Samsung TV model D6500

surfer

New member
Moduł CAM CI+ Cyfra+

Witam kolegów. Co prawda posiadam inny model Sama, tj. PS51D6900 (czyli plazmę) ale ponieważ na odpowiednich forach niczego nie znalazłem, szukam tutaj.Od kilku dni jestem posiadaczem modułu CAM CI+. Generalnie wszystko jest ok poza jednym, nie wyświetla przewodnika programów, czyli EPG - ale tego zbiorczego pod przyciskiem GUIDE (wyskakuje "Brak informacji"). Co ciekawe, na bieżąco oglądanym kanale informacja o nim wraz z rozszerzonym opisem działa (choć nie zawsze z polskimi znakami). Przeryłem net ale poza stwierdzeniami, że nie ma polskich znaków, że działa dobrze, nie znalazłem odpowiedzi. Zadałem pytanie na infolinii Samsunga, ale mnie zlali stwierdzeniem, że nie gwarantują współpracy ich TV z każdym modułem. Natomiast z Cyfry otrzymałem informację "utrudnienia w odbiorze EPG mogą wynikać z błędnych parametrów dla listy kanałów. Proszę o sprawdzenie na podstawie w/w parametrów ustawień dla programów na własnej liście kanałów. W razie niezgodności proszę o usunięcie pozycji z błędnymi parametrami i wprowadzenie właściwych wartości."
I tu mam wątpliwość - bo jak mam wprowadzić właściwe parametry ustawień - TV nie ma opcji edycji częstotliwości dla zaczytanych programów, więcej, nie można sprawdzić tych parametrów dla każdego kanału (chyba, że ja nie potrafię znaleźć). A może ktoś rozwiązał ten temat?
 

Frytejro

New member
Ok
Wybaczam i już się nie gniewam.
w takim razie, drogi kolego - w mojej "konfiguracji" po włączeniu komputera w prawym dolnym rogu ekranu TV pokazuje się komunikat o dostępności komputera z AllShare.
Jak to wyeliminować by nie było potrzeby każdorazowego posłużenia się pilotem (exit)?

Mint

Nie wiem czy to sie da wyłaczyc, nigdy nie probowałem bo jest tak jak napisał kol. edlew, czyli jak najpierw właczysz komputer to komunikat sie nie pojawia, i to samo jest z pendrievm, jak masz wpiety caly czas w TV to nie masz nigdy komunikatu, ale jak wpinasz przy właczonym tv to zawsze komunikat sie pojawia i to na srodku TV a nie w rogu. - Tez po chwili znika. Wiec nie wnikałem. Moze jest w instr napisane jak dlugo ma wyswietlac ten komunikat informacyjny..
 

mint

New member
Nie wiem czy to sie da wyłaczyc, nigdy nie probowałem bo jest tak jak napisał kol. edlew, czyli jak najpierw właczysz komputer to komunikat sie nie pojawia, i to samo jest z pendrievm, jak masz wpiety caly czas w TV to nie masz nigdy komunikatu, ale jak wpinasz przy właczonym tv to zawsze komunikat sie pojawia i to na srodku TV a nie w rogu. - Tez po chwili znika. Wiec nie wnikałem. Moze jest w instr napisane jak dlugo ma wyswietlac ten komunikat informacyjny..

Dzięki za odpowiedź, ale proszę następnym razem przemyśl za nim coś napiszesz.
Moim zdaniem nie ma sensu posiadanie programu, którego komputer z Windowsem wcale nie potrzebuje. Jeśli dodatkowo wyświetla niepotrzebne komunikaty, to chyba wnioski nasuwają się same.
Jest oczywiste, że użytkownicy komputerów są różni i wielu będzie wolało automatyczne rozwiązania, kosztem tego co może nieco bardziej wprawnego użytkownika irytować.

pozdrowienia,
Mint
 
Ostatnia edycja:

Frytejro

New member
Dobrze zatem powiedz mi jak odpalic to o czym piszesz - bo jakos u mnie to nie działa odkad mam TV :D Pozatym dla mnie allshare nie jest problemem, zwlaszcza ze nie tylko TV uzywam do laczenia z kompem, a np komórke Samsunga ktora z allshare korzysta, a normalnie nie widzi kompa.
 
Ostatnia edycja:

mint

New member
Dobrze zatem powiedz mi jak odpalic to o czym piszesz - bo jakos u mnie to nie działa odkad mam TV :D Pozatym dla mnie allshare nie jest problemem, zwlaszcza ze nie tylko TV uzywam do laczenia z kompem, a np komórke Samsunga ktora z allshare korzysta, a normalnie nie widzi kompa.

Instrukcja "Jak uruchomić funkcje odtwarzaj do po WMP do TV UE37D6500" przedstawiona przez SINU600
Przy okazji: naprawdę nie interesuje mnie co dla Ciebie nie jest problemem. Wiem, że mogłaby być ortografia.

Mint
 
Ostatnia edycja:

Frytejro

New member
O zgrozo.. najpierw to bym musial miec aktywny WMP zeby to odpalic. Dla mnei to shit do ktorego trzeba pakowac kodeki i inen cuda wianki zeby np odtwarzac napisy.. a ja kodekami nie smiece sobie systemu od czasu jak jest cos takiego jak VLC player.. Wiec zostaje przy allshare i moja gramatyką :D. Ale ciesze sie ze tobie pasuje WMP - kazdy lubi to co lubi ;]
 
Ostatnia edycja:

Sluper

New member
Powiem wam koledzy, że czekam na jakąś promocje w markecie bądź internecie żeby zakupić ten tv tj. Samsung 40D6500, ale cena wszędzie się ostro trzyma ponad 3000 tys. trzeba dać. Może przed Mistrzostwami Europy zrobią jakieś promocje :)
 

tofek

New member
Wyłączenie TV 46d6100 inaczej niz stanby

Witam serdecznie,
Czy istnieje możliwość wyłączenia całkowitego w tym modelu (tak jak było to w starych TV-przyciskiem) ??
 
Generalnie nie ma takiego wyłacznika. Nie wiem dokładnie po co Ci wyłącznik ale pamietaj że w stanie czuwania według specyfikacji telewizor ten zużywa 0,09W. Ja tylko na noc wyłączam z gniazdka.
 

AUGUSTCOM

New member
Oglądanie meczy na żywo w samsung ue46d6500

Witam wszystkich

Jestem posiadaczem tv samsung ue46d6500.
Wczoraj że jako że leciał w tv mecz ligi mistrzów, postanowiłem że sprawdze, czy w tv na internecie mogę obejżeć mecze na żywo. Otworzyłem przeglądarke w "smarthub" wpisałem adres drhtv i wybrałem mecz FCB-CHELSEY i ku mojemu zdziwieniu pokazał się mały ekranik, a na nim mecz ze stacji Nsport ! Chcąc przełączyć na pełny ekran, wyskoczył komunikat " Aby otworzyć ten plik wideo, należy zmienić tryb wskażnika" potwierdziłem "ok" i po sekundzie (szczena mi opadła) jak na całym ekranie tv ukazał sie obraz z meczu na żywo!!!

Niestety moja radość nie trwała długo, bo dziś od 2 godzin bawie się przeglądarką i próbuje uruchomić jakiś mecz z tej stronki i cisza...Dlaczego?

Czytałem gdzieś kiedyś ,że ogldać na zywo np. meczy na tych tv sie nie da, a tu wczoraj takiego karpia walnąłem. Widocznie jest taka możliwość, spotkał się już ktoś z was z czymś takim?

Pozdrawiam i liczę na pomoc!
 

deywies

New member
Bez reklam
Powiem wam koledzy, że czekam na jakąś promocje w markecie bądź internecie żeby zakupić ten tv tj. Samsung 40D6500, ale cena wszędzie się ostro trzyma ponad 3000 tys. trzeba dać. Może przed Mistrzostwami Europy zrobią jakieś promocje :)

Predzej ich nie bedzie :p
Bedziesz mogl kupic nową serie za wieksze pieniadze.
 

Kolina

Member
Witam.
Dziala Wam normalnie SMART TV a dokladnie Samsung APPS???. Dzisiaj okolo 22 wlaczylem Smart i wlaczyla sie automatyczna aktualizacjam ktora polegala na odinstalowaniu sie wszystkich aplikacji poza systemowymi typu Zdjecia, przegladarka itd. Zainstalowala sie wersja Smart nr 3.634-6.0.00067. W tej chwili nie moge wejsc do Samsung Apps i nic zainstalowac...nie wiecie co to moze byc/tez tak macie???
 
Ostatnia edycja:
Mam tę samą wersję SMART i u mnie jest wszystko OK. Może za kolejnym włączeniem pobierze następne aktualizacje. Albo zrób kopie kanałów, później zrób reset telewizora i wgraj kanały z powrotem.
 

mint

New member
Mam tę samą wersję SMART i u mnie jest wszystko OK. Może za kolejnym włączeniem pobierze następne aktualizacje. Albo zrób kopie kanałów, później zrób reset telewizora i wgraj kanały z powrotem.

Czy wróciły mapy Google lub jakaś alternatywa? Brakuje mi tego...
Ciekawostkę dla mnie stanowi fakt, że w tym czasie kiedy nastąpiło wyłączenie w TV Samsunga, mapy pojawiły się w tunerach Arriva (202e)...
Mint
 
Ostatnia edycja:

Bezelex

New member
Mam pytanie , mam router netiaspot i d6500 , problem jest z czestym buforowaniem (czasami jest dobrze ale powinno byc zawsze ok bo net mam dobry ) a odleglosc pomiedzy nimi nie jest wielka . Gdzie moze lezec przyczyna ? Router ma slaba antene ma czy cos w konfiguracji ? Prosze o pomoc
 

mint

New member
Mam pytanie , mam router netiaspot i d6500 , problem jest z czestym buforowaniem (czasami jest dobrze ale powinno byc zawsze ok bo net mam dobry ) a odleglosc pomiedzy nimi nie jest wielka . Gdzie moze lezec przyczyna ? Router ma slaba antene ma czy cos w konfiguracji ? Prosze o pomoc

Proponuję połączyć się z routerem kablem i porównać jakość.
Mint

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
 
Witam !
Posiadam ten oto model Samsung UE40D6500 tv i połączyłem go również z internetem, a wczoraj podłączyłem również do niego z kabel satelitarny i wyszukałem na nim wszystkie kanały z satelity Astra 19E i Hot Bird 13E .
No i wszystko co odkodowane świeci bardzo pięknie, także Niemieckie free kanały HD z Astry, ale mam pytanie czy można by jakoś zrobić aby odpalić na nim z emu np. Canal Digitaal Nl czy ORF Austria-sat, bo wiem że z pozycji dekodera idzie oglądać owe pakiety ?
 
Do góry