos zobaczyc w win 7 64 bit ? I jeszcze np. wrzucic inne pliki na taki dysk ? A moze jakis pendrive wspolpracuje na takiej zasadzie ? Dzieki z gory za info :) Pozdro dla wszystkich posiadaczy Samsungów :-D

podłączasz łącze telefoniczne do jednego routera i wysyłasz sygnał przez WiFi - drugi ustawiasz jako BRIDGE i podłączasz kablem do TV.

WIFIBRDG.GIF


Poczytaj trochę m in. tu: Jaki tryb wybrać: Wireless Bridge, Client, czy inny?

Co do dysku zewnętrznego to TV nie obsługuje eSATA i USB 3.0. Działa na USB 2.0 i dowolny taki Ci wystarczy.
 

Bezelex

New member
podłączasz łącze telefoniczne do jednego routera i wysyłasz sygnał przez WiFi - drugi ustawiasz jako BRIDGE i podłączasz kablem do TV.

Co do dysku zewnętrznego to TV nie obsługuje eSATA i USB 3.0. Działa na USB 2.0 i dowolny taki Ci wystarczy.

Dobrze ale szczerze to nie wiem czy idze cos takiego zrobic w tym drugim routerze Speedtouch st585 v6 .Jak to zmienic ? Wiem ze wymagam za duzo ale zobacze czy to znajde .
 

jigaman

New member
Co do dysku zewnętrznego to TV nie obsługuje eSATA i USB 3.0. Działa na USB 2.0 i dowolny taki Ci wystarczy.

dziwne ze mi dysk USB 3.0 odpala bez problemu - kolego zweryfikuj swoje dane.
pytanie tylko jaki ktoś używa dysk - takie, które nie potrzebują zewnętrznego źródła zasilania, z reguły są to te z jedną "dużą" wtyczką na kablu USB, powinny pójść bez problemu.
 

kosa666

New member
dziwne ze mi dysk USB 3.0 odpala bez problemu - kolego zweryfikuj swoje dane.
pytanie tylko jaki ktoś używa dysk - takie, które nie potrzebują zewnętrznego źródła zasilania, z reguły są to te z jedną "dużą" wtyczką na kablu USB, powinny pójść bez problemu.

No i trudno żeby nie działał, przecież format 3.0 jest kompatybilny wstecz- czyli podłączysz dysk 3.0 ale będzie działał na parametrach 2.0, więc po co przepłacać

A moje dane pochodzą z intrukcji TV- wystarczy ją poczytać, to nie boli.

Pozdr.
 

Bezelex

New member
dziwne ze mi dysk USB 3.0 odpala bez problemu - kolego zweryfikuj swoje dane.
pytanie tylko jaki ktoś używa dysk - takie, które nie potrzebują zewnętrznego źródła zasilania, z reguły są to te z jedną "dużą" wtyczką na kablu USB, powinny pójść bez problemu.

Ta duza wtyczka to ma byc tylko usb i nic wiecej ,bez zasilania ? Tylko takie pojda czy moga tez byc z osobnym zasilaniem ?
 

jigaman

New member
Ta duza wtyczka to ma byc tylko usb i nic wiecej ,bez zasilania ? Tylko takie pojda czy moga tez byc z osobnym zasilaniem ?

Pójdą wszystkie, które będą miały wystarczające napiecie do urochomienia sie :) - poprawiam sie - prąd:)
Przeważnie jest tak, że małe dyski 2,5" potrzebują mniej napięcia niż te 3,5" i mają 2 "dużą" wtykę USB - nie jest to jednak regułą. Pojawiają sie tez takie z dwoma wtykami usb - tutaj czasem wystarczy jedna, ale moze byc potrzeba włączyć dwie (wtedy druga daje dodatkowe napiecie).
W dyskach zewn. 3.5" przewaznie potrzeba dodatkowego napięcia z zewnatrz - zasilacz itp (montowane są wtedy w "kopertach"). Moim zdaniem szkoda kasy na usb 2.0 - predkosci wrzucania plików są o wiele większe (ok 2x) jeśli dysponuje sie w kompie złączem usb 3.0 (to jest warunek zeby to odczuć).
Jesli nie masz w kompie 3.0 to dysk 2.0 wystarczy.
 
Ostatnia edycja:

melon32

New member
Witam instalował już ktoś nowy soft 19.4 jakieś zmiany ?T-GASDEUC-1019.0 - Poprawa połączenia z siecią Internet przy użyciu inteligentnego koncentrator lub Apps - Wniosek z zakresu kanałów dla Niemiec, broadcast kabel KDG - Poprawa połączenia o BBC i BBC I gracza apps - Poprawa prędkości połączenia CI + - Poprawa wydajności połączenia bezprzewodowego



Czy ktoś może to potwierdzić?
 
Ostatnia edycja:

uziel888

New member
Hej.

Czy odtwarzając po DLNA (np. z Synology) da się odtworzyć z .iso DVD i czy po DLNA odtwarzając .mkv 720 można skoczyć w dowolne miejsce pliku lub szybko przewinąć w odpowiednie miejsce?
 
Panowie czy jest jakaś możliwość aby do tej przeglądarki w tym tv, pobrać i zainstalować Adobe Flash Player, pytam dlatego bo na niektórych stronach które używają tej wtyczki mam taki oto napis, że twoja przeglądarka nie posiada zainstalowanego Adobe Flash Player ?
 

Bezelex

New member
Witam instalował już ktoś nowy soft 19.4 jakieś zmiany ?T-GASDEUC-1019.0 - Poprawa połączenia z siecią Internet przy użyciu inteligentnego koncentrator lub Apps - Wniosek z zakresu kanałów dla Niemiec, broadcast kabel KDG - Poprawa połączenia o BBC i BBC I gracza apps - Poprawa prędkości połączenia CI + - Poprawa wydajności połączenia bezprzewodowego



Czy ktoś może to potwierdzić?

Moim zdaniem aktualizacja na plus . Zadnych problemow (jak narazie)
 
Do góry